Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Fountain.
Μόνο με ένα τρόπο μπορώ να το πω. Χανόσουν μέσα της. Καιρό είχα να νιώσω έτσι.

καλά χαλάρωσε κ σύ :P
το spiderman είναι το καλύτερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μιας και είπες Spiderman... Το είδα τις προάλλες... Απογοητεύτηκα λίγο να πω την αλήθεια... Η ταινία το παρατραβάει με τους τεράααααααστιους διαλόγους και την κοινωνική διάσταση που δίνει στα προβλήματα του Spidy. Άσε που κρατάει 2 ώρες και 20 λεπτά, υπερβολικός χρόνος για ταινία δράσης.

Επίσης δεν μου αρέσει που ο αγαπημένος μου VENOM:
α) είναι φλώρος :P στα κόμικ ήταν πιο σωματαράς
β) παίζει στην ταινία κάτι λεπτά στο τέλος!!!

Με 3 κακούς στην ταινία και με τόσο budget θα μπορούσαν να την είχαν κάνει πολύυυυυυυ καλύτερη.

Δεν είναι ότι πάει τζάμπα το εισητήριο, αλλά απλά ότι βγαίνοντας είσαι απλά ευχαριστημένος από μια καλή ταινία και όχι ενθουσιασμένος από την τρίτη συνέχεια μιας ταινίας με έναν από τους αγαπημένους σου ήρωες :/:

παρόλα αυτά εγώ της έβαλα ένα 7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
τέλεια! 7 στα 10 είναι υπέροχα!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο!!! Πως φαίνεται ο άνθρωπος με γούστο :D :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Όλο έτσι κάνω... θάβω θάβω θάβω και στο τέλος πετάω ένα 7/10 έτσι για το καλό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
XAXAXA

ΑΣΤΑ αυτα, αφού σάρεσε :D :D :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ρε μάπα ήταν το Spiderman3 και αν τολμάς NINJA ξανακατέβα μια βόλτα να τα πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Ρε μάπα ήταν το Spiderman3 και αν τολμάς NINJA ξανακατέβα μια βόλτα να τα πούμε.



χα τολμάω :P θα τα πούμε σύντομα 8)

btw μόλις γύρισα από το alter ego :P
σάαααααααααακη


(πλάκα είχε..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Fountain.
Μόνο με ένα τρόπο μπορώ να το πω. Χανόσουν μέσα της. Καιρό είχα να νιώσω έτσι.

Μου φαινεται ο αρονοφσκι θα χτυπαει μια φορα στα 10 χρονια, αλλα θα μας κοπαναει γερα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το "Miss Poter". Συμπαθητικό αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ειδα το ο διαβολος φοραει prada. συμπαθητικο δε λεω, αλλα το βιβλιο πολυ καλυτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το "Notebook". Πολύ ρομαντικό, το έβλεπα και σκεφτόμουν πόσο αγαπιούνται οι άλλοι και πόσο πληγωμένη είμαι εγώ και ΤΡΕΛΟ ΚΛΑΜΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αχχχ καλή μου, λάθος τρόπος σκέψης!:P Η "σωστή" αντιμετώπιση είναι "Θέλω κι εγώ απ' αυτό και θα το αποκτήσω πάση θυσία" :D

(βέβαια αν διαβάσεις μερικά ποστ πιο πίσω θα δεις πως κι εγώ έδωσα το μερίδιό μου στη softex):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αχχχ καλή μου, λάθος τρόπος σκέψης!:P Η "σωστή" αντιμετώπιση είναι "Θέλω κι εγώ απ' αυτό και θα το αποκτήσω πάση θυσία" :D

(βέβαια αν διαβάσεις μερικά ποστ πιο πίσω θα δεις πως κι εγώ έδωσα το μερίδιό μου στη softex):redface:

:upside: Είμαστε ρομαντικούλες γ@μώτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είδα χτες το βράδυ το "the pursuit of happyness" στα ελληνικά "το κυνήγι της ευτυχίας"

προσπάθησα όσο γίνεται να μην λιώσω στο κλάμα γιατί δεν κάνει καλό στο μωρό :redface:
ο Will Smith με αρκετά καλή ερμηνεία (νταξ δεν έφτασε και τον Sean Penn στο I am Sam, αλλά... )αρκετά καλός στο ρόλο του πατέρα που τρέχει και δεν φτάνει....

Κλάμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
είδα χτες το βράδυ το "the pursuit of happyness" στα ελληνικά "το κυνήγι της ευτυχίας"

προσπάθησα όσο γίνεται να μην λιώσω στο κλάμα γιατί δεν κάνει καλό στο μωρό :redface:
ο Will Smith με αρκετά καλή ερμηνεία (νταξ δεν έφτασε και τον Sean Penn στο I am Sam, αλλά... )αρκετά καλός στο ρόλο του πατέρα που τρέχει και δεν φτάνει....

Κλάμα...

Νομιζω εχουν τρελαθει οι ορμονες σου, αλλιως δεν εξηγειται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
είδα χτες το βράδυ το "the pursuit of happyness" στα ελληνικά "το κυνήγι της ευτυχίας"
Κλάμα...

Κι εγώ είχα πεθάνει μ'αυτήν την ταινία..είχα πέσει σε κατάθλιψη επί 3 ημέρες κι ένοιωθα τόσο άσχημα και ένοχη που σπαταλάω πολλές φορές λεφτά, χωρίς να με νοιάζει ιδιαίτερα,(σε σχέση πάντα με τις καταστάσεις που έθιγε η ταινία..) που έκανα μια βδομάδα να πάρω ακόμα και τσιγάρα.. :'(

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Είδα το "5 λεπτά ακόμα" ελληνική, με τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο και την Παναγιώτα Βλαντή. Πολύ ευχάριστη έκπληξη!
Διαπραγματεύεται το θέμα της ζήλιας και της μετά θάνατον ζωής (με χιουμοριστικό τρόπο) 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
The Big Boss Of It All (4/10)

Είχε ένα αρκετά προτότυπο σενάριο αλλά δεν είχε ιδέες στην σκηνοθεσία για να το στηρίξει. Για εμένα αποτυχία είναι η ταινία που περιορίζεται 2 ώρες σε ένα μόνο μέρος. Κι αυτό ήταν κάτι που είχε αυτή η ταινία, την αποτυχία. Όλες οι σκηνές ήταν στο χώρο ενός βαρετού, συνηθισμένου γραφείου, άντε να είχε και 10 λεπτά σε ένα ζωολογικό κήπο και σε μία hot dog καντίνα. Τίποτα άλλο.

Οι ερμηνίες ήταν μέτριες εώς κακές με εξαίρεση του πρωταγωνιστή που είχε κάτι ενδιαφέρον σε συνδιασμό με το χρακτήρα που υποδύοταν. Επίσης φάνηκε, κατ'εμέ πάντα, σα λάθος των ηθοποιών, οτι το έργο δεν είχε ροή, είχε πολλές φορές κενά, σαν αμηχανία. Βέβαια ίσως αυτό ωφείλεται και στη σκηνοθεσία ή το σενάριο. Δεν ξέρω.

The Football Factory (6/10)

Η ταινία, καθ' όλη τη διάρκεια της, παρουσιάζει μία ομάδα hooligans. Η αλήθεια είναι οτι δεν ήταν αυτό που περίμενα. Στο εξώφυλλο έγραφε οτι περιγράφει σκηνές βίας κι ήλπιζα οτι μέσα απο αυτό θα βγάλει κάποιο μύνημα αντι-hooligan. Όμως έκανα λάθος, η ταινία δεν καταδικάζει τους hooligans, τους δικαιολογεί. Δηλαδή σπρώχνει το θεατή να δει το φαινόμενο του χουλιγκανισμού απο μία άλλη οπτική γωνία απο την οποία θα το δεχτεί και θα το σεβαστεί σαν άποψη και όχι ως έγκλημα.

Το τέλος μου θύμισε την ταινία του Kubrick "Το Κουρδιστό Πορτοκάλι", κατά την οποία ο πρωταγωνιστής χαρακτήρας αρχικά αμφιβάλλει και μετανιώνει για τις πράξεις βίας που είχε κάνει αλλά και για τη βία ως στάση ζωήςμ όμως στο τέλος πεθαίνει και η ψυχή του λυτρώνεται πάνω σε ένα σύννεφο με γυμνές γυναίκες, κάτι που δηλώνει την επιστροφή του στον κόσμο τον οποίο καταδίκασε προηγούμενα. Έτσι κι εδώ, ως κεντρικός χαρακτήρας είναι ο Tommy Johnson, ο οποίος μεγαλώνοντας αμφιβάλλει για το χουλιγκανισμό σε σημείο να σκέφτεται σοβαρά να αλλάξει, όμως ο σκηνοθέτης τον αφήνει να πέσει στα 'βαθιά νερά' αφήνωντας έτσι την εντύπωση στο θεατή, και το αισιόδοξο της όλης υπόθεσης, οτι αφού πλέον ο Tommy γνώρισε την πιο άσχημη πλευρά θα ξυπνήσει και θα μπει στον "καλό δρόμο". Αντίθετα ο Tommy ξυπνάει και βρίσκεται πιο δυναμικά στην ομάδα του, δηλαδή γυρνάει πίσω στο χουλιγκανισμό και τον στηρίζει πιο δυνατά απο πριν.

Έτσι το μόνο μήνυμα που μπορεί να σου αφήσει αυτή η ταινία, αν είσαι χούλιγκαν είναι οτι καλά κάνεις κι είσαι και μην έχεις καμία αμφιβολλία, αν δεν είσαι τότε πρέπει να δεχτείς τους χούλιγκαν και να τους δικαιολογήσεις γιατί είναι άνθρωποι που δεν έχουν κάποιο πιο σημαντικό νόημα ζωής ώστε να οδηγούνται και στη συνέχεια να εξαρτώνται απο το χουλιγκανισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Είδα το "5 λεπτά ακόμα" ελληνική, με τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο και την Παναγιώτα Βλαντή. Πολύ ευχάριστη έκπληξη!
Διαπραγματεύεται το θέμα της ζήλιας και της μετά θάνατον ζωής (με χιουμοριστικό τρόπο) 8/10

Συμφωνω. 8/10 κι απο εμενα.

Ειδα και το γκριν στριτ χουλιγκανς, το οποιο παρολο που ειχε ξυλο και δεν μου αρεσουν τετοιες ταινιες, μου φανηκε πολυ αληθινο και μου αρεσε πολυ γενικοτερα. Το ιδιο και το φουτμπολ φακτορι.

Ειδα επισης ο διαβολος φορουσε prada. Δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top