• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Η Λινού δεν ήταν που είχε πει ότι δεν μεταδίδεται ο κορωνοϊός από τη θεία κοινωνία; Ή την μπερδεύω με άλλην;


Νομιζω η ίδια το έχει πει αυτό.
Μη θίγεις τέτοιο θέμα. Είναι λεπτο. Πρόκειται για θρησκευτική Πίστη.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Νομιζω η ίδια το έχει πει αυτό.
Μη θίγεις τέτοιο θέμα. Είναι λεπτο. Πρόκειται για θρησκευτική Πίστη.
Δεν θα είχα πρόβλημα αν η συγκεκριμένη μιλούσε ως πιστή κι ας έλεγε ότι έβλεπε οράματα πίνοντας τον πρωινό καφέ της. Όταν μιλάει ως επιδημιολόγος, δυσκολεύομαι λίγο να την πάρω στα σοβαρά.

Κι εγώ πιστεύω στο μάτι, αλλά άμα σε προετοιμάζω για εξετάσεις και η συμβουλή μου για να τα πας καλά στα προφορικά είναι να φορέσεις φυλαχτό, μπορεί να με πεις βλαμμένη.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Οι εργαστηριακές δοκιμές είχαν ξεκινήσει από 2020:

Η φάση 1 είχε ξεκινήσει από την άνοιξη:

Τα αποτελέσματα στάλθηκαν για δημοσίευση το καλοκαίρι:

Η φάση δύο από Σεπτέμβρη:

Αλλά λογικά το είχαν φτιάξει από καιρό το φάρμακο, είδαν ότι δουλεύει στα πειράματα με τους φυλακισμένους του Γκουαντάναμο και εν τέλη περιμένανε τη Μερκ να βγάλει πρώτα το δικό της.

I rest my case
View attachment 87474
Εύγε καμάρι μου.

Μιλάει για κάτι συγκεκριμένο και σχολιάζεις κάτι άλλο.

Με μία μέρα διαφορά οι ανακοινώσεις ; Τυχαία ρε παιδιά...πόσο ανέβηκε η μετοχή χθες ; και πόσο ήταν την Δευτέρα ;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Η Λινού δεν ήταν που είχε πει ότι δεν μεταδίδεται ο κορωνοϊός από τη θεία κοινωνία; Ή την μπερδεύω με άλλην;
Δεν ξέρω αν ήταν η Λινού ή η Γιαμαρελου ή και οι δύο αλλά την Λινού αν θυμάμαι καλά την είχε προτείνει ο ΣΥΡΙΖΑ στην θέση του Τσιόρδα. Η οποία Λινού ελεγε να φοράμε συνεχώς μασκα σε όλους τους εξωτερικούς χώρους, ανεξαρτήτως πολυκοσμιας. :P

...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ήταν η Λινού ή η Γιαμαρελου ή και οι δύο αλλά την Λινού αν θυμάμαι καλά την είχε προτείνει ο ΣΥΡΙΖΑ στην θέση του Τσιόρδα. Η οποία Λινού ελεγε να φοράμε συνεχώς μασκα σε όλους τους εξωτερικούς χώρους, ανεξαρτήτως πολυκοσμιας. :P
Κοίτα, προσωπικά συμφωνώ να φοράμε παντού μάσκα, τουλάχιστον μέσα στην πόλη. Γιατί τότε που η μάσκα δεν ήταν απαραίτητη σε όλους τους χώρους, ήταν πολλοί αυτοί που "ξεχνούσαν" να τη φορέσουν και έμπαιναν ξεμάσκωτοι και σε κλειστούς για να πάρουν ένα καφέ ή να φέρουν το παιδί τους στα Αγγλικά ή να δουν ένα γιατρό ή να ψωνίσουν. Το ίδιο έχει αρχίσει να γίνεται και τώρα. Χθες το βράδυ σε ψιλικατζίδικο μπήκε ένας μαντράχαλος 30άρης να ψωνίσει φορώντας ως "μάσκα" το πουλόβερ του τραβηγμένο προς τα πάνω. Πόσο γελοίος μπορείς να είσαι; Εγώ εν τω μεταξύ έχω εκτεθεί σε κρούσμα. Μπορεί να νοσώ και να μην το ξέρω. Ήμουν ακριβώς δίπλα του. Αύριο ο παπάρας θα κολλήσει και θα λέει "μα απορώ πού κόλλησα, εγώ πρόσεχα".

Τη Γιαμαρέλλου την είχα ξεχάσει... Άλλη περιπτωσάρα αυτή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Εχετε μετατρέψει το thread σε hub της ΝΔ και του Βασιλακοπουλου.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εύγε καμάρι μου.

Μιλάει για κάτι συγκεκριμένο και σχολιάζεις κάτι άλλο.

Με μία μέρα διαφορά οι ανακοινώσεις ; Τυχαία ρε παιδιά...πόσο ανέβηκε η μετοχή χθες ; και πόσο ήταν την Δευτέρα ;
Δεν υπάρχει σωτηρία γι' αυτούς, μην ασχολείσαι...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Δεν υπάρχει σωτηρία γι' αυτούς, μην ασχολείσαι...
Εδω μερικα ατομα μας λενε οτι πηγαμε καλυτερα απο τη Σουηδια η οποια εχει 1200 λιγοτερους νεκρούς χωρις σκληρα μετρα και σε κραζουν επειδη εκανες το εμβολιο 1.5 μηνα μετα λογω φοβου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Οι Σουηδοί έχουν σταλινικά ποσοστά στους εμβολιασμούς. Μακάρι να εμβολιαστουν σαν τους Ισπανούς, τους Δανούς και τους Πορτογάλους και να τους ξεπεράσουν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ναι ισως αν ειχαμε και εμεις μια σωστη επιτροπη που δεν τρομοκρατούσε και απειλούσε τους πολίτες να είμασταν στο 75%+ και εμεις αντι για το 62% που ειμαστε τωρα. Οταν ομως εχεις για επιτροπη την κουκλα του σατανα (παγώνη), τον κυριο Ταβέρνα (Βασιλακοπουλος) και το κύριο αγέλαστο (Συψα) οι οποιοι βγαζουν μαλακιες μετρα και τα τραβάνε την ιδια μερα (βλεπε απαγορευση take away πριν 9 μηνες) η να λενε στο κοσμο να κανει boosters shots κάθε 6-7 μήνες λογικο ειναι οι πολιτες να μην σε εμπιστεύονται και να σε θεωρουν κλόουν. Στη Σουηδια οι ειδησεις δεν μιλάνε επι 24 ωρες για τον Covid, ουτε τρομοκρατούν τον κοσμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
χωρις σκληρα μετρα
Το ξεχνάνε αυτό.
Ένας δικαστής δεν υπάρχει για να ζητήσει εξηγήσεις για το 2ο lockdown τον χειμώνα που εκτοξεύθηκαν τα κρούσματα και οι θάνατοι ;
Αλλά ξέχασα δεν μπορεί να κυνηγήσει κανένας την επιτροπή των σοφών ΜΑΛΑΚΩΝ .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Έπρεπε να είχαμε τον κεραλοιφά στην επιτροπή, να σας πω εγώ... :P
Αρα για εσενα υπαρχουν μονο τα 2 ακρα, η ο Κυριος ταβέρνας με τις μαλακιες που πεταει η ο ψεκας ο Βελοπουλος. Την μεση οδο δεν την γνωριζεις, δηλαδη σοβαροι επιστημονες και ΜΜΕ οι οποιοι ενημερωνουν τον κοσμο, δεν τον απειλουν, δεν κλείνουν το μικρο μαγαζι που ειχει max 10 πελατες την ημερα και αυτοι με μασκα, δεν μας δουλεύουν λέγοντας οτι ενας ανεμβολιαστος ειναι απειλη για την εστίαση πραγμα που δεν ισχυει γιατί μπαινει μεσα με rapid.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Οι Σουηδοί έχουν σταλινικά ποσοστά στους εμβολιασμούς. Μακάρι να εμβολιαστουν σαν τους Ισπανούς, τους Δανούς και τους Πορτογάλους και να τους ξεπεράσουν.
Η Σουηδία διαθέτει ένα από τα καλύτερα συστήματα υγείας και είναι 35η στη κατάταξη σε κρούσματα. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια πρεμουρα με το εμβόλιο. Ναι φυσικά είναι απαραίτητο για την υγεία μας αλλά αυτό από μόνο του δεν αρκεί ούτε σου δίνει ασπίδα ενάντια στο κοβιντ αν εσύ είσαι απερίσκεπτος σε χώρους που συχνάζουν πολλά άτομα. . Καλό θα ήταν έτσι όπως στηρίζεις με πάθος τα εμβόλια να στηρίζεις και τα μέτρα ατομικής υγιεινής.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Εξυπακούεται ότι ο εμβολιασμένος, θα πρέπει να συνεχίσει να τηρεί τα μέτρα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Συνήθως οι ανεμβολιαστοι δεν τα τηρούν με κάποιες λίγες εξαιρέσεις παντού. Όλα είναι θέμα στάσης ζωής.
Ο εμβολιασμένος, ουσιαστικά κατά πλειοψηφία μιλάω τώρα, δεν είναι ο γενικός κανόνας, αφού έσπευσε να εμβολιαστεί σημαίνει ότι έχει επίγνωση της κατάστασης και νομοτελειακά θα συνεχίσει να τηρεί τα μέτρα...δυστυχώς όμως υπάρχουν και περιπτώσεις εμβολιασμένων που το έπραξαν μόνο και μόνο για να αποφύγουν τους περιορισμούς και όχι πρωτίστως για την ατομική/κοινωνική ευθύνη
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχει υποπέσει στην αντίληψη σας κάπου ότι θα κλείσουν τα σχολεία 15/11 λόγω κοβιντ; Κάποιος λέει κάτι τέτοιο διάβασε και έχει καλή πηγή αλλά δε μου στέλνει τη πηγή.Εχω φάει το κόσμο και δε βρίσκω τίποτα.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια πρεμουρα με το εμβόλιο. Ναι φυσικά είναι απαραίτητο για την υγεία μας αλλά αυτό από μόνο του δεν αρκεί ούτε σου δίνει ασπίδα ενάντια στο κοβιντ αν εσύ είσαι απερίσκεπτος σε χώρους που συχνάζουν πολλά άτομα. . Καλό θα ήταν έτσι όπως στηρίζεις με πάθος τα εμβόλια να στηρίζεις και τα μέτρα ατομικής υγιεινής.
Σαφώς δεν αρκεί το εμβόλιο, αλλά ασπίδα σου δίνει και μάλιστα πολύ μεγάλη (από ό,τι δείχνουν και τα στατιστικά στοιχεία των νοσοκομείων). Και αν το είχαν κάνει όλοι οι ενήλικες θα τρέχαμε τώρα με ξέπλεκες κοτσίδες στα λιβάδια, αντί να τρέμουμε μήπως χρειαστούμε νοσηλεία στον Ευαγγελισμό ή σε κάποιο άλλο δημόσιο νοσοκομείο.

Συμφωνώ φυσικά ότι τα μέτρα ατομικής υγιεινής παίζουν εξίσου σημαντικό ρόλο, κυρίως η σωστή χρήση μάσκας, αλλά δυστυχώς για να έχουν αποτέλεσμα τα μέτρα ατομικής υγιεινής πρέπει να τα εφαρμόζουν όλοι.... ουπς! το ίδιο δηλαδή που ισχύει για τα εμβόλια (κοίτα κάτι πράγματα...)

Σημερινά στοιχεία από τα νοσοκομεία της Μακεδονίας:

1636286021750.png
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το ξεχνάνε αυτό.
Ένας δικαστής δεν υπάρχει για να ζητήσει εξηγήσεις για το 2ο lockdown τον χειμώνα που εκτοξεύθηκαν τα κρούσματα και οι θάνατοι ;
Αλλά ξέχασα δεν μπορεί να κυνηγήσει κανένας την επιτροπή των σοφών ΜΑΛΑΚΩΝ .
Αν βρεθεί αυτός ο δικαστής (λέμε τώρα, θαύματα δε γίνονται) ας ξεκινήσει καλύτερα από αυτό:
Δεν ξέρω αν και πόσοι εδώ μέσα το έχετε πάρει χαμπάρι, αλλά πλέον ο εργοδότης σας θα έχει αυτόματα (μέσω της πλατφόρμας ΕΡΓΑΝΗ) πλήρη πρόσβαση στο ιστορικό σας όσον αφορά τον κορονοϊό (αν εμβολιαστήκατε και πότε, αν νοσήσατε και πότε κ.λπ.) χωρίς καν να σας ρωτήσει...προσωπικά δεδομένα, ιατρικό απόρρητο και τρίχες κατσαρές!:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top