Πληρωμή με κάρτα / μετρητά

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Δεν συναντάνε πλέον οι άνθρωποι αρκούδες στα δάση ή ληστές στο δρόμο. Εχεις να ανησυχείς μήπως σου φάει όλο το μπογιόκο ο υπερκαταναλωτισμός ή μη τυχόν σου χακάρουν το τραπεζικό λογαριασμό. Είναι δηλαδή προβλήματα νόησης.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο;

Γιατί ένας μεγάλος αριθμός του πληθυσμού εχουν συμφωνήσει στην ερωτηση <<με μετρητά ή κάρτα;>> να λένε:
✨καρτουλα✨

Θεωρώ και τα 2 χρήσιμα, αλλά προτιμώ τη κάρτα γιατί μπορώ να δω στην εφαρμογή που ξοδεύω τι, ενώ τα μετρητά μπορείς να χάσεις πιο εύκολα τα οργάνωση.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο;

Γιατί ένας μεγάλος αριθμός του πληθυσμού εχουν συμφωνήσει στην ερωτηση <<με μετρητά ή κάρτα;>> να λένε:
✨καρτουλα✨

Θεωρώ και τα 2 χρήσιμα, αλλά προτιμώ τη κάρτα γιατί μπορώ να δω στην εφαρμογή που ξοδεύω τι, ενώ τα μετρητά μπορείς να χάσεις πιο εύκολα τα οργάνωση.

Αυτό το "καρτούλα" και εμένα με εκνευρίζει.

Όσο για την οργάνωση, προτιμώ τα μετρητά. Εχεις ενα ποσό και ξέρεις που δίνεις τι. Ενώ με την κάρτα, πιστεύω κάποιος μπορεί να χάσει πιο εύκολα τον έλεγχο. Ειδικά με την πιστωτική "βάλε και αυτό σε 48 δόσεις, και αυτό το προϊόν σε άλλες 48 κλπ". Ειδικά στα καταστήματα, πας να πάρεις πχ ένα κινητό και λες θα δώσω μέχρι 400 max. Τα έχεις πάνω σου οπότε πας για κάτι συγκεκριμένο, δεν επηρεάζεσαι πχ από κανέναν πωλητή που θέλει να σε πάει σε κάτι πιο ακριβό. Ενώ με την κάρτα λες "ας δω και με 450, εχω στην κάρτα κι άλλα"
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top