• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στα φροντιστήρια τι κάνουν;
Είναι άτοπη η σύγκριση, εμφανώς λιγότεροι οι μαθητές και πάλι το αποτέλεσμα δεν ήταν ενθαρρυντικό όταν συνέβη σε εμάς. Ούτε για τον εκπαιδευτικό, ούτε για την κοπέλα που παρακολουθούσε διαδικτυακά.

Πραγματικά απορώ με όποιον πιστεύει πως το άνοιγμα των σχολείων θα φταίει για την έκρηξη που θα δούμε, και όχι η εστίαση τα κλαμπ και τα γυμναστήρια(που ούτε αυτά θέλω να κλείσουν, αλλά ας μην εθελετυφλούμε, εκεί γίνεται η διασπορά).
Σε αυτό συμφωνώ, δε φταίνε τα σχολεία για την πορεία της πανδημίας, αλλού είναι οι εστίες. Προβληματίζομαι για τη λειτουργικότητα των σχολείων, αλλά μακάρι να έχετε δίκιο και να λειτουργήσουμε επαρκώς.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Κουνα το κεφαλακι σου και ξυπνα.Μαθημα απο κινητο...ααΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ
Απλά για τις μέρες που το παιδί θα είναι σπίτι. Δε θα λείψει μια αιωνιότητα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι άτοπη η σύγκριση, εμφανώς λιγότεροι οι μαθητές και πάλι το αποτέλεσμα δεν ήταν ενθαρρυντικό όταν συνέβη σε εμάς. Ούτε για τον εκπαιδευτικό, ούτε για την κοπέλα που παρακολουθούσε διαδικτυακά.
Μιλάμε μόνο για τις μέρες που θα νοσεί το παιδί.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Απλά για τις μέρες που το παιδί θα είναι σπίτι. Δε θα λείψει μια αιωνιότητα.
Ρε πας καλα; Εδω προ Ο και γινοταν χαμος λεμε...απλα δεν κλεινουν τα ντμητατα διοτι το 50+ 1 ειναι τεραστιο ποσοστο και επισης δεν εφερναν οι γονεις τα παιδια σχολειο.ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΑ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΑΡΑ ΄ΠΟΛΛΟΙ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ.

ΟΚ..ΜΙΛΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ .ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΒΓΑΖΙΕ ΝΟΗΜΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ.ΚΡΙΜΑ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πόσες ΜΕΘ θεωρείτε πρέπει να είναι κατειλημμένες για να θεωρούμαστε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης και εξαιρετικής πίεσης του ΕΣΥ;
Το θεμα δεν ειναι οι ΜΕΘ ....το θεμα ειναι οτι απο ελλειπες προσωπικο που ειμασταν ,πανε και αλλοι σπιτια τους
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Το ίδιο κι αυτοί. Ώσπου να νοσήσουν, θα είναι σύντομα στο πόδι. That's vaccination!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η αυστρια εκανε την σωστη στιγμη σκληρο και αντριστικο λοκ ....και τωρα ειναι ελευθεροι ξανα μετα απο 2-3 εβδομαδες χωρις πολλες ζημιες (εκτος του τουρισμου)
1641322542461.png
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ τι δεν καταλαβαινεις; Δεν γινεται τιποτα αλλο εκτος απο κοβιντ και οι μισοι πεθαινουν ΕΚΤΟΣ ΜΕΘ. Ζεις εδω η σε παραλληλο συμπαν; Η Δ στο μεταξυ ειναι ακομα στο 30% και αυξανεται μαζι με την Ο και σε λιγο θα καταρρευσει το συμπαν.Γιατι φωναζει ο Καπραβελος και ολοι οι αλλοι; ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΙ;
ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΓΜΤ/.

Το ποιντ μου είναι πως το να κλείσεις τα σχολεία δε θα κάνει καμιά διαφορά.

Είτε θα έχεις ανοιχτά και σχολεία και εστίαση και γυμναστήρια, είτε τα κλείνεις όλα αν θες να (προσπαθήσεις να) ελέγξεις τη διασπορά. Το να κλείσεις απλά τα σχολεία και δε θα βοηθήσει στην αντιμετώπιση της πανδημίας και θα δημιουργήσει δεκάδες ακόμα προβλήματα.

Αν μου πεις θέλω γενικό λοκντάουν θα το σεβαστώ(παρόλο που διαφωνώ), το να μου λες θέλω κλειστά σχολεία απλά μου φαίνεται αστείο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Το ίδιο κι αυτοί. Ώσπου να νοσήσουν, θα είναι σύντομα στο πόδι. Tha's vaccination!
Ναι ρε παιδι μου τι συζηταμε.Ολα καλα ειναι.Ολοι στο ποδι θα ειναι.Οποτε τι κοπτομαστε; ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!

ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΣΙΛΗ..ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΑΠΕΔΕΙΞΕΣ ΟΤΙ ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ....εσυ μας απεδειξες οτι τσαμπα αγχωνομαστε ολα ειναι τελεια.
ΦΙΛΟΥΜΠΕς.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω φτάσει σ' ένα σημείο να πιστεύω πως αν βγουν 40 "τηλεειδικοί" αύριο κι αρχίσουν να λένε πως πρέπει να κυκλοφορούμε με ομπρέλα ακόμη και χωρίς βροχή για να τηρούμε τις αποστάσεις, το επόμενο πρωί θα δούμε έξω μια διόλου ευκαταφρόνητη μερίδα ανθρώπων να κυκλοφορούν με ομπρέλα χωρίς να πέφτει σταγόνα. Βαφτίζουμε τον σκοταδισμό υπευθυνότητα και την κριτική σκέψη συνωμοσιολογία. Που σε τελική ανάλυση, ποτέ κανείς δεν είπε ότι κριτικά σκεπτόμενος είναι αυτός που πέφτει μέσα σ' όλα. Ας αποδειχτεί λάθος, σημασία έχει να σκέφτεται.
Σεντονάρα γενικά, αλλά ας μείνω σε αυτό, το οποίο προσυπογράφω και θα ρίξω την εξής "ατομική βόμβα": Το σύγχρονο ιερατείο, η σύγχρονη ιερά εξέταση είναι αυτή της επιστήμης (ειδικά της ιατρικής) και χρησιμοποιεί πολύ παρόμοιους τρόπους με αυτήν, όταν κάποιος διαφωνεί ή έχει ενστάσεις μαζί της. Εκτός βέβαια των βασανιστηρίων και της φυσικής εξόντωσης, αλλά και ο ψυχολογικός πόλεμος και ο κοινωνικός αποκλεισμός δουλεύουν εξίσου.

Υ.Γ: Και επειδή γνωρίζω την επιχειρηματολογία που θα αντικρούσει την παραπάνω θέση (αν μπει στον κόπο κάποιος δηλαδή), προειδοποιώ ότι την πέταξα και φεύγω, γεια σας!

Υ.Γ2: Από τα πιο κριντζ φαινόμενα που αναδείχθηκαν την εποχή του κόβιντ είναι άτομα που δεν έχουν ουδεμία σχέση με την επιστήμη, να την επικαλούνται και να να δηλώνουν πλήρη εμπιστοσύνη σε αυτήν και άλλα τέτοια γραφικά, που ακούν και παπαγαλίζουν από τα ΜΜΕ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Το ποιντ μου είναι πως το να κλείσεις τα σχολεία δε θα κάνει καμιά διαφορά.

Είτε θα έχεις ανοιχτά και σχολεία και εστίαση και γυμναστήρια, είτε τα κλείνεις όλα αν θες να (προσπαθήσεις να) ελέγξεις τη διασπορά. Το να κλείσεις απλά τα σχολεία και δε θα βοηθήσει στην αντιμετώπιση της πανδημίας και θα δημιουργήσει δεκάδες ακόμα προβλήματα.

Αν μου πεις θέλω γενικό λοκντάουν θα το σεβαστώ(παρόλο που διαφωνώ), το να μου λες θέλω κλειστά σχολεία απλά μου φαίνεται αστείο.
Σορυ...εγρεαψα εγω πουθενα οτι θελω κλειστα σχολεια; Δυνελθε πληζ και μην βαζει στο στομα μου λογια ΄που δεν ειπα.ΤΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥΤΣΟ ΛΕΜΕ/.Επισης για 2 βδομαδες webex για να δουμε τι παιζει δεν θα ητανν τραγικο ξερεις.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Ναι ρε παιδι μου τι συζηταμε.Ολα καλα ειναι.Ολοι στο ποδι θα ειναι.Οποτε τι κοπτομαστε; ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!

ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΣΙΛΗ..ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΑΠΕΔΕΙΞΕΣ ΟΤΙ ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ....εσυ μας απεδειξες οτι τσαμπα αγχωνομαστε ολα ειναι τελεια.
ΦΙΛΟΥΜΠΕς.
Εσυ πριν από λίγο αλλα έλεγες για τα σχολεία. Το ξέχασες; Τώρα με την Όμικρον κολλάς;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Καραγκιόζηδες. Ανοίγουν τα σχολεία με 3 self test. ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ;;;

Εγώ ξέρω οτι κανένα παιδί δεν κάνει self test, απλά μπαίνουν και το δηλώνουν αρνητικό στο gov.gr.

Άσε που τα self test δεν πιάνουν την όμικρον.

Καραγκιόζη Μητσοτάκη, σας έφαγε τα λεφτά ο Ρουβάς και δεν έχετε για άδειες ειδικού σκοπού;;;
Τα ειπες με δυο λογια.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ που μερικοί από εδώ εκφράζουν απόψεις εκ του ασφαλούς :pianist:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Εσυ πριν από λίγο αλλα έλεγες για τα σχολεία. Το ξέχασες; Τώρα με την Όμικρον κολλάς;
Αρης καλη Γη οβερ.Τι λες; Δεν σε πιανω.Ναι ελεγα γθια σχολεια τωρα με ην Ομικρον.Τι περιεργο ειπα; ΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΝ ΜΕ ΟΜΙΚΡΟΝ ΜΙΛΑΩ.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΚΟΜΑ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και στις ΗΠΑ άνοιξαν τα σχολεία με εκατοντάδες χιλιάδες κρούσματα.
Εχεσθην
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Αρης καλη Γη οβερ.Τι λες; Δεν σε πιανω.Ναι ελεγα γθια σχολεια τωρα με ην Ομικρον.Τι περιεργο ειπα;
Εσύ ήσουν εναντίον του να κλείσουν τα σχολεία και έλεγες ότι μια χαρά τηρούνται τα πρωτόκολλα. Όταν είχαμε Δέλτα μάλιστα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μπορουμε και καλυτερα

1641323052822.png



 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top