Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Babel

Την προτεινω ανεπιφυλακτα, αλλα εμενα τουλαχιστον με επηρρεασε παρα πολυ, το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω και σκεφτομουν συνεχεια σκηνες. Ασε το κλαμα μεσα στο σινεμα, ρεζιλι εγινα! Πολυ δυνατη ταινια παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
My x-super girlfriend :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το "Dreamgirls" με Beyonce, Eddie Murfy, Jamie Fox. Μ@λ@κία. Όλο κλισέ και πολύ μαύρη μουσική, είδος που δεν με ενθουσιάζει! :| Βασικά τι ήθελα και πήγα θα μου πείτε, αλλά με έσυραν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Χθες ειδα το μια μελισσα τον Αυγουστο.
Δεν με ενθουσιασε και πολυ. Ειχε το γελιο του αλλα το κακο
ηταν πως το γελιο ηταν βασισμενο στα βρισιδια....
Συν οτι ειχε μεγαλη κοιλια γιατι ηταν σε ενα νησι ολο το εργο με πεντε
εξι ηθοποιους...βαρετο δηλαδη...Για σινεμα δεν αξιζει να το δεις σε DVD ισως ειναι καλυτερη επιλογη...Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μικρός στο μάτι (όλα τα λευτα μας μαζί):hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτό που έχεις σε spoiler δεν είναι κανένα μεγάλο μυστικό αλλά το σέβομαι και σου απαντώ:
Better safe than a spoiler. Λέμε τώρα.

Letters from Iwo Jima <--- αυτή η ταινία πάει σετ με το Flags of Our Fathers και είναι η πλευρά των Ιαπώνων. Επίσης σκηνοθεσία Eastwood

Δηλαδή είναι πακέτο ε? Χμμμμ κάτι μου λέει ότι το Letter From Iwo Jima θα είναι κάλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τις προηγούμενες ημέρες προσπάθησα να δω το Devils wares Prada. Δεν άντεξα κ σταμάτησα την ταινία στα μισά... Την βρήκα υπερβολικά γλυκανάλατη κωμοδία η οποία δεν με έκανε καν να σκασω ένα χαμόγελο, αλλά αντίθετα με εκνεύρισε το όλο σκηνικό με τον κόσμο της μόδας και τις υποτίθεται όμορφες υπαλληλους που ήταν ένα μάτσο δυστυχισμένες υπάρξεις κατ΄εμέ. Ξεκίνησα να το βλέπω με πολύ καλή διάθεση καθώς παίζει η Στριπ, την οποία θεωρώ πολύ καλή ηθοποιό, αλλά τελικά η ταινία βγήκε μάπα... :/:

5/10 (βάση) από εμένα γιατί δεν μου έκανε ούτε κρύο ούτε ζέστη, μιας και δεν την είδα ολόκληρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Τις προηγούμενες ημέρες προσπάθησα να δω το Devils wares Prada. Δεν άντεξα κ σταμάτησα την ταινία στα μισά... Την βρήκα υπερβολικά γλυκανάλατη κωμοδία η οποία δεν με έκανε καν να σκασω ένα χαμόγελο, αλλά αντίθετα με εκνεύρισε το όλο σκηνικό με τον κόσμο της μόδας και τις υποτίθεται όμορφες υπαλληλους που ήταν ένα μάτσο δυστυχισμένες υπάρξεις κατ΄εμέ. Ξεκίνησα να το βλέπω με πολύ καλή διάθεση καθώς παίζει η Στριπ, την οποία θεωρώ πολύ καλή ηθοποιό, αλλά τελικά η ταινία βγήκε μάπα... :/:

5/10 (βάση) από εμένα γιατί δεν μου έκανε ούτε κρύο ούτε ζέστη, μιας και δεν την είδα ολόκληρη.

μετριότητα, αναζήτηση του αμερικάνικου ονείρου, προβλέψιμη και καθόλου πρωτότυπη.

από την άλλη μεριά μπορεί να σου αρέσουν just οι γκόμενες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Χθες ειδα το μια μελισσα τον Αυγουστο.
Δεν με ενθουσιασε και πολυ. Ειχε το γελιο του αλλα το κακο
ηταν πως το γελιο ηταν βασισμενο στα βρισιδια....
Συν οτι ειχε μεγαλη κοιλια γιατι ηταν σε ενα νησι ολο το εργο με πεντε
εξι ηθοποιους...βαρετο δηλαδη...Για σινεμα δεν αξιζει να το δεις σε DVD ισως ειναι καλυτερη επιλογη...Αυτά!

κι εγω την ειδα τη μελισσουλα.. βασικα ναι, οχι οτι τρελαθηκα κι ολας αλλα δεν μου φανηκε να εκανε κοιλια.. τεσπα, αποψεις ειναι αυτες..
το μονο που δε μου αρεσε εμενα ηταν το τελος.. σαν ουσια δλδ ηταν αυτο που επρεπε να γινει αλλα εγω στεναχωρεθηκα.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
evouli κανε επεξεργασια το post σου και βαλε spoilerς (
.....[/spoiler}) εκει που μιλας για το τελος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
evouli κανε επεξεργασια το post σου και βαλε spoilerς (
.....[/spoiler}) εκει που μιλας για το τελος.;)
το εσβησα τελειως, πιο ευκολο μου ηταν.. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
El Laberinto del Fauno

Εκπληκτικο εργο...απλουστατα απο τα καλυτερα που εχω δει και απο τα λιγα που θα μου μεινουν χαραγμενα στο μυαλο.
Οσο "απλη" και αν ειναι η ιστορια του οι σκηνες του ειναι τοσο προσεγμενες και τοσο καλοδουλεμενες που πραγματικα σου αποροφουν.
Ενα σκοτεινο παραμυθι το οποιο ξεδιπλωνεαι στην φασιστικη Ισπανια του '44.
Η δουλεια που εχει γινει και στον τομεα του animation, αλλα και οσον αφορα το makeup και τα "costumes" ειναι λεπτομερεστατος.
Φωτογραφια,σκηνοθεσια (Guillermo del Toro εξαιρετικος),διαλογοι,ατμοσφαιρα εξισου πολυ καλα δουλεμενα.
Μαλιστα οι διαλογοι δεν γινονται κουραστικοι με πολλα "μπλα ,μπλα"
Τελος να σημειωσω οτι εχει και αρκετες σκηνες οπου η βια ειναι οπως ειναι στην πραγματικοτητα...ωμη!
Μερικα ατομα μαλιστα "αντιδρουσαν" σε μερικες σκηνες.-εχουμε δει φυσικα και χειροτερα αλλα στο συγκεκριμενο εργο τοσο χρειαζοταν,τοσο ειχε.

Χαλαρα 9/10 για να μην πω οτι ειναι 10/10 ταινια!:D
Την συνηστω ανεπιφυλακτα για κινηματογραφο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Mario, την είδα χτες και μου φάνηκε οτι κάτι της έλειπε....:hmm:
Κατ αρχάς θα συμφωνήσω με την άποψη που άκουσα για το οτι το τρέιλερ πουλάει ακριβά την ταινία. Το τρέιλερ, όντως σε προϊδεάζει για διαφορετικά πράγματα από αυτά που βλέπεις τελικά.
Δεν είναι κακή ταινία... απλά γεύση που μου άφησε ήταν οτι κάτι έλειπε. Θα τη χαρακτήριζα απλά μέτρια προς καλή...
Γούστα είναι αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Και μένα μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το 'Pan's labyrinth', αλλά όντως όταν βλέπεις το trailer περιμένεις κάτι άλλο.

Είδα το 'Blood Diamond'. Μου άρεσε, σκληρή ταινία αλλά από αυτές που ευαισθητοποιούν και ο DiCaprio πολύ καλός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειδα κι εγω το blood diamond, με συγκινησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τωρα αν εγω σας πω οτι η τελευτεα ταινια που ειδα ητανε "Ο γυρος του θανατου" θα με πειτε απολιθομενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Silence of the lambs. Η ταινία είναι κλασσικό αριστούργημα. Απ' τους καλύτερους ψυχάκηδες ο Anthony Hopkins στο ρόλο του Hannibal Lecter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πρεπει να την δω καπια στιμγη αυτην...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
και εγώ είδα το λαβύρινθο. Πάρα πολυ μου άρεσε αλλά μου άφησε μια πικρή γεύση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Snatch ξανά από παλιά.
Ότι και νω πω είναι λίγα για την ταινία αυτή και την προηγούμενη "Δύο καπνισμένες κάνες". ΕΛπίζω μόνο νάρεσε στο άτομο με το τηλεκοντρόλ στο χέρι.

ΕΠίσης μετά από καιρό είδα ταινία ξανά από DVD. Τι ξενέρα ήταν αυτή με την γραμματοσειρά ότι να είναι. Verdana και κάτω από την εικόνα. Να παιθάνει το DVD-Format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top