• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Ναι εννοείται. Εσύ;
θελω να ψαξω λιγο σε τι φαση βρισκονται, δεν τα παρακολουθω τα νεα τον τελευταιο χρονο.
Αν ειδα καλά, το περσινο διδυναμο δεν υφισταται, αλλά πλεον εχει αντικατασταθει με το επικαιροποιημενο μονοδύναμο XBB 1.5, το οποίο προστατεύει κυρίως από την παραλλαγή Omicron XBB 1.5
Οι υπόλοιπες παραλλαγές πλέον δε μας νοιάζουν, δεν επικρατουν; Από μυοκαρδίτιδα πλέον πόσο είναι το ρίσκο, όσο ήταν πολύ χαμηλό; Δεν έχει αλλάξει κάτι έτσι; Ούτε από άλλες παρενέργειες
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Εγώ είχα από ανεπαίσθητα έως ελάχιστα συμπτώματα. Μάλλον με βοήθησε ο εμβολιασμός. Τώρα πότε μπορώ να ξαναεμβολιαστω; Μετά από δίμηνο;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.

phleidhs

Νεοφερμένος

Ο Πηλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
"Το ελάχιστο προτεινόμενο μεσοδιάστημα από προηγούμενο εμβολιασμό ή νόσηση για τον εμβολιασμό με το επικαιροποιημένο μονοδύναμο εμβόλιο για τη χρονική περίοδο 2023-2024, είναι τουλάχιστον 3 μήνες."
Από https://www.moh.gov.gr/articles/min...o-monodynamo-epikairopoihmeno-embolio-xbb-1-5
Δεν ξέρω πόσο σε αφορά αλλά εγώ θυμάμαι πως όταν έκανα το εμβόλιο πέρασε ένα τρίμηνο (θεωρητικά) για την επόμενη δόση
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Κάτι κάνουν οι Ιταλοί και την παταν πρώτοι αυτοί... Μήπως είναι περίοδος πολλών εκθέσεων σε κλειστούς χώρους στην Ιταλία;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Κάτι κάνουν οι Ιταλοί και την παταν πρώτοι αυτοί... Μήπως είναι περίοδος πολλών εκθέσεων σε κλειστούς χώρους στην Ιταλία;
πολύ πιθανό να γίνονται πολλές τουριστικές εκθέσεις, που ευνοούν τη διασπορά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Πάλι η Κίνα;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Έκανα το εμβόλιο, κανένα σύμπτωμα απολύτως (οι πρώτες δύο δόσεις, ειδικά η δεύτερη, με είχαν ρίξει κάτω), μόνο το χέρι πονούσε λίγες μέρες σαν το κοπάνησα στον τοίχο ξέρω γω και αυτό ήταν. Κάνει τίποτα το εμβόλιο ή τζάμπα τα κάνουμε; Πάντως στο ΙΚΑ, αν και πήγα απόγευμα και θεωρούσα οτι θα είμαι μόνη μου, είχε αρκετό κόσμο.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,824 μηνύματα.
Πάλι η Κίνα;
Εκεί κι αν δεν είναι καθόλου παράλογο...
Εύχομαι να μην ξανά χρειαστεί η καραντίνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έκανα το εμβόλιο, κανένα σύμπτωμα απολύτως (οι πρώτες δύο δόσεις, ειδικά η δεύτερη, με είχαν ρίξει κάτω), μόνο το χέρι πονούσε λίγες μέρες σαν το κοπάνησα στον τοίχο ξέρω γω και αυτό ήταν. Κάνει τίποτα το εμβόλιο ή τζάμπα τα κάνουμε; Πάντως στο ΙΚΑ, αν και πήγα απόγευμα και θεωρούσα οτι θα είμαι μόνη μου, είχε αρκετό κόσμο.
Έκανα υποχρεωτικά και τις 3 δόσεις του εμβολίου λόγω δουλειάς. Κόλλησα πέρσι το φθινόπωρο πρώτη και τελευταία μέχρι σήμερα φορά, με τα συμπτώματα που έχω πάντα ούτως ή άλλως όταν κολλήσω ίωση. Βήχας, κόπωση, μπούκωμα.
Το εμβόλιο δεν σε αποτρέπει από το να κολλήσεις πάντα, αλλά σε βοηθάει σίγουρα από το να το περάσεις πιο ελαφριά.

Εννοείται θέλει προσοχή, πλύσιμο χεριών και καθάρισμα προσωπικών αντικειμένων όταν βγεις έξω. (Ειδικα άμα μπεις στα ΜΜΜ:sick:)
Εγώ τα χέρια μου και το κινητό μου τα καθάριζα πάντοτε. Που έχουν την μεγαλύτερη εστία μικροβίων. 🤷🏼‍♀️
Τώρα που δεν είναι υποχρεωτικό, δεν θα μπω στη διαδικασία να το κάνω ακόμα πάντως, μιας και έχει περάσει ο ιός από τον οργανισμό μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Εκεί κι αν δεν είναι καθόλου παράλογο...
Εύχομαι να μην ξανά χρειαστεί η καραντίνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έκανα υποχρεωτικά και τις 3 δόσεις του εμβολίου λόγω δουλειάς. Κόλλησα πέρσι το φθινόπωρο πρώτη και τελευταία μέχρι σήμερα φορά, με τα συμπτώματα που έχω πάντα ούτως ή άλλως όταν κολλήσω ίωση. Βήχας, κόπωση, μπούκωμα.
Το εμβόλιο δεν σε αποτρέπει από το να κολλήσεις πάντα, αλλά σε βοηθάει σίγουρα από το να το περάσεις πιο ελαφριά.

Εννοείται θέλει προσοχή, πλύσιμο χεριών και καθάρισμα προσωπικών αντικειμένων όταν βγεις έξω. (Ειδικα άμα μπεις στα ΜΜΜ:sick:)
Εγώ τα χέρια μου και το κινητό μου τα καθάριζα πάντοτε. Που έχουν την μεγαλύτερη εστία μικροβίων. 🤷🏼‍♀️
Τώρα που δεν είναι υποχρεωτικό, δεν θα μπω στη διαδικασία να το κάνω ακόμα πάντως, μιας και έχει περάσει ο ιός από τον οργανισμό μου.
Εγώ θα το κάνω αλλά σε τρεις περίπου μήνες μετά την νόσηση.
Οι γονείς μου το έχουν κάνει έξι φορές.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,824 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Αν έχεις νοσησει μπορείς να το κάνεις άνετα και μετά από ένα εξάμηνο πάντως, να ξέρεις. :)

Καλύτερα να κάνεις το εμβόλιο της γρίπης
Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να το κάνω μετά από δύο μήνες από την νόσηση. Της γρίπης το έκανα πριν από λίγο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.


 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Που χάθηκαν οι ψεκες;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top