• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όχι βέβαια ,σιγά μη χάσω εγώ μάθημα επειδή κάποιοι θέλουν να παρταρουν και να μην γίνει λοκ

Και θα παρταρουμε από εδώ και πέρα και μαθήματα θα περάσουμε .Κοινωνική αποψη γιοκ ....μόνο συμφέροντα από εδώ και πέρα
Ας τα περί καλοπέρασης και ότι νοιάζεσαι για τη κοινωνία,και όλοι οι υπόλοιποι που δεν θέλουμε λοκ είμαστε στα αρχίδια μας όλα.Παραδέξου οτι το θέλεις το λοκνταουν για να βολέψεις τη δουλειά σου το καλοκαίρι και ασε τα παπατζιλίκια ότι νοιάαζεσαι για το κόσμο.Θα σου έβγαζα το καπέλο αν παραδεχόσουν ότι το θέλεις από συμφέρον,τώρα όμως που το παίζεις υπεύθυνος πολίτης και ότι δήθεν το θες για αυτό,γίνεσαι απροκάλυπτα εκνευριστικός.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Τι είπε η Κεραμεως πάλι; Ότι με τα σχολεία ανοικτά τα παιδιά θα βρίσκονται σε καλύτερο έλεγχο και έτσι δεν θα μεταδίδεται ο ιός; Συνεπώς είναι καλύτερα από το να είναι κλειστά;

Ρε άνθρωποι μου, πείτε απλά ότι θέλετε να κολλήσουν όλοι/ες, να πεθάνουν και όσοι είναι να πεθάνουν, να χτιστεί η ανοσία της αγέλης. Μη λέτε αρλούμπες και γίνεστε ρεζίλι.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το πρωτο ειναι.Πες αλευρι; Ο κοβιντ σε γυρευει!:devil:
Έχω αρχίσει να το αποδέχομαι πλέον, περιμένω πότε θα δω θετικό τεστ!

Όσοι έχουν παιδιά και πολύ περισσότερο στο λύκειο και σε φάση να δίνουν πανελλήνιες κάτω από τέτοιες συνθήκες γνωρίζουν από πρώτο χέρι ποσο καταστροφικό είναι όλο αυτό!
Το επιβεβαιώνω κι εγώ ως μαθητής Γ' Λυκείου.

Από χθες λόγω της αβεβαιότητας και για την υπόλοιπη εβδομάδα κάνουμε διαδικτυακά μαθήματα στο φροντιστήριο. Η διάθεση όλων μας είναι ιδιαίτερα αρνητική διότι είναι σαν να βλέπουμε το "φάντασμα" της τηλεκπαίδευσης να επιστρέφει.

Από την άλλη, και αναφερόμενος ειδικά σε αυτό το κομμάτι:
Ας δείξουν υπευθυνότητα και να κάνουν τα τεστ ,την οποία την δείχνουν σε μεγάλο βαθμό τα παιδιά γιατί είναι πολύ πιο συνειδητοποιημενα από κάποιους που δηλώνουν ενήλικες!
θέλω να σας πω ότι δυστυχώς η υπευθυνότητα είναι σε έλλειψη. Για να σας δώσω να καταλάβετε, ένας συμμαθητής μου που κάθεται ακριβώς από πίσω μου (με μηδενικές αποστάσεις ανάμεσα στα θρανία, κάνουμε μάθημα σε λυόμενα) βρίσκει ξεκαρδιστικό να κατεβάζει τη μάσκα του εν ώρα μαθήματος και να βήχει σαν να έχει τσιγαρόβηχα μετά από τριάντα χρόνια καπνίσματος δύο πακέτων την ημέρα. Κάνω τα παράπονά μου δίχως αποτέλεσμα, πώς να νιώσω μετά ασφάλεια; Και κυρίως πώς να εμπιστευτώ αυτόν και άλλους με την ίδια νοοτροπία ότι κάνουν τα σελφ τεστ;

Επίσης εφόσον μιλάμε για μία τόσο μεταδοτική Όμικρον, και εφόσον ο Τζανάκης είπε ότι 1 στους 7 κάτω των 20 είναι ενεργό κρούσμα, ας το κάνουμε εικόνα. Έχουμε μία τάξη 20 παιδιών, τα 3 παιδιά έχουν κορωνοϊό και περιμένουμε αυτό να ανιχνευθεί μέσω των σελφ τεστ τα οποία γίνονται από τους μισούς, και αυτά τα λίγα που γίνονται δεν είναι αξιόπιστα. Οπότε ας είμαστε αισιόδοξοι κι ας πούμε ότι τα 2 ανιχνεύονται, άρα 1 έρχεται με κορωνοϊό στο σχολείο με τη λογική "έλα ρε μου βγήκε αρνητικό το τεστ, ένα κρύωμα είναι" (κι αυτό αν έχει συμπτώματα). Το παιδί αυτό μεταδίδει για μέρες, πόσοι θα κολλήσουν άραγε; Και αν κολλήσουν 7-8 εν τέλει, το τμήμα δε θα κλείσει, γιατί δε θα φτάσουμε ποτέ το 50%+1! Έτσι μπορεί ο καθένας να παινεύεται ότι δεν κλείνουν τμήματα, είναι σαφώς δύσκολο να κολλήσουν οι 11 από τους 20. Στο σχολείο μου πριν κλείσουμε ένα τμήμα λειτουργούσε κανονικά με 8 κρούσματα.

Επαναλαμβάνω ότι αυτό που θέλω κι εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία των συμμαθητών μου είναι ανοιχτά σχολεία, τα μέτρα που ελήφθησαν όμως είναι σαφές σε όλους ότι δεν επαρκούν. Δε λέω να διπλασιάσουν τους καθηγητές και τις αίθουσες, στη φάση που βρισκόμαστε είναι τουλάχιστον ουτοπικό. Ας επιβάλουν για παράδειγμα ένα ράπιντ και δύο σελφ την εβδομάδα, σε διαφορετικές μέρες για κάθε βαθμίδα ώστε να μπορούν να εξυπηρετηθούν. Όχι γιατί τα ράπιντ έχουν καμία τρομερή αξιοπιστία, αλλά να ξέρουμε τουλάχιστον ότι γίνονται όντως!

Με συγχωρείτε για την πολυλογία, αλλά είμαι πραγματικά ανήσυχος για το πως θα εξελιχθεί η κατάσταση. Μακάρι να βγω απαισιόδοξος και να τα λέει καλά η κυρία Κεραμέως!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Έχω αρχίσει να το αποδέχομαι πλέον, περιμένω πότε θα δω θετικό τεστ!


Το επιβεβαιώνω κι εγώ ως μαθητής Γ' Λυκείου.

Από χθες λόγω της αβεβαιότητας και για την υπόλοιπη εβδομάδα κάνουμε διαδικτυακά μαθήματα στο φροντιστήριο. Η διάθεση όλων μας είναι ιδιαίτερα αρνητική διότι είναι σαν να βλέπουμε το "φάντασμα" της τηλεκπαίδευσης να επιστρέφει.

Από την άλλη, και αναφερόμενος ειδικά σε αυτό το κομμάτι:

θέλω να σας πω ότι δυστυχώς η υπευθυνότητα είναι σε έλλειψη. Για να σας δώσω να καταλάβετε, ένας συμμαθητής μου που κάθεται ακριβώς από πίσω μου (με μηδενικές αποστάσεις ανάμεσα στα θρανία, κάνουμε μάθημα σε λυόμενα) βρίσκει ξεκαρδιστικό να κατεβάζει τη μάσκα του εν ώρα μαθήματος και να βήχει σαν να έχει τσιγαρόβηχα μετά από τριάντα χρόνια καπνίσματος δύο πακέτων την ημέρα. Κάνω τα παράπονά μου δίχως αποτέλεσμα, πώς να νιώσω μετά ασφάλεια; Και κυρίως πώς να εμπιστευτώ αυτόν και άλλους με την ίδια νοοτροπία ότι κάνουν τα σελφ τεστ;

Επίσης εφόσον μιλάμε για μία τόσο μεταδοτική Όμικρον, και εφόσον ο Τζανάκης είπε ότι 1 στους 7 κάτω των 20 είναι ενεργό κρούσμα, ας το κάνουμε εικόνα. Έχουμε μία τάξη 20 παιδιών, τα 3 παιδιά έχουν κορωνοϊό και περιμένουμε αυτό να ανιχνευθεί μέσω των σελφ τεστ τα οποία γίνονται από τους μισούς, και αυτά τα λίγα που γίνονται δεν είναι αξιόπιστα. Οπότε ας είμαστε αισιόδοξοι κι ας πούμε ότι τα 2 ανιχνεύονται, άρα 1 έρχεται με κορωνοϊό στο σχολείο με τη λογική "έλα ρε μου βγήκε αρνητικό το τεστ, ένα κρύωμα είναι" (κι αυτό αν έχει συμπτώματα). Το παιδί αυτό μεταδίδει για μέρες, πόσοι θα κολλήσουν άραγε; Και αν κολλήσουν 7-8 εν τέλει, το τμήμα δε θα κλείσει, γιατί δε θα φτάσουμε ποτέ το 50%+1! Έτσι μπορεί ο καθένας να παινεύεται ότι δεν κλείνουν τμήματα, είναι σαφώς δύσκολο να κολλήσουν οι 11 από τους 20. Στο σχολείο μου πριν κλείσουμε ένα τμήμα λειτουργούσε κανονικά με 8 κρούσματα.

Επαναλαμβάνω ότι αυτό που θέλω κι εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία των συμμαθητών μου είναι ανοιχτά σχολεία, τα μέτρα που ελήφθησαν όμως είναι σαφές σε όλους ότι δεν επαρκούν. Δε λέω να διπλασιάσουν τους καθηγητές και τις αίθουσες, στη φάση που βρισκόμαστε είναι τουλάχιστον ουτοπικό. Ας επιβάλουν για παράδειγμα ένα ράπιντ και δύο σελφ την εβδομάδα, σε διαφορετικές μέρες για κάθε βαθμίδα ώστε να μπορούν να εξυπηρετηθούν. Όχι γιατί τα ράπιντ έχουν καμία τρομερή αξιοπιστία, αλλά να ξέρουμε τουλάχιστον ότι γίνονται όντως!

Με συγχωρείτε για την πολυλογία, αλλά είμαι πραγματικά ανήσυχος για το πως θα εξελιχθεί η κατάσταση. Μακάρι να βγω απαισιόδοξος και να τα λέει καλά η κυρία Κεραμέως!
Εχεις απολυτο δικιο και να ξαναπω και οτι.Δεν κανουν τα περισσοτερα παιδια,τουλαχιστον στο γυμνασξιο που ειμαι εγω σελφ τεστ και ακομα χειροτερα ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΕΛΦ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΠΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΙΚΡΟΝ,ουτε καν πολλες φορες τα ραπιντ.Οποτε το συζηταμε ακριβως;
Μας γυριζουν σε κατι εντελως διαφορετικο που καν τα τεστ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ.

ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΑΠΛΑ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Παιδιά παρ' τε το χαμπάρι. Σε ολες οι χώρες τα σχολεία θα είναι ανοιχτά. Ελπίζω να έχετε εμβολιαστεί όλοι και όλες.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Παιδιά παρ' τε το χαμπάρι. Σε ολες οι χώρες τα σχολεία θα είναι ανοιχτά. Ελπίζω να έχετε εμβολιαστεί όλοι και όλες.
Μα δε μίλησε κανείς για κλειστά σχολεία. Εμβολιασμένοι είμαστε αλλά τα πρωτόκολλα που ανακοινώθηκαν δεν επαρκούν.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Τι είπε η Κεραμεως πάλι; Ότι με τα σχολεία ανοικτά τα παιδιά θα βρίσκονται σε καλύτερο έλεγχο και έτσι δεν θα μεταδίδεται ο ιός; Συνεπώς είναι καλύτερα από το να είναι κλειστά;

Ρε άνθρωποι μου, πείτε απλά ότι θέλετε να κολλήσουν όλοι/ες, να πεθάνουν και όσοι είναι να πεθάνουν, να χτιστεί η ανοσία της αγέλης. Μη λέτε αρλούμπες και γίνεστε ρεζίλι.
Ουσιαστικά για ανοσία της αγέλης πάμε, απλά με τη πλειοψηφία εμβολιασμένη
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ότι θα είναι θα είναι. Τουλάχιστον να μη λένε ανοησίες δημόσια οι ιθύνοντες για τον λόγο που θα είναι ανοικτά. Συμφωνώ με τον Aspiring ότι κανείς δεν θέλει κλειστά σχολεία αλλά ουδείς θέλει επίσης αυτό το χάος, την ανοργανωσιά και την πλήρη αδιαφορία των κυβερνώντων που ξέρουν πάντως να κάνουν διακοπές ανέμελα όσο οι ΜΕΘ έχουν σκάσει και οι πολίτες που τους ψήφιζαν αργοπεθαίνουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι πολίτες ενημερώθηκαν αρκετά για τις συνέπειες των πράξεών τους στους ίδιους και στους άλλους.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Δε τους παίρνει να πάρουν πιο αυστηρά μέτρα, πέρα από τον οικονομικό αντίκτυπο, για τον απλούστατο λόγο ότι δε θα τηρούνται από κανέναν πια...από το καλοκαίρι το κράτος μας έδειξε την απροθυμία του πια να επιβάλλεται
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι πολίτες ενημερώθηκαν αρκετά για τις συνέπειες των πράξεών τους στους ίδιους και στους άλλους.
Ναι μια χαρα ενημερωμενοι ειναι ολοι,αλλα επισης και οι μισοι και βαλε τριπλα εμβολιασμενοι.Παρολα αυτα αυτα που κανουν ειναι ηλιθια και ανεπαρκη.Ειοπαμε βασιλακι...βγαλε την κομματικη λασπη απο τα ματια σου γμτ.Σε κανει ακομα πιο αναξιοπιστο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Δε τους παίρνει να πάρουν πιο αυστηρά μέτρα, πέρα από τον οικονομικό αντίκτυπο, για τον απλούστατο λόγο ότι δε θα τηρούνται από κανέναν πια...από το καλοκαίρι το κράτος μας έδειξε την απροθυμία του πια να επιβάλλεται
Όλα τα κράτη είναι απρόθυμα να επιβάλλονται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι μια χαρα ενημερωμενοι ειναι ολοι,αλλα επισης και οι μισοι και βαλε τριπλα εμβολιασμενοι.Παρολα αυτα αυτα που κανουν ειναι ηλιθια και ανεπαρκη.
Αντιγράφουμε απλά τις περισσότερες χώρες.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ατομική ευθύνη, το όπλο της κυβέρνησης αφενός για να αποτινάξει τις ευθύνες που την βαραίνουν απέναντι στη κοινωνία με την παντελή αδιαφορία της ( ζητάνε από τους πολίτες να αναλάβουν τις ευθύνες τους όταν εκείνοι δεν ανέλαβαν καμία δική τους ) και αφετέρου για να διαιρέσει τον λαό και να μαλώνουν μεταξύ τους αντί να δουν τον κοινό εχθρό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Για κάποιους από εδώ ο ιός ήταν απλή έλλειψη όσφρησης... Ονόματα δεν λέμε...
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Παιδιά συνέλθετε. Βλέπω ορισμένοι μια κράζουν το λοκντάουν μια κράζουν που μας ανοίγουν. Αλίμονο αν ξαναγινόταν το τσίρκο με τηλεκπαίδευση και τηλεξεταστικές. Όλοι θα κολλήσουμε κορωνοϊό κάποια στιγμή, τα «μας εκθέτουν σε κίνδυνο», «long covid» κλπ είναι εκτός τόπου και χρόνου ανοησίες, απ’ το Μάρτη του ‘20 ξέρουμε πως όλοι θα έρθουμε σε επαφή με τον ιό. Με τον όρο ότι δεν υπάρχει πίεση στις μεθ, ποιο είναι πάλι το πρόβλημά σας;

Όσο για τα μαθήματα στην εξεταστική, απλώς θα πρέπει να υπάρξει πρόβλεψη ότι σε περίπτωση που είσαι επιβεβαιωμένο κρούσμα, θα γίνεται μια προφορική τηλεξεταστική πχ, για να μη χάνεις τζάμπα την εξέταση.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Παιδιά συνέλθετε. Βλέπω ορισμένοι μια κράζουν το λοκντάουν μια κράζουν που μας ανοίγουν. Αλίμονο αν ξαναγινόταν το τσίρκο με τηλεκπαίδευση και τηλεξεταστικές. Όλοι θα κολλήσουμε κορωνοϊό κάποια στιγμή, τα «μας εκθέτουν σε κίνδυνο», «long covid» κλπ είναι εκτός τόπου και χρόνου ανοησίες, απ’ το Μάρτη του ‘20 ξέρουμε πως όλοι θα έρθουμε σε επαφή με τον ιό. Με τον όρο ότι δεν υπάρχει πίεση στις μεθ, ποιο είναι πάλι το πρόβλημά σας;

Όσο για τα μαθήματα στην εξεταστική, απλώς θα πρέπει να υπάρξει πρόβλεψη ότι σε περίπτωση που είσαι επιβεβαιωμένο κρούσμα, θα γίνεται μια προφορική τηλεξεταστική πχ, για να μη χάνεις τζάμπα την εξέταση.
Μονο που δεν εχεις καταλαβει οτι δεν πρεπει να το παθουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ την ιδια περιοδο..νομιζω καταλαβαινεις τον λογο.ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μονο που δεν εχεις καταλαβει οτι δεν πρεπει να το παθουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ την ιδια περιοδο..νομιζω καταλαβαινεις τον λογο.ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ.
Να προσθέσω ότι και μηδενική επίπτωση στις ΜΕΘ να έχουμε, τα σχολεία θα υπολειτουργούν. Αν νοσούν ταυτόχρονα πολλοί μαθητές και αντίστοιχος αριθμός εκπαιδευτικών, θα έχουμε άδειες τάξεις αφενός από μαθητές (άρα πόσο να προχωρήσει ένας καθηγητής την ύλη όταν λείπουν 5 άτομα για παράδειγμα; ) και αφετέρου πολλά κενά λόγω των απόντων καθηγητών. Δεν είναι μόνο υγειονομικό θέμα, μετά είναι και πρακτικό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top