• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Φαίνεται πως δεν βοήθησε ο εγκλεισμός...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Covid μέρα 4

Τα συμπτώματα υποχωρούν. Τα δύσκολα πέρασαν.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Είναι τα λάθη που κάναμε τα τελευταία 2,5 χρόνια πανδημίας διεθνώς, να αφήσουμε τον ιό να ξεφύγει τόσο πολύ,που μετά να είναι σχεδόν ανέφικτο το μάζεμα του
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όπως επίσης και η δυσκολία μας μέχρι στιγμής,να βρούμε κάποιον φαρμακευτικό τρόπο περιορισμού της μετάδοσης
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
covid μέρα 4η. Κανένα σύμπτωμα πλέον. Είμαι κανονικός άνθρωπος που ζεσταίνεται και δεν κρυώνει στον καύσωνα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
1658143908385.png

Συνεχίζεται το πύρινο Zero Covid τείχος άμυνας των Κινέζων

1658143951311.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικότερα, πάντως, φαίνεται να υπάρχει μια διεθνής τάση πλήρους κατάργησης των μέτρων κατά του ιού και απροθυμία επιστροφής ακόμη και κάποιων ήπιων πρωτοκόλλων όπως η καθολική χρήση μάσκας σε κλειστούς χώρους ή ακόμη και το τρίπτυχο testing-tracing-isolation, το οποίο έχει υποβαθμιστεί πάρα πολύ εδώ και καιρό και φαίνεται να βαδίζουμε σε μια πορεία αντιμετώπισης του κορωνοϊού ως ενδημική νόσο, όμοια περίπου αντιμετώπιση σταδιακά με αυτή της εποχικής γρίπης
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
covid μέρα 4η. Κανένα σύμπτωμα πλέον. Είμαι κανονικός άνθρωπος που ζεσταίνεται και δεν κρυώνει στον καύσωνα.
Αυτό το αίσθημα ψύχους, ήταν το ενοχλητικότερο σύμπτωμα απο όλα.
Οποι-ος -α γνωρίζει κάτι σχετικά με το κέντρο ελέγχου θερμοκρασίας του σώματος μας, ας μπει στον κόπο να γράψει δυο κουβέντες. Προσωπικά θα τις διαβάσω με την δέουσα προσοχή. Και εκ των προτέρων τον-την ευχαριστώ.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
επειδη φανταζομαι δεν εχει αναφερθει καθολου στο θεμα των 1534 σελιδων για συνεργατιδα του ο σωτος ο τσιοδρας αυτη την <<ασχημη>> κοπελα επελεξε με αυτο το αστειο βιογραφικο που ο καρανικας δεν εχει τιποτα να ζηλεψει.....
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
294082089_588285036147353_1469322315449105882_n.jpg

Έλεος γιατί βγαίνει θετικό. Αφού δεν είμαι άρρωστος.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
το rapid/self test, μπορεί και 14 ημέρες μετά τη νόσηση, να έχει θετική ένδειξη, που σημαίνει πως έχει απομείνει ιικό φορτίο και άρα μπορείς να μεταδώσεις τον ιό
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Γυρισα μετα απο 4 μερες διακοπων στην ιο χωρις κορονοιο :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :dance3::dance3::dance3::dance3:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Έλεος γιατί βγαίνει θετικό. Αφού δεν είμαι άρρωστος.
Γιατί δεν έχουν περάσει ακόμα 9-10 μέρες. Συνήθως τότε βγαίνει αρνητικό. Εγώ την 6η μέρα είχα μια γραμμή κατακόκκινη, και τις επόμενες δύο μέρες ροζ. Υπομονή....
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Ισχύει μετά τις 5-6 μέρες νόσησης, έχω ακούσει ότι φαίνεται αχνή κόκκινη (ροζ) 2η γραμμή στο τεστ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως, το PCR (μοριακό) ενδεχομένως να δείχνει θετικό κάποιον και μήνα μετά τη νόσηση. Αλλά, εκεί που καταλαβαίνουμε ότι μπορεί να μεταδώσει κάποιος τον ιό, είναι όταν επιμένει να διακρίνεται έστω και αχνή 2η γραμμή στο self/rapid. Για αυτό, το πιο ορθό είναι κάποιος να μην επαναπαυτεί στην 5αήμερη καραντίνα που ισχύει, αλλά να τη λήξει, όταν η ένδειξη του self/rapid είναι εντελώς καθαρή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κορονοϊός (11-17/07): Στα 148.435 τα εβδομαδιαία κρούσματα και 200 θάνατοι | Liberal.gr

1658238718727.png


1658238743670.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ήδη αποτυπώνεται και στο Our World in Data η εβδομαδιαία καταγραφή κρουσμάτων της χώρας μας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε ξέρω αλλά εμένα μου φαίνεται πως ωραιοποιείται η κατάσταση γενικά πλέον, αλλά αυτό που βλέπω είναι πως συνεχίζουμε αθροιστικά να έχουμε σημαντικό αριθμό νεκρών από τη λεγόμενη ως ''ήπια'' Όμικρον
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συν ότι λόγω της εγκατάλειψης του στόχου περιορισμού της μετάδοσης, ξεπηδούν νέες υποπαραλλαγές της Ο, που ίσως και να ανοσοδιαφεύγουν σε σημαντικό βαθμό από τα υπάρχοντα εμβόλια/θεραπείες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ενώ η Ο, έχει ήδη στοιχίσει τη ζωή μέχρι στιγμής σε περίπου 10.000 άτομα...αν το δεις αθροιστικά από την εμφάνισή της. Δε τη λες σε καμία περίπτωση επιδημιολογική κανονικότητα και χαμηλή θνησιμότητα
1658239065372.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ουσιαστικά το 1/3 των νεκρών μέχρι στιγμής της πανδημίας στην Ελλάδα, συνέβη επί επικράτησης Ο και υποπαραλλαγών της
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Πέντε σχεδόν μέρες με ταλαιπωρεί κάτι. Τις πρώτες δύο μέρες πονοκέφαλος και αίσθηση πως το κεφάλι μου είναι ζεστό. Έκανα σελφ τεστ και τις δύο μέρες και βγήκε αρνητικό.
Την τρίτη μέρα ενοιωθα πολύ καλά και δεν έκανα ουτε σελφ τεστ.
Χθες, τέταρτη μέρα είχα έναν πονοκέφαλο και έναν ερεθισμό στο λαιμό. Το βράδυ μπούκωμα σε ένα από τα δύο ρουθούνια, και έντονος πονοκέφαλος, και κόπωση.
Τα ίδια συμπτώματα και χθες πέμπτη μέρα με τεστ πάλι καθαρά αρνητικό.
Παναντολ παίρνω τις δύο τελευταίες μέρες ανά 8 περίπου ώρες.
Σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα, έχω λίγο ξηρο βήχα από χθες (σπάνια βήχω) αλλά με κάποιο πόνο με το βηξιμο.
Υπάρχει περίπτωση να έχω Κοβιντ και να μην το ανιχνεύει το τεστ μετά από τόσες μέρες συμπτωμάτων;
Να τονισθεί πως ποτέ δεν είχα μπούκωμα καλοκαίρι.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πέντε σχεδόν μέρες με ταλαιπωρεί κάτι. Τις πρώτες δύο μέρες πονοκέφαλος και αίσθηση πως το κεφάλι μου είναι ζεστό. Έκανα σελφ τεστ και τις δύο μέρες και βγήκε αρνητικό.
Την τρίτη μέρα ενοιωθα πολύ καλά και δεν έκανα ουτε σελφ τεστ.
Χθες, τέταρτη μέρα είχα έναν πονοκέφαλο και έναν ερεθισμό στο λαιμό. Το βράδυ μπούκωμα σε ένα από τα δύο ρουθούνια, και έντονος πονοκέφαλος, και κόπωση.
Τα ίδια συμπτώματα και χθες πέμπτη μέρα με τεστ πάλι καθαρά αρνητικό.
Παναντολ παίρνω τις δύο τελευταίες μέρες ανά 8 περίπου ώρες.
Σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα, έχω λίγο ξηρο βήχα από χθες (σπάνια βήχω) αλλά με κάποιο πόνο με το βηξιμο.
Υπάρχει περίπτωση να έχω Κοβιντ και να μην το ανιχνεύει το τεστ μετά από τόσες μέρες συμπτωμάτων;
Να τονισθεί πως ποτέ δεν είχα μπούκωμα καλοκαίρι.
Juste ίσως αν ξανακάνεις ένα self ή rapid καλύτερα για σιγουριά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί ξέρω και εγώ περίπτωση σήμερα με τα ίδια συμπτώματα, αλλά με 3 rapid αρνητικά και μετά από επίσκεψη σε γιατρό, τελικά είχε φαρυγγίτιδα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Περαστικά!
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top