• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πολυ καλά λενε τα επιδημιολογικά στοιχεία,αυτό που δε λένε είναι ότι άλλη κουλτούρα έχουν οι Ολλανδοί και άλλοι οι Έλληνες.Δε ξέρω αν εκεί τηρούν η όχι το λοκ,πάντως γελοία μέτρα όπως εδώ που απαγορεύοταν να πας στο διπλανό δήμο και να μη βγαίνεις μετά τις 6,ε δε νομίζω να είχαν.
Για να καταλήξουμε κάπου,εσείς που θέλετε λοκνταουν κερδίσατε,πάρτε ένα μπισκοτάκι.Λογικα τέλη Γενάρη θα γίνει.Αλλα θέλω κι εσείς να με κερασετε μπισκοτάκια χωρίς ζάχαρη αν γίνεται όταν όλοι θα είναι έξω με τον καφέ στο χέρι,το τσιγάρο και το πρεζοκρασο,τα κρούσματα να πηγαίνουν κατά διαόλου και οι θάνατοι επίσης να παραμένουν ίδιοι,και η αστυνομία να πίνει φρέντο καπουτσίνο μέτριο και να τα ξύνει (άντε να γράψει και κάνα 300αρι σε κανένα κακομοίρη).
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Την μόνη διαφορά την κάνει ο εμβολιασμός και ειδικά στους 60+.

Ας μην ξεχνάμε πως τα μισά συριζοστελεχη ακολουθούν αντιεμβολιαστικη ρητορική μέχρι και το φθινόπωρο, όπως και κάποια μέλη εδώ.

Και πριν μιλήσουν κάποιοι για ΜΕΘ, η Ελλάδα έχει περισσότερες ΜΕΘ από την Ολλανδία ανά εκατομμύριο κατοίκους.

Εμβολιαστείτε και μην ακούτε πυροβολημένους όπως ο Πολακης ποτέ ξανά.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Τιμή και δόξα στο πρεζόκρασο (αν και δηλώνω αρνητής του όρου αυτού).

 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επειδη τις υποσχέσεις μου τις τηρώ εννοειται.
ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΈΣ???Άκου εκεί τσιπ με το οποίο θα αναγνωρίζουν το πιστοποιητικό.Ειπαμε παιδιά,πανδημία έχουμε,δε θα το γαμησουμε και εντελώς.Φτανει που πλέον ο κάθε τυχάρπαστος ξέρει το όνομα και το επίθετο μας στα καφέ και στα μαγαζιά,θα μας βάλουν και τσιπ λες και είμαστε ένα πακέτο μακαρόνια και να κάνουμε μπιπ;Τι φάση προϊόντα του σούπερ μάρκετ θα καταλήξουμε;;Το έχουμε πάει σε άλλο λεβελ πλέον, επικίνδυνο κατ'εμε και δε ξέρω που θα καταλήξουμε.

Έτσι έλεγε και ο βατοπουλος το Νοέμβρη και τίποτε δεν έγινε.Μενει να δούμε.Πανικος με την 0 θα γίνει σίγουρα,το θέμα είναι να δούμε πότε.Οπως είπε βέβαια και ένα άλλο μέλος,αν ήταν να κάνουν λοκ θα είχαν κάνει ήδη αν υπήρχε ρευστό.Εφοσον ρευστό γιοκ,δε θα προβούν σε κάτι εκτός και αν μας χρηματοδοτήσει η γλυκούλα μας η Ευρωπαϊκή Ένωση ❤️

Οι άνθρωποι είναι τρελοί,γιατι ως γνωστόν παραμονή Πρωτοχρονιάς θα κολλήσεις κοβιντ αλλά τις προηγούμενες μέρες ο κοβιντ θα κλειστεί στο μπουντρούμι του και θα πει "ουυυπς με τσακωσαν".Όπως με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας,στις 12 το μεσημέρι κάνει νανι το κοβιντακι,στις 12 τη νύχτα παίρνει καλάσνικοφ και γαζωνει κόσμο.
Από εκεί και πέρα τελευταία φορά το λέω,στην Ελλάδα δε τηρείται λοκ και θα το δείτε με τα μάτια σας τέλη Ιανουαρίου που λογικά θα ανακοινωθεί.Αν δεν είναι όλοι έξω τις ηλιόλουστες μέρες με κρασί και τσιγάρο στο χέρι εμένα τρυπήστε μου τη μύτη.Τωρα για τα περί στρατού εγώ δεν έχω να πω κάτι,τα έχω ξαναπεί.Ας γίνουμε βόρεια Κορέα,και να βάλουμε πρωθυπουργό τον Κιμ Γιονγκ Ουν.Μονο έτσι θα έχουμε μηδενικά κρούσματα.Γουσταρετε;;
Εσύ και ο Γιάννης θα μπορούσατε να κάνετε τρομερό δίδυμο 😂
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να πάμε από την πλήρη χαλαρότητα στην απολυτότητα του lockdown όμως; Θέλω να πω ας εφαρμοστούν πρώτα τα ισχύοντα μέτρα ή ας υπάρξουν κάποιοι περιορισμοί στη νυχτερινή διασκέδαση και για τους εμβολιασμένους, αλλά θεωρώ απίστευτα άστοχο να οδηγηθούμε κατευθείαν σε ολοκληρωτικό κλείσιμο εστίασης ή σχολείων ή εμπορικών καταστημάτων. Εν τέλει αντίθετα αποτελέσματα θα έχει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Εντάξει, είχε υποκείμενα νοσήματα...
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ωα αρνητής κομματικών κυνών, θα πω ότι είναι τουλάχιστον αφελές να κατηγορούμε για την αποτυχία διαχείρισης της πανδημίας και του εμβολιαστικού προγράμματος τον οποιοδήποτε Πολάκη, που ανάθεμα κι αν έχει πρόσβαση σε κάποιο τηλεοπτικό μέσο (μόνο στο φατσοβιβλίο του γράφει) ή τον κόσμο που δεν κλείνεται στα σπίτια του και να σφραγίσει την πόρτα ή που δεν εμβολιάζεται. Προφανώς υπάρχουν και οι ψεκασμένοι, αλλά όλο αυτό το επικοινωνιακό χάλι που ζούμε από την αρχή του ιού είναι απερίγραπτο. Η ΝΔ έδωσε εκατομμύρια στα κανάλια για να κάνουν σωστή ενημέρωση, η ΝΔ ελέγχει σχεδόν το σύνολο των ΜΜΕ. Αν δεν κατάφερε να πείσει τους σκεπτικιστές, έχει και η ίδια μερίδιο ευθύνης.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Και τώρα αποκλεισμένος από τα κανάλια.Σιγά την επιδραστικότητα που έχει πλέον. Εξάλλου, μην ξεχνάμε ότι έχουμε για Υπουργό Υγείας έναν απίστευτο τύπο που θυμόμαστε τι έλεγε κάποτε για τα εμβόλια κατά του Η1ΝΗ. Αλήθεια, η υπουργοποίση ενός τέτοιου ατόμου, τι μήνυμα στέλνει στους σκεπτικιστές;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απλα τουριστικά και ωραία .Νομίζω σας έχω πει τα ίδια οπότε δεν χρειάζεται να ξαναλεω γιατί μας νοιάζει ο τουρισμός



Σε άλλα νέα ... υπομονή μέχρι να σκάσει και σε εμάς η βόμβα

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ωα αρνητής κομματικών κυνών, θα πω ότι είναι τουλάχιστον αφελές να κατηγορούμε για την αποτυχία διαχείρισης της πανδημίας και του εμβολιαστικού προγράμματος τον οποιοδήποτε Πολάκη, που ανάθεμα κι αν έχει πρόσβαση σε κάποιο τηλεοπτικό μέσο (μόνο στο φατσοβιβλίο του γράφει) ή τον κόσμο που δεν κλείνεται στα σπίτια του και να σφραγίσει την πόρτα ή που δεν εμβολιάζεται. Προφανώς υπάρχουν και οι ψεκασμένοι, αλλά όλο αυτό το επικοινωνιακό χάλι που ζούμε από την αρχή του ιού είναι απερίγραπτο. Η ΝΔ έδωσε εκατομμύρια στα κανάλια για να κάνουν σωστή ενημέρωση, η ΝΔ ελέγχει σχεδόν το σύνολο των ΜΜΕ. Αν δεν κατάφερε να πείσει τους σκεπτικιστές, έχει και η ίδια μερίδιο ευθύνης.
Τα κανάλια από την αρχή της πανδημίας μας λένε σωστές πληροφορίες και επίσης από την αρχή του εμβολιαστικού κινήματος μας λένε να κάνουμε εμβόλια.

Ωστόσο υπάρχουν μερίδες πληθυσμών που κατηγορούν τα κανάλια ως πουλημένα. Αυτό είναι προβληματικό σε πολλά επίπεδα. Κάποιος που θεωρεί τα κανάλια πουλημένα θα σκεφτεί το εξής: Αφού τα πουλημένα κανάλια μου λένε να κάνω το εμβόλιο, αυτοί έχουν κάποιο σκοπό! Δεν θα το κάνω. Και μετά ακουν τον Πολάκη στη Βουλή να λέει ότι δεν θα εμβολιαστεί για πάνω από μισό χρόνο και σκέφτονται, αφού ο Πολάκης, τον οποίο φιμώνουν τα πουλημένα κανάλια, και ο οποίος είναι γιατρός, λέει ότι δεν θα εμβολιαστεί, τότε μάλλον θα έχει δίκιο.

Και έτσι όχι απλά καταλήγει να φταίει ο Πολάκης αλλά και όλοι που μας πρήζετε καθημερινά με τα κανάλια. Αν αύριο τα κανάλια βγουν και πουν ότι η γη είναι στρογγυλή θα πολλαπλασιαστούν οι flat earthers. Τέτοιο επίπεδο έχει η ελληνική κοινωνία σήμερα με την συνομωσιολογία που μας διακατέχει.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Την μόνη διαφορά την κάνει ο εμβολιασμός και ειδικά στους 60+.

Ας μην ξεχνάμε πως τα μισά συριζοστελεχη ακολουθούν αντιεμβολιαστικη ρητορική μέχρι και το φθινόπωρο, όπως και κάποια μέλη εδώ.

Και πριν μιλήσουν κάποιοι για ΜΕΘ, η Ελλάδα έχει περισσότερες ΜΕΘ από την Ολλανδία ανά εκατομμύριο κατοίκους.

Εμβολιαστείτε και μην ακούτε πυροβολημένους όπως ο Πολακης ποτέ ξανά.
Χάθηκε η μελέτη σωτηρακη.

Αυτοί δεν μιλούσαν τρεις φορές την εβδομάδα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top