Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
(Θα ψαξω παντως τι παιζει απο σχολια μ'αυτην την ταινια να δω τι σκεφτηκε ο αλλος κοσμος!)

Τι να σκέφτηκε νομίζεις ο άλλος κόσμος; Έλεος πια με αυτόν τον Παζολίνι. Υπερεκτιμημένος χωρίς προφανή λόγο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα6059

Νεοφερμένος

Η Εύα6059 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Χμμ...Η τελευταία ταινία που είδα ήταν "Οι τρεις ταφές του Μελκιάδες Εστράδα".
Ήταν εξαιρετική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
  • Death Sentence
Παίζουν: Kevin Baycon, Kelly Preston, Aisha Tyler, Garrett Hedlund.
Σκηνοθεσία: James Wan (Dead Silence, Saw )
Είδος: Περιπέτεια

Κρατάω την αντίφαση: η φιλοσοφία ΅οφθαλμός αντί οφθαλμού΅ που αφήνει στο τέλος άπαντες τυφλούς όπως δηλώνει και ο ίδιος ο Κέβιν Μπέηκον, όμως η καρδιά του έργου αποπνέει μια ιερή εκδίκηση (Violence in the name of Justice) η οποία περιγράφεται εύγλωττα από το ΅Go with God and a bag full of guns".

Στις δραματικές σκηνές, χωλαίνει κάπως αλλά είναι μια ταινία που πρέπει να δεί κανείς και μόνο για την τελευταία φράση που ακούγεται από τον κακό αρχηγό της συμμορίας....

Must see.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τι να σκέφτηκε νομίζεις ο άλλος κόσμος; Έλεος πια με αυτόν τον Παζολίνι. Υπερεκτιμημένος χωρίς προφανή λόγο!!!

Δεν μπορω να πω οτι διαφωνω, αλλα εχει πλακα αν δεις οτι καποιου το μυαλο εκανε ενα κλικ παραπανω απ'το δικο σου :angel:
(Βεβαια αυτο με το φαστ φουντ το βρισκω λιγο τραβηγμενο αλλα και παλι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Τι να σκέφτηκε νομίζεις ο άλλος κόσμος; Έλεος πια με αυτόν τον Παζολίνι. Υπερεκτιμημένος χωρίς προφανή λόγο!!!

Ποιες ταινίες του έχεις δει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Salo (120 μέρες στα Σόδομα)

Ακομα δεν εχω καταληξει πως μου φανηκε αυτη η ταινια. Τη βρηκα ταυτοχρονα ενοχλητικη, σοκαριστικη, και με δοσεις ψευτοκουλτουρας. Αλλα νομιζω οτι τελικα περισσοτερο με πειραξε το διεστραμμενο υφος των τεσσαρων, παρα το σεξ και η βια-τα οποια σου φαινονται καπως μονο στην αρχη.
Ευτυχως που ειχαν φροντισει να με ενημερωσουν οτι στον κυκλο των κοπρανων ειχαν λιωσει στις σοκολατες.. Αλλα για τον κυκλο του αιματος δεν επιασε το να σκεφτομαι οτι ειναι κετσαπ:X
Salo (120 μέρες στα Σόδομα)

Ακομα δεν εχω καταληξει πως μου φανηκε αυτη η ταινια. Τη βρηκα ταυτοχρονα ενοχλητικη, σοκαριστικη, και με δοσεις ψευτοκουλτουρας. Αλλα νομιζω οτι τελικα περισσοτερο με πειραξε το διεστραμμενο υφος των τεσσαρων, παρα το σεξ και η βια-τα οποια σου φαινονται καπως μονο στην αρχη.
Ευτυχως που ειχαν φροντισει να με ενημερωσουν οτι στον κυκλο των κοπρανων ειχαν λιωσει στις σοκολατες.. Αλλα για τον κυκλο του αιματος δεν επιασε το να σκεφτομαι οτι ειναι κετσαπ:X
Πραγματικά σοκαριστική, όπως και οι περισσότερες ταινίες του Παζολίνι (ειδικά το "Θεώρημα"). Δεν σοκαρίστικα τόσο στον κύκλο των κοπράνων και του αίματος (τα έχω συνηθίσει απ' τα τόσα splatters), όσο στους βιασμούς και τη διαστροφή που παρουσιαζόταν απίστευτα χοντροκομμένα (π.χ. στη σκηνή της επιλογης κώλου :S). Ο Παζολίνι ήθελε να φτιάξει μια ταινία με αντιφασιστικό μήνυμα, το οποίο καταστρέφεται από την ωμή βια.
Πάντως μια πολύ καλή ταινία του είναι το "Θεώρημα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο Λαβύρινθος του Πάνα. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα... Ήταν ένα παραμύθι, που ναι μεν μπορούσε να σε μεταφέρει σε έναν κόσμο αλλιώτικο, αλλά τα μηνύματα που ήθελε να περάσει δεν ήταν και τόσο ξεκάθαρα (με ελάχιστες εξαιρέσεις). Πάντως τα τέρατα κλπ. μου φάνηκαν λίγο χαζά... Δεν είναι ξεκάθαρο τι σκέφτομαι γι' αυτήν την ταινία- με προβλημάτισε... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα at last το ''Mamma Mia'' και μου άρεσε πολύ. Πολύ διασκεδαστικό, ανάλαφρο, με ωραία μουσική και χαρούμενες ερμηνείες. Με ανέβασε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
X-FILES...
Απλά: :down:.
Σα να έβλεπες ένα μεγάλο αποτυχημένο CSI episode.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τhe four feathers
Το είχε χθες η τηλεόραση. Πρέπει να το είχα ξαναδει, αλλά κόλλησα! Εξαιρετική ταινία, δε βαρέθηκα ούτε στιγμή. Ο Heath Ledger με άφησε άφωνη για μία ακόμη φορά με την ερμηνεία του (:inlove:)και η Kate Hudson ήταν πολύ καλή σε έναν ρόλο πολύ διαφορετικό από αυτούς στους οποίους την έχουμε συνηθίσει
. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
American History X

για 2η φορά...

και για 2η φορά το βρήκα εκπληκτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είδα χτες το μεσημέρι το 10.000 πΧ
ωραιότατο παραμυθάκι για Κυριακή μεσημέρι ανάμεσα σε ντάγκλα βαρεμάρα και δεν έχει τπτ άλλο η τιβί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Superhero:Έχει μερικές αστείες σκηνές,αλλά δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.
Γενικά μία μέτρια ταινία για να περάσεις το βράδυ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
"Il Mostro" (το τερας) του Μπενινι...(1994)
Η αληθεια ειναι οτι την ειδα σε βιντεοκασετα της κακιας ωρας, αλλα αξιζε τον κοπο!!!!...Εριξα πολυ γελιο..!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Smokin' Aces:Την περίμενα με περισσότερη δράση..:(Μόνο προς το τέλος είχε ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Be kind rewind

Εξυπνο σεναριο, αλλα πολυυυ βαρετο.. Ειχε χαριτωμενες στιγμες, αλλα ως εκει.
Επισης, βαρεθηκα να βλεπω τον Jack Black στον ιιιιιδιο ακριβως ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
The Dark Knight...Πολύ καλό...Πολύ σκοτεινό και με ένα πολύ καλό σενάριο...Ακριβώς όπως περιμένεις την έννοια του "ήρωα"...
Εξαιρετικές ερμηνείες στους δεύτερους ρόλους...Άλφρεντ και Τζόκερ δίνουν ρέστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Χθες είδα το ''Juno'' και μου άρεσε πολύ, ΠΟΛΥ. Η ιστορία 1 έφηβης που αντιμετωπίζει την εγκυμοσύνη και at the same time βλέπει τις σχέσεις τόσο τις δικές της όσο και των αλλων να αλλάζουν και αναθεωρεί. Με ευχάριστο τρόπο δοσμένο και υπέροχο σενάριο που νομίζω πήρε Όσκαρ. Όσοι δεν την είδατε σινεμά, να την δείτε στο dvd.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ την είδα πρόσφατα, αλλά δεν ξέρω, την περίμενα λίγο πιο... αναλυτική. Ίσως βέβαια απλά περίμενα πολλά, γιατί είχα ακούσει τόσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγώ την είδα πρόσφατα, αλλά δεν ξέρω, την περίμενα λίγο πιο... αναλυτική. Ίσως βέβαια απλά περίμενα πολλά, γιατί είχα ακούσει τόσα.

Αναλυτική δηλ.? Στο ότι η εγκυμοσύνη αναπτύσσεται ''γρήγορα''?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top