• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και΄γω αυτό με την Τabby νομίζω ότι είναι. Ίσως αν έχεις και πρόβλημα με το ασβέστιο(εννοώ κάποια τυχόν έλλειψη) να το επιβαρύνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Είμαι νέο μέλος εδώ και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις (αν είναι δυνατόν απαντήστε μου όσες πιο πολλές μπορείτε):redface: Τώρα είμαι 12 χρωνών και περίοδος μου ήρθε πρώτη φορά όταν ήμουν 11,5. Τον προηγούμενο μήνα μου είχε ξαναέρθει..αλλά μ ήρθε ξανά και σήμερα:worry: Μήνα δεν έχω κλείσειι ..είναι φυσιολογικό που μου ξαναήρθε;;
Επίσης θέλω να κάνω και μια άλλη ερώτηση..(είναι κάπως χαζή αλλά αν μπορείτε απαντήστε)! Το στήθος μου δεν είναι μεγάλο..είναι στην 2η φάση. η θύλη μου δεν έχει βγει ακόμα..κ δν βλέπω διαφορά στο στήθος μου!!:( ?
Κατ αρχην σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εμενα πρωτη φορα στα 11 μου ηρθε , τελη πεμπτης δημοτικου , τραυματικη εμπειρια και πολυ κλαμα (ηξερα τι ειναι απλα με θεωρουσα υπερβολικα μικρη για να μου ερθει) . Που λες μια μερα στο σχολειο ειχε ερθει η νοσοκομα του σχολειου (ημουν στην Κυπρο τοτε και υπηρχε καλυτερη οργανωση στην εκπαιδευση , στα δημοτικα τουλαχιστον) ,μαζεψε ολα τα κοριτσια της ταξης και μας μιλησε γι αυτο το θεμα . Και τοτε εγινε κατι που εγω τουλαχιστον δεν περιμενα : τουλαχιστον το 1/3 των κοριτσιων ειχαν ηδη περιοδο. Δε μπορεις να φανταστεις τι μεγαλη ανακουφιση ενιωσα που δεν ημουν η μονη :)
Και κατι λιγο ασχετο : χθες κατεβασα για το κινητο την εφαρμογη period calendar και φαινεται αρκετα καλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ωραία. Πάλι με τρεις ώρες ύπνο είμαι... Έλεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Αν σε ενοχλεί αρκετά ίσως να ρωτήσεις κάποιο γιατρό. Αν όχι το πιο πιθανό είναι να είναι ένα απλό σύμπτωμα όπως όλα τα υπόλοιπα που τραβάμε κάθε μήνα. Όλο το σώμα μας ταράζεται... μην αναφερθώ και στα νεύρα :devil: :P
Καλά τα νεύρα ας μη τα σχολιάσω. Λυπάμαι πραγματικά τους γύρω μου. Για να μη μιλήσω για κυκλοθυμία, ή για το γλυκό-αλμυρό-γλυκό-αλμυρό. (νε ξεκινάω πάντα από το γλυκό, μετά μου μένει η ζάχαρη και δε μ' αρέσει, οπότε το σπάω με αλμυρό, μετά μου μένει το αλάτι και πάει λέγοντας. απαίσιο)
Και΄γω αυτό με την Τabby νομίζω ότι είναι. Ίσως αν έχεις και πρόβλημα με το ασβέστιο(εννοώ κάποια τυχόν έλλειψη) να το επιβαρύνει..
Νταξ δε με ενοχλεί ιδιαίτερα Καλά είμαι πιστεύω.:(
Και κατι λιγο ασχετο : χθες κατεβασα για το κινητο την εφαρμογη period calendar και φαινεται αρκετα καλη
Έχω από το 2012 ένα app λέγεται "το Ημερολόγιό μου'' στα ελληνικά, δε ξέρω αν λέμε το ίδιο. Είναι πολύ καλό. Σημειώνεις ότι αφορά το σώμα σου, τον κύκλο σου, συμπτώματα, αλλαγές, επαφές, βάρος, θερμοκρασία κτλ. Τα σπάει κι έχω έτσι ένα αποθηκευμένο και οργανωμένο κύκλο 2 ετών. :redface:
p.s: νε το ίδιο λέμε
Ωραία. Πάλι με τρεις ώρες ύπνο είμαι... Έλεος!!!
Πφφφ κι εγώ. Γάμησετά δεν είχα και χάπια, με 4 παναντόλ την έβγαλα και άφησα συσκευασίες άδειες στη κουζίνα, τα τελείωσα όλα. Ξύπνησα το πρωί και είδα δίπλα μου ένα πακέτο Nurofen - αξία ανεκτίμητη. #love #my #mum :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Πφφφ κι εγώ. Γάμησετά δεν είχα και χάπια, με 4 παναντόλ την έβγαλα και άφησα συσκευασίες άδειες στη κουζίνα, τα τελείωσα όλα. Ξύπνησα το πρωί και είδα δίπλα μου ένα πακέτο Nurofen - αξία ανεκτίμητη. #love #my #mum :redface:

Εγώ ένα ντεπόν ήπια κατά τις 6 το πρωί και τώρα πάλι αρχίζει ο πόνος. Σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα αλλά φοβάμαι να παίρνω πολλά φάρμακα... Καλά εσύ το ξήλωσες! Μιλάμε για δοσολογία... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ ένα ντεπόν ήπια κατά τις 6 το πρωί και τώρα πάλι αρχίζει ο πόνος. Σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα αλλά φοβάμαι να παίρνω πολλά φάρμακα... Καλά εσύ το ξήλωσες! Μιλάμε για δοσολογία... :eek:

Λολ τι ντεπόν καλέ. Εμένα για να με πιάσει το ντεπόν πρέπει να πάρω ολόκληρο κουτί. :hehe:
Δε με πιάνουν αυτά. Έχω πάρει και 8 παναντόλ σε 5 ώρες και πάλι πέθαινα.
Μόνο δυνατά πλέον λειτουργούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Λολ τι ντεπόν καλέ. Εμένα για να με πιάσει το ντεπόν πρέπει να πάρω ολόκληρο κουτί. :hehe:
Δε με πιάνουν αυτά. Έχω πάρει και 8 παναντόλ σε 5 ώρες και πάλι πέθαινα.
Μόνο δυνατά πλέον λειτουργούν.

Χεχε άλλη περίπτωση είσαι εσύ... Είναι καλό όμως τόσα χάπια μονομιάς;
Αχ δε γίνεται. Πάω να πάρω χάπι γιατί θα πεθάνω σύντομα :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και΄γω την έχω αυτή. Αν και ακόμη δεν έχω σταθερό νταν κύκλο λόγω ορμωνικών προβλημάτων.:P
Αλλά από τότε που πέθανε το κινητό μου και έχω μία συσκευή μπακατέλα ζω δράμα..:(
Τώρα που είπατε ντεπόν θυμήθηκα ότι μία φορά είχα πιει χαπακοθήκη ολόκληρη από τον πόνο μου.
Από τότε κρύβουν τα χάπια στο σπίτι.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και εγώ το έχω το period calender πέφτει σχεδόν πάντα μέσα... Εκτός από αυτή τη φορά που ήταν να μου έρθει πριν τις 20 ( και γι αυτό κανόνισα να φύγω τότε διακοπές) αλλά ακόμα τίποτα :'( θα χάσω τα μπάνια το διαισθάνομαι....
*Κι αυτό το πρήξιμο αμάν :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχω ακούσει -δεν έχω δοκιμάσει- πως ένας φυσικός τρόπος για να καθυστερήσεις 2-3 μέρες την περίοδό σου είναι το λεμόνι.:P
Είπα να το πω για να υπάρχει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δε μας λετε καμμια συμβουλη για τη γκρινια που σας πιανει??? Οτι και να απαντησω τα νευρα κροσια! Ημαρτον! Ολο ημικρανιες και δεν ειμαι καλα και ολα μου φταινε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Δε μας λετε καμμια συμβουλη για τη γκρινια που σας πιανει??? Οτι και να απαντησω τα νευρα κροσια! Ημαρτον! Ολο ημικρανιες και δεν ειμαι καλα και ολα μου φταινε!

αφου το 3ερετε οτι εκεινεσ τισ μερεσ μασ φταινε ολα κ τα νευρα μασ ειναι κροσια ΑΠΛΑ μην μασ μιλατε:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δε μας λετε καμμια συμβουλη για τη γκρινια που σας πιανει??? Οτι και να απαντησω τα νευρα κροσια! Ημαρτον! Ολο ημικρανιες και δεν ειμαι καλα και ολα μου φταινε!
Υπομονή μόνο. :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δε μας λετε καμμια συμβουλη για τη γκρινια που σας πιανει??? Οτι και να απαντησω τα νευρα κροσια! Ημαρτον! Ολο ημικρανιες και δεν ειμαι καλα και ολα μου φταινε!
Ευχέλαιο.
Αν και αν έχεις νεύρα μαζί της για να ρίχνεις εξάψαλμα το κόβω..
Απλά αποδέχεσαι ότι η κάθε κοπέλα έχει τις καλές της και τις κακές της και αν έχεις επιλέξει να είσαι μαζί της την αγαπάς και στα καλά και στα κακά,αν όχι,τότε λεξοτανίλ..:P


Αν και εγώ νεύρα δεν έχω τότε,έχω ΟΛΟ τον υπόλοιπο μήνα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που στις δύσκολες μέρες δεν έχω νεύρα;:confused:
Ίσα ίσα σαν κοιμισμένο είμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε μας λετε καμμια συμβουλη για τη γκρινια που σας πιανει??? Οτι και να απαντησω τα νευρα κροσια! Ημαρτον! Ολο ημικρανιες και δεν ειμαι καλα και ολα μου φταινε!
Καταρχάς, αν τη παραμελήσεις εκείνες τις μέρες ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ. Αν ασχολείσαι πολύ μαζί της ΤΗΝ ΠΡΗΖΕΙΣ. Αν της λες όχι ΘΥΜΩΝΕΙ. Αν της λες νε, ΞΕΝΕΡΩΝΕΙ. Αν βγεις με τους φίλους σου τη γάμησες, αν αργήσεις κιόλας να γυρίσεις άστο καλύτερα.
Η λύση είναι να πηγαίνεις με τα νερά της. Να της πάρεις κάνα παγωτάκι, κάνα σοκολατάκι (η ζάχαρη ηρεμεί τα νεύρα-είπε η πρινς), να μη λες πολλά πολλά, άμα μπορείς να μην αναπνέεις καν, κι αν δεν έχει πολλή όρεξη ΑΠΛΑ ΑΣΤΗΝ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΗΣ και μη κάνεις ανόητες ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χωρίς πλάκα τώρα, αν η άλλη δεν έχει ψυχολογικά, δε βγάζει το άχτι της πάνω σου επειδή έχει περίοδο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χωρίς πλάκα τώρα, αν η άλλη δεν έχει ψυχολογικά, δε βγάζει το άχτι της πάνω σου επειδή έχει περίοδο :P
Πες τα γιατί μερικοί νομίζουν ότι όταν έχουμε περίοδο κάνουμε σαν υστερικές.:P

Προσωπικά μόνο την πρώτη μέρα έχω νεύρα λόγω πόνου αλλά δεν ξεσπάω σε κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χωρίς πλάκα τώρα, αν η άλλη δεν έχει ψυχολογικά, δε βγάζει το άχτι της πάνω σου επειδή έχει περίοδο :P

...είπε ο άντρας που δεν γαμιούνται οι ορμόνες του κάθε μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Πες τα γιατί μερικοί νομίζουν ότι όταν έχουμε περίοδο κάνουμε σαν υστερικές.:P

Προσωπικά μόνο την πρώτη μέρα έχω νεύρα λόγω πόνου αλλά δεν ξεσπάω σε κανέναν.
αχ σε καταλαβαινω:|:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top