Ποιά πεδία προφιλ ΔΕΝ θα θέλατε να προστεθούν;

Ποιά πεδία προφιλ απο τα παρακάτω ΔΕΝ θα θέλατε να προστεθούν;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νεράιδα, μην τα παίρνεις.

για μένα είναι εντελώς διαφορετικές οι ταμπέλες του karma και τις πολιτικής δήλωσις.
το ένα είναι ένα παιχνιδάκι μεταξύ μας, για όσους δηλαδή το θέλουν.
Το άλλο είναι πολιτική, άλλο επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έχουν δικαίωμα να σε κρίνουν οι άλλοι αλλά όχι ο ίδιος τον εαυτό σου;
Και μάλιστα όχι απλά δεν έχεις δικαίωμα να κρίνεις τον εαυτό σου, αλλά για τη XRZ είναι και κατακριτέο να το επιχειρήσεις; :confsued: :confused:

:P Καταρχήν κατακριτέο δεν είναι τπτ, ελευθερία έχουμε... Ζητήθηκε (και) η γνώμη μου και λέω την άποψη μου :).

I am sick and tired από ανθρώπους δηλώνουν ότι είναι αριστερίζοντες/φιλελευθεροι/σοσιαλιστές/ εχω έλλειψη ιδεών αυτή τη στιγμή για κάτι άλλο. Να μην μιλήσω για "ηθικά και θρησκευόμενα στοιχεία" [που ανάβουν κερί το Πάσχα και "πετάνε" τους γονείς τους σε αμφιβόλου ποιότητας γηροκομεία όταν πια δεν έχουν τι να τους δώσουν]. Η πολιτική στάση ζωής/πιστέυω είναι κάτι που φαίνεται και δεν δηλώνεται. Το ίδιο και το θρησκευτικό συναίσθημα. Το να το δηλώσεις είναι λες και προσπαθείς να αποδείξεις κάτι [μην κοιτάτε που κυκλοφορώ από SLK και πάνω εγώ τις ιδέες του κομμουνισμού ασπάζομαι...για τους άλλους :P]. Η'...μην κοιτάτε που κερί ανάβω μόνο αν με κοιτάνε κάτι θείες που θέλω να τους μπω στο μάτι εγώ είμαι βαθιά θρησκευόμενη [δεν ξέρω ειδικά το θρησκευτικό κουτάκι μου φέρνει στο μυαλό τη Λουκά, μην με ρωτήσετε γιατί δεν ξέρω! :P]

Και ναι, για μένα "μαγκια" δεν είναι να αυτοπροσδιοριζεσαι ως κάτι αλλά να μπορείς μέσα από το λόγο σου να κάνεις τους άλλους να το πιστέψουν. Και αυτό δεν προκύπτει από ένα κουτάκι. Αλλά ένα τέτοιο κουτάκι θα δώσει αφορμή σε κάποιους να κλειστούν πίσω από έναν αυτοπροσδιορισμό και δεν μου αρέσει [και ναι... όντας από τις 7/7/05 μέλος εδώ έχω στο μυαλό μου αρκετά άτομα που συγκεντρώνουν μεγάλες πιθανότητες να λειτουργήσουν έτσι]

xrz το θεμα ειναι το αποτελεσμα...
και εσεις μιλατε για "ταμπελες"...ε και εγω σας λεω οτι "ταμπελες" υπαρχουν ηδη..με τον εναν ή τον αλλο τροπο..
οποιος γουσταρει να παρει μερος σε κατι τετοιο,ποιο το προβλημα το δικο σου? Ας ειναι ελευθερος να το κανει...
Και το λεω εγω...που περαν της ηλικιας και μιας "εξυπναδας" στο προφιλ, δεν εχω συμπληρωσει κατι αλλο...δε θελω, δεν το κανω...
Εχεις την επιλογη. Μιλαμε για μη υποχρεωτικα πεδια...

συγγνώμη νεράιδα [και όποια άλλη νεράιδα] με την ίδια λογική να σου απαντήσω "δεν το θέλω αυτό το κουτάκι, ποιό το πρόβλημα το δικό σου;" Είναι η άποψη μου, τη λέω και την υποστηρίζω [ένας admin και ένας mod κάποιου πιο πάνω μίλησε για "αφορμή για διάλογο"] αν ενοχλώ τόσο πολύ που ΚΟΣΜΙΑ πιστεύω λέω την άποψη μου, Ok, συγγνώμη που σας ενόχλησα συνεχίστε.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επίσης, το πρόβλημα δεν είναι το αποτέλεσμα. Είναι η σημασία, του να έχεις πεδίο ειδικά για την πολιτική ταυτότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
xrz...ρε συ σορρυ αν σε ενοχλησε το "ποιο ειναι το προβλημα σου"..δεν ηθελα να το εκλαβεις αρνητικα....αληθεια...εννοειται οτι κανουμε κουβεντα...δεν ηθελα να φανω αποτομη...
απλα τη μια μιλατε για ταμπελες,...εγω σας λεω οτι ηδη υπαρχουν..και απο την αλλη δε θελετε ο αλλος να εχει το δικαιωμα να συμπληρωσει ενα πεδιο που μπορει να αναφερεται ακομα και στην ιδεολογια του...

Γιδι, δεν τα πηρα, νοου γουορις, απλα αδυνατω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα...
Για μενα εχει σημασια το αποτελεσμα..και αυτο ειναι οτι ακομα και το καρμα, ακομα και η δηλωση του επαγγελματος οδηγει σε διακρισεις...
Εσυ μιλας για "σημασια", ποια η σημασια εαν εσυ εισαι αρχιτεκτων και το δηλωνεις και εγω ειμαι κομμωτρια, λεμε τωρα, και το δηλωσω? Οτι στο στεκι εχουμε και υψηλου και χαμηλου μορφωτικου επιπεδου χρηστες? Αυτο π.χ δεν ειναι ταμπελα?
Αυτο θελω να σας δωσω να καταλαβετε...

Xrz και παλι σορρυ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Xrz και παλι σορρυ...:redface:

:bigarmhug

no worries είμαι κι εγώ λίγο περισσότερο εύθικτη από ότι χρειάζεται στιγμές στιγμές

κι εγώ συγγνώμη, υπερέβαλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, εδώ για μένα έρχεται το επιχείρημα τις Κουέ, πιο πριν...

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
είμαι κι εγώ κατά...
ο λόγος έτσι όπως το βλέπω εγώ (λάθος σωστό δεν ξέρω αλλά έτσι μου βγαίνει)
γνωρίζεις κάποια... δεν σου λέει ποτέ
καλημέρα, με λένε Αναστασία, είμαι 36 χρονών, δουλεύω εκεί, είμαι αριστερή, πηγαίνω μόνο με άνδρες και είμαι άθεη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κοίτα, εδώ για μένα έρχεται το επιχείρημα τις Κουέ, πιο πριν...

Και το παραθετεις για να επιχειρηματολογησεις πανω σε τι ακριβως?

Γιατι εγω οταν γνωριζω καποιον, περαν του ονοματος μου, δεν του αναφερω πολη διαμονης, επαγγελμα και ηλικια με το "χαιρεται"..αυτα ερχονται πανω στη συζητηση.
Και μην συγχεουμε την real life με ενα φορουμ στο νετ...και δη πεδια προς συμπληρωση σε ενα προφιλ....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Και το παραθετεις για να επιχειρηματολογησεις πανω σε τι ακριβως?

Γιατι εγω οταν γνωριζω καποιον, περαν του ονοματος μου, δεν του αναφερω πολη διαμονης, επαγγελμα και ηλικια με το "χαιρεται"..αυτα ερχονται πανω στη συζητηση.


Η πόλη διαμονής είναι προφανής για τους περισσότερους ανθρώπους, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, και η ηλικία επίσης. Τώρα το "με τι ασχολείσαι;" νομίζω είναι μία από τις πρώτες ερωτήσεις που ρωτάνε δύο άνθρωποι μόλις γνωριστούνε.
(Αισθάνομαι ότι προσπαθώ να αποδείξω τα αυτονόητα σε κάποιον που παριστάνει ότι δεν καταλαβαίνει)

Από κει και πέρα τσιλ άουτ. Η Μισέλ έκανε μια ερώτηση, και εμείς της απαντάμε. Το να μην σου αρέσουν οι απαντήσεις μας και να προσπαθείς ντε και σώνει να μας αλλάξεις γνώμη καταντά κουραστικό ύστερα από 2,3,5 προσπάθειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το να είσαι κομμώτρια, είναι επάγγελμα. Είναι απασχόληση. Είναι μεν επιλογή, αλλα δεν είναι στάση ζωής. Το να είσαι καπιταλιστής είναι πιο βαθύ. Πιστεύω καταλαβαίνεις τη διαφορα.

Palladin, συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

Γιατι εγω οταν γνωριζω καποιον, περαν του ονοματος μου, δεν του αναφερω πολη διαμονης, επαγγελμα και ηλικια με το "χαιρεται"..αυτα ερχονται πανω στη συζητηση.
Και μην συγχεουμε την real life με ενα φορουμ στο νετ...και δη πεδια προς συμπληρωση σε ενα προφιλ....
Ναι, αλλά όταν γνωρίζεις κάποιον και συζητάς πάνω την κουβέντα θα ερωτηθεί και το που μένεις και τι επαγγέλεσαι, όχι όμως και που κλείνεις πολίτικά, θρησκευτικά και σεξουαλικά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η πόλη διαμονής είναι προφανής για τους περισσότερους ανθρώπους, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, και η ηλικία επίσης. Τώρα το "με τι ασχολείσαι;" νομίζω είναι μία από τις πρώτες ερωτήσεις που ρωτάνε δύο άνθρωποι μόλις γνωριστούνε.
(Αισθάνομαι ότι προσπαθώ να αποδείξω τα αυτονόητα σε κάποιον που παριστάνει ότι δεν καταλαβαίνει)

Από κει και πέρα τσιλ άουτ. Η Μισέλ έκανε μια ερώτηση, και εμείς της απαντάμε. Το να μην σου αρέσουν οι απαντήσεις μας και να προσπαθείς ντε και σώνει να μας αλλάξεις γνώμη καταντά κουραστικό ύστερα από 2,3,5 προσπάθειες

Αν ρωτας εμενα κατατασσω την ερωτηση περι επαγγελματος στο ιδιο επιπεδο αδιακρισιας με το να με ρωτησει καποιος για το που ανηκω ιδεολογικα.
Και εγω τα αυτονοητα προσπαθω να αποδειξω. Ανφερθηκαν οι "ταμπελες" και απλα εδειξα οτι με αυτη τη λογικη ηδη υπαρχουν.
Και οχι Pal δε χρειαζεται να ηρεμησω..ειμαι ηδη...συζητηση κανω, δεν προσπαθω να πεισω καποιον που δε θελει να καταλαβει. Κανεις δεν υποχρεωνεται να ανταπαντησει στα γραφομενα μου.
Και ναι ειναι κουραστικο να προσπαθει καποιος να αναλυσει τα πλεον αυτονοητα.
Αλλα ειπα να δοκιμασω να τα δωσω μασημενα....

Ναι, αλλά όταν γνωρίζεις κάποιον και συζητάς πάνω την κουβέντα θα ερωτηθεί και το που μένεις και τι επαγγέλεσαι, όχι όμως και που κλείνεις πολίτικά, θρησκευτικά και σεξουαλικά! ;)

Πανω στη συζητηση ολα θα ανεφερθουν, οταν θα εχεις βεβαια να πεις κατι πανω σε αυτα..βασικη προυποθεση...εχει σημασια τι θα αναφερθει πρωτο και τι μετεπειτα?
Δε νομιζω...

Το να είσαι κομμώτρια, είναι επάγγελμα. Είναι απασχόληση. Είναι μεν επιλογή, αλλα δεν είναι στάση ζωής. Το να είσαι καπιταλιστής είναι πιο βαθύ. Πιστεύω καταλαβαίνεις τη διαφορα.

Palladin, συμφωνώ.

Εγω το ανεφερα, απαντωντας στη "σημασια". Και ειτε το θελουμε ειτε οχι, απο μια συγκριση απασχολησεων, βγαινει ενα συμπερασμα σαν αυτο που παρεθεσα πιο πανω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, τότε διαφωνούμε σε κάτι πολύ θεμελιώδες:
Το επάγγελμα ΔΕΝ έχει για μένα σε καμια περίπτωση την ίδια σημασία με την οποιαδήποτε άποψη και στάση ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλά, τότε διαφωνούμε σε κάτι πολύ θεμελιώδες:
Το επάγγελμα ΔΕΝ έχει για μένα σε καμια περίπτωση την ίδια σημασία με την οποιαδήποτε άποψη και στάση ζωής.

Ναι οκ. Ειναι καθαρα προσωπικο θεμα τι θεωρει κανεις αδιακρισια και τι οχι.
Αλλα εδω μιλαμε για πεδια προς συμπηρωση σε ενα προφιλ. Συμφωνεις, οτι η συμπληρωση του επαγγελματος, το μονο που δειχνει, ειναι οτι απλα υπαρχουν χρηστες διαφορετικου μορφωτικου επιπεδου και αυτο απο μονο του τους διαφοροποιει μεταξυ τους και οδηγει σε διακρισεις? Δεν ειναι και αυτο μια ταμπελα? Αυτο δε συζηταμε?
Εδω απλα αυτο που υποστηριζω ειναι οτι δεν υπαρχει λογος να γινεται τοσο ντορος για τις λεγομενες ταμπελες και ας ειναι ο καθε χρηστης φρι να συμπληρωσει ο,τι γουσταρει. Δε βλεπω διαφορα. Εσυ προφανως βλεπεις. Εγκαλ.
Αυτο δε σημαινει πως θα συμπληρωνα καποιο απο τα πεδια, γιατι ουτως ή αλλως οπως εχω ηδη αναφερει και φαινεται..δεν το εχω κανει με τα ηδη υπαρχοντα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
για μένα το επάγγελμα δεν είναι δήλωση μορφωτικού επιπεδου. Και δε θα ακούω λιγότερο η περισσότερο έναν, ανάλογα με το με τι ασχολείται. Εκεί διαφωνούμε.
Επίσης στο ότι έχει άλλη βαρύτητα το καθένα, αλλα whatever.

Επίσης με απασχολεί το γιατί να ζητάει ένα site γενικών ενδιαφερόντων πολιτικές και θρησκευτικές πεποιθήσεις, κάτι στο οποιο πολλοί είναι private, και άλλοι τόσοι είναι αβέβαιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω δεν ειπα οτι εσυ ή εγω ή καποιος αλλος θα ακουσει λιγοτερο καποιον επηρεασμενος απο τι εχει δηλωσει ως επαγγελμα.Δεν ξερω τι κανει ο καθενας. Μπορει εγω και εσυ να μην το κανουμε, αλλα υπαρχουν αλλοι που θα το κανουν. Ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Γιατι, οπως και να το κανουμε, εαν εσυ π.χ εχεις ντοκτορα και διδασκεις σε πανεπιστημιο και εγω πχ εχω απολυτηριο τεχνικου λυκειου και δουλευω σε κομμωτηριο, διαφορα μορφωτικου επιπεδου εχουμε. Δε μιλαω για παιδεια. Αλλα για μορφωση. Να μην παρεξηγηθω. Και υπαρχουν αυτοι που κρινουν καποιους ακομα απο αυτο. Τελος παντων...
Τωρα για το οτι ζητειται ενα πεδιο περι ιδεολογιας...απλα ζητειται, δεν απαιτειται.
Εαν καποιος π.χ εθνικιστης το εχει δηλωσει στο προφιλ του δε σημαινει οτι δε θα κατσω να τον διαβασω..ισα ισα..που θα ειμαι περιεργη για το τι θα εχει να πει...ασχετα με το αν τα πιστευω μου αντιτιθενται των δικων του. Μπορει να με νευριασουν οι θεσεις του αλλα μεχρι εκει....
Γενικως δεν επηρεαζομαι απο στοιχεια που εχει καποιος στο προφιλ. Για να μη σου πω, οτι πιο θετικα θα δω καποιον που μπορει να γραψει κατι "χιουμοριστικο & εξυπνο", παρα το ονομα του, το επαγγελμα του κ.ο.κ.
Γι αυτο και δε θα με ενοχλουσε ο,τι και να προστεθει ή αφαιρεθει.
Αλλωστε στο φορουμ υπαρχουν θεματα που αφορουν στην πολιτικη, στη θρησκεια κ.ο.κ..Αυτος που δεν εχει προβλημα να "φανει" μεσα απο το ποστ του που κλινει, μπορει να θελει να το εχει και στο προφιλ του...γιατι να μην το κανει εαν το θελει? δατς ολ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλημέρα κόσμε :)
Επειδή από την αρχή το θέμα μου έκαστε σαν ίδια περίπτωση με τις ταυτότητες και την προαιρετική αναγραφή του θρησκεύματος και επειδή εδώ τελικά όλοι στέκονται στον προαιρετικό χαρακτήρα των αλλαγών οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά, βρήκα την άποψη του Ν. Δήμου (που νομίζω είναι αρκετά αποδεκτός σε αυτό το φόρουμ :whistle:) για το "προαιρετικό" του πράγματος.
Επί λέξη λέει: "Χειρότερη θα είναι η προαιρετική αναγραφή. Δημιουργεί διακρίσεις."
πηγή
Ντάξει, όχι ότι κάποιες τέτοιες αλλαγές σε ένα φόρουμ έχουν τη βαρύτητα που θα είχαν οι ταυτότητες στην κοινωνία, απλά το αναφέρω επειδή εμένα μου κόλλησε ότι υπάρχει κάποια ομοιότητα στις περιπτώσεις. Επειδή εμένα μου κόλλησε δε σημαίνει ότι είναι κι έτσι...:D
Το ιντερνετ έχει κάνει πολλά πράγματα ευκολότερα και γρηγορότερα. Αλλά νομίζω είναι δύσκολο να βρίσκει κάποιος με ένα κλικ άτομα με τα οποία να μοιάζει ιδεολογικά. Πολύ απλά γιατί η ιδεολογία είναι στάση ζωής και το μόνο που μπορεί να κάνει με ένα κλικ σε μια αναζήτηση είναι να βρει άτομα που δηλώνουν κάτι. Αν σε αυτόν που κάνει την αναζήτηση αρκεί μια δήλωση για να βρει άτομα με ίδια φιλοσοφία ζωής, κατά την ταπεινή μου γνώμη, κινείται κάπως επιπόλαια.
Ok για τις ταυτοτητες συμφωνω. Και το ανεφερα και πιο πριν.

Αλλά γι ατο πεδιο εδω πχ "επαγγελμα" ή "τοπος διαμονης" . Τι θα συμβει αν δε τα συμπληρωσει καποιος ; Δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη σκεψη στην οποια θα παει το μυαλο μας, οπως πχ στις ταυτοτητες "α δεν ειναι Χ.Ο". Εγω δεν εχω γραψει ουτε ηλικία ουτε επαγγελμα, ουτε τοπο διαμονης, ουτε τιποτα. Γιατι ειμαι της αποψης οτι θελω να με κρινουν για τις σκεψεις μου και το ποιος ειμαι και τιποτα αλλο. Γιατι εχουμε προκαταληψεις αλλοι πολλες αλλοι λιγοτερες. Χειροτερα ειναι να τις ταιζουμε κι απο πανω. Αλλά απο την αλλη δεν ανησυχω οτι καποιος θα αναρωτιεται το ΓΙΑΤΙ δεν εχω συμπληρωσει τα στοιχεια. Και να το εκαναν καποιοι, παλι δεν με ενοχλει. Αν υπαρχει η ωριμη σκεψη, θα το καταλαβουν απο μονοι τους. Αν οχι, too bad for them. Αν επιλεξουν να με δουν προκατειλλημενα, κατα πασα πιθανοτητα δε θα ναι ατομα με τα οποια θα ταιριαζα in the first place.

Και το ιδιο θα μπορουσα να κανω και να πω, εχοντας συμπληρωσει ολα τα πεδία. Αλλά επειδη η προκαταληψη ειναι ενα ελλατωμα, και τελειος δεν ειναι κανείς, δε θελω να αποκλεισω εξαρχης καποια ατομα, που ισως να αδικησω με αυτον τον τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νομίζω ότι το Γιδάκι είπε κάτι σωστό (βασικά συμφωνώ σε όλα μαζί του έτσι κι αλλιώς :P) αλλά όντως ποιος είναι ο λόγος που το στέκι τα ζητάει και θέλει να τα βάλει αυτά;

Οκ δέχομαι ότι είναι προαιρετικά...δέχομαι ότι μόνο αν εγώ τα συμπληρώσω μπορώ να δω και του άλλου...δέχομαι ότι θα φαίνονται στο προφιλ μόνο... Αν γίνουν όμως όλα αυτά ως ένα σημείο θα είναι λες και δεν υπάρχουν....

Τι θέλει να πει δηλαδής η ποιήτρια...
Αν εγώ και όσοι διαφωνούν δεν τα βάλουμε δεν θα βλέπουμε τι έχουν βάλει οι άλλοι...
Θα είναι δηλαδή σαν να μην υπάρχουν...
Ενώ αυτοί που έχουν βάλει θα μας βλέπουν όλους και θα έχει κάποιο νόημα μόνο γι' αυτούς δηλαδή (που οκ δεν βρίσκω νόημα αλλά για να τα βάζουν θα έχει :))...
Επιπλέον μπορεί εγώ να θέλω να είμαι η κουτσομπόλα του στεκιού (λέμε τώρα :P) και να τα βάζω-βγάζω ώστε να μαθαίνω τι έχει βάλει ο άλλος :P

Καταλάβατε τι θέλω να πω ή τα έκανα μπάχαλο; :P

Και αφού διάβασα ότι έγραψα φαντάζομαι την Λία να τραβάει τα μαλλιά της και να ουρλιάζει..."Το ένα σας μυρίζει, το άλλο σας ξινίζει" :P (just j/k)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υπάρχει και το πεδίο... "Λίγα λόγια για μένα". :)


Και τώρα που το ανέφερα, σκέφτομαι....
Εάν δεν υπήρχε το πεδίο "τοποθεσία" θα γράφαμε άνετα στο πεδίο "λίγα λόγια" είμαι ο τάδε και γράφω από εκεί.

Αλλά πόσοι θα έγραφαν εκεί πέρα "είμαι ο τάδε, πάω με γυναίκες, είμαι ακροδεξιός/εθνικιστής και μουσουλμάνος";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το "τα ζητάει το site". Το site προσφέρει μια δυνατότητα απλά. Όποιος θέλει την χρησιμοποιεί, όποιος δεν θέλει όχι. Δεν τα ζητάει για δική του χρήση, προφανώς.
Αν και ίσως θα ήταν ενδιαφέρον να είχαμε κάποτε στατιστικά για αυτό. :)
Επίσης, συμφωνώ απόλυτα με τη Νεράιδα, εκτός απο το σημείο περι "χιουμοριστικών" δεδομένων στα πεδία προφιλ, όπως άλλωστε δηλώνει η τωρινή υπογραφή μου. Προσωπικά το βρίσκω ενοχλητικότατο, ακόμα και σε άτομα που εκτιμώ πολύ το χιούμορ τους. Δεν είναι τα πάντα για χιούμορ, κάθε πράγμα εκεί που ταιριάζει. Πολλοί παρομοιάσατε το προφιλ με τις ταυτότητες. Ε ουσιαστικά αυτό που γίνεται με τα πεδία προφιλ είναι σαν τον "εθνικό σταρ" που έχει βάλει στο επάγγελμα "Εθνικός σταρ της Ελλάδας" :lol:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Επειδη ολοι γραφουν εθνικιστης/φασιστας κλπ, να πω το αυτονοητο, δεν ειναι ολοι τετοιων ιδεολογιων "των ακρων" ωστε να δημιουργηθουν τοσες προκαταληψεις. π.χ. αυτα ειναι τα πεδια που υπαρχουν στο facebook:

very liberal, liberal, moderate, conservative, very conservative, apathetic, libertarian, other.

Δεν ακουγεται κανενα πολυ "ακραιο". Αυτο που θελω να πω ειναι οτι νομιζω οτι υπερβαλλουμε γιατι σκεφτομαστε μονο τις πιο ακραιες περιπτωσεις. Δεν το θεωρω απαραιτητο να μπουν, αλλα ουτε και με πειραζει. Εγω ας πουμε δεν ειχα προβλημα να πω τι θα ψηφισω στις εκλογες, καποιοι ειχαν και δεν το ειπαν. Αλλα υπηρχαν αρκετα θρεντ για το θεμα και δεν ενοχληθηκε κανενας πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top