• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ αποτελεσματικό το χάπι της Pfizer. Τέλος η πανδημία με τα εμβόλια και το χάπι.
Εγώ πάλι γιατί αναρωτιέμαι με την χαρά των ανεμβολιαστων και μη σε κάποιες περιπτώσεις, που ευτυχώς δεν εμβολιαστικαν με ένα καινούργιο εμβόλιο γιατί όπως λένε δεν γνωρίζουν για τις παρενέργειες αλλά είναι διατεθειμένοι να λάβουν μια καινούργια φαρμακευτική αγωγή φαντάζομαι υπό μελέτη και αυτή, μη γνωρίζοντας τις δικές τις παρενέργειες σε βάθος χρόνου 🤔🤔🤔

Πόσο σίγουροι είναι ότι η δική τους υγεία μπορεί να αντέξει τον συνδυασμό αυτών των χαπιών όταν θα τον χρειαστούν εφόσον νοσήσουν φυσικά??🤔🤔

Εγώ πάλι μουδιασμένη είμαι με όλο αυτό γιατί σε μια νοσηλεία μου ανακαλυψα ότι ένα συστατικό μιας πολυ συνηθισμένης παυσιπονης που γίνεται στα νοσοκομεία μου προκάλεσε αλλεργικό σοκ και κόντεψα να δω τα ραδίκια ανάποδα χωρίς κανένα προηγούμενο περιστατικό ..
Το ότι θα φοβάμαι το ίδιο με το εμβόλιο και θα εύχομαι να μην μου τύχει για να λάβω και την αγωγή ,θα αντιμετωπίζω με την ίδια σοβαρότητα τον ιό ,τι στο καλό, τόσο χεστης είμαι απέναντι στα φάρμακα και δεν μπορώ να χαρώ 🤪🤪🤪
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ πάλι γιατί αναρωτιέμαι με την χαρά των ανεμβολιαστων και μη σε κάποιες περιπτώσεις, που ευτυχώς δεν εμβολιαστικαν με ένα καινούργιο εμβόλιο γιατί όπως λένε δεν γνωρίζουν για τις παρενέργειες αλλά είναι διατεθειμένοι να λάβουν μια καινούργια φαρμακευτική αγωγή φαντάζομαι υπό μελέτη και αυτή, μη γνωρίζοντας τις δικές τις παρενέργειες σε βάθος χρόνου 🤔🤔🤔

Πόσο σίγουροι είναι ότι η δική τους υγεία μπορεί να αντέξει τον συνδυασμό αυτών των χαπιών όταν θα τον χρειαστούν εφόσον νοσήσουν φυσικά??🤔🤔

Εγώ πάλι μουδιασμένη είμαι με όλο αυτό γιατί σε μια νοσηλεία μου ανακαλυψα ότι ένα συστατικό μιας πολυ συνηθισμένης παυσιπονης που γίνεται στα νοσοκομεία μου προκάλεσε αλλεργικό σοκ και κόντεψα να δω τα ραδίκια ανάποδα χωρίς κανένα προηγούμενο περιστατικό ..
Το ότι θα φοβάμαι το ίδιο με το εμβόλιο και θα εύχομαι να μην μου τύχει για να λάβω και την αγωγή ,θα αντιμετωπίζω με την ίδια σοβαρότητα τον ιό ,τι στο καλό, τόσο χεστης είμαι απέναντι στα φάρμακα και δεν μπορώ να χαρώ 🤪🤪🤪
Καλά οι αντιεμβολιαστες λένε "εδώ το εμβόλιο δεν μας έσωσε θα μας σώσει ένα χάπι;" Έχουν βρει άλλο τώρα
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Μπορείς όμως να έχεις πιο συχνά δρομολόγια(με κάποιο τρόπο, για κάποιο λόγο, τα δρομολόγια είναι πιο αραιά τώρα από ότι ήταν το 2019) τουλάχιστον τις ώρες αιχμής και ταυτόχρονα να υπάρχει έλεγχος από τους αρμόδιους των ΜΜΜ ώστε το ποσοστό πληρότητας 85% που υπάρχει να τηρείται πράγματι. Γιατί στις ώρες αιχμής ξεπερνάει το 100%.
Ο τρόπος να έχεις πιο συχνά δρομολόγια είναι το μαγικό ραβδί. Νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει, οπότε δεν θα επεκταθώ. Το σίγουρο είναι πως αν το σκέφτηκες εσύ ότι με τα πιο συχνά δρομολόγια λύνεται ένα πρόβλημα (που ίσως να μην υπάρχει) το έχουν σκεφτεί και οι πιο ειδικοί. Για κάποιο λόγο το έχουν απορρίψει.

Συζητάμε για τα ΜΜΜ γιατί είναι ένα μέρος του προβλήματος.
Πλέον(τουλάχιστον) με μεγάλο μέρος του πληθυσμού να έχει ανοσία τίποτα από μόνο του δεν είναι πρόβλημα, ούτε τα σχολεία ούτε τα γραφεία ούτε η εστίαση ούτε τα ΜΜΜ ούτε το λιανεμπόριο ούτε δεν ξέρω τι άλλο. Μαζί είναι το θέμα.
Ωραία τότε, ας λύσουμε κάτι άλλο που λύνεται πιο εύκολα. Προσωπικά διαφωνώ πως το ρίσκο είναι το ίδιο στα ΜΜΜ και στην εστίαση, αλλά ακόμα κι αν είναι το ίδιο, γιατί να μην λύσουμε κάτι πιο εύκολο πχ την εστίαση; Γιατί τόσο κόλλημα με τα ΜΜΜ;

Στα σχολεία τα παιδιά θέλουν τεστ για να πάνε και οι ανεμβολίαστοι εκπαιδευτικοί για να δουλέψουν. Τι άλλο να κάνεις; Θα μπορούσες ίσως να αραιώσεις τον αριθμό των παιδιών στα τμήματα αλλά αυτό έπρεπε να το δεις από το καλοκαίρι του 2020, τώρα είναι αργά.
Το να αραιώσεις τα παιδιά είναι σαν την αύξηση των δρομολογίων (λύση που χρειάζεται μαγικό ραβδί) (επίσης κι αυτό το έχουμε συζητήσει αναλυτικότατα) και άλλες χώρες που το δοκίμασαν δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Παρόλα αυτά υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις στα σχολεία πχ να υποχρεώνεις τους μαθητές και τους καθηγητές να κάνουν τα self test στο σχολείο, όπως γίνεται σε άλλες χώρες, ή να κάνεις διαφορετικά είδους τεστ.

Πολλά από τα μέτρα αυτά δεν τηρούνται αλλά στο παιχνίδι είναι αυτό και όσο πιο αυστηρά μέτρα παίρνεις(σε οποιονδήποτε τομέα όχι μόνο πανδημία) τόσο λιγότεροι τα τηρούν.
Τι άλλο μέτρο θα μπορούσες να πάρεις για τα παραπάνω; Μόνο να τα κλείσεις.
Μπορείς να μην πάρεις κανένα μέτρο πουθενά. Αφού το ένα μας μυρίζει και το άλλο μας βρωμάει, ας κυκλοφορούν όλοι ελεύθεροι να γλιτώσουμε και τη μουρμούρα.

Καλά οι αντιεμβολιαστες λένε "εδώ το εμβόλιο δεν μας έσωσε θα μας σώσει ένα χάπι;" Έχουν βρει άλλο τώρα
Κάθε βδομάδα μια νέα ψεκιά. Φαντασία να έχεις να φτιάχνεις σενάρια.

Εγώ πάλι μουδιασμένη είμαι με όλο αυτό γιατί σε μια νοσηλεία μου ανακαλυψα ότι ένα συστατικό μιας πολυ συνηθισμένης παυσιπονης που γίνεται στα νοσοκομεία μου προκάλεσε αλλεργικό σοκ και κόντεψα να δω τα ραδίκια ανάποδα χωρίς κανένα προηγούμενο περιστατικό ..
Αυτό πάντως μπορεί να συμβεί με οτιδήποτε. Με μια βαφή μαλλιών, με μια αντιβίωση, με ένα τσίμπημα εντόμου, με ένα φρούτο.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό πάντως μπορεί να συμβεί με οτιδήποτε. Με μια βαφή μαλλιών, με μια αντιβίωση, με ένα τσίμπημα εντόμου, με ένα φρούτο.
Ακριβώς!
Πως είναι σίγουροι πλέον ότι το χάπι δεν βλάπτει ενώ το εμβόλιο ναι ?

Αυτή είναι η λογική τους με λίγα λόγια 😉
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Ωραία τότε, ας λύσουμε κάτι άλλο που λύνεται πιο εύκολα. Προσωπικά διαφωνώ πως το ρίσκο είναι το ίδιο στα ΜΜΜ και στην εστίαση, αλλά ακόμα κι αν είναι το ίδιο, γιατί να μην λύσουμε κάτι πιο εύκολο πχ την εστίαση; Γιατί τόσο κόλλημα με τα ΜΜΜ;
Γιατί δεν βρίσκω κάτι πιο εύκολο.
Η εστίαση πχ, με τα τόσα μέτρα που ήδη της έχουν βάλει, αν συνιστά ακόμα πρόβλημα πως μπορείς να το λύσεις πέρα από την λύση πονάει χέρι-κόβει χέρι δηλαδή να την κλείσεις;
Ασε που πολλάκις έχει αποδειχθεί ότι τελικά και το να κλείσεις την νυχτερινή διασκέδαση δεν ήταν λύση...Όσο ακόμα στις κόκκινες περιοχές είχαν απαγόρευση κυκλοφορίας στη 1 και εστίαση να κλείνει 12.30 δηλαδή πρακτικά εντελώς κλειστά τα νυχτερινά μαγαζιά καμιά διαφορά δεν έκανε.
Είναι η εύκολη λύση.

Θα μπορούσες να βάλεις πάλι ένα υποχρεωτικό ποσοστό τηλεργασίας όπως στο lockdown τουλάχιστον σε επιχειρήσεις με πάνω από έναν συγκεκριμένο αριθμό εργαζομένων αλλά αυτό δεν συζητείται καν.

Και κάνουν και επιπλέον χαζομάρες με τα ΜΜΜ. Σε περίοδο έξαρσης της πανδημίας επανέφεραν τον δακτύλιο σπρώχνοντας ακόμα περισσότερο κόσμο στα ΜΜΜ...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Α φταίνε οι πορείες τώρα.
Αν είναι σιωπηλές, ίσως και να μην φταίνε ιδιαίτερα. Αν φωνάζεις δυνατά, είναι το ίδιο χαλια όσο το να φταρνιζεσαι. Αν φωνάζεις με κατεβασμένη την μάσκα, guess what...
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πως είναι σίγουροι πλέον ότι το χάπι δεν βλάπτει ενώ το εμβόλιο ναι ?

Αυτή είναι η λογική τους με λίγα λόγια 😉
Ποιος είπε ότι είναι σίγουροι; Μήπως ήταν σίγουροι για το τσιπάκι που θα επέτρεπε στον Μπιλ Γκέιτς να διαβάζει τη σκέψη μας;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,432 μηνύματα.
Βλέπω ελάχιστοι να μένουνε...
Αυτοι που ειναι γιατροι/υγειονομικοι και πρωτοστατησαν στο αντεμβολιαστικο κινημα,κανοντας τοσο κακο,το μονο καλο που μπορουν να κανουν ειναι να πεθανουν απο κορονοιο...μπας και σταματησουν να τους πιστευουν πανηλιθιοι.
Ναι....το πιστευω και το ΛΕΩ.Με καθε ειλικρινια,.Πηραν και συνεχιζουν να παιρνουν στο λαιμο τους τοσους ανθρωπους.Αν και ηλιθιοι....πιστευουν πολυ περισσοτεροι τους ψεκα,παλι ηλιθιους υγειονομικους.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Όσον αφορά τον 55χρονο που πέθανε χθες στον Βόλο, δεν ήταν απλώς αντιεμβολιαστής. Όταν είχε επιδεινωθεί η υγεία του, οι γιατροί πήγαν να τον διασωληνώσουν, αλλά εκείνος υπέγραψε χαρτί όπου απαγόρευε στους γιατρούς να τον διασωληνώσουν, δεν ήθελε, γιατί πίστευε πως ο ιος δεν υπαρχει.

 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Ο τρόπος να έχεις πιο συχνά δρομολόγια είναι το μαγικό ραβδί. Νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει, οπότε δεν θα επεκταθώ. Το σίγουρο είναι πως αν το σκέφτηκες εσύ ότι με τα πιο συχνά δρομολόγια λύνεται ένα πρόβλημα (που ίσως να μην υπάρχει) το έχουν σκεφτεί και οι πιο ειδικοί. Για κάποιο λόγο το έχουν απορρίψει.


Ωραία τότε, ας λύσουμε κάτι άλλο που λύνεται πιο εύκολα. Προσωπικά διαφωνώ πως το ρίσκο είναι το ίδιο στα ΜΜΜ και στην εστίαση, αλλά ακόμα κι αν είναι το ίδιο, γιατί να μην λύσουμε κάτι πιο εύκολο πχ την εστίαση; Γιατί τόσο κόλλημα με τα ΜΜΜ;
Δεν είναι το μαγικό ραβδί. Ονομάζεται κρατική παρέμβαση. Προσλήψεις και περισσότερα μέσα για να μην υπάρχει συνωστισμός.

Η μετακίνηση είναι κάτι που είναι απαραίτητο για το κάθε πολίτη. Στην τελική, μπορείς να πας σε ένα εστιατόριο το οποίο δεν έχει πολύ κόσμο, ενώ το να μην πας στην δουλειά σου ή στην σχολή σου κάθε πρωί δεν είναι επιλογή σου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Τις προσλήψεις πάντα ο φορολογούμενος τις πληρώνει. Κάντε εμβόλιο κι αφήστε τις προσλήψεις. Η λύση είναι πολύ πιο απλή.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Όσον αφορά τον 55χρονο που πέθανε χθες στον Βόλο, δεν ήταν απλώς αντιεμβολιαστής. Όταν είχε επιδεινωθεί η υγεία του, οι γιατροί πήγαν να τον διασωληνώσουν, αλλά εκείνος υπέγραψε χαρτί όπου απαγόρευε στους γιατρούς να τον διασωληνώσουν, δεν ήθελε, γιατί πίστευε πως ο ιος δεν υπαρχει.
ΑΡΧΟΝΤΑΣ.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Τις προσλήψεις πάντα ο φορολογούμενος τις πληρώνει. Κάντε εμβόλιο κι αφήστε τις προσλήψεις. Η λύση είναι πολύ πιο απλή.
Το έχουμε κάνει το εμβόλιο. Ακόμα και οι εμβολιασμένοι μπορεί να κολλήσουν, όλοι πρέπει να προσέχουν.

Να μην ξεχνάμε και τις περσυνές επιτυχίες:
252824347_4671951949551993_7796985915736263927_n.jpg
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Το έχουμε κάνει το εμβόλιο. Ακόμα και οι εμβολιασμένοι μπορεί να κολλήσουν, όλοι πρέπει να προσέχουν.

Να μην ξεχνάμε και τις περσυνές επιτυχίες: View attachment 87445

Μα εννοείται. Πού ξανακούστηκε να γίνουν προσλήψεις στην Υγεία, μετά από 2 χρόνια πανδημίας, μήπως και βελτιωθεί κάπως η παρεχόμενη ποιότητα υπηρεσιών στα νοσοκομεία; Αλήθεια, γιατί οι πιο πολλοί που μπαίνουν σε ΜΕΘ στην Ελλάδα μας κουνάνε μαντήλι; μόνο ο ιός ευθύνεται γι' αυτό; επίσης, πού ξανακούστηκε να κάνουν κάτι για τα ΜΜΜ; εκεί δεν υπάρχει διασπορά. ούτε στις εκκλησίες φυσικά, γι' αυτό κι εξαιρέθηκαν από τα μέτρα. Την έχουν βρει κάποιοι την λύση. Λοκντάουν, περιορισμοί και πρόστιμα μέχρι να δύσει ο ήλιος. Όλεεεεε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Μα εννοείται. Πού ξανακούστηκε να γίνουν προσλήψεις στην Υγεία, μετά από 2 χρόνια πανδημίας, μήπως και βελτιωθεί κάπως η παρεχόμενη ποιότητα υπηρεσιών στα νοσοκομεία; Αλήθεια, γιατί οι πιο πολλοί που μπαίνουν σε ΜΕΘ στην Ελλάδα μας κουνάνε μαντήλι; μόνο ο ιός ευθύνεται γι' αυτό; επίσης, πού ξαναούστηκε να κάνουν κάτι για τα ΜΜΜ; εκεί δεν υπάρχει διασπορά. ούτε στις εκκλησίες φυσικά, γι' αυτό κι εξαιρέθηκαν από τα μέτρα. Την έχουν βρει κάποιοι την λύση. Λοκντάουν, περιορισμοί και πρόστιμα μέχρι να δύσει ο ήλιος. Όλεεεεε!
Οι πιο πολλοί που μπαίνουν σε ΜΕΘ μας κουνάνε το μαντίλι γιατί δεν υπάρχει εξειδικευμένο προσωπικό, οφθαλμίατροι και ωριλάδες μπαίνουν σε ΜΕΘ επειδή δεν υπάρχουν πνευμονολόγοι, λογικό να υπάρχει μεγάλη θνητότητα και νοσηρότητα, μπορεί να γίνουν λάθη.

Παίρνουν άλλες κλινικές (σε βάρος άλλων νοσημάτων) και στήνουν ΜΕΘ στο πόδι οι οποίες δεν πληρούν τις προυποθέσεις σε σχέση με τα διεθνή πρότυπα, δηλαδή δεν έχουν την απαραίτητη αρχιτεκτονική (χρειάζονται συγκεκριμένο αερισμό, μηχανήματα, κρεβάτια).

Οι ΜΕΘ χρειάζονται και φυσικοθεραπευτές αλλά ούτε αυτοί υπάρχουν...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος είπε ότι είναι σίγουροι; Μήπως ήταν σίγουροι για το τσιπάκι που θα επέτρεπε στον Μπιλ Γκέιτς να διαβάζει τη σκέψη μας;
Πέραν όλων αυτών ακούγοντας και το κόστος του χαπιού αναρωτιέμαι πως θα αντέξουν τα δικά μας ταμεία σε κάτι τέτοιο δεδομένου της άθλιας κατάστασης τους ..
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Το έχουμε κάνει το εμβόλιο.
Μιλάς και για το 35% που δεν το έχει κάνει ακομα;

...
Ο Πούτιν έκανε φιέστα για το οτι νίκησε τον κορονοιο πέρσι και εδώ και μήνες η Ρωσία μετρά τα περισσότερα θύματα από τον κοβιντ στον κόσμο.

...
Η Γερμανία έχει τις περισσότερες ΜΕΘ στον κόσμο και είχε χθες 180 νεκρούς και πάνω από 38.5 χιλιάδες κρούσματα.
Είναι εμβολιασμενη μονο 4.5% παραπάνω από την Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ο Πάκης, παρότι εμβολιασμένος, χθες διαγνώστηκε, σήμερα μπήκε προληπτικά στο νοσοκομείο.

Ο ανόητος ανεμβολίαστος κάθεται στο σπίτι 10 μέρες να χαροπαλεύει και όταν μπαίνει στο νοσοκομείο αρνείται τη διασωλήνωση.

Βρείτε το λάθος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.
Μιλάς και για το 35% που δεν το έχει κάνει ακομα;

...
Ο Πούτιν έκανε φιέστα για το οτι νίκησε τον κορονοιο πέρσι και εδώ και μήνες η Ρωσία μετρά τα περισσότερα θύματα από τον κοβιντ στον κόσμο.

...
Η Γερμανία έχει τις περισσότερες ΜΕΘ στον κόσμο και είχε χθες 180 νεκρούς και πάνω από 38.5 χιλιάδες κρούσματα.
Είναι εμβολιασμενη 4.5% παραπάνω από την Ελλάδα.
Πόσους νεκρούς ανά εκατομμύρια έχει η Ελλάδα σε σχέση με τη Γερμανία;
Πόσους νεκρούς ανα εκατομμύριο έχει η Ρωσία σε σχέση με τη Γαλλία;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Πόσους νεκρούς ανά εκατομμύρια έχει η Ελλάδα σε σχέση με τη Γερμανία;
Πόσους νεκρούς ανα εκατομμύριο έχει η Ρωσία σε σχέση με τη Γαλλία;
Τελευταία είδες τι γίνεται;
Η Γαλλία, Πορτογαλία, Ισπανία έχουν μηδενικά προβλήματα.
Θες να συγκρίνουμε και Ρωσία και Ελλάδα;
Που η Ρωσία έχει και διπλάσιους νεκρούς μαλιστα σύμφωνα με την Ρωσική στατιστική υπηρεσία;
Η Ελλάδα είναι 27η χώρα σε νεκρούς στην Ευρώπη ανά εκατομμύριο παρά τον μετρίου επιπέδου εμβολιασμό και παρά τον υψηλότατο τουρισμό του καλοκαιριού που μας πέρασε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top