Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είδα το 21! Αν και λίγο αμερικανιά ήτα πολύ καλό! Δείτε το, έχει πλάκα. Και μετά αν ενδιαφέρεστε επικοινωνήστε μαζί μου για την κομπίνα στα καζίνο που ετοιμάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι εγώ είδα το 21! Μ' άρεσε και το προτείνω, πλάκα έχει! :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Hunting Party (2007)

Adventure / Comedy / Drama / Thriller


Ποτέ μου δεν συμπάθησα τον Richard Gere σαν ηθοποιό και αυτή ήταν μια ακόμη απόδειξη. Αποτυχημένη αμερικανιά λοιπόν η ταινία, ξεχειλωμένο σενάριο
[3 απλά άτομα πιάνουν τον αρχηγό επαναστατικής ομάδας]
και γενικά τίποτα που να αξίζει. Μην ασχοληθείτε καν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
χθες είδα το sydney white

μου άρεσε γιατί οι διαφορετικοί κατάφεραν τα αλλάξουν τα δεδομένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
We Own the Night (2007)

Crime / Drama / Thriller


Τίποτα ιδιαίτερο. Απόλυτα προβλέψιμο σενάριο, μέτρια ηθοποιία κλασσική σκηνοθεσία. Αν σας έχουν τελειώσει οι ταινίες, δείτε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Danny the Dog (2005)

Action / Crime / Drama / Romance / Thriller


Ενδιαφέρουσα ταινία. Δεν με ενθουσίασε, αλλά πέρασε η ώρα άνετα. :)

Σώπα, και φοβόμουν να τη δω τόσο καιρό!! Αλλά την ήξερα βασικά λόγω Soundtrack.

Εγώ τελευταία είδα το No country for old men.
Πολύ μου άρεσε!!!! Είχα μονίμως ένα χαζοχαρούμενο χαμόγελο, απολαμβάνοντας το καλτ της Δύσης του 1980... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
ειδα το step up και μ αρεσε πολυ αν και δεν ασχολουμαι με χορο. μπορει η πλοκη να μην ειναι τιποτα σπουδαιο αλλα οταν αρχισουν να χορευουν...καθηλωνεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
είδα μια επίκαιρη ταινία, Ο Ιησούς από την Ναζαρέτ



ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΎΝ: ROBER POWEL ,OLIVIA HUSSEY ,PETER USTINOV
ΣΚΗΝΟΘΕΣΊΑ: FRANCO ZEFFIRELLI

μπορώ να πω ότι είναι η ωραιότερη ταινία που έχει γυριστεί ποτέ για την ζωή Του Θεανθρώπου Του Ιησού Χριστού (έχω δει αρκετές). Καταπληκτικές ερμηνείες από όλους τους ηθοποιούς και περισσότερο του Πάουελ στον ρόλο Του Ιησού ,αποδίδει καταπληκτικά στον ρόλο και τον παίζει λες και είναι πραγματικά Ο Ιησούς.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τελευταία ταινία που είδα είναι το "Benny & Joon".
Καλή ταινιούλα με συμμετοχή του Johnny Depp,αρκετά ελαφριά και μερικώς ρομαντική.
Καλές ερμηνείεςαπό όλους (παίζουν αρκετά γνωστές φάτσες) αλλά εννοείται πως ο J.D. όχι απλά κατέχει το ρόλο του,αλλά για πολλοστή φορά ερωτεύεσαι το χαρακτήρα που υποδύεται.
Δείτε τη Κυριακή απόγευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
είδα μια επίκαιρη ταινία, Ο Ιησούς από την Ναζαρέτ



ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΎΝ: ROBER POWEL ,OLIVIA HUSSEY ,PETER USTINOV
ΣΚΗΝΟΘΕΣΊΑ: FRANCO ZEFFIRELLI

μπορώ να πω ότι είναι η ωραιότερη ταινία που έχει γυριστεί ποτέ για την ζωή Του Θεανθρώπου Του Ιησού Χριστού (έχω δει αρκετές). Καταπληκτικές ερμηνείες από όλους τους ηθοποιούς και περισσότερο του Πάουελ στον ρόλο Του Ιησού ,αποδίδει καταπληκτικά στον ρόλο και τον παίζει λες και είναι πραγματικά Ο Ιησούς.



Σειρά δεν είναι αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Σειρά δεν είναι αυτό; :hmm:

χμμ εγώ το είδα σε dvd :P ε και δεν είχε θέμα για σειρές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μία μικρού μήκους animation, με μια έξυπνη ιδέα για το πως περνάει ο χρόνος υποκειμενικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
In the Valley of Elah (2007)

Crime / Drama / Mystery

Αρκετά ευχάριστη ταινία. Δεν με ξετρέλανε κιόλας βέβαια, αλλά σίγουρα αξίζει να τη δει κανείς αν έχει ελεύθερο χρόνο. Άσε που μου ξαναξύπνησε τα αντιμιλιταριστικά μου αισθήματα βραδιάτικα!

Βεβαίως το σενάριο τραβάει αρκετά, αλλά δεν "ξεχειλώνει", με τον πρωταγωνιστή σε αρκετές φάσεις να φαίνεται παντογνώστης (πράγμα που μου την έσπασε γιατί ήταν λες και μύριζε τα δάχτυλά του και ήξερε τι γινόταν :P).

Καλή, αλλά χωρίς να την θεωρώ από τις καλύτερες στο είδος της :)

7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Λοιπόν τελευταία έκατσα και χάζεψα στο γούγλη διάφορες ταινίες μικρού μήκους,αλλά επειδή θεωρούνται και αυτά φιλμάκια,πάρετε να δείτε και έσεις.

Είδα πάλι το "Le chien Andalou" των Luis Bunuel - Salvador Dali,και πάλι δεν έγβαλα νόημα..Υπερρεαλισμός στο έπακρο,αλλά μόνο και μόνο από λατρεία στον Dali θα την βλέπω μέχρι να τους καταλάβω..Όποιος κάνει την απόπειρα,ας έχει καλή ψυχολογία και ηρεμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Λοιπόν..για όσους έχουν άλλα γούστα στα κινούμενα (παίζει μόνο εγώ) και θέλουν μια καινούρια εμπειρία.. Δείτε για αρχή το Salad Fingers - Episode One και αν σας αρέσει συνεχίστε..έχει κιάλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου άρεσε, μου άφησε το ίδιο feeling που μου άφηναν οι My Dying Bride αλλά και οι Raison d'être.

Τα επεισόδια είναι τόσο μικρά; Μέχρι το 5 έχει φτάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Κάπου στα 10 νομίζω είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και επίσημη ιστοσελίδα είναι η newgrounds.com;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Είναι δημιουργίες του David Firth βασικά και είναι 8 τα επισόδια τελικά..κάπου τα έχω κιόλας..Είναι θεός ο τύπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisgr

Νεοφερμένος

Ο lefterisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Meet the Spartans
Αλλά δεν με ενθουσίασε όσο περίμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top