Ποιά εποχή είναι η αγαπημένη σας για διακοπές;;

Ποια είναι η αγαπημένη σας εποχή για διακοπές;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 70)

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Για εμένα η καλύτερη εποχή ,όχι μόνο για διακοπές αλλά γενικά είναι ο χειμώνας ...... ίσως επειδή μένω σε νησί και οι χειμώνες δεν είναι τόσο βαρείς όσο σε άλλες περιοχές..:( Εδώ στη Κέρκυρα έχει να πέσει χιόνι ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσα χρόνια...
Η χειρότερη εποχή είναι μακράν η άνοιξη :mad: Ανθίζουν όλα τα λουλούδια και μαζί τους οι αλλεργίες.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ολες οι εποχες ειναι ομορφες για διακοπες .....Για τις καλοκαιρινες μου διακοπες προτιμω την off season περιοδο του Ιουνιου και του Σεπτεμβριου γιατι δεν μου αρεσει η πολυκοσμια ....θελω απολυτη ησυχια και χαλαρωση στις διακοπες μου ...κατι που το βρισκω σε αυτες τις περιοδους ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Διακοπές να' ναι και ό,τι να' ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ολες οι εποχες ειναι ομορφες για διακοπες .....Για τις καλοκαιρινες μου διακοπες προτιμω την off season περιοδο του Ιουνιου και του Σεπτεμβριου γιατι δεν μου αρεσει η πολυκοσμια ....θελω απολυτη ησυχια και χαλαρωση στις διακοπες μου ...κατι που το βρισκω σε αυτες τις περιοδους ...
Την ίδια άποψη έχω κι εγώ, αλλά προτιμώ τον Ιούνιο, γιατί Σεπτέμβριο μου έχει συμβεί να με πιάσουν κάτι ξαφνικές μπόρες και μου το χάλασε.
Συνήθως πηγαίνω διακοπές τέλη Ιουνίου, και αποφεύγω όσο γίνεται τον Αύγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Την ίδια άποψη έχω κι εγώ, αλλά προτιμώ τον Ιούνιο, γιατί Σεπτέμβριο μου έχει συμβεί να με πιάσουν κάτι ξαφνικές μπόρες και μου το χάλασε.
Συνήθως πηγαίνω διακοπές τέλη Ιουνίου, και αποφεύγω όσο γίνεται τον Αύγουστο.
Ναι εχεις δικιο....:) Ο Σεπτεμβρης μπορει να ειναι ασταθης κλιματολογικα .....Επισης ενα αλλο ,μεγαλο ατου που εχει ο Ιουνιος και, γι αυτο τον προτιμω και εγω ειναι οτι εχει τις μεγαλυτερες μερες ....;) μεχρι τις 9 το βραδυ ειναι μερα και ειναι υπεροχο!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Προτιμω το καλοκαιρι που ο καιρος ειναι τελειος και δεν σε περιοριζει οπως ο χειμωνας!!!!! :drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κάθε εποχή είναι εποχή για διακοπές:P Οχι:)
Μου αρέσει να κάνω διακοπές, όταν έχω την ανάγκη να ξεκουραστώ κι αυτό μου συμβαίνει το Χειμώνα, όταν θέλω να κάνω ταξίδια στο εξωτερικό ή σε ορεινές περιοχές και το Καλοκαίρι, όταν θέλω να βουτάω στη θαλασσα και να χαλαρώνω στον ήλιο και την παραλία.
Ιδανικές περίοδοι, μέρες Χριστουγέννων και Αύγουστος/Σεπτέμβριος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ το καλοκαίρι, γιατί έχει καλό καιρό και μπορείς να κάνεις άνετα μπάνια στις θάλασσες και να απολαμβάνεις τα παγωτά.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ανοιξη αν προκειται να τρεχω σε μουσεια απο δω και απο κει
Καλοκαιρι αν προκειται να λιωνω στις παραλιες,να παιζω ρακετες και να πινω μοχιτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
^^Κι εμένα μου αρέσει το μοχίτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tέλος Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη.Είναι ήρεμα,γαλήνια και πολύ ρομαντικά ελλείψη κόσμου ειδικά αν επισκεφτείς τα κατάλληλα μέρη με την κατάλληλη παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χειμωνας και καλοκαιρι!!Το χειμωνα σε παραδωσιακα χωριουδακια η για σκι και το καλοκαιρι στα πανεμορφα ελληνικα νησια..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Iούλιο γιατί είναι ο πιο καυτός μήνας του καλοκαιριού συνήθως και κατά μεσής του απαίσιου καλοκαιριού και έτσι σπας το καλοκαίρι αν μπορέσεις να φύγεις και να γυρίσεις Αύγουστο που φεύγει ο όχλος και να απολαύσεις την άδεια Αθήνα ή την Αθήνα με ξένους, ξανθιές τουρίστριες με κόκκινα μαγουλάκια δηλαδή :P Εγώ δεν έφυγα φυσικά Ιούλιο, δουλειά. Σεπτέμβρης επίσης ένας καλός μήνας για να φύγει κανείς από την κόλαση της καλοκαιρινής Athens by madness, γιατί είναι συνήθως πάντα ένας πολύ δύσκολος μήνας που έχει συσωρευθεί όλη η κούραση του καλοκαιριού - όποιους κουράζει το καλοκαίρι φυσικά, εμένα με κουράζει αφάνταστα - και μπορείς να αποφύγεις αυτή την υγρασία του και την επιστροφή του όχλου. Αυτοί οι δυο μήνες για μένα, δηλαδή Ιούλιος και Σεπτέμβρης είναι οι δυο χειρότεροι του αιώνιου καλοκαιριού της Ελλάδας [αιώνιο καλοκαίρι : από αρχές Απριλίου ως μέσα Νοέμβρη) και οι χειρότεροι όλης της χρονιάς και αν με ρωτήσει ποτέ κάποιος βόρειος πώς φαντάζομαι την κόλαση, θα του πω έλα στην Αθήνα Ιούνιο, Ιούλιο και θα δεις τί θα πει πραγματική Hell-ass (κόλαση του κώλου). Δυο εποχές μόνο πια στην Ελλάδα, χειμώνας και καλοκαίρι. Συμβάλλαμε κι εμείς με την αλόγιστη χρήση κλιματιστικών, με κάπνισμα στους δημόσιους χώρους, με υπερβολικό αριθμό αυτοκινήτων στην πόλη, ενώ θα έπρεπε να κυκλοφορούμε σχεδόν αποκλειστικά με το μετρό και έτσι η Αθήνα έγινε μια πραγματική κόλαση, απ'οσο γνωρίζω είναι η δεύτερη πιο μολυσμένη και βρώμικη τοξική πόλη με τους ψηλότερους δείκτες ατμοσφαιρικής ρύπανσης μετά το Λος 'Αντζελες, τουλάχιστον κάποτε ήταν αυτό με επίσημα στατιστικά. 'Οταν ήμουν μικρός, τον Οκτώβρη φορούσαμε από τις αρχές του μήνα μακρυμάνικες μπλούζες και έκανε ψύχρα ακόμα και το μεσημέρι. Υπήρχαν επίσης όλες οι εποχές, 4. Τώρα υπάρχουν μόνο 2 εποχές. Τότε δεν είχαμε καν φανταστεί ότι μπορεί κάποτε να μας έλεγαν για λειψιδρία, το νερό ήταν άφθονο καιοι βροχές κανονικές. Μέχρι το 1987, δεν ξέραμε επίσης τι θα πει καύσωνας και κλιματιστικό. Το 1987 ο θάνατος χτύπησε την πόλη μαζικά και τα νεκροταφεία εκείνο το καλοκαίρι δεν είχαν χώρο για μαζικές ταφές. 'Ηταν ο πρώτος καύσωνας που βρήκε τους Αθηναίους απροετοίμαστους. Πρέπει να κάνει κάτι ο καθένας μας από μόνος του να βοηθήσει αυτή την πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Καλοκαίρι<3:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Το φθινόπωρο είτε είσαι με φίλους είτε με το αγόρι/κορίτσι σου είτε μόνος είναι υπέροχα (ειδικά αρχές Σεπτεμβρίου). Τα χρώματα, οι μυρωδιές, η ατμόσφαιρα όλα είναι μαγευτικά όπου και να σαι......:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
οι διακοπες γινονται οποτε θελεις...η καθε εποχη εχει διαφορετικα πραγματα να κανεις και να χαρεις..για παραδειγμα το φθινοπωρο εχει τα προτοβροχια και οσο να ναι λιγο κρυο οποτε βαζεις και τα εποχιακα σου ρουχα ενω το χειμωνα πας σε ενα καταλληλο μερος για χειμωνα -με χιονια για να κανεις και σκι- εξωτερικο η ελλαδα..την ανοιξη προσωπικα δεν μου κανει αισθηση να παω διακοπες..το πασχα ας πουμε καλυτερα ειναι να το γιορτασεις με την οικογενεια σε κανενα χωριο..οχι να πας καπου για διακοπες..και οκει το καλοκαιρι κανεις αλλου ειδους πραγματα στις διακοπες..μπανιο..ηλιοθεραπεια...βολτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Η κάθε εποχή έχει τη χάρη της, δεν μπορώ να επιλέξω μία γιατί πολύ απλά συνεχώς θέλω να φεύγω να κάνω είτε μεγάλα, είτε μικρά ταξιδάκια. Το χειμώνα ορεινά να έχει κρύο, χιόνια, να είμαι μπροστά σ'ενα τζάκι και να πίνω το μοσχάτο μου.
Το καλοκαιράκι παραλία όοοοολη μέρα με διάφορα κοκτέιλς ξέφρενο χορό και ένα ήλιο άκρως ερωτεύσιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Φθινόπωρο FTW! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Φθινόπωρο γιατί είναι η αγαπημένη μου εποχή και έχει υπέροχα τοπία και χρώματα η γη!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
καλοκαιρι που δεν εχω αγχος για τιποτα και ειμαι χαλαρος ...κανω τις καλυτερες διακοπες!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top