• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,869 μηνύματα.
Τέλη Φεβρουαρίου κόλλησα εγώ πρώτη φορά! Δεν ξανά κόλλησα
Για να μην έχω κολλήσει ακόμα ενώ είμαι όλη μέρα με κόσμο, μάλλον ναι
Άρα έπρεπε να γράψεις για να μην έχω ξανακολλησει ακόμα :P
Τεσπά εγώ όσους παππούδες ξέρω, που είναι ευτυχώς ελάχιστοι και δεν εμβολιαστηκαν, τώρα δεν είναι στον επάνω κόσμο.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Πότε εμβολιάστηκε ο γνωστός δεν ξέρω.
Από Ο και Ο2 κι εγώ έχω ακούσει κόσμο, ακόμα κι ανεμβολίαστους, που το πέρασαν ελαφρά, όπως ελαφρά την πέρασα κι εγώ 5 μήνες μετά από μπόλι.
Οι 4-5 που κυκλοφοράνε τώρα, αν δεν έχω καταλάβει κάτι λάθος, φαίνεται να είναι πιο επίμονες στα συμπτώματα.
Τώρα το πόσο απέχεις χρονικά από εμβόλιο όταν σου κάτσει δεν το σκέφτομαι καν ομολογώ, ταλαιπώρια θα φας είτε με είτε χωρίς απ' ότι φαίνεται.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.
Πότε εμβολιάστηκε ο γνωστός δεν ξέρω.
Από Ο και Ο2 κι εγώ έχω ακούσει κόσμο, ακόμα κι ανεμβολίαστους, που το πέρασαν ελαφρά, όπως ελαφρά την πέρασα κι εγώ 5 μήνες μετά από μπόλι.
Οι 4-5 που κυκλοφοράνε τώρα, αν δεν έχω καταλάβει κάτι λάθος, φαίνεται να είναι πιο επίμονες στα συμπτώματα.
Τώρα το πόσο απέχεις χρονικά από εμβόλιο όταν σου κάτσει δεν το σκέφτομαι καν ομολογώ, ταλαιπώρια θα φας είτε με είτε χωρίς απ' ότι φαίνεται.
Έλα ρε παιδιά , όποιος κόλλησε και έχει τα φυσικά αντισώματα δεν υπάρχει περίπτωση να το περάσει βαριά. Αυτό μου έλεγε προχθές ο καρδιολόγος μου, ότι αν ξανά κολλήσω δεν θα το καταλάβω καν και επίσης μου είπε αν θέλω να κάνω τεστ αντισωμάτων για να δω και η ίδια ότι έχω πολλά αντισώματα
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Είναι θολό αυτό.

Τα αντισώματα που έχεις από προηγούμενη νόσηση όντως βοηθάνε αλλά δεν ξέρουμε για πόσο παρέχουν προστασία.

Ξέρουμε ότι πάνω κάτω στο 6μηνο είσαι καλά, κολλάς μεν αλλά πιο ελαφριά.
Πέρα από το 6μηνο άγνωστο κατά πόσο βοηθάνε.

Σίγουρα πάντως δεν κρατάνε για πάντα, δεν είναι ανεμοβλογιά που κολλάς μια φορά και τέλος.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν τελειώσει ποτέ αυτό μαρτύριο που ζούμε εδώ και 2.5 χρόνια;; Δηλαδή έλεος εκεί που λέμε ότι τελειώσαμε και πάμε μπροστά ξανά τα ίδια, ξανά νέο κύμα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Σαρώνουν οι παραλλαγές 4 και 5 της Όμικρον - Ποιες άμυνες έχουμε | Liberal.gr
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αναρωτιέμαι αν τελειώσει ποτέ αυτό μαρτύριο που ζούμε εδώ και 2.5 χρόνια;; Δηλαδή έλεος εκεί που λέμε ότι τελειώσαμε και πάμε μπροστά ξανά τα ίδια, ξανά νέο κύμα.
Από ότι φαίνεται θα έχουμε περιοδικές εξάρσεις του κορονοϊού...δυστυχώς με τη στρατηγική που ακολουθήσαμε, θα υποστούμε τις περιοδικές εξάρσεις
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι αν τελειώσει ποτέ αυτό μαρτύριο που ζούμε εδώ και 2.5 χρόνια;; Δηλαδή έλεος εκεί που λέμε ότι τελειώσαμε και πάμε μπροστά ξανά τα ίδια, ξανά νέο κύμα.

μΙΑ ΧΑΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ αμα σταματας να διαβαζεις την Παγωνη και να βλέπεις τον καθε ιατρο που χει καταντησει τηλε μαιντανος και σταματησεις επισης να συζητάς με τους υποχοντριους που μια ζωη θα μιλάνε για αρνητικα ασθενειες - φοβιες και δεν ξερω κ εγω τι αλλη χαζομαρα θα βρουνε.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
1655883550012.png
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.
μΙΑ ΧΑΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ αμα σταματας να διαβαζεις την Παγωνη και να βλέπεις τον καθε ιατρο που χει καταντησει τηλε μαιντανος και σταματησεις επισης να συζητάς με τους υποχοντριους που μια ζωη θα μιλάνε για αρνητικα ασθενειες - φοβιες και δεν ξερω κ εγω τι αλλη χαζομαρα θα βρουνε.
Περίμενε τώρα, η καρακάξα θα κατέβει και στις επόμενες εκλογές...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι θολό αυτό.

Τα αντισώματα που έχεις από προηγούμενη νόσηση όντως βοηθάνε αλλά δεν ξέρουμε για πόσο παρέχουν προστασία.

Ξέρουμε ότι πάνω κάτω στο 6μηνο είσαι καλά, κολλάς μεν αλλά πιο ελαφριά.
Πέρα από το 6μηνο άγνωστο κατά πόσο βοηθάνε.

Σίγουρα πάντως δεν κρατάνε για πάντα, δεν είναι ανεμοβλογιά που κολλάς μια φορά και τέλος.
Δεν νομίζω ότι κρατάνε μόνο ένα εξάμηνο, μόνο και μόνο επειδή αυτοί σου δίνουν το νόσησης μόνο για τόσο χρονικό διάστημα... Πιο παλιά σου έδιναν το τρίμηνο, αλλά δεν κρατούσαν τρεις μήνες τα αντισώματα αλλά πολύ παραπάνω! Παιδιά εντάξει, εγώ συνήλθα, σταμάτησα να φοβάμαι, πραγματικά δεν με νοιάζει πλέον, δεν μπορώ να ζω στην γυάλα, μετά την συζήτηση με τον γιατρό μου πραγματικά δεν φοβάμαι πλέον. Ότι είναι να γίνει θα γίνει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Αφού επιλέξαμε αυτό τον δρόμο, πρέπει να μάθουμε να συμβιώνουμε με τον ιό
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Βασικά από ότι φαίνεται περισσότερο πλέον η επιστημονική κοινότητα στοχεύει, πάνω στο domesticating επί του ιού, παρά στο elimination
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μονάχα η Κίνα στην εποχή της Omicron, φαίνεται να κρατάει τη μεταδοτικότητα και τα ενεργά κρούσματα σε μηδενικά επίπεδα
1655887987845.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1655888061249.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με σφόδρα παρεμβατικά μέτρα σε κοινωνία-αγορά βέβαια
1655888119950.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας ελπίσουμε μόνο, να μη ξέρουν κάτι παραπάνω για τον ιό και ενδεχόμενες επιπτώσεις του, που το αγνοούμε όλοι οι υπόλοιποι και θέλουν μετά μανίας να επιστρέψουν σε προ πανδημικά επίπεδα ζωής και όχι να εφαρμόσουν το λεγόμενο ''New Normal-Living with Covid 19'', δηλαδή τη συμβίωση με τον ιό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως αυτό που κρατάω από όλη αυτή την ιστορία με τον Κόβιντ, είναι πως εν τέλει αποδείχθηκε ότι τέτοιου είδους ιοί που μεταδίδονται αερογενώς και προσβάλλουν το αναπνευστικό σύστημα, έτσι και ξεσπάσουν και εξαπλωθούν στην κοινότητα, αν δε προλάβεις στην αρχή να τους μαζέψεις, μετά δε μαζεύονται με τίποτα...έχουν μάλιστα και υψηλό Ro
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,869 μηνύματα.
Οι Κινέζοι κάποια στιγμή θα την πατήσουν πολύ άγρια γιατί ο οργανισμός τους δεν δημιουργεί καθόλου αντισώματα για οποιοδήποτε ιό για πολύ μεγάλα χρονικά διαστήματα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Οι Κινέζοι κάποια στιγμή θα την πατήσουν πολύ άγρια γιατί ο οργανισμός τους δεν δημιουργεί καθόλου αντισώματα για οποιοδήποτε ιό για πολύ μεγάλα χρονικά διαστήματα.
Ενδεχομένως, σε αυτό το σημείο αν αναγκαστούν να εγκαταλείψουν τη Zero Covid πολιτική, να βρεθούν προ αρνητικών εκπλήξεων, αν το πράξουν απότομα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,869 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Διότι, παρά τα υψηλά ποσοστά τους εμβολιαστικής κάλυψης, αρχικής τουλάχιστον, δε ξέρουμε αν το εμβόλιό τους είναι το ίδιο αποδοτικό με τα αντίστοιχα του δυτικού κόσμου
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,869 μηνύματα.
Διότι, παρά τα υψηλά ποσοστά τους εμβολιαστικής κάλυψης, αρχικής τουλάχιστον, δε ξέρουμε αν το εμβόλιό τους είναι το ίδιο αποδοτικό με τα αντίστοιχα του δυτικού κόσμου
Η Δύση είναι power.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top