• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,030 μηνύματα.
Για να δούμε το 2022 πώς θα μας πάει στο θέμα Covid...θέλω να πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα, ειδικά στο 2ο τρίμηνο και μετά
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για να δούμε το 2022 πώς θα μας πάει στο θέμα Covid...θέλω να πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα, ειδικά στο 2ο τρίμηνο και μετά
Εγώ αποφεύγω τις προβλέψεις γιατί θυμάμαι ότι πέρυσι τέτοια μέρα έλεγα χαρακτηριστικά "εντάξει, το πρώτο εξάμηνο θα είναι σαν το 2020 αλλά μετά θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα, θα ηρεμήσουμε".

Οπότε θα δούμε, γιατί φέτος πήγα κουβά. :no: Απλά ελπίζουμε!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
@Giota2000 @Nina-nana
cc @Joji @Wonderkid

αυτά που λέτε για φυσική ανοσία, να κολλήσουν όσοι είναι που θελουν να βγαινουν χωρις να προσεχουν κλπ,
δεν ξερω αν ειναι λυση, διότι

αν κολλησεις, νοσησεις και περασεις (αναρρωσεις) κορωνοιο/δελτα/ομικρον,
δε σημαινει απαραιτητα οτι κανεις και ανοσια

ειναι το λεγομενο seroconversion που εχω χιλιοαναφερει απο το καλοκαιρι

οταν τα συμπτωματα ειναι ηπια, οταν ο ιος παραμεινει μονο στο ανωτερο αναπνευστικο και δεν προκαλειται συστημικη ανοσοαντιδραση, δεν παραγεται φυσικη ανοσια. Πχ οσοι νεοι το περνανε ηπια δε θα εχουν ολοι τους φυσικη ανοσια. Υπαρχει μαλιστα και ερευνα για αυτο που εδειξε οτι αναμεσα στους αναρρωσαντες, το 35% περιπου δεν απεκτησε φυσικη ανοσια, κατοπιν αναρρωσης. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε βεβαια, αλλά υπαρχει σαφης ενδειξη περι αυτης της κατευθυνσης, και δεν μπορουμε να βασιζομαστε σε αυτο.

Επισης σε δευτερη αναλυση, βλεπετε η Ομικρον τι ικανοτητα επαναμολυνσης εχει, ειδικα απεναντι σε φυσικη ανοσια, αλλά και σε διπλοεμβολιασμενους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,030 μηνύματα.
@Giota2000 @Nina-nana
cc @Joji @Wonderkid

αυτά που λέτε για φυσική ανοσία, να κολλήσουν όσοι είναι που θελουν να βγαινουν χωρις να προσεχουν κλπ,
δεν ξερω αν ειναι λυση, διότι

αν κολλησεις, νοσησεις και περασεις (αναρρωσεις) κορωνοιο/δελτα/ομικρον,
δε σημαινει απαραιτητα οτι κανεις και ανοσια

ειναι το λεγομενο seroconversion που εχω χιλιοαναφερει απο το καλοκαιρι

οταν τα συμπτωματα ειναι ηπια, οταν ο ιος παραμεινει μονο στο ανωτερο αναπνευστικο και δεν προκαλειται συστημικη ανοσοαντιδραση, δεν παραγεται φυσικη ανοσια. Πχ οσοι νεοι το περνανε ηπια δε θα εχουν ολοι τους φυσικη ανοσια. Υπαρχει μαλιστα και ερευνα για αυτο που εδειξε οτι αναμεσα στους αναρρωσαντες, το 35% περιπου δεν απεκτησε φυσικη ανοσια, κατοπιν αναρρωσης. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε βεβαια, αλλά υπαρχει σαφης ενδειξη περι αυτης της κατευθυνσης, και δεν μπορουμε να βασιζομαστε σε αυτο.

Επισης σε δευτερη αναλυση, βλεπετε η Ομικρον τι ικανοτητα επαναμολυνσης εχει, ειδικα απεναντι σε φυσικη ανοσια, αλλά και σε διπλοεμβολιασμενους.
επίσης, το έχω χιλιοαναφέρει...δυο λέξεις: Long Covid
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εδω που τα λεμε σας ειχαμε ενημερωσει ακριβως πως θα εξελιχθει η κατασταση .Και το ποτε θα πουν οτι 'φταινε οι ανεμβολιαστοι ....και ποτε θα λεγανε τελειωνουμε σιγα σιγα(με την ομικρον) .Βεβεαι δεν θελετε να μαθετε την συνεχεια :P
1640953240767.png



Ελπιζω να μην εχετε παραπονα :give_rose:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Πάντως στην Βρετανία, Ολλανδία, Γερμανία ο καιρός είναι ίδιος με τις Κυκλάδες και οι θερμοκρασίες. Να δούμε αν αυτο θα επηρεάσει τον Όμικρον.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
αυτά που λέτε για φυσική ανοσία, να κολλήσουν όσοι είναι που θελουν να βγαινουν χωρις να προσεχουν κλπ,
δεν ξερω αν ειναι λυση, διότι

αν κολλησεις, νοσησεις και περασεις (αναρρωσεις) κορωνοιο/δελτα/ομικρον,
δε σημαινει απαραιτητα οτι κανεις και ανοσια
Εγώ δεν το λέω ως λύση για τον γενικό πληθυσμό, ούτε έχω υψηλές προσδοκίες. Από την αρχή έγραψα να κολλήσουν ώστε να βγάλουμε τους επόμενους 2-3 μήνες μέχρι την Άνοιξη. Κάνω την υπόθεση ότι άμα κολλήσουν τώρα, δεν θα ξανακολλήσουν τον Φεβρουάριο. Και στην τελική άμα θέλουν ντε και καλά να παρτάρουν, δεν νομίζω πως μπορεί κανείς να τους σταματήσει. Ως κυβέρνηση, δεν θα έστελνα την αστυνομία ας πούμε. Ούτε θα ασχολιόμουν γενικότερα: αυτά είναι τα δεδομένα, αυτά είναι τα προτεινόμενα μέτρα, όποιος θέλει να τα αγνοήσει πριβέ, ας τα αγνοήσει. Ζωή σε σας και στους οικείους σας.

Ως Νίνα, θεωρώ πως σαφώς με συμφέρει οι μαθητές μου να κολλήσουν τώρα και όχι σε 12 μέρες που θα είμαι μαζί τους στην τάξη. Δεδομένου πως οι περισσότεροι νέοι δεν έχουν στασιό, τι θα κερδίσω αν φυλαχθούν τώρα; Δεν θα έχει φύγει η Όμικρον σε 2 βδομάδες. Οπότε ας κολλήσουν τώρα, μήπως είμαι περισσότερο προστατευμένη όταν βρεθούμε από κοντά λόγω της όποιας φυσικής ανοσίας αποκτήσουν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγώ δεν το λέω ως λύση για τον γενικό πληθυσμό, ούτε έχω υψηλές προσδοκίες. Από την αρχή έγραψα να κολλήσουν ώστε να βγάλουμε τους επόμενους 2-3 μήνες μέχρι την Άνοιξη. Κάνω την υπόθεση ότι άμα κολλήσουν τώρα, δεν θα ξανακολλήσουν τον Φεβρουάριο. Και στην τελική άμα θέλουν ντε και καλά να παρτάρουν, δεν νομίζω πως μπορεί κανείς να τους σταματήσει. Ως κυβέρνηση, δεν θα έστελνα την αστυνομία ας πούμε. Ούτε θα ασχολιόμουν γενικότερα: αυτά είναι τα δεδομένα, αυτά είναι τα προτεινόμενα μέτρα, όποιος θέλει να τα αγνοήσει πριβέ, ας τα αγνοήσει. Ζωή σε σας και στους οικείους σας.

Ως Νίνα, θεωρώ πως σαφώς με συμφέρει οι μαθητές μου να κολλήσουν τώρα και όχι σε 12 μέρες που θα είμαι μαζί τους στην τάξη. Δεδομένου πως οι περισσότεροι νέοι δεν έχουν στασιό, τι θα κερδίσω αν φυλαχθούν τώρα; Δεν θα έχει φύγει η Όμικρον σε 2 βδομάδες. Οπότε ας κολλήσουν τώρα, μήπως είμαι περισσότερο προστατευμένη όταν βρεθούμε από κοντά λόγω της όποιας φυσικής ανοσίας αποκτήσουν.
Συγνωμη που επεμβαινω ,δεν παει ετσι . Το θεμα ειναι αν εχεις εσυ ανοσια
Εμβολιασμενοι και μη κολλανε ....απλα ποιος εχει ανοσια ειναι το θεμα ...οχι εχει ο αλλος ανοσια αρα εγω ειμαι προστατευμενος .Αυτο ειναι ανοσια αγελης που λες το οποιος ειναι και αλλο ενα παραμυθακι των κρατων
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Εγώ δεν το λέω ως λύση για τον γενικό πληθυσμό, ούτε έχω υψηλές προσδοκίες. Από την αρχή έγραψα να κολλήσουν ώστε να βγάλουμε τους επόμενους 2-3 μήνες μέχρι την Άνοιξη. Κάνω την υπόθεση ότι άμα κολλήσουν τώρα, δεν θα ξανακολλήσουν τον Φεβρουάριο. Και στην τελική άμα θέλουν ντε και καλά να παρτάρουν, δεν νομίζω πως μπορεί κανείς να τους σταματήσει. Ως κυβέρνηση, δεν θα έστελνα την αστυνομία ας πούμε. Ούτε θα ασχολιόμουν γενικότερα: αυτά είναι τα δεδομένα, αυτά είναι τα προτεινόμενα μέτρα, όποιος θέλει να τα αγνοήσει πριβέ, ας τα αγνοήσει. Ζωή σε σας και στους οικείους σας.

Ως Νίνα, θεωρώ πως σαφώς με συμφέρει οι μαθητές μου να κολλήσουν τώρα και όχι σε 12 μέρες που θα είμαι μαζί τους στην τάξη. Δεδομένου πως οι περισσότεροι νέοι δεν έχουν στασιό, τι θα κερδίσω αν φυλαχθούν τώρα; Δεν θα έχει φύγει η Όμικρον σε 2 βδομάδες. Οπότε ας κολλήσουν τώρα, μήπως είμαι περισσότερο προστατευμένη όταν βρεθούμε από κοντά λόγω της όποιας φυσικής ανοσίας αποκτήσουν.
Aρκει να μείνουν σπίτι τους για να αναρρώσουν αφού κολλήσουν και όχι να τρέχουν με το παραμικρό στα νοσοκομεία.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Aρκει να μείνουν σπίτι τους για να αναρρώσουν αφού κολλήσουν και όχι να τρέχουν με το παραμικρό στα νοσοκομεία.
Εννοείται.


Συγνωμη που επεμβαινω ,δεν παει ετσι . Το θεμα ειναι αν εχεις εσυ ανοσια
Εμβολιασμενοι και μη κολλανε ....απλα ποιος εχει ανοσια ειναι το θεμα ...οχι εχει ο αλλος ανοσια αρα εγω ειμαι προστατευμενος .Αυτο ειναι ανοσια αγελης που λες το οποιος ειναι και αλλο ενα παραμυθακι των κρατων
Εγώ είμαι εμβολιασμένη. Αυτό που μπορώ να κάνω το έχω κάνει. Αυτό που μπορούν να κάνουν αυτοί είναι να μην έρχονται στο μάθημα όντας άρρωστοι ή φορείς. Ο καλύτερος τρόπος να επιτευχθεί αυτό, εφόσον δεν προσέχουν, είναι να αρρωστήσουν τώρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Αν οι Μητροπολίτες παντρεύονταν, η μανδάμ Λουκά μπορεί να ήταν και γυναίκα του.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Αν οι Μητροπολίτες παντρεύονταν, η μανδάμ Λουκά μπορεί να ήταν και γυναίκα του.
Το είδα κι εγώ πριν λίγο. Ποιος είναι αυτός ο λαμπρός ιερέας;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Αρκεί να αποκτήσουμε κάποια στιγμή μια πρωτοβάθμια της προκοπής για να μην αναγκάζονται να επισκέπτονται τα νοσοκομεία.

Oh wait, λΕφΤοΔΕντρο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Στην Κίνα πάντως ούτε παθολόγο έχουν. Ο Κινέζος στην γειτονιά μου είπε πως σχεδόν αυτοδιαγνωση κάνουνε και πηγαίνουνε στις υπηρεσίες. Το άκουσα σήμερα και στο γαλλικό c'est dans l'air. (αργότερα θα βάλω το λινκ). Αυτός είναι και ο βασικός λόγος της τρομερής τους αυστηρότητας.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,030 μηνύματα.
Πρέπει να είναι η μοναδική χώρα στον κόσμο, που στη παρούσα φάση έχει επιμείνει στη Zero Covid στρατηγική
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Στην Κίνα πάντως ούτε παθολόγο έχουν. Ο Κινέζος στην γειτονιά μου είπε πως σχεδόν αυτοδιαγνωση κάνουνε και πηγαίνουνε στις υπηρεσίες. Το άκουσα σήμερα και στο γαλλικό c'est dans l'air. (αργότερα θα βάλω το λινκ). Αυτός είναι και ο βασικός λόγος της τρομερής τους αυστηρότητας.
συνωμοσιολόγος απ τα lidl
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
συνωμοσιολόγος απ τα lidl
Ειπα θα βάλω βίντεο και σε ποιο λεπτό το λένε. Γύρω στο πρώτο μισάωρο της χθεσινής εκπομπής του "c'est dans l'air" είναι. Θα αναφέρω και την ιδιότητα του ατόμου που το λέει. Ήδη αναφερα την εκπομπή και περίπου σε ποια ώρα το λέει. Μπορεί να το δει οποιοσδήποτε ξέρει γαλλικά στο youtube.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Welcome to our world FLORNA.Its your show time !
1640960149559.png

1640959901305.png



ΥΓ: @Nick890 ευχαριστουμε που μας ενημερωνεις :P !Νταξ λιγο αστοχη προβλεψη με τον HIV, αλλα εδω που το λεμε ο συνδυασμος με την γριπη που ειναι πιο θανατηφορος και της ομικρον που διασπειρεται ευκολα θα ειναι τρομερη μπομπα
ΥΓ2:Νομιζω το επομενο εξαμηνο τελειωνουμε με την πανδημια :wheel:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top