Ποδόσφαιρο: ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη 2023 - 2024

KleinosBrekias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Θα έχουμε αν ο Ολυμπιακός πάρει conference όπως είπα θα βγεί απευθείας ομίλους και όποιος πάρει το κύπελλο βγαίνει προκριματικά. Για την περίπτωση του Παναθηναικού άμα χάσει δεν ξέρω μήπως πάρει το εισιτήριο του conference από τον Ολυμπιακό αν το σηκώσει.
Οριστικα δηλαδη 4 ομαδες .
Αναρωτιομουν αν υπαρχει η πιθανοτητα για 5 ομαδες
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 686 μηνύματα.
Το μέγεθος του παοκ, γνωστό από ολους. 1-2 μέρες έπαρση και μετά επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Παιδιά είπαμε είναι αντρικο πρωτάθλημα, θα ήταν αμαρτία από τον θεό να το έπαιρνε η αεκ, αλλά δε ψηλώσατε παρά μόνο λίγα εκατοστά από αυτό. Με όλο τον σεβασμό, είστε νάνοι μπροστά στον Παναθηναϊκό και τον κόσμο του, σε όλα τα επίπεδα. Και οπαδικά. Κάντε τη καζούρα στον αρειανο συνάδελφο στη δουλειά και μην μπαίνετε στη ζυγαριά με εμάς.

τα ίδια ισχύουν για αεκτζηδες. Οι αρειανοί έχουν ακόμα για να γίνουν άξιοι αναφορας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α έχουμε και ρεσιταλ και από αεκτζηδες. Τον Ηρακλή της Αθήνας. Μυαλό δε βαζετε εσείς με τίποτα. Μπράβο παοκ άλλη μια φορά από μένα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ματίας επειδή έχουμε χρωστούμενα καιρό τώρα… βαλε τα δωρα εκεί που ξέρεις! Νούμερο.
IMG_7906.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,094 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι ο παναθηναικος εχει ως μοναδικο αντιπαλο τον γαυρο οπως και οι γαυρος αντιστοιχα τον παναθηναικο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,519 μηνύματα.
Ή μάλλον την Γαλατασαράι και την Φενερμπαχτσέ... Βέβαια για να τα πούμε και όλα στην 13 έχουν μπει τα τελευταία χρόνια δικά μας παιδιά και αντέδρασαν.

 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,143 μηνύματα.
Το σλόγκαν τους Μία πόλη, μια ομάδα το έκαναν πράξη με τα νταιλικια τους.
Συμφωνω, να εχεις τον γιο του ιβαν να περναει εξω απο χαριλαου κ να κανει μλκιες, να ανεβαζει στορυ μαχαιρια κλπ. Να ερχονται να σε ρωτανε περιεργοι ρωσοποντιοκεφαλοι/και αλβανοι "τι ομαδα εισαι". Δεν μπορεις να φορεσεις ανετα την φανελα εξω μην τυχον και τις φας, το ακουγα στη σχολη και απο ατομα που υποστηριζουν πχ παναθηναικο οτι δεν τολμουν να βαλουν φανελα μην ερθει κανενα ορκ. Το 1 πολη 1 ομαδα δεν μπορει ρεαλιστικα να συμβει οταν ειδικα ο Αρης εχει ενεργο λαο μετα απο τοσα χρονια ατιτλιας(αυτο δειχνει πολλα). Τον Ηρακλή καταφεραν τοτε να τον ψιλοκαταστρεψουν δυστυχως
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,143 μηνύματα.
To 1 πολη 1 ομαδα ειναι φασιστικο καταρχας @Lancelot
Με τον τροπο που προσπαθουν να το περασουν ειναι. Δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Ο Αρης εχει λαο που υποστηριζει ποδοσφαιρο και μπασκετ, και στα δυσκολα χρονια που ηταν. Επειδη εχει 1 παραπανω πρωταθλημα πλεον? Ή επειδη πηγαινουν κατι χαζογκομενες για τα στορυ(το παρατηρησα σμρ με τοσα στορυ απο ατομα που ξερω οτι δεν εχουν ιδεα) και δεν εχουν ιδεα απο ποδοσφαιρο(δεν μιλαω για ολες τις κοπελες που πανε αλλα πολλες ειναι για κανα στορυ και κανα vape).Αλλιως και στην αθηνα ισχυει το 1 πολη 1 ομαδα 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οπως και να χει παμε να παρουμε το κυπελλο τωρα, εντωμεταξυ τι ωραιο γκολ που εβαλε ο μορον
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,519 μηνύματα.
Ισχύει πως είναι αρκετά επικίνδυνο να έχεις φανέλα ομάδας έξω. Για όποια ομάδα θα πω εγώ, λες και αν έχεις διακριτικά του ΠΑΟΚ οι σουπεράδες ή οι αυτόνομοι της 10 του Ηρακλή θα σε φερθούν πολιτισμένα. Έξω από το γήπεδο είναι πάντα κίνδυνος αυτά. Ακόμα και σε χώρες που στα γήπεδα είναι όλοι Παναγίτσες και κάθονται δίπλα δίπλα γιατί υπάρχει Νόμος βλέπε Αγγλία και Ισπανία (που όλοι λέμε τι πολιτισμός) έξω γίνεται ο χαμός με υπερβολικά βίαια fan clubs που έχουν διασυνδέσεις μέχρι και με την mafia, μπλεγμένες σε διακινήσεις κλπ.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 686 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,143 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,789 μηνύματα.
To 1 πολη 1 ομαδα ειναι φασιστικο καταρχας @Lancelot
Έλα μια βόλτα από Θεσ/νικη να δεις. Ακόμα και εαν δεν είσαι Άρης υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να τις φας χωρίς να τιμωρηθούν οι υπαίτιοι.
Τον Ηρακλή τον ''έφαγαν'' παρέα με την αστυνομία.

Είναι η κουλτούρα, μαμάω και δέρνω
 

Fernando_A

Δραστήριο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Οριστικα δηλαδη 4 ομαδες .
Αναρωτιομουν αν υπαρχει η πιθανοτητα για 5 ομαδες
Άν ισχύει αυτό που έγραψα τότε βγάζουμε 5.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χαχαχα ναι ρε 100% παρτε κ τον ικαρντι να κανουν παρέα
Ο Ικάρντι λεφτά θέλει, τι να πάει να κάνει εκεί :laugh:
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,295 μηνύματα.
2-3 λόγια πιο ψύχραιμα...
Προφανώς και δεν ισχύει το μια πόλη μια ομάδα για τη Θεσσαλονίκη. Αυτό ισχύει για τον Ολυμπιακό στον Πειραιά (παλιά υπήρχε και ο Εθνικός) και στη Λάρισα για την ΑΕΛ. Θεσσαλονίκη έχει ακόμα πολλούς Αριανούς και είναι κάτι για το οποίο πραγματικά τους βγάζω το καπέλο, γιατί δεν είναι λίγο να έχεις 54 χρόνια να πάρεις τίτλο και να έχεις πέσει τρεις φορές και ακόμα να βγαίνουν νέοι Αριανοί. Άλλωστε με Αριανούς μεγαλώσαμε, φίλους Αριανούς έχω και πάντα είχαμε την καζούρα μεταξύ μας, κάτι ωραίο. Βέβαια τα τελευταία χρόνια το μίσος είναι τεράστιο.

Όσον αφορά για το μεγάλη ομάδα, το βρίσκω ισοπεδωτικό να μετράμε μόνο τους τίτλους, γι΄αυτό και ενευρίστηκα λίγο με τον @Paragontas7000 (σόρι κιόλας.) Για εμένα μετράνε και άλλα πράγματα, όπως οι οπαδοί που έχεις, το πόσο πιστά ακολουθούν την ομάδα κ.λπ. Και που έχω τέσσερα πρωταθλήματα για εμένα δεν είναι καθόλου λίγο, γιατί μεγάλωσα σε μια εποχή που το όνειρό μου από μικρό παιδί ήταν να δω ένα πρωτάθλημα πριν πεθάνω και ακόμα και αυτό μου φαινόταν άπιαστο όνειρο. Και είδα δύο και είμαι πραγματικά περήφανος.

Τέλος, να πω γι' αυτά που έγραψε ο @giannhs2001, μια συμβουλή. Εσείς που είστε μικροί και πάνω στην καύλα, μην κυκλοφορείτε πουθενά με διακριτικά της ομάδας σας. Δυστυχώς φτάσαμε σε αυτό το σημείο πια, δεν ξες τι μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή. Όχι ότι παλιά ήταν αθώα τα χρόνια, αλλά δεν κινδύνευε η ζωή σου τουλάχιστον.
 

KleinosBrekias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
2-3 λόγια πιο ψύχραιμα...
Προφανώς και δεν ισχύει το μια πόλη μια ομάδα για τη Θεσσαλονίκη. Αυτό ισχύει για τον Ολυμπιακό στον Πειραιά (παλιά υπήρχε και ο Εθνικός) και στη Λάρισα για την ΑΕΛ. Θεσσαλονίκη έχει ακόμα πολλούς Αριανούς και είναι κάτι για το οποίο πραγματικά τους βγάζω το καπέλο, γιατί δεν είναι λίγο να έχεις 54 χρόνια να πάρεις τίτλο και να έχεις πέσει τρεις φορές και ακόμα να βγαίνουν νέοι Αριανοί. Άλλωστε με Αριανούς μεγαλώσαμε, φίλους Αριανούς έχω και πάντα είχαμε την καζούρα μεταξύ μας, κάτι ωραίο. Βέβαια τα τελευταία χρόνια το μίσος είναι τεράστιο.

Όσον αφορά για το μεγάλη ομάδα, το βρίσκω ισοπεδωτικό να μετράμε μόνο τους τίτλους, γι΄αυτό και ενευρίστηκα λίγο με τον @Paragontas7000 (σόρι κιόλας.) Για εμένα μετράνε και άλλα πράγματα, όπως οι οπαδοί που έχεις, το πόσο πιστά ακολουθούν την ομάδα κ.λπ. Και που έχω τέσσερα πρωταθλήματα για εμένα δεν είναι καθόλου λίγο, γιατί μεγάλωσα σε μια εποχή που το όνειρό μου από μικρό παιδί ήταν να δω ένα πρωτάθλημα πριν πεθάνω και ακόμα και αυτό μου φαινόταν άπιαστο όνειρο. Και είδα δύο και είμαι πραγματικά περήφανος.

Τέλος, να πω γι' αυτά που έγραψε ο @giannhs2001, μια συμβουλή. Εσείς που είστε μικροί και πάνω στην καύλα, μην κυκλοφορείτε πουθενά με διακριτικά της ομάδας σας. Δυστυχώς φτάσαμε σε αυτό το σημείο πια, δεν ξες τι μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή. Όχι ότι παλιά ήταν αθώα τα χρόνια, αλλά δεν κινδύνευε η ζωή σου τουλάχιστον.
Τα εχεις λιγο μπερδεψει . Οι οπαδοι δεν παιζουν μπαλα . Το ποδοσφαιρο αφορα το χρημα . Οταν δεν υπαρχουν ρομαντισμοι δεν υπαρχει το ακρον αωτον που ειναι το μισος . Γιατι η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ δεν ηταν ουτε ντε φακτο , ουτε ντε γιουρε πρωτευουσα της ΧΩΡΑΣ μας . Με τον ΗΡΑΚΛΗ εξαφανισμενο , τον ΑΡΗ να ψαχνει εδω και πολλα χρονια ταυτοτητα , ο ΠΑΟΚ δεν εχει καποιον να κυνηγησει στη πολη . Εχουν τεθει νοκ οι αντιπαλοι του απο μονοι τους . Δεν ειναι επι της παρουσης να αναλυσω τους λογους γιατι πολυ απλα δεν ειμαι μεσα στα πραγματα . Οποτε το μια πολη μια ομαδα ειναι σε πραγματικη ισχυ διοτι δεν υπαρχει ανταγωνισμος . Ο οπαδικος πυρηνας του Αρη ανεκαθεν πορωνε τους ξενους ποδοσφαιριστες χωρις ρεαλιστικο πατημα . Ειναι προς τιμην τους αυτο το κατορθωμα .
Τωρα οσο αναφορα τα διακριτικα στο t-shirt ή στη polo μπλουζα αναμεσα στους σκληροπυρηνικους οπαδους υπαρχει σεβασμος . Εμενα ετσι με εμαθαν στις αρχες της δεκαετιας του 90 οι πρεσβυτεροι στο συνδεσμο Παπαφη . Βεβαια 30 χρονια μετα ειναι μια ολοκληρη ζωη αλλα παρατηρω οτι ο σεβασμος εξασθενησε . Αλλαξε η γραμμη απο τους υθυνοντες της κερκιδας . Και κατα καποιο τροπο ειναι κατι σαν φυσιολογικη εξελιξη .
Τελος για τα μεμονωμενα περιστατικα υπαρχει μια ειδοποιος διαφορα . Παλια δε πουλουσαν και δεν ακουγονταν και τα περισσοτερα δε μαθαινονταν . Επιπλεον στη σημερινη εποχη και πουλανε και η ταχυτητα που κινειται μια ειδηση δηλαδη η προσβαση στη προβολη ειναι σχεδον ακαριαια .

Δεν ισχυριζομαι οτι αυτα που γραφω ειναι και αυτο το οποιο πραγματι συμβαινει . Επιχειρηματολογω βασει των παρατηρησεων 30 χρονια τωρα .

Συγχαρητηρια στον ΠΑΟΚ για την κατακτηση του πρωταθληματος . Απο του χρονου οι τελικοι κυπελλων να εχουν φιλαθλους στις εξεδρες . Καλη επιτυχια στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ .

Υ.Γ. Οι τιτλοι στο μουσειο του γηπεδου ειναι πολος ελξης ποιοτικων ποδοσφαιριστων . Οταν εισαι μαρτυρας της ποιοτητας και την αναγνωρισεις δια της συνεχης παρουσιας σου αυτο το μεταλαμπαδευεις στον επομενο .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,357 μηνύματα.
Τωρα οσο αναφορα τα διακριτικα στο t-shirt ή στη polo μπλουζα αναμεσα στους σκληροπυρηνικους οπαδους υπαρχει σεβασμος .
Ναι, το είδαμε καλά τι σεβασμός υπάρχει. Δυστυχώς το να βγεις έξω με διακριτικά ομάδας, σε όποια πόλη της Ελλάδας και αν βρεθείς, είναι απαγορευμένο, εκτός αν έχεις deathwish.
 

KleinosBrekias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Ναι, το είδαμε καλά τι σεβασμός υπάρχει. Δυστυχώς το να βγεις έξω με διακριτικά ομάδας, σε όποια πόλη της Ελλάδας και αν βρεθείς, είναι απαγορευμένο, εκτός αν έχεις deathwish.
Δε ξερω τι γινεται στο κεφαλι καποιου απο οποιαδηποτε πολη της ΕΛΛΑΔΑΣ μας . Μονο στο δικο μου ξερω . Αν κυκλοφορουν αυτοκλητοι τιμωροι με σαδιστικη ευχαριστηση , δε θα διαφωνησω καθολου . Αλλα δεν εκπροσωπουν τον πυρηνα του οπαδικου κινηματος , μονο χρησιμοποιουν ως αυτονοητη δικαιολογια τις βιαιες και παραβατικες συμπεριφορες . Ουτε το σαλιο μου αξιζουν .
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,143 μηνύματα.
Ο Ικάρντι λεφτά θέλει, τι να πάει να κάνει εκεί :laugh:
Ξερω για πλακα το ειπα, ο μορον εκει παντως δεν παει. Ή θα κατσει ή θα φυγει για πολλα αλλιως δεν αξιζει για ψωροεκατομμυρια. Νταξει 30 εγινε φετος αλλα δεν ειναι και 34 😂μορονελαιο αφου 😂
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,094 μηνύματα.
Έλα μια βόλτα από Θεσ/νικη να δεις. Ακόμα και εαν δεν είσαι Άρης υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να τις φας χωρίς να τιμωρηθούν οι υπαίτιοι.
Τον Ηρακλή τον ''έφαγαν'' παρέα με την αστυνομία.

Είναι η κουλτούρα, μαμάω και δέρνω
Ναι το ξερω σπουδαζω κοντα στη θεσσαλονικη και εχεις δικιο. Γενικα πολυ φανατισμο,χωριατιλα και κομπλεξ εχει αυτη η πολη. Κριμα γιατι ειναι και πανεμορφη.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,143 μηνύματα.
20240519_194820.jpg

Ποσο ομορφα ηταν το γηπεδο την κυριακη, αλλο πραγμα. Θυμισε κατι απο τα παλια και μιλαω οχι μονο για την ωρα του αγωνα αλλα και ωρες πριν αρχισει οταν ημασταν εξω.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 686 μηνύματα.
Ξερω για πλακα το ειπα, ο μορον εκει παντως δεν παει. Ή θα κατσει ή θα φυγει για πολλα αλλιως δεν αξιζει για ψωροεκατομμυρια. Νταξει 30 εγινε φετος αλλα δεν ειναι και 34 😂μορονελαιο αφου 😂
Να δω πως θα αντιδράσεις όταν βασικο στόπερ σου ανακοινωθεί από τον παοκ. Για αναπληρωματικό φορ προορίζεται ο μορον, και ευχαριστώ θα πει που θα έχει την ευκαιρία να αγωνιστεί με τη πιο βαριά φανέλα των Βαλκανίων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top