Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Gomorra

Αρχικά ψαχνόμουν για το ποιος είναι τι, προσπαθώντας να συνδέσω χαρακτήρες μεταξύ τους. Κατάφερα να μπω στην υπόθεση μετά τη μισή ώρα, που πραγματικά από κείνο το σημείο και ύστερα με καθήλωσε. Εξαιρετικά κοντινά πλάνα και ρεαλιστική ατμόσφαιρα, που πάντα έτσι κι αλλιώς με ενθουσιάζουν.
Είναι ανατριχιαστικός ο τρόπος που περιγράφονται τα όσα συμβαίνουν στη Νότια Ιταλία, εμπόριο ναρκωτικών, πορνεία και ένας συνεχής "πόλεμος" συμμοριών.

Και ενώ έψαχνα για τον συγγραφέα του βιβλίου βρήκα αυτό. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!!!!

Το παρόν θέμα μετονομάστηκε σε " Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε; Πείτε δυο λόγια για αυτή!"
Η φράση κλειδί είναι, "πείτε δύο λόγια για αυτή"
Πράγμα που σημαίνει ότι πλέον, το ζητούμενο δεν είναι να γίνεται μια απλή ενημέρωση του ποια ταινία είδατε, αλλά να πείτε και δυο λόγια ώστε να ξέρουν οι συμφορουμίστες σας αν θα την προτιμήσουν την επόμενη φορά που θα ψάχνουν για ταινία.
Ευχόμαστε να μην χρειαστεί να βγάλουμε off topics με απαντήσεις της μιας φράσεως περί του ποια ταινία είδατε... Δεν είναι δύσκολο να πει κάποιος δυο πραγματάκια απλά... τις εντυπώσεις του για την ταινία, όχι περίληψη :)




Ευχαριστούμε



ΥΓ Είδα το Horton μετά από παρότρυνση μελών που διάβασα εδώ μέσα κι έμεινα κατενθουσιασμένη :redface: νι... me luvs Horton :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Planes, Trains & Automobiles(1987)


Απο τις καλυτερες κωμωδιες της δεκαετιας του '80...?
Για εμενα σιγουρα "ναι"!
Ταυτοχρονα και ενα απο τα καλυτερα εργα που εχω δει.
Δυο απο τους αγαπημενους μου κωμικους, ο Steve Martin και o εκπληκτικος John Candy, δημιουργουν ενα απιστευτο δισυμο δυο εντελως διαφορετικων χαρακτηρων που η μοιρα τους εφερε κοντα στην προσπαθεια τους να φτασουν στο σπιτι τους για τα Χριστουγεννα...
Η τουλαχιστον στο σπιτι του S.Martin το οποιο τουλαχιστον υπαρχει!
Μια απιστευτη on road κωμικη περιπετεια που "δενει" τους δυο τοσο διαφορετικους "ηρωες", τους νευριαζει, τους κανει να ανακαλυψουν πτυχες του εαυτου τους που δεν ηξεραν οτι ειχαν, κωμικοτραγικες καταστασεις, αφθονο γελιο και πολυ συγκινητικες στιγμες...
Ειδικα προς το τελος οπου κορυφωνεται η ταινια, το κωμικο του ολου θεματος, δινει την θεση του σε μερικες πολυ συγκινητικες στιγμες στις οποιες ο J.Candy πραγματικα "σκοραρει".
Και οι δυο ηθοποιοι ειναι απολαυστικοτατοι και επετρεψτε μου να πω οτι ο J.Candy ειναι πραγματικα ενας κωμικος ο οποιος δυστυχως εφυγε πολυ προωρα απο την ζωη.(εδω και πολλα χρονια:()
Την προτεινω ενεπιφυλακτα σε οσους θελουν να περασουν καλα, να συγκινηθουν λιγο και να θυμηθουν την αξεχαστη δεκαετια του 80 στις ταινιες.
Το σεναριο αν και ειναι μια ευθεια χωρις "γυρισματα" και ανατροπες (εκτος απο το τελος) ειναι πολυ εξυπνο και καλο.

Η βαθμολογια του στο imdb με 7.4 ισως τα λεει ολα.Προσωπικα του βαζω πιο πανω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Utomlyonnye solntsem (Burnt by the sun)

Απλά ταινιάρα.
Θάρρος, περηφάνεια, αγάπη,αφοσίωση, αισιοδοξία, απώλεια, εκδικητικότητα. Τα είχε όλα.
Στο πρώτο μέρος μου μετέδωσε απόλυτα την ευτυχία των χαρακτήρων, όπου το τοπίο και οι μορφές μου θύμιζαν τον πίνακα του Georges Seurat "Μια καλοκαιρινή Κυριακή στο Grande Atte". Πόση ηρεμία..
Ξεχώρισα τη σκηνή της βαρκάδας του Κοτοφ με την κόρη του, τι αξιαγάπητο παιδί!
Το δεύτερο και δραματικό μέρος με συγκίνησε, μέσα από την ερμηνεία του Νικιτα Μιχαλκοφ και τις εκπληκτικές σκηνές.
Δείτε τη αξίζει πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ειδα το Journey to the Center of the Earth 3D

Βασικα κατα την ταπεινη μου γνωμη ουτε για το 3D που πηγα να τη δω(για το χαβαλε δλδ) δεν αξιζε. Ο ορισμος του κλισέ :Ρ
Ου ου ου μακρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Revolver (2005)

Το σενάριο βασίζεται σε μία πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα...Ποιος είναι και που κρύβεται ο μεγαλύτερος αντίπαλος μας...Τι παιχνίδια μας επιφυλάσσει το μυαλό μας...Έξυπνη δημιουργία ορισμένων μεταφορικών χαρακτήρων αλλά πολλές φράσεις που επαναλαμβάνονται και καταντάνε κουραστικές...Οι ερμηνείες δε με συγκίνησαν αν εξαιρέσεις την ερμηνεία του Ray Liotta που ήταν αρκετά καλή...Πολύ κουραστική η σκηνοθεσία (σε μερικά σημεία με ζάλισε κυριολεκτικά και μεταφορικά) ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
The Bank Job ( 2008 )

Δεν ηταν κακη...Αν και μετα το πρωτο δεκαλεπτο με πηρε ο υπνος και ξυπνησα μολις μπηκαν στην τραπεζα...:redface:
Ηταν λιγο αργη και αυτο που μου κρατησε το ενδιαφερον (αφου ξυπνησα δλδ) ηταν οτι βασιζεται σε αληθινη ιστορια....


Εχμ.... διαφωνώ :redface:.

Προσωπικά μου φάνηκε όσο γρήγορη "έπρεπε" και γενικά αρκετά καλή. Το ότι είναι αληθινή ιστορία ήταν το "κερασάκι" στην τούρτα (μιας και δεν το ήξερα όταν ξεκίνησα να τη βλέπω, το διάβασα στους τίτλους τέλους).

Τελείως διαφορετική μεν, στην "ιδέα" των ocean 11,12 και 13 όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmedjim

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
βασικα εγω ειμαι φανατικος σινεφιλ και αν δεν παρω την εβδομαδιαια δοση μου κατι παθαινω!η τελευταια ταινια που ειδα ηταν ελληνικης παραγωγης:"αυστηρως καταλληλο"
αν και πηγα στην ταινια με διαθεση να απογοητευτω, μιας και πιστευα πως μετα το κορυφαιο "το κλαμα βγηκε απο τον παραδεισο", το διδυμο ρεππας-παπαθανασιου δε θα μπορουσε να βγαλει μια εξισου αξιολογη για το ειδος της ταινια, αποδειχθηκα λανθασμενος.η ταινια ηταν απιστευτα αστεια με ξεκαρδιστικους διαλογους, υπερβολικη οπου επρεπε και γενικα με αφησε με μια πολυ ωραια αισθηση και μετα απο αρκετο καιρο εφυγα ευχαριστημενος απο την αιθουσα.δε θα ηθελα να προβω σε σχολια οσο αφορα την υποθεση της ταινιας για να μη σας χαλασω την "εκπληξη", παντως αν ειστε λατρης τετοιου ειδους ταινιων θα τη λατρεψετε!ηδη εγω κανονισα να τη δω και 2η φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είδα πρόσφατα το Burn after Reading. Εντάξει δεν ήταν τίποτε το φοβερό αλλά μπορώ να πω ότι γέλασα αρκετά. Είχε ωραία σκηνοθεσία (Κοεν) αν λίγο υπερβολικές οι αντιδράσεις σε κάποια σημεία. Γενικά πάντως ήταν γεμάτη ενδιαφέρον μαύρο χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Next (2007): Αστυνομική περιπέτεια με τον Νίκολας Κέιτζ που παίζει τον ρόλο ενός μάγου που έχει την ιδιαίτερη ιδιότητα να μπορεί να δει το μέλλον του για τα επόμενα δύο λεπτά.. Το θέμα είναι όμως πως μόλις δει το μέλλον, αυτό αλλάζει για πάντα.. και πανω σε αυτό στηρίζεται όλη η ταινία. Εύπεπτη, αλλά όχι χαζουχαρούμενη, σου κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον. Βαθμολογία: 8/10.



Taking Lives (2004): Παίζουν η Αντζελίνα Τζολι, Ηθαν Χωκ, Κίφερ Σάρδελαντ, Ολιβιέ Μαρτίνεζ (:inlove:). Αστυνομικό θρίλερ με φοβερή υπόθεση και μια μεγάλη ανατροπή. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους αρέσει αυτό το στυλ. Βαθμολογία: 9/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είδαμε το Son of Rambow, μία πολύ τρυφερή και αστεία ταινία!
Αρχικά δεν ήθελα να δω κάτι που νόμιζα ότι θα αφορά χαριτωμένα αγοράκια και θα 'ναι αφιέρωμα στον Stallone, αλλά τελικά το Rambo αναφέρεται λίγο, ενώ ο τρόπος που παρουσιάζονται οι πρωταγωνιστές είναι πρωτότυπος και φρέσκος.

Όλη η σκηνοθεσία έχει μία φρεσκάδα και ένα καρτουνίστικο αλλά όχι υστερικό χιούμορ, με -εννοείται- αγγλικό φλέγμα.

Πάνω απ' όλα είναι χαριτωμένη η παρουσίαση των 80's της Αγγλίας και η αγορίστικη φιλία και η δυσκολία του να μεγαλώνεις. Το θαύμα της παιδικής ηλικίας θα σας κερδίσει!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λιεπόν...
ήθελα να δω χαζοταινιούλα και να μασουλίσω ποπ κόρνια
τι να δω τι να δω... ας δω Sex and the City ( 2008 ) σκέφτηκα...
και το είδα :P

Το περίμενα αλλιώς... πολύ αλλιώς
Για την ακρίβεια το περίμενα εντελώς μούφα
Αντ αυτού είδα μια ταινία που εξυμνεί την φιλία σε όλο της το μεγαλείο
ΟΚ θα μπορούσε και καλύτερα σίγουρα... δεν είναι δα και Κόπολα αλλά... τολμώ να ομολογήσω ότι ήταν παραπάνω από δύο οι φορές που το σταμάτησα για να πάω να πάρω χαρτί για τη μύτη απ το κλάμα
Μου άρεσε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειδα το Garden State.
Φοβερα γλυκια ταινια, με μερικες απιθανα αστειες στιγμες (εχω καιρο να γελασω δυνατα σε ταινια, και σ'αυτην το παθα δυο φορες). Δεν εχει μηνυματα φοβερα, ουτε ειναι καμια τρελα πρωτοτυπη ιστορια, αλλα για χαλαρο βραδυ ειναι ο,τι πρεπει. +πολυ καλο soundtrack.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Saw 5
Στο cast και ο δικός μας Κώστας Mandylor. Από τις κορυφαίες ταινίες τρόμου (όπως και τα προηγούμενα της σειράς). Έξυπνη πλοκή και ανατριχιαστικές σκηνές στα παιχνίδια του jigsaw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Michael Clayton (2007)

Ένα ενδιαφέρον θέμα που στηρίζεται στην προσπάθεια μίας μεγάλης επιχείρησης να αποκρύψει σημαντικές πληροφορίες που την καταδικάζουνε για τις συνέπειες των προϊόντων της με τη συνεργασία και της δικηγορικής εταιρείας που την εκπροσωπεί. Ο δικηγόρος που έχει αναλάβει την υπόθεση της επιχείρησης όμως έχει αντίθετη άποψη.
Πολιτικό θρίλερ με πολύ καλές ερμηνείες και καλή σκηνοθεσία. Ο George Clooney σε έναν διαφορετικό ρόλο στον οποίο ανταπεξέρχεται επαρκώς και η ψυχρή Tilda Swinton σε ένα ρόλο που της ταιριάζει γάντι. Εξαιρετική η ερμηνεία του Tom Wilkinson στο ρόλο του δικηγόρου που εδώ και χρόνια εκπροσωπεί την επιχείρηση. Σου κρατάει το ενδιαφέρον και έχει και πολύ καλή μουσική.
Τη συνιστώ.


Persepolis (2007)

Αυτοβιογραφία μίας εκ των δημιουργών της ταινίας η οποία κατάγεται από το Ιράν. Περιγράφει τη ζωή της σε χρόνια ευημερίας αλλά και πολέμου στο Ιράν και στην Ευρώπη όπου αναγκάστηκε να καταφύγει λόγω του πολέμου με το Ιράκ.
Εξαιρετικά τα κινούμενα σχέδια τα οποία στη μεγαλύτερη διάρκεια της ταινίας είναι ασπρόμαυρα και πολύ καλά μηνύματα. Δε συνιστάται για μικρούς μόνο για μεγάλους.
Τη συνιστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Something new (2006): Αισθηματική κομεντί που σου δείχνει πόσο ρατσιστές είναι ..οι μαύροι στην Αμερική :P Καλούλα για να περάσουν δύο ώρες, γεμάτη κλισέ όμως και με αφορητα προβλέψιμο τέλος. Βαθμολογία: 7/10.



Bangkok dangerous (2008 )
: Αστυνομική περιπέτεια με τον Νικολάς Κέιτζ που μας δείχνει τη ζωή ενός πληρωμένου δολοφόνου. Δεν ειχε όση δράση θα ήθελα και δεν είχε και κάτι ιδιαίτερο, αλλά γενικά σου κρατά το ενδιαφέρον. Τη συνιστώ αν σας αρέσουν οι ταινίες δράσης. Βαθμολογία: 8/10.



Burn after reading (2008 ): Κοινωνική των αδελφών Κοέν με πλούσιο καστ, πχ Τζον Μαλκοβιτς, Μπράντ Πιτ, Τζωρτζ Κλούνει. Δεν μπορώ να πω πως βαρέθηκα βλέποντας την, αλλά όπως συνέβη και με μια άλλη ταινία των συγκεκριμένων, μόλις τελείωσε κατάλαβα πως όλο αυτό δεν είχε κανένα νόημα. Καμία ουσία, απλά μια ιστορία μπέρδεμα έτσι για να έχουμε κάτι να δούμε. Δεν θα την συνιστούσα σε κανέναν και οπωσδήποτε όχι για σινεμά! Βαθμολογία: 4/10.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ειδα το Garden State.
Φοβερα γλυκια ταινια, με μερικες απιθανα αστειες στιγμες (εχω καιρο να γελασω δυνατα σε ταινια, και σ'αυτην το παθα δυο φορες). Δεν εχει μηνυματα φοβερα, ουτε ειναι καμια τρελα πρωτοτυπη ιστορια, αλλα για χαλαρο βραδυ ειναι ο,τι πρεπει. +πολυ καλο soundtrack.

Η ταινία αυτή είναι στο top3 μου. Με εξέφραζε πολύ 4 χρόνια πριν και συνεχίζει να με εκφράζει.

Είδα:

''Eagle Eye'' το οποίο δεν ξέρω αν έχει έρθει στην Ελλάδα. Και καλά περιπέτεια με 2 νέους που γίνονται μέρη μιας τρελής καταδίωξης. Μέτρια, πολλά κλισε και ασάφειες. Αμερικανιά κλασσική.

''Αυστηρώς Κατάλληλο'': δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, όμως έχει πολύ γέλιο. Κέφι, ωραίες ερμηνείες και πολλά πετυχημένα αστεία. Ουσιαστικά οι ιστορία 2 κουλτουριάρηδων σκηνοθετών που συνεργάζονται με 1 παραγωγό τσοντών και γίνεται χαμός.

''Το σκάφανδρο κι η πεταλούδα'': γαλλική ταινία βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα. Η ιστορία 1 ισχυρού ανθρώπου που μένει παράλυτος και κουνάει μόνο τα μάτια. Δείχνει το πόσο μακριά μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος αν προσπαθήσει. Ωραίες ερμηνείες κι ατμόσφαιρα, σύνθετες σχέσεις, αργή σε ρυθμούς αλλά ευχάριστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χθες είδαμε το Love Guru (2007) με τον Mike Myers, Jessica Alba, Justin Timberlake, Ben Kingsley.
Το βασικό χαρακτηριστικό της ταινία είναι το χιούμορ του Myers, που ή αρέσει ή μισείται. Προσωπικά είμαι ενδιάμεσα, εκτιμάω το ταλέντο του αλλά έχω χαρεί λίγες από τις ταινίες του. Η συγκεκριμένη γίνεται λίγο κουραστική, αν και τουλάχιστον στην αρχή σε κρατάει με ένα χαμόγελο στα χείλη. Ωστόσο η σκηνοθεσία αποτυγχάνει στο να υποστηρίξει και να κρατήσει "ψηλά" το χιούμορ της ταινίας, μιας και είναι λίγο αργή και υποτονική.
Ο Timberlake παίζει πολύ καλά, ανυπομονώ να τον δω και σε άλλες ταινίες... Τσιχλόφουσκα κατά τ' άλλα, δεν είναι ανάγκη να τη δείτε, εκτός αν είστε φαν του Myers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Χθες είδαμε το Love Guru (2007) με τον Mike Myers, Jessica Alba, Justin Timberlake, Ben Kingsley.
Το βασικό χαρακτηριστικό της ταινία είναι το χιούμορ του Myers, που ή αρέσει ή μισείται. Προσωπικά είμαι ενδιάμεσα, εκτιμάω το ταλέντο του αλλά έχω χαρεί λίγες από τις ταινίες του. Η συγκεκριμένη γίνεται λίγο κουραστική, αν και τουλάχιστον στην αρχή σε κρατάει με ένα χαμόγελο στα χείλη. Ωστόσο η σκηνοθεσία αποτυγχάνει στο να υποστηρίξει και να κρατήσει "ψηλά" το χιούμορ της ταινίας, μιας και είναι λίγο αργή και υποτονική.
Ο Timberlake παίζει πολύ καλά, ανυπομονώ να τον δω και σε άλλες ταινίες... Τσιχλόφουσκα κατά τ' άλλα, δεν είναι ανάγκη να τη δείτε, εκτός αν είστε φαν του Myers.

Συμφωνω απολυτα για το Love Guru και δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω.
Για τον Timberlake Γιδακι να τον δεις στο Alpha Dog.
Εκτος του οτι γενικοτερα η ταινια ειναι παρα πολυ ενδιαφερουσα με καλη σκηνιοθεσια, διαλογους και πλοκη, ο Timberlake υποστηριζει πολυ πολυ καλα τον ρολο του και προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ στο εν λογο εργο.
Δειχνει οτι εχει ταλεντο και η μεγαλη οθονη πιστευω πως εχει μια θεση γι' αυτον.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ, είναι πολύ ταλαντούχος. Τον είχα δει και παλιά, που ήταν πολύ "ποπ" ακόμα, στο Edison. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top