Παραίτηση Τσίπρα από Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ - Η μάχη για τη διαδοχή

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Οι περισσότερες οταν αναλαμβάνουν θέσεις εξουσίας τέτοιες είναι... τις πιάνει αυτη η ανασφάλεια μήπως δεν με υπολογίζουν επειδη είμαι γυναίκα. Οπότε πρέπει να παριστάνεις τον γλείφτη και τον αγκαλίτσα.

Δε κάνω πλάκα... έχω τουλάχιστον 5 περιστατικά μαζί με αυτήν... αλλο ένα δηλωμένο και δημόσια... και τρία προσωπικά απο τη δουλειά. Με τις 3 έχω τσακωθεί... οι 2 ηταν επιθετικές η μία οκ ειναι τέτοια αλλα δεν ειναι επιθετική τσακώνεσαι και τελειώνει εκεί.
Δεν ειχε κανεναν λογο απολυτως να βγει να μιλησει για θολα νερα υποτιμωντας το 46%.
Εμενα δεν μου αρεσει το στυλ της οτι εχω σπουδες,διδακτορικα και συμμετειχα στη διαπραγματευση με την τροικα .Δεν δειχνει καθολου κοντα στον απλο κοσμο.Σαν να βλεπω τον βενιζελο στο πασοκ που βγαζε απιστευτο εγωισμο και στις 10 λεξεις οι 9 ηταν εγω!
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
Οι περισσότερες οταν αναλαμβάνουν θέσεις εξουσίας τέτοιες είναι... τις πιάνει αυτη η ανασφάλεια μήπως δεν με υπολογίζουν επειδη είμαι γυναίκα. Οπότε πρέπει να παριστάνεις τον γλείφτη και τον αγκαλίτσα.

Δε κάνω πλάκα... έχω τουλάχιστον 5 περιστατικά μαζί με αυτήν... αλλο ένα δηλωμένο και δημόσια... και τρία προσωπικά απο τη δουλειά. Με τις 3 έχω τσακωθεί... οι 2 ηταν επιθετικές η μία οκ ειναι τέτοια αλλα δεν ειναι επιθετική τσακώνεσαι και τελειώνει εκεί.
Η συγκεκριμένη όμως εχει ελάχιστη δυναμικότητα.
Για να αντέξεις στην πολιτική είτε άνδρας είτε γυναίκα, πρέπει να έχεις μια δυναμικότητα, μια παρουσία και να βγαίνεις μπροστά. Την συγκεκριμένη ούτε που την έχουμε ακούσει.
Μη δικαιολογεί την αποτυχία της στο ότι είναι γυναίκα, και η Μέρκελ γυναίκα ήταν αλλά ήταν εξαιρετικά επιτυχημένη πολιτικός.
Απλά οι χαμηλών τόνων άνθρωποι δεν κάνουν για πολιτική.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.
Σε ρωτάω ξανά κάτι. Ο Λιάγκας που φταίει ακριβώς;; Ακόμα και ψέματα να είπε η κυρία δεν μπορούσε να ξέρει ο Λιάγκας που είναι ένας απλός υπάλληλος τι συμβαίνει πραγματικά. Εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε εμείς αν ήταν όντως κάποια συγγενής του ή όχι τελικά.

Όσο για τον Κουλη στην φωτογραφία πραγματικά δεν ξέρω γιατί τον βάζεις μπροστά σε κάθε άκυρο θέμα.
Ίσως θα έπρεπε να ξέρει επειδή δουλεύει σε μία ενημερωτική/ψυχαγωγική εκπομπή, οπότε θα έπρεπε ο ίδιος αλλά και συνάδελφοι του να κάνουν μια στοιχειώδη δημοσιογραφική έρευνα...?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Ίσως θα έπρεπε να ξέρει επειδή δουλεύει σε μία ενημερωτική/ψυχαγωγική εκπομπή, οπότε θα έπρεπε ο ίδιος αλλά και συνάδελφοι του να κάνουν μια στοιχειώδη δημοσιογραφική έρευνα...?

Ο Λιάγκας δεν είναι ιδιοκτήτης ούτε διοίκηση στο κανάλι που εργάζεται, άρα αν ήταν το κανάλι να παρουσιάσει κάποια τυχαία ως γιαγιά του Κασσελακη η απλά δεν θα του το έλεγαν καθόλου ή απλά θα παρουσίαζε την είδηση ώστε να μην χάσει την δουλειά του. Απλή λογική είναι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,562 μηνύματα.
Δεν ειχε κανεναν λογο απολυτως να βγει να μιλησει για θολα νερα υποτιμωντας το 46%.
Εμενα δεν μου αρεσει το στυλ της οτι εχω σπουδες,διδακτορικα και συμμετειχα στη διαπραγματευση με την τροικα οποτε το κομμα μου ανηκει.Δεν δειχνει καθολου κοντα στον απλο κοσμο.Σαν να βλεπω τον βενιζελο στο πασοκ που βγαζε απιστευτο εγωισμο και στις 10 λεξεις οι 9 ηταν εγω!

Ποια διαπραγματευση μωρέ... τίποτα δεν έκανε. Οπως το ειπε και η ίδια απλά ακολουθούσε τον Τσίπρα και "δεν δειλιασε" αααχχαχα

εν τω μεταξυ σχετικά με τα προηγουμενα... δες εδώ ->


δηλαδη γιατι μονο τον σεβασμο των αντρών και όχι όλων και των γυναικων ;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Ίσως θα έπρεπε να ξέρει επειδή δουλεύει σε μία ενημερωτική/ψυχαγωγική εκπομπή, οπότε θα έπρεπε ο ίδιος αλλά και συνάδελφοι του να κάνουν μια στοιχειώδη δημοσιογραφική έρευνα...?

Τέτοιο επιτυχημένο ρεπορτάζ είχαμε να δούμε από τους φέικ επιβάτες στα τρένα μετά από την τραγωδία στα Τέμπη.

 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
Οι περισσότερες οταν αναλαμβάνουν θέσεις εξουσίας τέτοιες είναι...
Πολλές αναγκάζονται να γίνουν αυστηρές γιατί απλά τις γράφουν επειδή ειναι γυναίκες ή περιμένουν ότι ως γυναίκες πρέπει να είναι πιο ελαστικες και χαριστικες (αλλά η μπίζνα είναι μπίζνα). Αλλά δεν κερδίζεις συναδέλφους με το να το παρακάνεις. Θέλει να τους κάνει να σε σέβονται. Να υπάρχει μια ισορροπία δηλαδή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Πολλές αναγκάζονται να γίνουν αυστηρές γιατί απλά τις γράφουν επειδή ειναι γυναίκες ή περιμένουν ότι ως γυναίκα πρέπει να είναι πιο ελαστική και χαριστική (αλλά η μπίζνα είναι μπίζνα). Αλλά δεν κερδίζεις συναδέλφους με το να το παρακάνεις. Θέλει να τους κάνει να σε σέβονται. Να υπάρχει μια ισορροπία δηλαδή.

Στο θέμα της Αχτσιογλου πάντως η συγκεκριμένη δεν έχει δυναμική σαν πρόεδρος και για αυτό δεν θα βγει. Δεν σου λέω ότι με τον Κασσελακη ο ΣΥΡΙΖΑ θα γίνει κυβέρνηση σίγουρα όμως θα πάρει πολύ καλύτερα ποσοστά σε σχέση με το εάν έβγαινε η Αχτσιογλου.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,249 μηνύματα.
Μόνη της βγήκε στην τηλεόραση και τον «έκαψε», ο Λιάγκας που φταίει;; Δες το θετικό της υπόθεσης όπου είναι ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα έχει Νεοδημοκράτη/ φιλελεύθερο πρόεδρο 👋👋.

Ακόμα και ψέματα να είπε η συγκεκριμένη κυρία το κανάλι του φταίει;;
Αν πάρεις εσύ σε ένα κανάλι να πεις οτι είσαι παππούς/γιαγιά/αδερφός/ξάδερφος ενός πολιτικού αρχηγού ή υποψηφίου αρχηγού κόμματος ή γενικά δημοσίου προσώπου δεν πρέπει να εξακριβώσουν την πληροφορία πριν σε βγάλουν στον αέρα;

Που φαίνεται ότι μια χαρά ήξεραν ότι δεν έχει καμία επαφή μαζί του στην πράξη.
Λέει ο ίδιος στην αρχή:

” Όταν λέμε γιαγιά…δεν εννοούμε μόνο τη μαμά του μπαμπά ή της μαμάς, εννοούμε και τα αδέρφια, το εξηγεί και η ίδια πως είναι η σχέση, είναι πάντως η γιαγιά του Στέφανου Κασσελάκη“


Ούτε η ίδια το έκρυψε. Είπε ότι ο προπάππους του Κασσελακη ήταν αδερφός της πεθεράς της.

Τρέχα γύρευε δηλαδή... αλλά εν γνώση τους την παρουσιάζουν ως γιαγιά του.

 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
Στο θέμα της Αχτσιογλου πάντως η συγκεκριμένη δεν έχει δυναμική σαν πρόεδρος και για αυτό δεν θα βγει. Δεν σου λέω ότι με τον Κασσελακη ο ΣΥΡΙΖΑ θα γίνει κυβέρνηση σίγουρα όμως θα πάρει πολύ καλύτερα ποσοστά σε σχέση με το εάν έβγαινε η Αχτσιογλου.
Σίγουρα. Εγώ δεν είχα ακούσει κυριολεκτικά ποτέ πριν τις εκλογές και τωρα με τις ειδήσεις.
Ε δεν γίνεσαι αρχηγός κόμματος με το να είσαι τόσο χαμηλών τόνων.
Τουλάχιστον ο Κασσελακης εχει μια ενέργεια, είναι και νέος και ίσως κάνει κάτι. Χρειάζεται στην πολιτική νέο αίμα από οικογένειες πέρα των ήδη γνωστών. Ξέρει και από οικονομία και έχει μια άποψη από επενδύσεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Αν πάρεις εσύ σε ένα κανάλι να πεις οτι είσαι παππούς/γιαγιά/αδερφός/ξάδερφος ενός πολιτικού αρχηγού ή υποψηφίου αρχηγού κόμματος ή γενικά δημοσίου προσώπου δεν πρέπει να εξακριβώσουν την πληροφορία πριν σε βγάλουν στον αέρα;

Που φαίνεται ότι μια χαρά ήξεραν ότι δεν έχει καμία επαφή μαζί του στην πράξη.
Λέει ο ίδιος στην αρχή:

” Όταν λέμε γιαγιά…δεν εννοούμε μόνο τη μαμά του μπαμπά ή της μαμάς, εννοούμε και τα αδέρφια, το εξηγεί και η ίδια πως είναι η σχέση, είναι πάντως η γιαγιά του Στέφανου Κασσελάκη“


Ούτε η ίδια το έκρυψε. Είπε ότι ο προππάππους του Κασσελακη ήταν αδερφός της πεθεράς της.

Τρέχα γύρευε δηλαδή... αλλά εν γνώση τους την παρουσιάζουν ως γιαγιά του.


Νομίζω ότι αναφέρθηκα πιο πάνω όμως εσκεμμένα δεν διάβασες. Ο Λιάγκας που κατηγορήθηκε από τον Lasher συνεχώς δεν είναι διοίκηση στο κανάλι που εργάζεται άρα ακολουθεί εντολές, αν δεν τις κάνει απλά θα μείνει άνεργος. Αρα αν θέλεις να κατηγορήσεις κάποιον τότε ρίξε ευθύνες στο κανάλι. Βέβαια από την στιγμή που και η ίδια είπε τι είδος συγγένεια έχει με τον Κασσελακη δεν κατάλαβα τον λόγο που ξεσηκώθηκαν οι Συριζαίοι του forum, ούτε τον πατέρα να τους είχες βρίσεις δεν θα έκαναν έτσι.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,366 μηνύματα.
Όταν ψηφίζουμε κοιτάμε τον πολιτικό, όχι τις προτιμήσεις ή το φύλο του.
Πάντα κοιτάμε κι άλλα πράγματα, είμαστε άνθρωποι με ξεχωριστές εμπειρίες, απόψεις, ηθικές κλπ. Όλα παίζουν ρόλο ακόμα και στην ψήφο. Μπορώ ας πούμε εγώ να ακούσω ένα τραγούδι του Άκη Πάνου και να μην έχω στο νου μου ότι ήταν δολοφόνος; Ένα παράδειγμα φέρνω. Ομοίως πιστεύω θα παίξει ρόλο το φύλο της Αχτσιόγλου (ήδη φαίνεται ότι άρχισαν τα σεξιστικά σχόλια) και οι σεξουαλικές προτιμήσεις του Κασσελάκη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,562 μηνύματα.
Νομίζω ότι αναφέρθηκα πιο πάνω όμως εσκεμμένα δεν διάβασες. Ο Λιάγκας που κατηγορήθηκε από τον Lasher συνεχώς δεν είναι διοίκηση στο κανάλι που εργάζεται άρα ακολουθεί εντολές, αν δεν τις κάνει απλά θα μείνει άνεργος.


Αυτο ειναι και κατάντια βέβαια. Να κάνεις μια δουλειά που να σε αναγκάζουν να κάνεις τον καραγκιόζη. Πρέπει να βάζεις και τα όρια σου.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Σίγουρα. Εγώ δεν είχα ακούσει κυριολεκτικά ποτέ πριν τις εκλογές και τωρα με τις ειδήσεις.
Ε δεν γίνεσαι αρχηγός κόμματος με το να είσαι τόσο χαμηλών τόνων.
Τουλάχιστον ο Κασσελακης εχει μια ενέργεια, είναι και νέος και ίσως κάνει κάτι. Χρειάζεται στην πολιτική νέο αίμα από οικογένειες πέρα των ήδη γνωστών. Ξέρει και από οικονομία και έχει μια άποψη από επενδύσεις.

Ο Κασσελακης μου αρέσει καθώς έχει εμπειρία πάνω στον τομέα της οικονομίας και αυτό φαίνεται από τις φιλελεύθερες πολιτικές που θέλει να ακολουθήσει. Είναι ο μόνος που μπορεί να βάλει τέλος στο παρτάλι που λέγεται ΣΥΡΙΖΑ και να το μετατρέψει σε ένα σοβαρό κεντροαριστερό κόμμα.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,249 μηνύματα.
Νομίζω ότι αναφέρθηκα πιο πάνω όμως εσκεμμένα δεν διάβασες. Ο Λιάγκας που κατηγορήθηκε από τον Lasher συνεχώς δεν είναι διοίκηση στο κανάλι που εργάζεται άρα ακολουθεί εντολές, αν δεν τις κάνει απλά θα μείνει άνεργος. Αρα αν θέλεις να κατηγορήσεις κάποιον τότε ρίξε ευθύνες στο κανάλι. Βέβαια από την στιγμή που και η ίδια είπε τι είδος συγγένεια έχει με τον Κασσελακη δεν κατάλαβα τον λόγο που ξεσηκώθηκαν οι Συριζαίοι του forum, ούτε τον πατέρα να τους είχες βρίσεις δεν θα έκαναν έτσι.
Αυτός την έβγαλε στην εκπομπή του.

Δεν πιστεύω ότι του έδωσε εντολή το κανάλι να το κάνει όπως σίγουρα η διοίκηση του καναλιού δεν του είχε πει να βλέπει(η να προσποιείται ότι βλέπει) την ώρα της εκπομπής πορνογραφικό υλικό της 12χρονης.

Έχει δείξει πολλά δείγματα ο συγκεκριμένος ότι κάνει τα πάντα για την τηλεθέαση και για να ακουστεί χωρίς κανένα ηθικό φραγμό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Αυτός την έβγαλε στην εκπομπή του.

Δεν πιστεύω ότι του έδωσε εντολή το κανάλι να το κάνει όπως σίγουρα η διοίκηση του καναλιού δεν του είχε πει να βλέπει(η να προσποιείται ότι βλέπει) την ώρα της εκπομπής πορνογραφικό υλικό της 12χρονης.

Έχει δείξει πολλά δείγματα ο συγκεκριμένος ότι κάνει τα πάντα για την τηλεθέαση και για να ακουστεί χωρίς κανένα ηθικό φραγμό.

Η εκπομπή του Λιάγκα υπάγεται σε ένα κανάλι που έχει μια διοίκηση. Αν του είπαν βγάλε αυτόν τον μακρινό συγγενη του Κασσελακη να μιλήσει live προφανώς δεν μπορούσε να πει όχι. Απλή λογική είναι που δυστυχώς απουσιάζει ξανά εδώ μέσα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,562 μηνύματα.
και εγω δεν συμφωνώ.... μέχρι τα 35 βαριά να κάνεις τον καραγκιόζη στη δουλειά σου απο εκει και πέρα είσαι πλήρως υπεύθυνος και πρέπει να βαζεις τα όρια σου ειτε εισαι Λιάγκας ειτε οποιοσδήποτε άλλος. Αν δεν το κάνεις εισαι ενας έμμισθος κλόουν απλά.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.
Νομίζω ότι αναφέρθηκα πιο πάνω όμως εσκεμμένα δεν διάβασες. Ο Λιάγκας που κατηγορήθηκε από τον Lasher συνεχώς δεν είναι διοίκηση στο κανάλι που εργάζεται άρα ακολουθεί εντολές, αν δεν τις κάνει απλά θα μείνει άνεργος. Αρα αν θέλεις να κατηγορήσεις κάποιον τότε ρίξε ευθύνες στο κανάλι. Βέβαια από την στιγμή που και η ίδια είπε τι είδος συγγένεια έχει με τον Κασσελακη δεν κατάλαβα τον λόγο που ξεσηκώθηκαν οι Συριζαίοι του forum, ούτε τον πατέρα να τους είχες βρίσεις δεν θα έκαναν έτσι.
Ακολουθείς εντολές=άρα είσαι αθώος. Λίγο επικίνδυνη λογική θα έλεγε κάποιος, ειδικά όταν ξέρουμε ότι πολλά δεινά οφείλονται από ανθρώπους-ρομποτ που απλά εκτελούσαν εντολές.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.
Ο Κασσελακης μου αρέσει καθώς έχει εμπειρία πάνω στον τομέα της οικονομίας και αυτό φαίνεται από τις φιλελεύθερες πολιτικές που θέλει να ακολουθήσει. Είναι ο μόνος που μπορεί να βάλει τέλος στο παρτάλι που λέγεται ΣΥΡΙΖΑ και να το μετατρέψει σε ένα σοβαρό κεντροαριστερό κόμμα.
Εξάλλου πολλοί κεντροαριστεροι θέλουμε κάτι πιο λογικό από την κοροϊδία που έγινε τις προάλλες στις εκλογές (που ζητιανευαν ψήφους από την ακροδεξιά, αισχος).
Πιστεύω θα κάνει καλή δουλειά, έχει ήδη σχέδιο και έχει αρχίσει να εγκαθιστά την φήμη του δείχνοντας ενδιαφέρον για τον κόσμο και ιδίως τους Θεσσαλιώτες. Έχει 2 εβδομάδες που έχει εμφανιστεί και έχει ήδη διαδώσει το όνομά του.

Η εμπειρία του στην οικονομία της δύσης σίγουρα θα είναι χρήσιμη. Αλλά δυστυχώς πιστεύω ότι η προσωπική του ζωή θα δημιουργήσει βαβούρα σε αρκετούς Έλληνες ειδικά μεγαλύτερης ηλικίας.
Αλλά ίσως είναι καλο. Κάθε αρχή και δύσκολη. Αυτοί οι άνθρωποι υπάρχουν και δεν πρέπει να κατακρινονται για τον άνθρωπο που αγαπούν.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top