• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Όλοι αυτοί πάντα κινδύνευαν και θα κινδυνεύουν
ο ανοσοκατεσταλμένος έτσι κι αλλιώς και πριν τον κορωνοιό έπρεπε να προσέχει πολύ γιατί οποιαδήποτε ίωση μπορεί να του προκαλέσει πρόβλημα.
Σορι για τα υπολοιπα ,αλλα μου εβγαλες μια γνωμη που εχει το 90% (ισως και παρπαανω) ατομων στην κοινωνια που ακουω εξω(positivity mind)

Οσο για την παραπανω φραση .Διαφωνω φουλ , σε ποσοστο 1000% .Ο κινδυνος υπολογιζεται και με την δυναμικοτητα μιας καταστασης .Αλλη δυναμικοτητα εχει η γριπη,αλλη το κοινο κρυολογημα ....και αλλο ο κοβιντ .Ποσο μαλλον σε μια φαση που ειμαστε στην μεση μιας πανδημιας και τα κρουσματα κανουν γλεντι(ειδικα τωρα που μπαινει δυναμικα στο παιχνιδι η omicron v2 (BA.2 omicron))

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Game over. Η Ευρωπαικη Ενωση απλα γινεται ρεζιλι πλέον με τις υποχρεωτικοτητες και τα 100αρια στους 60 plus.

Screenshot_20220120-170439_Chrome.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ενημέρωση επιτροπής σήμερα

Η μία εκπρόσωπος λέει ότι σε 1-2 μήνες θα πετύχουμε ανοσία αγέλης

Ο άλλος εκπροσωπος(μαγιό ,αγάπη μόνο) έχει αναφέρει πριν την ενημέρωση σε ΜΜΕ οτι τελικά ανοσία αγέλης δεν γίνεται να επιτευχθεί ( 2 χρόνια μετά το κατάλαβαν ....Νταξ)


Γενικά νομίζω συνενοουμεθα


ΥΓ:Μετράμε αντίστροφα ....σε 10 μέρες τελειώνει η πανδημία σε Δανία και Ελλάδα
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Χαλάρωση μέτρων και στην Γαλλία ενώ και εκεί, όπως και στην Δανία, η Ο είναι σε φάση εκθετικής αύξησης.
Δεν μπορεί να είναι όλοι τρελοί ή άσχετοι...

 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Χαλάρωση μέτρων και στην Γαλλία ενώ και εκεί, όπως και στην Δανία, η Ο είναι σε φάση εκθετικής αύξησης.
Δεν μπορεί να είναι όλοι τρελοί ή άσχετοι...
Γιατί δεν μπορεί;

Εξήγησέ το μου λίγο αυτό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
Γιατί δεν μπορεί;

Εξήγησέ το μου λίγο αυτό.
Σε παρακαλώ σταματα το πλεον μας εχεις κουρασει ολους με τις τρελες απαιτησεις σου για lockdowns χωρις τελος. Δεν ξερω ποσο χρονον εισαι και δεν με ενδιαφέρει ομως εγω ειμαι 22 ετων πανω στα καλυτερα μου χρονια και ειμαι 2 χρονια με τον φοβο των lockdowns. Δεν μπορει να εχουν αδικο οι Βρετανια, Σουηδια, ΗΠΑ κτλ που ειναι οι μεγαλύτερες οικονομιες του πλανήτη και καταργουν τα μετρα και τον σκληρο εμβολιασμό και μα εχει δικιο η Ελλαδα του 210% χρεους και των 7 χρεωκοπειων. Καταλαβαίνω οτι φοβασαι ομως δεν μπορουμε να σου κανουμε κατι, αν θελεις απλα κατσε στο σπιτι σου μακρυα απο ολο τον κοσμο. Αλλα σε παρακαλω μιλα με στοιχεια και οχι με το συνασθημα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γιατί δεν μπορεί;

Εξήγησέ το μου λίγο αυτό.
1642716374281.png


εγω ειμαι 22 ετων πανω στα καλυτερα μου χρονια
σε παρακαλω μιλα με στοιχεια και οχι με το συνασθημα
:inlove:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
μολις

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Φιλε τελειωσαν τα lockdown παμε για αλλα τωρα. Η παράσταση τελείωσε.
Αυτο φοβαμαι .....εχει τελειωσει εδω και 9-10 μηνες και ακομα ειμαστε ολοι στο φορουμ και κραζουμε οτι δεν εχουμε ελευθεριες

Εμενα γνωμη μου ειναι να δουμε τον ιο λιγο ξανα γιατι με τετοια διασπορα και με δυναμικοτητα επαναμολυνσης θα γινει γλεντι με τα αυτοανοσα στο αμεσο μελλον
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αυτο φοβαμαι .....εχει τελειωσει εδω και 9-10 μηνες και ακομα ειμαστε ολοι στο φορουμ και κραζουμε οτι δεν εχουμε ελευθεριες
Μόνο ελεύθεροι δεν είμαστε σήμερα.
Αν δεν μπορείς να δεις τι έχει καταργηθεί, είναι καθαρά δικό σου θέμα.
Εμενα γνωμη μου ειναι να δουμε τον ιο λιγο ξανα γιατι με τετοια διασπορα και με δυναμικοτητα επαναμολυνσης θα γινει γλεντι με τα αυτοανοσα στο αμεσο μελλον
Οταν αποφασίσεις να ξαναχρησιμοποιήσεις τον όρο "αυτοάνοσα", να βάλεις και όλους τους παράγοντες που προκαλούν τα αυτοάνοσα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Νέα μετάλλαξη του κορωνογιού(εμφανίστηκε σε Σκανδιναυκές χώρες), η ΒΑ2 που είναι ακόμα πιο μεταδοτική από την Όμικρον.
Οι επιστήμονες, προσώρας, το παρακολουθούν.

Κι όλα δείχουν οτι τελικα τις μάσκες. τις "παντρευτήκαμε". :/:
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Γιατί δεν μπορεί;

Εξήγησέ το μου λίγο αυτό.
Σου φαίνεται λογικό περίπου όλες οι κυβερνήσεις με έναν σκασμό επιστήμονες για συμβούλους η κάθε μια 2 χρόνια μετά να μην ξέρουν τι τους γίνεται;

Όχι τίποτα άλλο, άμα είναι να πάνε ο Πρασσάς, η Μιλιώτη, ο Καργιολάκης και οι λοιποί να τους μάθουν μπαλίτσα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι απλά...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,628 μηνύματα.
Νέα μετάλλαξη του κορωνογιού(εμφανίστηκε σε Σκανδιναυκές χώρες), η ΒΑ2 που είναι ακόμα πιο μεταδοτική από την Όμικρον.
Οι επιστήμονες, προσώρας, το παρακολουθούν.

Κι όλα δείχουν οτι τελικα τις μάσκες. τις "παντρευτήκαμε". :/:
Ας ερθει και αυτη με την οπισθεν :dance3: :hehe:
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Σου φαίνεται λογικό περίπου όλες οι κυβερνήσεις με έναν σκασμό επιστήμονες για συμβούλους η κάθε μια 2 χρόνια μετά να μην ξέρουν τι τους γίνεται;
Μου φαίνεται απόλυτα λογικό να μην ζυγίζουν σωστά τα δεδομένα ή να προτεραιοποιούν λάθος στόχους. Δεν χρειάζεται να είσαι και κανένα σούπερ κοφτερό μυαλό για να γίνεις πρωθυπουργός χώρας. Όσο για τους επιστήμονες, στην αρχή της πανδημίας που παρακολουθούσα τα πράγματα πιο στενά, ο Boris Johnson είχε μπορέσει να βρει 2-3 επιστήμονες κύρους οι οποίοι έβγαιναν και έλεγαν ό,τι βόλευε το αφήγημα του Boris, μέχρι σημείου ψεύδους. Αν αυτό έγινε στη Βρετανία, δεν καταλαβαίνω γιατί να μην γίνεται οπουδήποτε αλλού στον κόσμο.

Η διαφορά της Μιλιώτη, του Καργιολάκη και άλλων είναι ότι μπορούν να λένε ό,τι σκέφτονται γιατί δεν περιμένουν χρηματοδοτήσεις. Αν είσαι στην έρευνα και στα πανεπιστήμια, δημοσίως λες αυτό που θέλουν να ακούσουν οι χρηματοδότες σου, γιατί αλλιώς μπορεί να βρεθείς από τη μία μέρα στην άλλη χωρίς δουλειά. Γιατί νομίζεις ότι δεν μιλάνε επιστήμονες από τη Βρετανία; Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι αυτοί που έχουν δημόσιο λόγο, και ο λόγος τους θυμίζει τον Μαγιορκίνη.

Οπότε όχι, δεν με καθυσηχάζει καθόλου το τι κάνουν οι κυβερνήσεις. Αν κάνουν λάθος, θα βγουν απλά και θα πουν "oopsie, we were wrong" όπως έχουν κάνει πολλές φορές ως τώρα, και όλα καλά. Αλί από αυτούς που βλέπουν τα ραδίκια ανάποδα ή παλεύουν με long COVID, καρκίνους και αυτοάνοσα.

Τα πράγματα είναι απλά...
Και να πεις ότι δεν μας είχαν προειδοποιήσει...
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Γιατί δεν μπορεί;

Εξήγησέ το μου λίγο αυτό.

Γιατί τα κράτη έχουν ένα σκασμό τεχνοκράτες από κάθε γνωστή επιστήμη που επικουρούν το υπουργικό συμβούλιο. Πέρα από μεγαλύτερη νοημοσύνη από όλους εμάς εδώ μέσα, μεγαλύτερη πείρα, περισσότερες θεωρητικές γνώσεις, έχουν και πληροφορίες για τον ιό, οι οποίες δεν είναι διαθέσιμες στον κοινό κόσμο, από πρόωρες έρευνες πχ μέχρι απόρρητες μοντελοποιήσεις.

Πάντως, αν θεωρείς παίρνουν αποφάσεις άσχετοι, διατίθεμαι να στείλω επιστολή στον Τζόνσον να προσλάβει την αγαπημένη δασκάλα αγγλικών του στεκιού. Θα προσμετρηθεί θετικά αν διδάσκεις τα παιδιά με βρετανική προφορά.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,628 μηνύματα.
Γιατί τα κράτη έχουν ένα σκασμό τεχνοκράτες από κάθε γνωστή επιστήμη που επικουρούν το υπουργικό συμβούλιο. Πέρα από μεγαλύτερη νοημοσύνη από όλους εμάς εδώ μέσα, μεγαλύτερη πείρα, περισσότερες θεωρητικές γνώσεις, έχουν και πληροφορίες για τον ιό, οι οποίες δεν είναι διαθέσιμες στον κοινό κόσμο, από πρόωρες έρευνες πχ μέχρι απόρρητες μοντελοποιήσεις.

Πάντως, αν θεωρείς παίρνουν αποφάσεις άσχετοι, διατίθεμαι να στείλω επιστολή στον Τζόνσον να προσλάβει την αγαπημένη δασκάλα αγγλικών του στεκιού. Θα προσμετρηθεί θετικά αν διδάσκεις τα παιδιά με βρετανική προφορά.
Ειχαμε τους προπονητες του καναπε ,τωρα εχουμε τους λοιμοξιολογους του ιντερνετ :lol:
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γιατί τα κράτη έχουν ένα σκασμό τεχνοκράτες από κάθε γνωστή επιστήμη που επικουρούν το υπουργικό συμβούλιο. Πέρα από μεγαλύτερη νοημοσύνη από όλους εμάς εδώ μέσα, μεγαλύτερη πείρα, περισσότερες θεωρητικές γνώσεις, έχουν και πληροφορίες για τον ιό, οι οποίες δεν είναι διαθέσιμες στον κοινό κόσμο, από πρόωρες έρευνες πχ μέχρι απόρρητες μοντελοποιήσεις.

Πάντως, αν θεωρείς παίρνουν αποφάσεις άσχετοι, διατίθεμαι να στείλω επιστολή στον Τζόνσον να προσλάβει την αγαπημένη δασκάλα αγγλικών του στεκιού. Θα προσμετρηθεί θετικά αν διδάσκεις τα παιδιά με βρετανική προφορά.
Εδώ μέσα η λογική είναι "εμένα δεν με επηρεάζει το λοκντάουν-> άρα όλους δεν τους επηρεάζει -> πρέπει να χεζόμαστε να βγούμε έξω".

ταττιάνα τατιανούλα φιόνα, ναι ταιριάζει
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Νέα μετάλλαξη του κορωνογιού(εμφανίστηκε σε Σκανδιναυκές χώρες), η ΒΑ2 που είναι ακόμα πιο μεταδοτική από την Όμικρον.
Θα έλεγα οτι τώρα που εξαντλήθηκαν τα γράμματα της Ελληνικής αλφαβήτου, μία ιδέα μου είναι να βάλλουν αυτά της Κινέζικης γλώσσας.

Μη ταλαιπωρούνται...
Οι επιστήμονες, προσώρας, το παρακολουθούν.

Κι όλα δείχουν οτι τελικα τις μάσκες. τις "παντρευτήκαμε". :/:
Ο σύγχρονος μετάνθρωπος θα λύσει το πρόβλημα των μασκών.
Θα βάζουν φερμουάρ και απλά θα κουμπώνει η μάσκα. :cool:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top