• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Αν φανταστεις οτι στις αρχες της πανδημιας γελαγαμε με τους κινεζους που χτιζανε ποσα νοσκομεια σε 1 εβδομαδα .....ναι νομιζω ειμαστε(σαν Δυση) πολυ ψεκ

εν τω μεταξυ η λογικη των κινεζων
View attachment 94185

ΥΓ:Δεν μας ειπες ...τελικα με αυτο που κανουν οι κινεζοι για τους ολυμπιακους λες να μαγειρευουν τα κρουσματα ?
Ποτέ δεν θα μάθουμε αν μαγειρεύουν ή όχι και τι.
Σίγουρα δεν τα λένε όλα, τώρα αν αυτό που κρύβουν είναι συνθήκες ζωής, κρούσματα, θάνατοι ή οτιδήποτε δεν θα το μάθουμε και ποτέ. Στην Κίνα για όλα τα θέματα ελάχιστοι ξέρουν και όσοι ξέρουν δεν μιλάνε.

Το να κάνουν κάποια πράγματα καλά δεν αποκλείει το να φουσκώνουν την επιτυχία.
Τώρα για την φούσκα θα δείξει πόσο αποτελεσματική θα είναι στην πράξη, και η Ιαπωνία το προσπάθησε το καλοκαίρι χωρίς αποτέλεσμα.

Αλλά η συζήτησ περί Κίνας είναι ανευ νοήματος. Κάνουν κάτι μόνοι τους που σε τέτοιο βαθμό δεν το κάνουν ούτε καν οι άλλες Ασιατικές χώρες πόσο μάλλον Δυτικές.
Είναι η μόνη χώρα του πλανήτη με zero covid στρατηγική.
Για λόγους που έχουμε χιλιοπεί δεν γίνεται να εφαρμοστεί εκτός Κίνας ότι κάνουν, κατά την γνώμη μου καλυτερα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Μόνο το καθεστώς της Κίνας εφαρμόζει Zero Covid στρατηγική πλέον, άντε και καμιά Βόρεια Κορέα, που κανείς βέβαια δε μαθαίνει τι πραγματικά συμβαίνει εκεί..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακόμα και το Ρωσικό καθεστώς, παρουσιάζει στοιχεία πιο αληθοφανή
1642851909518.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτο που κανει η Κινα ειναι επιστημη ....αν εχετε ακομα αμφιβολλιες για το αν μαγειρευουν ...τοτε μαλλον δεν εχετε δει τι ακριβως εχουν κανει στα bubbles τους αλλα και τι επιχηρηση σχεδιου εχουν.

Παρακατω η αναλυση της Κινας για το τι κανει .....αν τα κανει καποια χωρα αυτα τοσο λεπτομεριακα να μου σφυριξετε :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

Γατακια, όταν εμείς είχαμε το βαθύ κόκκινο και το ροζ μπομπο οχι απλα ροζ παλ, εσεις ξέρατε εκει στο Βέλγιο μονο το RGB
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Για να τσεκάρουμε λίγο και τις Βόρειες νησιωτικές χώρες...
1642861483150.png
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για να τσεκάρουμε λίγο και τις Βόρειες νησιωτικές χώρες...
View attachment 94234
Θα γινει νεο μπουμ πιστευω
1642864929819.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλα νομιζω παμε προς εικονικο τελειωμο της πανδημιας...εφοσον δεν ασχολειται η κυβερνηση ...αλλα ουτε και ο @juste un instant πλεον
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Αλλα νομιζω παμε προς εικονικο τελειωμο της πανδημιας...εφοσον δεν ασχολειται η κυβερνηση ...αλλα ουτε και ο @juste un instant πλεον
Το έχω ξαναπεί αυτό και ξαναβάζω το προφητικό άρθρο στους Times από τον Μάιο του 2020.

Οι πανδημίες ιστορικά έχουν "λήξει" αρκετά πριν λήξουν ιατρικά.

Δηλαδή ναι η διασπορά, τα κρούσματα, οι θάνατοι κλπ αλλά η λήξη για τις κοινωνίες έρχεται όταν πάψουν να τους απασχολούν οι συνέπειες τους.

Είμαστε ήδη στην φάση που η κοινωνία συλλογικά σκασίλα της που εδώ και μηνες κάθε μέρα έχει 70-80+ νεκρούς.

Όταν οι κυβερνήσεις σφυρίξουν λήξη δηλαδή τέλος περιοριστικά μέτρα, μάσκες κλπ(όπως ξεκίνησε η Αγγλία και ακολουθούν και άλλοι) θα λήξει και για την πλειοψηφία του κόσμου.

Πότε θα το πουν; Όταν θα θεωρήσουν ότι λόγω εμβολίων/ηπιότερης μετάλλαξης/φαρμάκων/οτιδήποτε η πίεση στα νοσοκομεία θα είναι διαχειρίσιμη χωρίς περιοριστικά μέτρα.

Πως θα κάνουν τον κόσμο να πιστέψει ότι η πανδημία έληξε; Απλό είναι, καταρχάς ο κόσμος θέλει να τελειώσει οπότε είναι biased προς αυτό. Για αρκετούς ήδη έχει τελειώσει.
Έπειτα είναι τα ΜΜΕ που όλοι ξέρουμε πόσο ανεξάρτητα είναι.
Αυτή τη στιγμή σε κάθε δελτίο ειδήσεων και κάθε ενημερωτικό σάιτ έχουν στα πρώτα θέματα τους κάτι σχετικό με τον κορωνοιό. Όταν θα μετακινηθούν σε άλλα θέματα, τα νέα για τον κορωνοιό είναι θαμμένα πιο κάτω και η ανακοίνωση κρουσμάτων - θανάτων (που πιθανώς δεν θα είναι ημερήσια) είναι μια απλή αναφορά κάπου αντί για πρώτο θέμα και ο κόσμος ευχαρίστως θα ασχοληθεί με άλλα θέματα.

 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Θα γινει νεο μπουμ πιστευω
View attachment 94241
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλα νομιζω παμε προς εικονικο τελειωμο της πανδημιας...εφοσον δεν ασχολειται η κυβερνηση ...αλλα ουτε και ο @juste un instant πλεον
Από ποιο Site; Our World in Data;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για αρκετούς ήδη έχει τελειώσει
Για αρκετούς δεν υπήρχε καν :lol:
Πότε θα το πουν; Όταν θα θεωρήσουν ότι λόγω εμβολίων/ηπιότερης μετάλλαξης/φαρμάκων/οτιδήποτε η πίεση στα νοσοκομεία θα είναι διαχειρίσιμη χωρίς περιοριστικά μέτρα.
Αυτό ακριβώς ....όταν θάνατοι ,ΜΕΘ φτάσουν σε επίπεδο αντίστοιχα αυτά της γρίπης


Πάντως εμένα ξέρεις την άποψη μου , ας ελπίσουμε να βγουν έτσι όπως τα λες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από ποιο Site; Our World in Data;
Από ένα γκρουπ ανοσολογων στο Τουίτερ
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς ....όταν θάνατοι ,ΜΕΘ φτάσουν σε επίπεδο αντίστοιχα αυτά της γρίπης
Αυτό θα είναι το ιατρικό τέλος της πανδημίας, πιθανώς και ποτέ να μην φτάσουμε σε αυτά τα νούμερα αφού ακόμα και αν μεταλλαχθεί σε ιο πολύ πιο ελαφρύ από την γρίπη θα παραμένει πολυ πιο μεταδοτικός.

Το "εικονικό" τέλος που λες θα το πουν πολύ νωρίτερα, όταν θα θεωρήσουν ότι το σύστημα υγείας τους θα μπορεί να λειτουργήσει όχι χωρίς πίεση αλλά χωρίς να επηρεάζεται η αποτελεσματικότητα του και η δυνατότητα να περιθάλπει άλλες ασθένειες.

Πχ στην Ελλάδα, αυτό το σημείο σύμφωνα με εκείνη την περίφημη μελέτη Τσιόδρα είναι όταν οι διασωληνωμένοι λόγω κορωνοιού δεν είναι πάνω από 400.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Ήταν ενήμεροι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω διαβαζοντας για εξεταστικη .....μετα απο ενα ολοκληρο εξαμηνο καταλαβα τι πραγματικα εννοουσε ο ποιητης τωρα που το σκεφτηκα με την πανδημια-συμπεριφορα ατομων
1642881322937.png

1642881371999.png
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Δηλαδή για να καταλάβω, η γρίπη δεν είναι ίωση ή κάθε φορά που είχες "ιωσούλα της πλάκας", από όταν ήσουν μωρό, έκανες μοριακά/αντιγονικά τεστ για κάθε πιθανό γριποϊό τα οποία έβγαιναν αρνητικά;;

Ρε τι πίνετε στη καραντίνα;
Δεν είπα εγώ όλα αυτά
Εγω είπα δεν έχω παθει ποτε γρίπη
Ουτε έχω διαβάσει όσα έχετε γράψει
Μάλλον κάπου άλλου ήθελες να απαντησεις!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να πω την αληθεια μου όταν έκανα το εμβόλιο έπαθα τέτοια νιλα που ουτε σε ίωση δεν το χω βιώσει. Τι βάζουν εκεί μέσα ο θεος κ η ψυχή του δηλαδή....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ το έκανα το εμβόλιο και για να μαι ειλικρινής αναγκαστικα λόγω της δουλειάς μου. Να ΣτΕ σίγουροι αν δεν ήταν η δουλειά και η καθημερινότητα μου πιστευω δε θα το χα κάνει ακόμα


Δεν ξέρω, το φοβάμαι παρολο που το έκανα. Και πιστευω ήταν υπευθυνό για κάποιες μικρό ανωμαλίες ορμονικές που είχα και θέλω να ελπίζω πως ήταν παροδικές. Είμαι οκ προς το παρον
Αλλά κανείς γιατρός δεν μου πε είναι παρενεργεια του εμβολίου. Παρολαυτα εγώ είμαι σίγουρη, 99%. Θα δείξει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν ξέρω, το φοβάμαι παρολο που το έκανα. Και πιστευω ήταν υπευθυνό για κάποιες μικρό ανωμαλίες ορμονικές που είχα και θέλω να ελπίζω πως ήταν παροδικές. Είμαι οκ προς το παρον
Αλλά κανείς γιατρός δεν μου πε είναι παρενεργεια του εμβολίου. Παρολαυτα εγώ είμαι σίγουρη, 99%. Θα δείξει
Τι ορμονικές ανωμαλίες ήταν αυτές; Γιατί γενικότερα οι ιώσεις επηρεάζουν τις ορμόνες μας πχ την περίοδο των γυναικών, τον θυρεοειδή κλπ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν είπα εγώ όλα αυτά
Εγω είπα δεν έχω παθει ποτε γρίπη
Ουτε έχω διαβάσει όσα έχετε γράψει
Μάλλον κάπου άλλου ήθελες να απαντησεις!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να πω την αληθεια μου όταν έκανα το εμβόλιο έπαθα τέτοια νιλα που ουτε σε ίωση δεν το χω βιώσει. Τι βάζουν εκεί μέσα ο θεος κ η ψυχή του δηλαδή....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ το έκανα το εμβόλιο και για να μαι ειλικρινής αναγκαστικα λόγω της δουλειάς μου. Να ΣτΕ σίγουροι αν δεν ήταν η δουλειά και η καθημερινότητα μου πιστευω δε θα το χα κάνει ακόμα


Δεν ξέρω, το φοβάμαι παρολο που το έκανα. Και πιστευω ήταν υπευθυνό για κάποιες μικρό ανωμαλίες ορμονικές που είχα και θέλω να ελπίζω πως ήταν παροδικές. Είμαι οκ προς το παρον
Αλλά κανείς γιατρός δεν μου πε είναι παρενεργεια του εμβολίου. Παρολαυτα εγώ είμαι σίγουρη, 99%. Θα δείξει
μηπως εννοεις αφορουσε την περιοδο?Γιατι εγω το βιωσα και το ακουσα και απο αλλες.
Και το εψαξα βρηκα αυτο


και ρωτησα αλλα επανηλθε οποτε ηταν παροδικο.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είναι γνωστή παρενέργεια του εμβολίου αλλά και των ιώσεων γενικότερα.
εχω ξαναπερασει ιωσεις,αλλα πρωτη φορα αυτην την παρενεργεια.Εννοω δε μου εχει ξανασυμβει γιαυτο απορησα αλλα μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
εχω ξαναπερασει ιωσεις,αλλα πρωτη φορα αυτην την παρενεργεια.Εννοω δε μου εχει ξανασυμβει γιαυτο απορησα αλλα μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω.
Εγώ δεν είχα ποτέ σταθερή περίοδο, οπότε αγνοώ τι κάνουν οι ορμόνες μου (μάλλον κάθε μήνα πάρτι) αλλά είναι γνωστή παρενέργεια και παροδική (λένε αυτοί που ξέρουν πέντε πράγματα παραπάνω).
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Η περίοδος μου είναι σα ξυπνητήρι εδώ και χρόνια και απορρυθμιστηκε μετά το εμβόλιο. Τελοσπαντων θα δείξει εν καιρώ, πάντως μου κακοφανηκε και με ανησυχησε. Στον Εοδυ μου είπαν πως δεν έχει καταγραφεί σα παρενεργεια κι αν θέλω να το δηλώσω στον ΕΟΦ όπως κι εκανα και όλες μας πρεπει αυτά να τα καταγράφουμε..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top