Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Στο σινεμά, το "Ψυχραιμία" του Περάκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
The Bourne Ultimatum. Καλό ήταν, αλλά δεν τρελάθηκα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Stardust (2007)
Πολύ ωραία ταινιούλα, ευχάριστη, με όμορφα εφέ, συμπαθητικό σενάριο, καλή δόση χιούμορ και περιπέτειας. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
The Year of the Dog
και Rocky Horror Picture Show (για 5η φορά ...είμαι εθισμένη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.

και Rocky Horror Picture Show (για 5η φορά ...είμαι εθισμένη)

Κι εσυ παθιασμενη με το RHPS????(Ειναι πορωση μεταξυ μας)
(ακολουθει φωνη Ηλια Ψινακη:D)

A ωραια!
Κι εσυ "μουρλη" σαν ολες εμας εισαι!:clapup::clapup::clapup::clapup:
Καλως μας ηρθες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Καλως σας βρήκα! Χαίρομαι που βρίσκομαι ανάμεσα σε ομοϊδεάτες χαχαχα
Πως γίνεται κανείς να αντισταθεί στο Dr. Frankenfurter ? :-*:D
Έχεις βρεθεί ποτέ στο live show που κάνουν; Όνειρο το έχω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δυστυχως δεν εχω παρεβρεθει ακομα ρε γαμωτο...:/:
Νομιζω οτι πριν απο μερικα χρονια ειχε γινει ενα στην Ιταλια που ειμαι και μαλιστα καπου στον βορρα οπου ημουν (τωρα ειμαι νοτια) αλλα οταν το πηρα πρεφα ηταν πολυ αργα...:wall:
Ασε...παντως κι εγω πολυ θα το ηθελα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αααα κρίμα!!! Πρέπει να έχει απίστευτη φάση!
ο φίλος μου δούλευε στην Αμερική σε κινηματογράφο που κάθε μήνα έκανε προβολή το RHPS
και γινόταν χαμός μου είπε! φοβερή εμπειρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
τι ειναι αυτοοοοο???:hmm::whistle:

ειστε τοσες πολλες????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Wasabi (2001)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Eastern Promises

την βρηκα αρκετα ενδιαφερουσα, ειχε και πολυ αιμα αλλα η ιστορια ηταν αρκετη καλη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Lookout (2007)

Μιλάμε για τελείως χάσιμο χρόνου, μην σας ξεγελάσει καθόλου η βαθμολογία του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Blood Diamond .
Μου αφησε πολύ καλές εντυπώσεις .Κι από ερμηνίες πολύ καλή.Σε κρατάει μέχρι το τελευταίο λεπτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
1408
Μέτρια προς κακή ταινία. Αν σας αρέσει ο Steven King και δεν σας ενοχλούν οι τρύπες στο σενάριο, οι κακές ατάκες, αλλά αντίθετα σας τραβάει το πολύ σουρεάλ σενάριο, με αρκετά καλή φωτογραφία και ερμηνείες, τότε ίσως αξίζει να τη δείτε. Εγώ δεν είμαι οπαδός του King (το αντίθετο μάλιστα), οπότε ήταν αναμενόμενο να μην μου αρέσει η ταινία.

Δεν μπορώ να πω όμως... σου κρατάει το ενδιαφέρον. Το πρόβλημα είναι το ξενέρωμα όταν τελειώνει και έχεις συνειδητοποιήσει ότι σπατάλησες τόσα λεπτά από την ζωή σου για να δεις μια ιστορία δίχως νόημα :P

5/10 (=ούτε κρύο, ούτε ζέστη) της έβαλα στο IMDB
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε θα λεγα οτι δε βρηκα κανενα νοημα στο 1408, αν και δεν ειναι ταινια που γιαυτο το λογο την βλεπουμε κυριως :P Παντως νομιζω θα μπορουσε να αξιοποιηθει καλυτερα η ιδεα του εργου που ηταν ενδιαφερουσα. Σιγουρα οχι το καλυτερο εργο Κινγκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To 1408 ηταν παρα πολυ καλη ταιναι κατα την γνωμη μου.
Θα μπορουσε να ηταν καλυτερη αλλα παρολα αυτα, το τελικο αποτελεσμα ηταν ικανοποιητικο.
Και το τελος της κατα την γνωμη μου ιδανικο.(Μερικες φορες το "απλο" ειναι και το καλυτερο)


Εγω σημερα ειδα το The Deaths of Ian Stone
Παρα πολυ κλαηταιναι τρομου/θριλερ.
Εξυπνη ιδεα σαν ταινια και με πολυ καλη εξελιξη που πραγματικα με κρατησε.
Για τους φαν του ειδους και για DVD αξιζει 100%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
To 1408 το βρήκα και εγώ καλύτερο από μέτριο. Δεν ήταν τέλεια ταινία, αλλά δεν είχε και τις τεράστιες τρύπες όπως το παρουσιάζεται. Άλλωστε το σενάριο είναι τόσο ανοιχτό σε ερμηνείες που όλα μπορεί να δικαιολογηθούν.

Είδα μόλις στον ΑΝΤ1 το Shattered Glass (2003).
Για ταινία στο σπίτι να περνάει η ώρα είναι καλούλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpouuu

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
οι Χαρλεαδες, αλλα εν μπορω να πω οτι ξετρελλαθηκα, ειχε κατι εξυπνες ατακες αλλα μεχρι εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Είδα το Mrs Dalloway...Προτιμώ το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top