• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτή η βλακεία που σε πιάνει πριν τη περίοδο, που πεινάς, θες αλμυρο, τρως αλυμρό, μετά θες κάτι γλυκό, τρως κάτι γλυκό, και μετά ξανά αλμυρό και ξανά πάλι γλυκό κι αυτό να συνεχίζεται για ώρες, πώς το ξεπερνάμε; -.-
I mean seriously, πού χωράει τόσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτή η βλακεία που σε πιάνει πριν τη περίοδο, που πεινάς, θες αλμυρο, τρως αλυμρό, μετά θες κάτι γλυκό, τρως κάτι γλυκό, και μετά ξανά αλμυρό και ξανά πάλι γλυκό κι αυτό να συνεχίζεται για ώρες, πώς το ξεπερνάμε; -.-
I mean seriously, πού χωράει τόσο;

Πωπω! Story of my life, και μάλλον και πολλών εδώ μέσα.
Δεν ξέρω πού στο καλό χωράνε οι ποσότητες γλυκών που κατεβάζω, άντε με το αλμυρό κάπου μπουχτίζω, με το γλυκό ποτέ! Πρέπει να με μαζεύουν για να μην τελειώσω το βάζο της μερέντας με το κουτάλι της σούπας.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πωπω! Story of my life, και μάλλον και πολλών εδώ μέσα.
Δεν ξέρω πού στο καλό χωράνε οι ποσότητες γλυκών που κατεβάζω, άντε με το αλμυρό κάπου μπουχτίζω, με το γλυκό ποτέ! Πρέπει να με μαζεύουν για να μην τελειώσω το βάζο της μερέντας με το κουτάλι της σούπας.:redface:
Μέχρι πριν λίγους μήνες ήμουν κάπως έτσι. Αλλά τον τελευταίο καιρό πριν και κατά την περίοδο λυσσάω για αλάτι. Θέλ συνέχια κάτι αλμυρό. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ίσως είναι εγκεφαλικό. Δεν ακούτε την κοιλιά αλλά το κεφάλι που θέλει με κάτι να ασχολήτε για να ξεχάσει τον πόνο :O :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ίσως είναι εγκεφαλικό. Δεν ακούτε την κοιλιά αλλά το κεφάλι που θέλει με κάτι να ασχολήτε για να ξεχάσει τον πόνο :O :)
Τις μερες πριν ερθει η περιοδος εμενα τουλαχιστον δεν με πιανει πονος,αλλα ανοιγει η ορεξη μου κυριως για γλυκο και φυσικα νευρα,πολλα νευρα για ασημαντους λογους.:PΤωρα για το που ευθυνεται οριστε ενα σχετικο αρθρο:https://www.diatrofi.gr/index.php/diaita/item/831-λιγούρα-στην-περίοδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ λίγες μέρες πριν την περίοδο έχω νεύρα...Πολλά νεύρα!Δεν θέλω να μου μιλάει άνθρωπος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγώ λίγες μέρες πριν την περίοδο έχω νεύρα...Πολλά νεύρα!Δεν θέλω να μου μιλάει άνθρωπος! :P

A καλά! Εγώ νεύρα έχω σχεδόν καθημερινά είτε έχω περίοδο είτε όχι. Με νεύρα γεννήθηκα.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
A καλά! Εγώ νεύρα έχω σχεδόν καθημερινά είτε έχω περίοδο είτε όχι. Με νεύρα γεννήθηκα.:hehe:

Same here! 8) Αλλά εκείνες τις μέρες παραγίνεται το κακό... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ίσως είναι εγκεφαλικό. Δεν ακούτε την κοιλιά αλλά το κεφάλι που θέλει με κάτι να ασχολήτε για να ξεχάσει τον πόνο :O :)
Ούτε καν. Δεν πονάμε όλες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν αντέχω αυτή την έμμονη ιδέα οτι είμαι λερωμένη και όλοι το έχουν δει:redface::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν αντέχω αυτή την έμμονη ιδέα οτι είμαι λερωμένη και όλοι το έχουν δει:redface::wall:
Γι' αυτο υπαρχουν τα ταμπον και τα cups.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Γι' αυτο υπαρχουν τα ταμπον και τα cups.

Μα δεν είναι θέμα προιόντος,ό,τι και να βάλω εγώ αγχώνομαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν αντέχω αυτή την έμμονη ιδέα οτι είμαι λερωμένη και όλοι το έχουν δει:redface::wall:

και οχι μονο αυτο....νιωθεις οτι ολοι σε κοιτανε λες και το ξερουνε οτι εχεις περιοδο :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάνει όντως καλή δουλειά το cup? Οι γνώμες που έχω ακούσει είναι διφορούμενες, κάποιες πιο πολύ τις αγχώνει να φοράνε cup παρά σερβιέτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Γι' αυτο υπαρχουν τα ταμπον και τα cups.

Πφ, έχω πάθει διαρροή με ταμπόν μεγέθους super μέσα σε μισή ώρα απ' τη (σωστή) τοποθέτησή του. Πάλι κάλά ήμουν σπίτι. :worry:

Αλλά κι εγώ θέλω πολύ να δοκιμάσω cup, εκτός από πιο οικονομικό, οικολογικό και υγιεινό νομίζω θα βοηθήσει κάπως και με τη δυσμηνόρροια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κάνει όντως καλή δουλειά το cup? Οι γνώμες που έχω ακούσει είναι διφορούμενες, κάποιες πιο πολύ τις αγχώνει να φοράνε cup παρά σερβιέτα. :P

Εμενα με εχει σωσει. Σταματησα να ξυπναω με χρονομετρο τις 7.5 ωρες για να σηκωθω να αλλαξω ταμπον. Μου εφυγε και το αγχος να αλλαζω στην δουλεια. 8-9 ωρες την πιο δυσκολη μερα με βγαζει ανετα χωρις αλλαγη ή διαρροη. Το φορας και ξεχνας οτι εχεις αδιαθετησει.

Πφ, έχω πάθει διαρροή με ταμπόν μεγέθους super μέσα σε μισή ώρα απ' τη (σωστή) τοποθέτησή του. Πάλι κάλά ήμουν σπίτι. :worry:

Αλλά κι εγώ θέλω πολύ να δοκιμάσω cup, εκτός από πιο οικονομικό, οικολογικό και υγιεινό νομίζω θα βοηθήσει κάπως και με τη δυσμηνόρροια.

Να πω την αληθεια ειχα και εγω μερικα ατυχηματα με ταμπον, κυριως με τα ob. Αυτα που εχουν applicator με ειχαν βολεψει πολυ περισσοτερο και ειχα λιγοτερα ατυχηματα (δεν ειχα ποτε ατυχημα μεσα σε μιση ωρα). Οι σερβιετες βεβαια δεν συγκρινονται στα ατυχηματα. Σχεδον παντα ειχα προβλημα με αυτες. Ειδικα τα βραδια. Δεν ειχα μαλιστα καλο υπνο επειδη προσπαθουσα να μη στριφογυριζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Επίσης ανυπόφορη είναι η μίνι κατάθλιψη που παθαίνω άνευ λόγου 2-3 μέρες πριν αδιαθετήσω τα τελευταία χρόνια :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εμενα το μονο που με ενοχλει ειναι οτι γινομαι πιο ευαισθητη και κλαιω πολυ ευκολα λιγες ημερες πριν αδιαθετησω. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω ή εστω να το μετατρεψω σε νευρα που θα μου ειναι και πιο χρησιμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
εμενα το μονο που με ενοχλει ειναι οτι γινομαι πιο ευαισθητη και κλαιω πολυ ευκολα λιγες ημερες πριν αδιαθετησω. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω ή εστω να το μετατρεψω σε νευρα που θα μου ειναι και πιο χρησιμα;


Υπάρχει πάντα αυτό το κόλπο: κάθε φορά που φεύγει ένα δάκρυ, εσύ να ρίχνεις μια σφαλιάρα δυνατή στο πρόσωπό σου. Δοκίμασέ το μέχρι τέλος καλοκαιριού και πες μας τα αποτελέσματα.

Να σημειωθεί ότι είναι προτιμότερο να σφαλιαρίζεσαι μοναχή σου. Μη σε κλείσουν και μέσα...
Επίσης αν τη βρίσκεις με χτυπήματα, καλό είναι να μην εφαρμόσεις αυτήν τη στρατηγική, γιατί αλλιώς θα γίνεις ένα κλαμμένο...

άντε good luck!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Υπάρχει πάντα αυτό το κόλπο: κάθε φορά που φεύγει ένα δάκρυ, εσύ να ρίχνεις μια σφαλιάρα δυνατή στο πρόσωπό σου. Δοκίμασέ το μέχρι τέλος καλοκαιριού και πες μας τα αποτελέσματα.

Να σημειωθεί ότι είναι προτιμότερο να σφαλιαρίζεσαι μοναχή σου. Μη σε κλείσουν και μέσα...
Επίσης αν τη βρίσκεις με χτυπήματα, καλό είναι να μην εφαρμόσεις αυτήν τη στρατηγική, γιατί αλλιώς θα γίνεις ένα κλαμμένο...

άντε good luck!!

Aχαχαχαχαχαχαχα τι διαβάζω εδω μέσα στο φόρουμ κάθε λίγο και λιγάκι δεν λέγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top