Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Έγω είδα ξανά το Requiem for a dream και σε συνδυασμό με το προηγούμενο είμαι σε φάση να φουντάρω απ' το παράθυρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ποιο προηγουμενο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ωραίος ρε Γιώργη, με βγάζεις απ' τον κόπο :P
Κοίτα κι εδώ Gio :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Έγω είδα ξανά το Requiem for a dream και σε συνδυασμό με το προηγούμενο είμαι σε φάση να φουντάρω απ' το παράθυρο :P

Ifritako αγορι μου καλο...τι εχουμε;:worry:
Περασαμε τα χαπια του παππου για m&m's και τα παιρνουμε με την χουφτα;:P
Τι ενελλαγες ειναι αυτες ρε συ;
Κανονισε να μου ποσταρεις και κανα αλλο τετοιου ειδους να παρω τους "παπαδες 24/7" να ερθουν να σε διαβασουν!:P
χαχαχα!!!!!!:D

Παντως χωρις αστεια το Johnny got his gun τι προτεινω ανεπιφυλακτα γιατι απλουστατα σε κανει πραγματικα να βυθιστεις σε απιστευτες σκεψεις και να αναθεωρησεις αν πραγματικα εχει βαση η προταση που λεμε πολλες φορες "την τυχη μου γ@μω"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
λολ :D
Απλά είπα να δω τίποτα βαρύ, αλλά έπεσα στα ασήκωτα. Και δε το περιμένα να με αποστομώσει τόσο πολύ το Johnny got his gun, απ' το Requiem ήξερα τι να περιμένω, το είχα ξαναδεί.

Όσο γι αυτό που λες, κυρίως προβληματίζεσαι με τον τελευταίο μονόλογο...
Αλλά γενικά, σκέφτομαι πώς να ένιωθε ένας άνθρωπος στη θέση του; Ούτε να αυτοκτονήσει δε μπορούσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Όσο γι αυτό που λες, κυρίως προβληματίζεσαι με τον τελευταίο μονόλογο...
Αλλά γενικά, σκέφτομαι πώς να ένιωθε ένας άνθρωπος στη θέση του; Ούτε να αυτοκτονήσει δε μπορούσε...

Ακριβως!:worship: :thumbup:
Κι εγω για αυτο επεμεινα σε αυτο το εργο πιο πανω.
Γιατι το Requiem λιγο πολυ ειναι γνωστο το τι εργο και τι στυλ εργου ειναι.Αντιθετα το J.L.H.G. δεν ειναι τοσο γνωστο και πραγματικα ειναι materpiece σαν ιδεα και "αποδοση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Μέσα μου φωνάζω και ουρλιάζω και σκούζω σαν παγιδευμένο ζώο και κανείς δε με προσέχει. Αν είχα χέρια, θα μπορούσα να σκοτωθώ. Αν είχα πόδια, θα μπορούσα να το σκάσω. Αν είχα φωνή, θα μιλούσα και θα μου έκανα παρέα. Όσο κι αν ουρλιάξω κανείς δε θα με βοηθήσει. Ούτε ο Θεός, επειδή δεν υπάρχει Θεός. Όχι σε ένα τέτοιο μέρος. Κι όμως... κάτι πρέπει να κάνω. Επειδή... δε ξέρω πώς μπορώ να συνεχίσω... άλλο έτσι. S.O.S... Βοήθεια...
:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Little Miss Sunshine! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Step Up
H Ταινια ηταν καλη...τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.
Μην περιμενετε τρομερη σκηνοθεσια,μην περιμενετε πρωτοτυπο σεναριο, μην περιμενετε ξεχωριστη φωτογραφια, μην περιμενετε ξεχωριστες ερμηνιες...Μαλιστα σε μια προσπαθεια της να γινει πιο "δραματικη" με ενα συμβαν ασχημο που εγινε προς το τελος αυτης, για εμενα καθε αλλο παρα πετυχε τον σκοπο του.:/: (να με συγκινησει δηλαδη.)
Καλο θα ηταν να το ειχαν αποφυγει το σκηνικο ή αντι για " σκηνη δραμα", να εβαζαν κατι αλλο...
Παρολα αυτα η ταινια μπορει να παρακολουθηθει "ευκολα" σε dvd.Ειδικα αν σας αρεσει ο χωρος μιας και αυτο ειναι το θεμα της.:)
Φυσικα οποιαδηποτε παρομοιωση της με ταινιες χωρου που αφησαν εποχη θα ειναι αστοχη και αδικη για αυτην την ταινια.:redface:
Εκει που μπορω να σταθω ειναι στο εξαιρετικο soundtrack της ταινιας.Πραγματικα εχει πολυ beatαδικη επενδυση καθολη σχεδον της διαρκεια της και αν σε καποιον του αρεσει η μοντερνα μουσικη τοτε σιγουρα θα του αρεσει και το soundtrack.:thumbsup:
(Εχει απο Petey Pablo,Nuttin But Stringz,Neff-U,Fatboy Slim κτλ κτλ)
Και να σταθω και στην πανεμορφη Jenna Dewan.:inlove:
Βαθμος 6/10(αντε 6.5 λογο μουσικης)


The Marine
H ταινια ηταν απλουστα μετρια...ισως και λιγο κατω απο αυτο.Προσωπικα δεν την προτεινω ουτε για dvd.Νοικιαστε την "αλλιως" εαν θελετε να δειτε ενα εργο οπου υπαρχουν πολλες εκρηξεις και πολυ ξυλο.Και ξυλο οχι τοσο ρεαλιστικο δυστυχως.:|
Ο John Cena (πρωταθλητης του wwe για οσους ξερουν) παντως μπορω να σας πω οτι δεν με κουρασε ιδιαιτερα...
Νταξ'...προσωπικα τον περιμενα τελειως χαλια αλλα ανταποκριθηκε καλα στις "λιγες" ομολογουμενος απαιτησεις του ρολου του.
Κριμα για το γεγονος οτι επαιζε κι ενας ηθοποιος που εκτιμω σε αυτην.Μιλαω για τον Robert Patrick.Γνωστος απο το Τerminator II και τα Χfiles.
Με λιγα λογια απο την ταινια μου εμεινε μονο το σωμα του Cena (εκπληκτικο σωμα!),οι εκρηξεις, οι κινησεις του που ηταν παρμενες απο το WWE και οριεμενες καλες εφετζιδηκες σκηνες.Τιποτα αλλο.
Βαθμος 5/10

Undisputed II: Last Man Standing
Kι εδω μην περιμενετε τρομερα νοηματα κι εκπληκτικο σεναριο.
Αλλα η βασικη ιδεα της ταινιας ειναι απλη...Το ξυλο!
Και πιστεψτε με σε αυτον τον τομεα τοσο αυτος που παιζει τον Ρωσο κατάδικο (Scott Adkins) οσο και τον αμερικανο και μοναδικο μαυρο κατάδικο στην ιδια Ρωσικη φυλακη ( Michael Jai White) ειναι και οι δυο πολυ καλοι.
Μπολικο ξυλο -σχεδον σε καθε σκηνη γινοταν και απο ενας τσαμπουκας- και οταν βρισκονταν στο Ring μπορω να πω οτι με ικανοποιησε.
Φυσικα με τιποτα δεν πλησιαζει το επεπεδο ταινιων οπως Οng Bang,Tom yum goong (αν ακι ειναι αλλο ειδους "μαχης" αυτες, αλλα γενικα μιλαμε), ωστοσο δεν με εκανε να βαρεθω.
Να σημειωσω πως και εδω τα σωματα και των δυο πρωταγωνιστων-μαχητων ηταν για ολα τα λεφτα.
Κτηνοι ετσι;Respect.
Ευχαριστο καιτο τελος της ταινιας και καλη μουσικη επενδυση.
Βαθμος 6.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
300
Ά-Ψ-Ο-Γ-Η :clapup:

10/10 :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Peter Sellers
Pink Panther - The Revenge

Simply the best :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ ξαναείδα τα ματωμένα διαμάντια. Για μένα μια ταινία που πιστεύω θα μείνει μέσα μου όπως το Braveheart και Last of the mohicans.
Δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω αλλά δύσκολα πολύ νιώθω έτσι με ταινία και ήταν και η δεύτερη φορά.Η ερμηνεία πάντως του μαύρου ήταν άψογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενα ητανε ΚΑΛΕ, δεν ηταν πολλα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
300. πολυ κλαμα. ελεος πια, σα πολυ ευκολα δε κλαιω..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ ξαναείδα τα ματωμένα διαμάντια. Για μένα μια ταινία που πιστεύω θα μείνει μέσα μου όπως το Braveheart και Last of the mohicans.
Δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω αλλά δύσκολα πολύ νιώθω έτσι με ταινία και ήταν και η δεύτερη φορά.Η ερμηνεία πάντως του μαύρου ήταν άψογη.
Και ακούγοντας τώρα το Soundtrack ένα μπράβο στον James Newton ειδικά για τα κομμάτια του τέλους. Καλά έχω καταστραφεί.

Ενα ητανε ΚΑΛΕ, δεν ηταν πολλα :p
Ναι ε? Νόμιζα ότι ο ελληνικός τίτλος ήταν στον πληθυντικό. Μετάφραση από υπερβολική ταχύτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
300. πολυ κλαμα. ελεος πια, σα πολυ ευκολα δε κλαιω..?

ε,...κι εμένα μου χάλασε λίγο το ρίμελ είναι η αλήθεια... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
@δεσελένε:

είδα επιτέλους το Lost Room (το'χα κατεβάσει όταν το είχες αναφέρει, αλλά δεν είχα χρόνο για να το δω) και μου άρεσε τρελά. Με απογοήτευσε λίγο το τέλος που δεν δίνει μια απάντηση για το αν ο αστυνομικός έγινε object, αλλά φαντάζομαι ότι το έκαναν με τη σκέψη ότι θα γίνει σειρά μετά από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
@δεσελένε:

είδα επιτέλους το Lost Room (το'χα κατεβάσει όταν το είχες αναφέρει, αλλά δεν είχα χρόνο για να το δω) και μου άρεσε τρελά. Με απογοήτευσε λίγο το τέλος που δεν δίνει μια απάντηση για το αν ο αστυνομικός έγινε object, αλλά φαντάζομαι ότι το έκαναν με τη σκέψη ότι θα γίνει σειρά μετά από αυτό.
Και εμένα το τέλος με απογοήτευσε. Αλλά δεν περιμένω ποια κάτι διαφορετικό. Είναι η σύγχρονη αρρώστια των σεναρίων να τελειώνουν σε 5 λεπτά μέσα.
Χαίρομαι που σου άρεσε πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top