Παρατηρώντας τη συμπεριφορά αντρών και γυναικών σε ένα club

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)2.Ποια είναι η τεχνική πεσιματος ΡUA..;;

β)Τελευταια φορά που πήγα πάντως η γραία πήγα να πάθω έμφραγμα από το ντάμα ντουμπα. Γμτ πως το έκανα όταν ήμουν πιο νέα;

α)Τι είναι το "PUA";Η γέρικη ψυχή μου δεν το αντιλαμβάνεται!:lol:

β)Αυτή είναι η δεύτερη κατά σειρά ένδειξη που βιώνεις και σου υπενθυμίζει ότι "μεγάλωσες" (η πρώτη είναι όταν διαπιστώνεις πως δεν αντέχεις πλέον το ξενύχτι όσο παλιά)...
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
α)Τι είναι το "PUA";Η γέρικη ψυχή μου δεν το αντιλαμβάνεται!:lol:

β)Αυτή είναι η δεύτερη κατά σειρά ένδειξη που βιώνεις και σου υπενθυμίζει ότι "μεγάλωσες" (η πρώτη είναι όταν διαπιστώνεις πως δεν αντέχεις πλέον το ξενύχτι όσο παλιά)...
Μα σπάω το κεφάλι μου. Ποτε δεν θα μπορούσα να φανταστώ ότι θα εφαρμοζόταν και τεχνική.
Φαντάσου να έχεις να σκεφτείς την τεχνική και παράλληλα να αντέξεις να μην κοιμηθείς πάνω στο ηχείο ενώ ταυτόχρονα αισθάνεσαι τη καρδιά σου να ειναι έτοιμη να βγει απο το στήθος λόγω δυνατής μουσικής. Τι ζω θεέ μου σκέφτεσαι και καπάκι αναρωτιέσαι αν πλήρωσες είσοδο κιόλας για όλο αυτό
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα σπάω το κεφάλι μου. Ποτε δεν θα μπορούσα να φανταστώ ότι θα εφαρμοζόταν και τεχνική.
Φαντάσου να έχεις να σκεφτείς την τεχνική και παράλληλα να αντέξεις να μην κοιμηθείς πάνω στο ηχείο ενώ ταυτόχρονα αισθάνεσαι τη καρδιά σου να ειναι έτοιμη να βγει απο το στήθος λόγω δυνατής μουσικής. Τι ζω θεέ μου σκέφτεσαι και καπάκι αναρωτιέσαι αν πλήρωσες είσοδο κιόλας για όλο αυτό

PUA = Pickup Artist. Είναι ένα narrative που ξεκίνσησαν κάτι τύποι στας Αμέρικας το οποίο λέει πως για να γαμίσεις δεν έχει σημασία αν είναι σαν ανάποδο γαμώτο, αρκεί να πεις τα σωστά πράγματα, τη σωστή στιγμή, με το σωστό attitude. Αυτό φυσικά έγινε bussiness model και υπάρχουν αρκετοί "δάσκαλοι" που μετά πληρωμής σου μαθαίνει τι να λες και πως. Προφανώς το κοινό στο οποίο απευθύνονται είναι τύποι που δεν γαμάνε γενικότερα για τους ΧΥ λόγους και αντί να κάτσουν να διορθώσουν αυτούς τους λόγους πηγαίνουν εκεί και σκάνε τα λεφτά τους καθώς είναι μια σχετικά έυκολη λύση για να ρίξουν μια τυχαία σε ένα κλαμπ. Υποκρίνεσαι ουσιαστικά ότι είσαι κάποιος άλλος και παρουσιάσεις μια ψεύτικη εικόνα απλά για να γαμίσεις μια τυχαία. Το γελοίο της υπόθεσης είναι πως αν θες απλά αυτό πράγμα είναι χίλες φορές πιο εύκολο απλά να πληρώσεις για sex, καθώς προφανώς όλο αυτό το facade δεν μπορεί να διατηρηθεί εις βάθος χρόνου με κάποια κοπέλα και ο πραγματικός εαυτός με τα ΧΥ προβλήματα θα βγει στην φόρα.
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
PUA = Pickup Artist. Είναι ένα narrative που ξεκίνσησαν κάτι τύποι στας Αμέρικας το οποίο λέει πως για να γαμίσεις δεν έχει σημασία αν είναι σαν ανάποδο γαμώτο, αρκεί να πεις τα σωστά πράγματα, τη σωστή στιγμή, με το σωστό attitude. Αυτό φυσικά έγινε bussiness model και υπάρχουν αρκετοί "δάσκαλοι" που μετά πληρωμής σου μαθαίνει τι να λες και πως. Προφανώς το κοινό στο οποίο απευθύνονται είναι τύποι που δεν γαμάνε γενικότερα για τους ΧΥ λόγους και αντί να κάτσουν να διορθώσουν αυτούς τους λόγους πηγαίνουν εκεί και σκάνε τα λεφτά τους καθώς είναι μια σχετικά έυκολη λύση για να ρίξουν μια τυχαία σε ένα κλαμπ. Υποκρίνεσαι ουσιαστικά ότι είσαι κάποιος άλλος και παρουσιάσεις μια ψεύτικη εικόνα απλά για να γαμίσεις μια τυχαία. Το γελοίο της υπόθεσης είναι πως αν θες απλά αυτό πράγμα είναι χίλες φορές πιο εύκολο απλά να πληρώσεις για sex, καθώς προφανώς όλο αυτό το facade δεν μπορεί να διατηρηθεί εις βάθος χρόνου με κάποια κοπέλα και ο πραγματικός εαυτός με τα ΧΥ προβλήματα θα βγει στην φόρα.
Μάλιστα ομολογώ πως δεν το ήξερα. Να τι μαθαίνει κανείς. Αλλά γίνεται και στην Ελλάδα; Αυτό περισσότερο μου θυμίζει ταινίες αμερικανικές.
Τώρα όσον αφορά την "υποκρισία", μπορει να βασίζεται στο ότι μέσω του "θεατρικού " αυτού στο τέλος να γίνουν ακριβώς αυτό που υποκρινονται. Μέσω της συνήθειας δηλαδή. Σε ένα παράλληλο σύμπαν λέω εγώ τώρα.
Γιατί τόσος κόπος για ένα φλερτ σε μπαρ;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
PUA = Pickup Artist. Είναι ένα narrative που ξεκίνσησαν κάτι τύποι στας Αμέρικας το οποίο λέει πως για να γαμίσεις δεν έχει σημασία αν είναι σαν ανάποδο γαμώτο, αρκεί να πεις τα σωστά πράγματα, τη σωστή στιγμή, με το σωστό attitude. Αυτό φυσικά έγινε bussiness model και υπάρχουν αρκετοί "δάσκαλοι" που μετά πληρωμής σου μαθαίνει τι να λες και πως. Προφανώς το κοινό στο οποίο απευθύνονται είναι τύποι που δεν γαμάνε γενικότερα για τους ΧΥ λόγους και αντί να κάτσουν να διορθώσουν αυτούς τους λόγους πηγαίνουν εκεί και σκάνε τα λεφτά τους καθώς είναι μια σχετικά έυκολη λύση για να ρίξουν μια τυχαία σε ένα κλαμπ. Υποκρίνεσαι ουσιαστικά ότι είσαι κάποιος άλλος και παρουσιάσεις μια ψεύτικη εικόνα απλά για να γαμίσεις μια τυχαία. Το γελοίο της υπόθεσης είναι πως αν θες απλά αυτό πράγμα είναι χίλες φορές πιο εύκολο απλά να πληρώσεις για sex, καθώς προφανώς όλο αυτό το facade δεν μπορεί να διατηρηθεί εις βάθος χρόνου με κάποια κοπέλα και ο πραγματικός εαυτός με τα ΧΥ προβλήματα θα βγει στην φόρα.

Στην Ελλαδα αυτοι που λες ειναι οι MOS (Men of Style) και δεν ειναι θέμα μονο γαμησιού.

Κάποιοι άνθρωποι λογω του οτι δεν έχουν κοινωνικές ικανοτητες
ειναι κλειστοι , μίζεροι , ντρέπονται δεν ειχαν κάποιον πατερα θές να τους δειξει κτλπ κατέληξαν να ειναι μόνοι.

Οποτε κατα τη γνώμη μου καλως θα πάνε σε κάποιους ανθρώπους να τους δειξουν μερικά πραγματα ωστε να ξεμπλοκάρουν. Και βεβαια αυτη η υπηρεσια πληρώνεται. Οταν εμένα δεν με ακούει πχ ο φιλος και αρχιζει τις σαχλαμαρες

"Μια ζωη ετσι θα μεινω" , "Δεν με θέλει καμια κτλπ" τοτε πρέπει να τον αναλάβει ενας ειδικος αλλιως θα μεινει έτσι. Με πληρωμή εννοειται.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί τόσος κόπος για ένα φλερτ σε μπαρ;

Αν ξέρεις να το εξασκεις ειναι απο τα πιο ωραια κ ενδιαφεροντα πράγματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξαναδιαβαζοντας το τοπικ. (Ενδιαφέρουσα ασχολία :p...) Μου γεννήθηκαν δύο απορίες..
1. Τι στο καλό απέγινε το w;;
2.Ποια είναι η τεχνική πεσιματος ΡUA..;;



(τώρα για τα κλαμπ δεν θα μιλήσω καθώς δεν παταω πια. Περισσότερο είναι χώρος φωτογράφισης πλέον και "γυρίσματος βίντεο κλιπ" με δυνατή μουσική και κάνα ξηροκαρπι και ουίσκι παρέα. Για φλερτ και γνωριμίες ούτε λόγος. Οθόνη και άγιος ο θεός. Τελευταια φορά που πήγα πάντως η γραία πήγα να πάθω έμφραγμα από το ντάμα ντουμπα. Γμτ πως το έκανα όταν ήμουν πιο νέα; Ζηλεύω τον εαυτό μου τον τότε...Αυτα...)

Εξαρτάται σε ποιό θα πάς .... τα κλαμπ-μπαράκια ειναι σαν τις σελιδες στο νέτ σε κάποιες θα βγάλεις γνωριμια καθοτι παραδοσιακά ο κοσμος που μαζευεται εκει έχει αυτη την ορεξη ... σε άλλα πάλι ουτε κάν. Σε κάποια η αναλογία ειναι πολύ μεγαλυτερη υπερ αντρων οποτε πάλι οχι σε άλλα μαζευονται ολες οι "παρέες" οποτε οποιοσδηποτε εκτος παρέας επιχειρήσει τρώει άκυρο. Δεν ειναι το έδαφος κατάλληλο με άλλα λογια.

Ολα αυτα πρεπει να εισαι δραστηριος - να βγαινεις να αφιερωνεις χρονο κ να ξέρεις μέρη κ μαγαζια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλιστα ομολογώ πως δεν το ήξερα. Να τι μαθαίνει κανείς. Αλλά γίνεται και στην Ελλάδα; Αυτό περισσότερο μου θυμίζει ταινίες αμερικανικές.

Ναι υπάρχουν και Έλληνες "δάσκαλοι" με αντίστοιχα βίντεο σε youtube γιατί προφανώς υπάρχει και στην Ελλάδα αγοραστικό κοινό.

Τώρα όσον αφορά την "υποκρισία", μπορει να βασίζεται στο ότι μέσω του "θεατρικού " αυτού στο τέλος να γίνουν ακριβώς αυτό που υποκρινονται. Μέσω της συνήθειας δηλαδή. Σε ένα παράλληλο σύμπαν λέω εγώ τώρα.

Ναι αυτό είναι μία από τις διδαχές, fake it until you make it. Οι μόνοι ανθρωποι για τους οποίους ισχύει αυτό το πράγμα είναι αυτοί που έχουν αξία και στημένη ζωή γενικότερα, αλλά έχουν αναπτύξει κάποια φοβία γύρω από το όλο θέμα γιατί δεν έχουν πείρα και έτσι αυτό λειτουργεί σαν exposure therapy γι αυτούς, αλλά αυτοί είναι πολύ λίγοι. Οι περισσότεροι δεν είναι έτσι και έχουν θέματα αυτοπεποίθησης που δεν λύνουν αυτά τα trickaκια καθώς η αυτοπεποίθηση γενικότερα πηγάζει από τα achievements και τις δυσκολίες που έχει περάσει κάποιος.

Αν είσαι σα στραβοχυμένος λουκουμάς γιατί δεν έχεις πατήσει ποτέ γυμναστήριο, αν σε τραμπούκιζαν και ποτέ δεν βάρεσες για να αντισταθείς, αν ποτέ στην ζωή σου δεν τα έδωσες όλα για να φτιάξεις μια δουλειά ή για να βρεις μια καλή δουλειά, αν είσαι το τυπάκος που λέει πάντα ναι και αν αρκείσαι γενικότερα στο να είσαι ένας βαρετός, γκρινιάρης, μέτριος άντρας τότε προφανώς τρέμεις όταν πας να τη πέσεις σε γυναίκα γιατί όλο σου το είναι σου λέει πως δεν έχεις καταφέρει τίποτα στη ζωή σου που να σε καθιστά άξιο προς ζευγάρωμα.

Γιατί τόσος κόπος για ένα φλερτ σε μπαρ;

Επειδή ο μέσος αγάμητος έχει θεοποίσει τις γυναίκες και το validation που θα πάρει από το φλερτ και ειδικά από το να του κάτσει μία, κι ας το κατάφερε υποκρινόμενος τον James Bond.Είναι καλύτερο και από κοκαΐνη. Είναι οι ίδιοι τύποι που νομίζουν ότι το πρόβλημα της ζωής τους είναι πως δεν τους κοιτάνε οι γυναίκες και όχι ότι αυτό είναι απλά ένα σύμπτωμα και έτσι γι αυτούς το να αποκτήσουν γυναίκα πιστεύουν πως θα λύσει όλα τους τα θέματα. Και μετά στη σχέση προφανώς είναι οι μεγαλύτεροι μουνόδουλοι ζηλιάρηδες και όλη μέρα βράζουν στο ζουμί τους και αναρωτιούνται μα γιατί μου είπε αυτό, γιατί φόρεσε εκείνο, γιατί δεν με πήρε τηλέφωνο, σε σπαμάρουν με μηνύματα, κάνουν έλεγχο που θα πας και γιατί κτλ. Είναι η τραγική κατάληξη ενός άντρα που δεν έθεσε ποτέ σοβαρούς στόχους, ποτέ δεν θα έδωσε όλα στην ζωή και ποτέ δεν ρίσκαρε. Γιατί για να τα κάνεις αυτά προϋποθέτει να ταπεινωθείς, να καταλάβεις ότι είσαι ένα τίποτα και να πονέσεις για να αλλάξεις. Προϋποθέτει δηλαδή ανδρεία.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)Στην Ελλαδα αυτοι που λες ειναι οι MOS (Men of Style) και δεν ειναι θέμα μονο γαμησιού.

Κάποιοι άνθρωποι λογω του οτι δεν έχουν κοινωνικές ικανοτητες
ειναι κλειστοι , μίζεροι , ντρέπονται δεν ειχαν κάποιον πατερα θές να τους δειξει κτλπ κατέληξαν να ειναι μόνοι.

Οποτε κατα τη γνώμη μου καλως θα πάνε σε κάποιους ανθρώπους να τους δειξουν μερικά πραγματα ωστε να ξεμπλοκάρουν. Και βεβαια αυτη η υπηρεσια πληρώνεται. Οταν εμένα δεν με ακούει πχ ο φιλος και αρχιζει τις σαχλαμαρες

β)Ολα αυτα πρεπει να εισαι δραστηριος - να βγαινεις να αφιερωνεις χρονο κ να ξέρεις μέρη κ μαγαζια.

α)Τους παρακολουθώ από τότε που ξεκίνησαν, ωραία videάκια (ειδικά η σειρά "Απλά & Ανδρικά"), σωστή προσέγγιση στο θέμα των σχέσεων ανάμεσα στα δύο φύλα κ.λπ. ΑΛΛΑ δε θα έδινα ποτέ 1.000€+ γι' αυτό (και χωρίς απόδειξη:shifty:) κι όποιος τους τα έχει δώσει για μένα είναι κορόιδο!
Γιατί όπως σωστά είπε και ο hacker, για να πετύχεις στο οτιδήποτε στη ζωή σου το "α" και το "ω" είναι ν' αλλάξεις/βελτιώσεις (ΑΝ μπορείς) τα στοιχεία εκείνα που σου στερούν την προοπτική της επιτυχίας!
Όλα τ' άλλα είναι κλάιν μάιν...

β)Δυστυχώς έτσι είναι, γιατί οι γυναίκες έχουν την τάση να κάνουν "στέκι" διάφορα μαγαζιά ανά περιόδους μέχρι αυτό να μαθευτεί, να πλακώσουν οι άντρες και μετά ν' αλλάξουν μαγαζί...όταν κάποιος π.χ. σου λέει "στο τάδε μαγαζί γίνεται χαμός από γυναίκες κ.λπ." μέχρι να πας εσύ κατά 99,9% οι αναλογίες θα έχουν ήδη αλλάξει!;)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποιοι άνθρωποι λογω του οτι δεν έχουν κοινωνικές ικανοτητες
ειναι κλειστοι , μίζεροι , ντρέπονται

Αν είσαι κλειστός, μίζερος και ντροπαλός η καλύτερη λύση είναι ένας ψυχολόγος γιατί αυτά είναι συμπτώματα βαθύτερων προβλημάτων και όχι αιτίες. Άσε που αν έχει φτάσει 35+ και είσαι έτσι έχεις αναπτύξει και ένα κάρο άλλα κόμπλεξ και έχεις ως εκ τούτου πολύ πίκρα μέσα σου για τις γυναίκες και τη ζωή γενικότερα που είναι πολύ δύσκολο να τα αποβάλλεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Αν είσαι κλειστός, μίζερος και ντροπαλός η καλύτερη λύση είναι ένας ψυχολόγος γιατί αυτά είναι συμπτώματα βαθύτερων προβλημάτων και όχι αιτίες. Άσε που αν έχει φτάσει 35+ και είσαι έτσι έχεις αναπτύξει και ένα κάρο άλλα κόμπλεξ και έχεις ως εκ τούτου πολύ πίκρα μέσα σου για τις γυναίκες και τη ζωή γενικότερα που είναι πολύ δύσκολο να τα αποβάλλεις.

Δε χρειάζονται ολοι ψυχολογο , εν παση περιπτώση και ο Φώτης @Volkswagen Fan περυσι ειχε άγχος και το ξεπέρασε με μερικές συμβουλές. Κάποια μέλη τοτε ειχαν διαφωνησει αλλα δε πειράζει ο καθενας εχει τη γνώμη του.
Και που ξέρεις εσυ αν οι MOS δεν συνεργάζονται με ψυχολογο οποτε στη τιμή περιλαμβάνονται ολα;

Μονο ο ψυχολογος ΔΕΝ θα σε βοηθησει στο να ριξεις γυναικες ολα αυτα ειναι αλυσιδα, χρησιμη μεν η παροχη ψυχολογου αλλα δεν θα έρθει αυτος μαζι σου οπως αυτοι εδώ ενα βράδυ να το εξασκησεις. Ειναι σαν το γυμναστηριο αν τραυματιστεις μετά θές μεν γιατρο αλλα μετά σε αναλαμβάνει πάλι ο γυμναστής.

Πάντα με πληρωμη ολα αυτα διοτι ως γνωστον κάποιος σέβεται τη γνώμη σου οταν τη πληρώνει. Και εγω πχ για γκομενικα ζητήματα εχω σταματησει να δινω γνωμες στον οποιονδήποτε. Αυτα ειναι διδάγματα απο εμπειριες χρόνων γιατι να τα δωσεις έτσι.... ποσο μαλλον να αρχιζει να σε χλευάζει κιολας ο καθε άσχετος. Τελειώσαν αυτά :P

Θές να μάθεις αγορι μου; ελα ένα βράδυ να βγουμε πχ να τα δεις στη πράξη. Τα αλλα ειναι σουπα μουπες. Ο καθενας λέει τα δικά του, το θεμα ειναι το αποτέλεσμα. Αυτo σου λενε οι MOS. ;)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε χρειάζονται ολοι ψυχολογο , εν παση περιπτώση και ο Φώτης @Volkswagen Fan περυσι ειχε άγχος και το ξεπέρασε με μερικές συμβουλές. Κάποια μέλη τοτε ειχαν διαφωνησει αλλα δε πειράζει ο καθενας εχει τη γνώμη του.

Ο ψυχολόγος/ψυχαναλυτής είναι εκεί για να σου πει από που προέρχονται τα συμπτώματα όπως το άγχος ώστε να αντιμετωπιστούν αποτελεσματικά και μια για πάντα. Ο Φώτης δεν ξέρεις αν ξεπέρασε στην πραγματικότητα το πρόβλημα ή αν θα του ξαναπαρουσιαστεί στο μέλλον όταν ξαναυπάρξουν οι κατάλληλες συνθήκες.
 

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τώρα που είναι κλειστά τα κλαμπς πώς παίρνουν επιβεβαίωση ορισμένες κοπέλες? Α , ξέχασα υπάρχει ακόμη το ινστα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ο ψυχολόγος/ψυχαναλυτής είναι εκεί για να σου πει από που προέρχονται τα συμπτώματα όπως το άγχος ώστε να αντιμετωπιστούν αποτελεσματικά και μια για πάντα. Ο Φώτης δεν ξέρεις αν ξεπέρασε στην πραγματικότητα το πρόβλημα ή αν θα του ξαναπαρουσιαστεί στο μέλλον όταν ξαναυπάρξουν οι κατάλληλες συνθήκες.

Ο Ψυχολογος θα το ήξερε;

οι ψυχαναλυτές αντιμετωπιζουν το άγχος , το οποιο θα μπορουσε να μειωθει απο μια συντροφο ή απο μια καλύτερη δουλειά. Αυτοι οι τύποι κάνουν σεμινάρια κ φαινονται ψαγμενοι μπορουν επισης να αναλάβουν κάποιον. Εμενα δε μου χρειαστηκαν γιατι ολα οσα λένε στα βιντεο τους τα εφαρμοζω εδω κ μια δεκαετια , απο συζητησεις ομως με ανημπορους καταλαβαινω οτι θα τους βοηθούσαν. Γιατι οι ανημποροι ειναι ανήμποροι επειδη δε ξέρουν ουτε τα βασικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω παρακολουθησει πάντως τα βιντεο του MOS και ειναι ενδιαφέροντα. Έχουν συμβουλες για γυμναστική για ντυσιμο για φλέρτ. Ειχαν καλέσει διάσημους παραγωγούς και άλλους, σε εκπομπες τους.Εχουν βγει στη τηλεοραση. Ειναι δραστηριοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

α)Τους παρακολουθώ από τότε που ξεκίνησαν, ωραία videάκια (ειδικά η σειρά "Απλά & Ανδρικά"), σωστή προσέγγιση στο θέμα των σχέσεων ανάμεσα στα δύο φύλα κ.λπ. ΑΛΛΑ δε θα έδινα ποτέ 1.000€+ γι' αυτό (και χωρίς απόδειξη:shifty:) κι όποιος τους τα έχει δώσει για μένα είναι κορόιδο!
Γιατί όπως σωστά είπε και ο hacker, για να πετύχεις στο οτιδήποτε στη ζωή σου το "α" και το "ω" είναι ν' αλλάξεις/βελτιώσεις (ΑΝ μπορείς) τα στοιχεία εκείνα που σου στερούν την προοπτική της επιτυχίας!
Όλα τ' άλλα είναι κλάιν μάιν...

β)Δυστυχώς έτσι είναι, γιατί οι γυναίκες έχουν την τάση να κάνουν "στέκι" διάφορα μαγαζιά ανά περιόδους μέχρι αυτό να μαθευτεί, να πλακώσουν οι άντρες και μετά ν' αλλάξουν μαγαζί...όταν κάποιος π.χ. σου λέει "στο τάδε μαγαζί γίνεται χαμός από γυναίκες κ.λπ." μέχρι να πας εσύ κατά 99,9% οι αναλογίες θα έχουν ήδη αλλάξει!;)

1000 ευρώ; πολλά!

Ναι το απλα κ ανδρικά ωραιο! Συμφωνώ.

Για τα μαγαζια ναι ετσι ειναι γιατι το χουμε ψάξει. Και επειδη η Αθηνα ειναι τεράστια. Δεν ημασταν για να χάνουμε χρονο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Ψυχολογος θα το ήξερε;

οι ψυχαναλυτές αντιμετωπιζουν το άγχος , το οποιο θα μπορουσε να μειωθει απο μια συντροφο ή απο μια καλύτερη δουλειά. Αυτοι οι τύποι κάνουν σεμινάρια κ φαινονται ψαγμενοι μπορουν επισης να αναλάβουν κάποιον. Εμενα δε μου χρειαστηκαν γιατι ολα οσα λένε στα βιντεο τους τα εφαρμοζω εδω κ μια δεκαετια , απο συζητησεις ομως με ανημπορους καταλαβαινω οτι θα τους βοηθούσαν. Γιατι οι ανημποροι ειναι ανήμποροι επειδη δε ξέρουν ουτε τα βασικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω παρακολουθησει πάντως τα βιντεο του MOS και ειναι ενδιαφέροντα. Έχουν συμβουλες για γυμναστική για ντυσιμο για φλέρτ. Ειχαν καλέσει διάσημους παραγωγούς και άλλους. Σε εκπομπες τους εχουν βγει στη τηλεοραση. Ειναι δραστηριοι.

Έλα ρε Ντέβιλ σοβαρά τώρα? Πως ξέρεις από που προέρχεται το άγχος κάθε ανθρώπου. Ο άλλος μπορεί να έχει κακοποιηθεί ως παιδί και να μην το θυμάται καν και απλά το σώμα του να αντιδρά αυτόματα και να μην ξέρει καν γιατί. Η σωστή αντιμετώπιση είναι πάντα αν απευθύνεσαι σε ειδικό για να είσαι όσο πιο σίγουρος μπορείς ότι έχεις βρει την πραγματική αιτία του προβλήματος.

Και όχι οι ψυχαναλυτές δεν αντιμετωπίζουν απλά το άγχος. Τώρα οκ, όποιος νομίζει ότι η ψυχανάλυση έχει την ίδια αξία με σεμινάριο από youtuber για το πως να ρίχνεις γκόμενα ας πάει στους youtuber.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,116 μηνύματα.
1. Τι στο καλό απέγινε το w;;
Αμφότερα πέθαναν λίγο πριν από αυτό το θέμα.
Το χειμερινό της Πειραιώς το Μάρτιο του 13 κι ένα θερινό το 13 που άνοιξε δίπλα στο balux δεν τα πήγε και πολύ καλά.
Από τότε, με εξαίρεση καλοκαίρι 17 που εμφανίστηκε ως Ακρωτήρι - W στον αντίστοιχο χώρο και πάλι ψιλοπάτωσε, αγνοείται.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)1000 ευρώ; πολλά!

β)Για τα μαγαζια ναι ετσι ειναι γιατι το χουμε ψάξει. Και επειδη η Αθηνα ειναι τεράστια. Δεν ημασταν για να χάνουμε χρονο!

α)Τόσα είχαν πει σ' ένα φίλο μου που ενδιαφέρθηκε για το πλήρες "πρόγραμμα"...κι αυτό για να κατέβει Αθήνα να το κάνει (Ξάνθη μένει), για Θεσσαλονίκη λογικά θα του έλεγαν περισσότερα!

β)Προσωπικά πάντως δε μ' ενδιαφέρει, 3-4 μαγαζιά είναι που μ' αρέσουν και συχνάζω στη Θεσσαλονίκη, δεν το κουνάω απ' αυτά κι ας μην πατήσει θηλυκιά γάτα το πόδι της!:lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Έλα ρε Ντέβιλ σοβαρά τώρα? Πως ξέρεις από που προέρχεται το άγχος κάθε ανθρώπου. Ο άλλος μπορεί να έχει κακοποιηθεί ως παιδί και να μην το θυμάται καν και απλά το σώμα του να αντιδρά αυτόματα και να μην ξέρει καν γιατί. Η σωστή αντιμετώπιση είναι πάντα αν απευθύνεσαι σε ειδικό για να είσαι όσο πιο σίγουρος μπορείς ότι έχεις βρει την πραγματική αιτία του προβλήματος.

Και όχι οι ψυχαναλυτές δεν αντιμετωπίζουν απλά το άγχος. Τώρα οκ, όποιος νομίζει ότι η ψυχανάλυση έχει την ίδια αξία με σεμινάριο από youtuber για το πως να ρίχνεις γκόμενα ας πάει στους youtuber.


Μονο ο ψυχολογος ΔΕΝ θα σε βοηθησει στο να ριξεις γυναικες ολα αυτα ειναι αλυσιδα, χρησιμη μεν η παροχη ψυχολογου αλλα δεν θα έρθει αυτος μαζι σου οπως αυτοι εδώ ενα βράδυ να το εξασκησεις. Ειναι σαν το γυμναστηριο αν τραυματιστεις μετά θές μεν γιατρο αλλα μετά σε αναλαμβάνει πάλι ο γυμναστής.

Το βλέπεις τωρα εντάξει;
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε όξω ρε
Έχετε αναγάγει τις γκόμενες σε υπέρτατη ανάγκη για εσάς. Ποσό χρόνο πρέπει να έχει κάποιος να πάει σε ένα κλαμπ μέχρι να ρίξει γκομενα που φυσικά δεν είναι για σχέση; Αυτό είναι η απόλυτη μιζέρια. Πήγαινε σε κανα στούντιο να ξελαμπικαρεις και είσαι οκ
Έχετε κανει το κάθε μπαζο ψωνάρα, βλέπεις την άλλη το παίζει γκομενα Και δεν βλέπεται. Αυτό εκμεταλλεύονται και την περνάνε καλά μέχρι τα 30, από εκεί και πέρα ο άλλος τι να την κάνει πάει σε νεότερες( και μετά λένε οι άντρες μας βελπουν ως ένα κομμάτι κρέας κτλ,ενώ οι ίδιες έτσι προβάλουν τον εαυτό τους )
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αμφότερα πέθαναν λίγο πριν από αυτό το θέμα.
Το χειμερινό της Πειραιώς το Μάρτιο του 13 κι ένα θερινό το 13 που άνοιξε δίπλα στο balux δεν τα πήγε και πολύ καλά.
Από τότε, με εξαίρεση καλοκαίρι 17 που εμφανίστηκε ως Ακρωτήρι - W στον αντίστοιχο χώρο και πάλι ψιλοπάτωσε, αγνοείται.
Πόσο γούσταρα όταν πηγαίναμε w και λοιπά. Ούσα φοιτήτρια ήταν ο top προορισμός μου για το Σαββατοκύριακο. Γύριζα κουρουμπελο, ακόμα και χωρίς να έχω πιει,7 το πρωί ενώ έβλεπα και κάποιες κυρίες να πηγαίνουν στην εκκλησιά.
Ο Ψυχολογος θα το ήξερε;

οι ψυχαναλυτές αντιμετωπιζουν το άγχος , το οποιο θα μπορουσε να μειωθει απο μια συντροφο ή απο μια καλύτερη δουλειά. Αυτοι οι τύποι κάνουν σεμινάρια κ φαινονται ψαγμενοι μπορουν επισης να αναλάβουν κάποιον. Εμενα δε μου χρειαστηκαν γιατι ολα οσα λένε στα βιντεο τους τα εφαρμοζω εδω κ μια δεκαετια , απο συζητησεις ομως με ανημπορους καταλαβαινω οτι θα τους βοηθούσαν. Γιατι οι ανημποροι ειναι ανήμποροι επειδη δε ξέρουν ουτε τα βασικά.
Ποιος σου είπε ότι οι ψυχαναλυτες αντιμετωπίζουν μόνο το άγχος; Είναι ολόκληρη φιλοσοφία αυτή της ψυχανάλυσης και ξεφεύγει πολύ από το απλό θέμα του φλερτ. Το φλερτ είναι μόνο μια από τις δυνατότητες και τις ικανότητες ενός ανθρώπου. Δεν περιστρεφονται όλα γύρω από αυτό. Είναι πολύ ωραίο, ζωτικής σημασίας συμφωνώ μαζί σου αλλά όταν ένας άνθρωπος δεν τα καταφέρνει σε αυτό δεν σημαίνει πως δεν ξέρει κάποιους κανόνες ή δεν μιλάει καλά ή ότι άλλο. Σημαίνει ότι βαθιά μέσα του κάπου υστερεί και αυτό το "κόλλημα" δεν τον βοηθάει και στο φλερτ.
Παιρνοντας βοήθεια στο φλερτ απλά κουκουλωνεις το ήδη υπάρχον πρόβλημα, δεν το λύνεις. Το πρόβλημα σου είναι πιο βαθύ και συνήθως έχει να κάνει με την αυτοπεποίθηση και την αξία που δίνεις στον εαυτό σου.
Ούτε οι γυναίκες φταίνε, ούτε τα μπαρ και τα ξενύχτια, ούτε και η μανα του Κίτσου που τον έκανε ασχημούλη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Πόσο γούσταρα όταν πηγαίναμε w και λοιπά. Ούσα φοιτήτρια ήταν ο top προορισμός μου για το Σαββατοκύριακο. Γύριζα κουρουμπελο, ακόμα και χωρίς να έχω πιει,7 το πρωί ενώ έβλεπα και κάποιες κυρίες να πηγαίνουν στην εκκλησιά.

Ποιος σου είπε ότι οι ψυχαναλυτες αντιμετωπίζουν μόνο το άγχος; Είναι ολόκληρη φιλοσοφία αυτή της ψυχανάλυσης και ξεφεύγει πολύ από το απλό θέμα του φλερτ. Το φλερτ είναι μόνο μια από τις δυνατότητες και τις ικανότητες ενός ανθρώπου. Δεν περιστρεφονται όλα γύρω από αυτό. Είναι πολύ ωραίο, ζωτικής σημασίας συμφωνώ μαζί σου αλλά όταν ένας άνθρωπος δεν τα καταφέρνει σε αυτό δεν σημαίνει πως δεν ξέρει κάποιους κανόνες ή δεν μιλάει καλά ή ότι άλλο. Σημαίνει ότι βαθιά μέσα του κάπου υστερεί και αυτό το "κόλλημα" δεν τον βοηθάει και στο φλερτ.
Παιρνοντας βοήθεια στο φλερτ απλά κουκουλωνεις το ήδη υπάρχον πρόβλημα, δεν το λύνεις. Το πρόβλημα σου είναι πιο βαθύ και συνήθως έχει να κάνει με την αυτοπεποίθηση και την αξία που δίνεις στον εαυτό σου.
Ούτε οι γυναίκες φταίνε, ούτε τα μπαρ και τα ξενύχτια, ούτε και η μανα του Κίτσου που τον έκανε ασχημούλη.

Δεν με νοιάζει τι αντιμετωπιζουν οι ψυχαναλυτές γιατι δεν ειναι αυτο το θέμα μας. Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος κ τα παιρνει αλλιως τα πράγματα. Δεν μπορω να μιλησω εκ των προτέρων για τη κατάσταση κάποιου τον οποίο δεν ξέρω μπορει μια συμβουλη να τον πιάσει κ να μη χρειαστει ψυχολογο μπορει κ οχι. Στο MOS siγουρα θα έχουν και τετοιους επιστημονες. Ειδικα για να ζητάνε 1000 ευρω το οποιο τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν μπορεις επισης να το κρινεις πχ εγω οταν εκανα πολεμικές τέχνες εδινα 600 ευρώ το χρονο. Στα φροντιστηρια τα ιδια κ περισσοτερα.

Εν παση περιπτωση ο καθενας τΑ ερμηνευει αναλογα τα πράγματα μεσα απο δικά του φιλτρα τα οποια ειναι ένα μειγμα απο παλαιοτερες εμπειριες - οικογενειακο περιβάλλον - συναισθηματικα φορτισμένες απόψεις κτλπ κτλπ.

Παράδειγμα τις προάλλες στη δουλειά έρχεται μια κυρία.

- Μα πότε θα γίνουν ηλεκτρονικές οι συναλλαγές;

τι να της πώ τωρα εγώ.... δικοι μου ειναι οι κανόνες;

λέω .... εεεε ευκαιρια μια κ βγηκατε αποτο σπιτι να πάτε για ένα καφέ.

ουυυ (μονο δεν με ξορκισε) που χρονος για καφέδες , ουτε μπάνια κτλπ

τωρα τι να της πεις ... ο καθενας τα βλέπει αλλιώς λές εσυ κάτι το οποιο μπορει κ να παρεξηγηθεί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top