Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!:)

Σάββατο βράδυ στον κινηματογράφο το Blood Diamond και το συστήνω ανεπιφύλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εγώ την βρήκα όμορφη και πολύ γούτσουγούτσου ταινία. Άλλωστε παιδικό είναι.

Σήμερα είδα την "Λευκή ταινία" του Κισλόφσκι και δεν μου άρεσε πολύ. Είχε την ατμόσφαιρα που δημιουργεί πάντα ο σκηνοθέτης, αλλά η ταινία δεν απογειώνεται. Και μου φάνηκαν ελλιπείς οι χαρακτήρες. Αλλά η μουσική υπέροχη!
Aaaah... Η μουσική του Zbigniew Preisner πάντα είναι υπέροχη... Από τους καλύτερους νέους κινηματογραφικούς συνθέτες! :D
Σε κάποιο σημείο (νομίζω στον υπόγειο σιδηρόδρομο ή κάτι τέτοιο) ακούγεται και ένα καταπληκτικό tango. Παίζει τη μελωδία με φυσαρμόνικα ο πρωταγωνιστής, αν θυμάμαι καλά. Αν σε ενδιαφέρει, λέγεται «Ta Ostatnia Niedziela» και είναι του Mieczysław Fogg. Πολωνός κι αυτός...

Η δε ταινία, πράγματι, είναι λιγάκι υποτονική και σε αφήνει με αυτήν την αίσθηση ότι δεν υπάρχει λύτρωση. Έχει και χρόνια που την είδα και δεν την πολυθυμάμαι...
Η μπλε πάντως θεωρείται η καλύτερη από την τριλογία και γμτ είναι η μόνη που δεν αξιώθηκα ακόμα να δω... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Aaaah... Η μουσική του Zbigniew Preisner πάντα είναι υπέροχη... Από τους καλύτερους νέους κινηματογραφικούς συνθέτες! :D

Χθες παρήγγειλα από το Amazon ένα cd με τις μουσικές του Preisner για τις ταινίες του Κισλόφσκι!:D Είναι όντως μαγευτικός, κυρίως στο "Η διπλή ζωή της Βερόνικα".:P

Έντιτ: είδα το "Spiderman 2". Δεν ήταν άσχημο, αλλά μάλλον πρέπει να πάρω απόφαση ότι αυτού του είδους οι ταινίες με κάνουν και πλήττω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το σπίτι του διαβόλου και θα κάνω επεξεργασιά μόλις σπάσω το κεφάλι μου να θυμηθώ τον τοίτλο της άλλης

λοιπόν ειναι νεκρανάσταση ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Rocky Balboa... :down::down::down:

όχι οτι περίμενα κάτι πολύ καλό, αλλά νομίζω ότι παραβγήκε ένα μεγάλο τίποτα η ταινία :(

Δεν εστιάζεται σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο των προβλημάτων που απασχολούν τον Ρόκι σε αυτή τη φάση της ζωής του ώστε να πάρει την απόφαση να ξαναβγει στο ριγκ. Επίσης δεν μας δείχνει κάτι καινούργιο από την προπόνηση του Ρόκυ, όπως στις παλιές ταινίες που όλο και κάτι μάθαινε π.χ. Τέλος, ο τελικός αγώνας ήταν ψιλομούφα και δεν είχε ιδιαίτερη αγωνία.

Άποψή μου είναι ότι η ταινία βγήκε απλά για να βγει :( 6/10 της έβαλα στο IMDB (

Να πάρει!!! Με έπεισαν να δούμε το Ρόκυ και έχασα το Apocalyptο που παιζόταν στην διπλανή αίθουσα!:mad:

στο Ρόκυ θέμα που βγείκε λέγαμε αυτό άν δεν εισαι λάτρης του ρόκυ βλέπεις μια βλακεία άλλα άν έχεις τις ταινίες του τότε τρελλένεσε εγώ θα το αγοράσω όπως τα άλλα, απλά πρέπει να σου αρέσει, δεν εισαι φάν έ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αpocalypto

Αλλοι το αποθεωσαν και αλλοι το μισησαν...προσωπικα μπορω να πω οτι ηταν μια παρα παρα πολυ καλη ταινια με ομορφο story που δεν "χαριζοταν".
Η ταινια πρεπει να πω οτι ηταν αρκετα μεγαλη σε διαρκεια (καπου 2ωρες) και σε καποια φαση λιγο, αρχισε να κουραζει.
Γενικοτερα ομως για μια ταινια δυωρη δεν μπορω να πω οτι μου ηρθε στο μυαλο η ατακα "Αιντε να τελειωνουμε επιτελους...
Σκηνοθετικα η ταινια δεν ξεφευγει απο το γνωριμο υφος του Mel Gibson...Δραση,σκληρες σκηνες,βια,αιμα,πολυ καλα σκηνικα,τρομερη φωτογραφια και ατμοσφαιρικοτατο και φυσικα σε αγνωστη γλωσσα.:P
Παρα πολλους το γεγονος οτι ειχε πολλες "ωμες" και σκληρες σκηνες τους ξυνισε, αλλα προσωπικα πιστευω πως μονο ετσι μπορουσε ο Gibson να αποδωσει με πειστικοτητα την ολη ιστορια στην οποια ειναι βασισμενη το εργο.Οταν για παραδειγμα στην ταινια αναπαραστουνται οι ανθρωποθυσιες που πραγματοποιουσαν οι ΜΑΓΙΑ,θα ηταν κατα την γνωμη μου μεγαλο λαθος να μην υπαρχει η αναλογη "σκληρη" γραφικοτητα στην αναπαρασταση τους.Κι οσο και αν η καμερα προσπαθησε να αποφυγει τις οποιες τετοιες σκηνες,δεν μπορουσε να το κανει τελειως και παλι καλα γιατι θα χαλαγε η ταινια.(P.S. εγω εχω δει πολυ σκληροτερες σκηνες και γι' αυτο δεν ειμαι και ο αντικειμενικοτερος κριτης.Προσωπικα δεν με "σοκαραν" τοσο πολυ.Αλλα σιγουρα τις αισθανθηκα στο πετσι μου"
Δεν λεω κατι παραπανω γιατι πιστευω πως ειναι καλυτερο να την παρακολουθησει καποιος.;)
αναφορα αξιζει να γινει οπως ειπα πιο πανω στα "σκηνικα" του εργου,που ανετα σε εκαναν να νομιζεις οτι εισαι στην ζουγκλα, αλλα και στις παρα πολυ καλες ληψεις τις καμερας.Μαλιστα σε καποια φαση σε ενα κυνηγητο ο τροπος ληψης ηταν παρομοιος με αυτον που χρησιμοποιουν σε ορισμενα ντοκυμαντερ οπου υπαρχει "τρεξιμο-ταχυτητα" ζωων.
Εμενα αυτο προσωπικα μου αρεσε...μου αλλαξε λιγο τον τροπο παρακολουθησης της ταινιας.
Η ταινια με λιγα λογια αξιζει.Και αξιζει πραγματικα...
Βαθμος 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
old boy.πάρα πολυ καλό. σαν αρχαία ελληνική τραγωδία με πιο πολύ ...αίμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ειδα εχτες το βραδυ το Blood Diamond.

πολυ καλη ταινια με πολυ καλες ερμηνιες αν και με χαλασε λιγακι η προφορα του ντι καπριο που ναι μεν προσπαθησε να κανει την σωστη προφορα αλλα υπηρξαν σημεια που το εχανε εντελως

8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
στο Ρόκυ θέμα που βγείκε λέγαμε αυτό άν δεν εισαι λάτρης του ρόκυ βλέπεις μια βλακεία άλλα άν έχεις τις ταινίες του τότε τρελλένεσε εγώ θα το αγοράσω όπως τα άλλα, απλά πρέπει να σου αρέσει, δεν εισαι φάν έ;

Φαν δεν είμαι, αλλά τα προηγούμενα Ρόκυ (εκτός το 5 νομίζω) μου άρεσαν αρκετά. Εννοώ τα είδα ευχάριστα. Αυτό όμως... Άστα να πάνε! :P

Προσωπική άποψη είναι πάντα βέβαια. Περί ορέξεως...;)

Μαριε, μου έδωσες το σπρώξιμο που χρειάζομαι! Εμπιστεύομαι το γούστο σου και θα πάω να δώ ΣΙΓΟΥΡΑ το apocalypto! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ειδα εχτες το βραδυ το Blood Diamond.

πολυ καλη ταινια με πολυ καλες ερμηνιες αν και με χαλασε λιγακι η προφορα του ντι καπριο που ναι μεν προσπαθησε να κανει την σωστη προφορα αλλα υπηρξαν σημεια που το εχανε εντελως

8/10

Εσυ κατι παραπανω ξερεις σιγουρα...;) (προσωπικα δεν το παρατηρησα...)
Τι σου ειναι η εμπειρια ομως;;)
Να σε ρωτησω ομως κατι βρε Θοδωρη;Αυτου του ειδους τα "αγγλικα" που μιλαγε ο Di Caprio αλλα κι εκεινος ο μαυρος που συναντησε οταν πρωτοκατεβηκε απο το αεροπλανο(στην αρχη αρχη) που ηταν ενα ειδος πολυ "αλλαγμενο" -καταλαβαινεις ε;- τα μιλανε πραγματικα σε μερη της Αφρικης;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Λέω να δω το 300 απόψε...θα σας πω εντυπώσεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λέω να δω το 300 απόψε...θα σας πω εντυπώσεις!:)
300 Ειναι ο κανονικος της τιτλος; Σκετο 300;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Εσυ κατι παραπανω ξερεις σιγουρα...;) (προσωπικα δεν το παρατηρησα...)
Τι σου ειναι η εμπειρια ομως;;)
Να σε ρωτησω ομως κατι βρε Θοδωρη;Αυτου του ειδους τα "αγγλικα" που μιλαγε ο Di Caprio αλλα κι εκεινος ο μαυρος που συναντησε οταν πρωτοκατεβηκε απο το αεροπλανο(στην αρχη αρχη) που ηταν ενα ειδος πολυ "αλλαγμενο" -καταλαβαινεις ε;- τα μιλανε πραγματικα σε μερη της Αφρικης;:)
ναι ειναι το λεγομενο "slang english" η "bush english" που μιλανε στα χωρια εξω απο τις πολεις, ειναι συνδιασμος της τοπικης γλωσσας με τα αγγλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki

Νεοφερμένος

Η Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
The Lake House . Αν και αισθηματική ταινία , που δεν παρακολουθώ , πάρα πολύ έξυπνο σενάριο:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
cube zero.

χωρις να εχω δει τα αλλα cube.

δε ξερω για σας, αλλα εγω τρομοκρατουμαι με τετοια σεναρια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
cube zero.

χωρις να εχω δει τα αλλα cube.

δε ξερω για σας, αλλα εγω τρομοκρατουμαι με τετοια σεναρια :(

Δεν και τα αλλα δυο!:)
Ειναι κριμα να μεινεις μονο με το μισο concept του ολου εργου.;)
Aν και το καλυτερο θα ηταν να τα εβλεπες εται:
Cube
Cube 2: Hypercube
Cube Ζero

Και οντως...φανταζεσαι να γινονται τετοια "πειραματα" και να μην ξερουμε τιποτα εμεις;:|:whistle::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
Τελευταία ταινία που είδα?..χμμ...Ο λαβύρινθος του Πάνα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
300!!
Μόλις γύρισα από τον τσινεμά, και ήταν καταπληκτικό!!! :clapup: Νομίζω ότι ήταν ο καλύτερος τρόπος για να γιορτάσω την ημέρα της γυναίκας, φοβερά κορμιά εμφανίζονται..!!Θεός ο Λεονάιντας!:whistle:
Προειδοποίηση σε όποιον πάει να το δει..: Η ταινία είναι βασισμένη σε comic, και να έχετε στο νου σας ότι είναι ταινία, και όχι ντοκυμαντέρ!! Μην περιμένετε δηλαδή να δείτε την πραγματική ιστορία σε όλες της τις λεπτομέρειες! Επίσης, προμηθευτείτε τα εισιτήρια σας όσο πιο νωρίς μπορείτε, γιατί γίνεται ένας σχετικός χαμός! Αυτά!

(Madness? THIS IS SPARTA!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ακριβως ετσι molka και καλα κανεις και το λες.
Συγκεκριμενα στην εικονογραφημενη νουβελα του Frank Miller ή οποια ηταν εμπνευσμενη απο την μαχη των Θερμοπυλων.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top