Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Είδα το "There will be blood", αλλά μου φάνηκε εξαιρετικά βαρετή ταινία..

Το Όσκαρ του Α' Ανδρικού ρόλου που κέρδισε ίσως να το αξίζει, αλλά σαν σύνολο η ταινία δεν έλεγε και πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Awake (2007)

Drama / Thriller


Όχι και άσχημο. Σίγουρα είναι καλή ταινία για βραδιά στο σπίτι. Παρουσιάζει μια κατάσταση που δεν είχα φανταστεί ότι μπορεί να συμβαίνει και η οποία είναι αρκετά ανατριχιαστική σαν ιδέα και μόνο. Επίσης έχει μέχρι ενός σημείου ανατρεπτικό σενάριο, αν και μετά γίνεται προβλέψιμο. Παρόλα αυτά, αξίζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
The things we lost in the fire (2007) - Καταπληκτική
Trade (2007) - Πολύ πολύ καλή
Vacancy (2007) - Καλή αλλά προβλέψιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
The Notebook


Παλιά ναι μεν αλλά πολύ συγκινητική :'( Υπάρχει τέτοια αγάπη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Birth Of A Nation"

και ομολογώ με επηρέασε κάπως. Μα οι καταραμένοι νέγροι να έχουν μοναδικό σκοπό της ζωής τους να βιάσουν άσπιλες λευκές???:confused:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δεν είναι τρομερό που μία ταινία "σταθμός" του σίνε έχει τόσο τρομαχτικό θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Μετά από πολύ καιρό ξαναείδα τη λάμψη του Kubrick. Ε τι να πω ...
Ταινιάρα :worship: . Κατατρόμαξα βέβαια. Η σκηνοθεσία θεϊκή, οι ερμηνείες καταπληκτικές. Αν έδιναν Οscar πιο συχνά σε θρίλερ το είχε στο τσεπάκι ο Νίκολσον κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν είναι τρομερό που μία ταινία "σταθμός" του σίνε έχει τόσο τρομαχτικό θέμα?


Γιατί? Οι εικόνες είναι τέκνα της εποχής τους.





Γιατί ο Ντε Λα Φραντσέσκα φορούσε στους Ρωμαίους του Φλωρεντίνικες πανοπλίες?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μόλις είδα την Εξιλέωση και δεν μου άρεσε καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κι εγώ την Εξιλέωση την περίμενα διαφορετική. Είχα διαβάσει πολύ καλές κριτικές αλλά προσωπικά με κούρασε πάρα πολύ. Και στην ουσία αυτό που έδειξε σε 2 ώρες (τόσο δε διαρκούσε περίπου?) μπορούσε άνετα να το δείξει σε 20 λεπτά. Είναι αυτό που λέμε "πολύ κακό για το τίποτα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Είδα το μόλις χώρισα, πολύ γέλιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoZarT

Νεοφερμένος

Ο MoZarT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Το Τελεσιγραφο του Μπορν.Διαφωνω για την
Εξιλεωση εκπληκτικη ταινια σεναριο σκηνοθεσια κουστουμια.Οπως κ η Κιρα Ναιτλι με την πιτσιρικα την Σαορσι Ροναν Τελειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Perspolis.

Πολύ καλό cartoon για την ζωή μιας κοπέλας στο Ιράν στις δεκαετίες 1970-80.
Πολύ καλή σκηνοθεσία, soundtrack και πολύ γέλιο. :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
θα χυθει αιμα!
κουραστικο. αν δεν επαιζε ο lewis δε νομιζω οτι το εργο ειχε να δειξει κατι.
παιδια πιαστηκα στην θεση μου, αργουσε πολυ και τι τελος ηταν αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μετά από πολύ καιρό ξαναείδα τη λάμψη του Kubrick. Ε τι να πω ...
Ταινιάρα :worship: . Κατατρόμαξα βέβαια. Η σκηνοθεσία θεϊκή, οι ερμηνείες καταπληκτικές. Αν έδιναν Οscar πιο συχνά σε θρίλερ το είχε στο τσεπάκι ο Νίκολσον κατά τη γνώμη μου.

Έχω δει την Λάμψη με άλλους ηθοποιούς και θέλω να την δω και με τον Νίκολσον, αλλά όλο το ξεχνάω. Πραγματικά πολύ καλή ταινία.

Χτες είδα το "Ώ αδερφέ μου, που είσαι?"(O Brother, Where Art Thou?), 2000.

Κωμωδία από τους αδερφούς Κοέν, βασισμένη στην Οδύσσεια:P!! Πρωταγωνιστεί ο Τζώρτζ Κλούνεϋ. Ωραία κωμωδία με ανατροπές! Καλή για να περάσεις την ώρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Mou gaan dou (2002) [aka Infernal Affairs]


Crime / Drama / Thriller


Είναι η πρωτότυπη ταινία την οποία αντέγραψε η ταινία The Departed (2006) [aka Infernal Affairs] (που είδα πρόσφατα και έχω σχολιάσει εδώ). Το συμπέρασμα είναι ένα, ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ η αρχική version. Οι Αμερικανοί θέλοντας ίσως να προσθέσουν περισσότερο συναίσθημα ή να γίνουν πιο επεξηγηματικοί (για τους γνωστούς λόγους), δημιούργησαν την ίδια ταινία (με ελάχιστες παραλλαγές προς το χειρότερο), προσθέτοντας 50 λεπτά παραπάνω (σύνολο 2,5 ώρες!!!) τα οποία κούραζαν!:mad:

Με άλλα λόγια η original έκδοση (Mou Gaan Dou) βλέπεται πολύ πιο άνετα, είναι πολύ πιο γρήγορη και το σημαντικότερο, ΔΕΝ ΕΧΕΙ DI CAPRIO!! :D

Το κρίμα είναι ότι αυτή η ταινία έχει βαθμό 8.1 στο imdb ενώ η χειρότερη (κατ' εμέ) αντιγραφή της έχει 8.6!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Deaths of Ian Stone (2007)

Horror / Thriller


Πολύ (επαναλαμβανόμενο) εφέ καθόλου σενάριο. Μου έδωσε την εντύπωση ότι κάποιοι μάθανε να κάνουν 2-3 εφέ με τα οποία γεμίσανε μια ταινία χωρίς κανένα σοβαρό σενάριο. Βάζουμε και δύο σταγόνες συναίσθημα και βγάλαμε ταινία. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
θα χυθει αιμα!
κουραστικο. αν δεν επαιζε ο lewis δε νομιζω οτι το εργο ειχε να δειξει κατι.
παιδια πιαστηκα στην θεση μου, αργουσε πολυ και τι τελος ηταν αυτο?

Περιεργως παρ'οτι καταλαβαινα οτι πηγαινει με αργους ρυθμους, δε με κουρασε καθολου. Και το τελος μ'αρεσε τρελα. Ο Lewis εχει την τρελα στο ματι του, κανονικα \m/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Χτές σαν καλή βραδυά θρίλερ χτύπησαμε 2 θριλεράκια το ένα πιό χάλια απο το άλλο...

Το ένα ηταν "ο μπαλτάς" χάλια εφέ, η υπόθεση δεν ξεκαθάρησε πολλά και γενικά ήταν μία μετριώτητα ενα 2αράκι με το ζόρυ επειδή είχε θράσος η εταιρεία που την δημοσίευσε...

Το δέυτερο λεγόταν Hαck απο την αρχή βάζεις 2-3 πιθανότητες για τον δολοφόνο και σήγουρα πετυχένεις την μία που είναι σωστή, δεν σου δίνει επιλογή να αφεθείς σου δίνει συνεχώς στοιχεία, απο την αρχή, εν το μεταξύ, εφέ δεν θα έλεγα α καλύτερα ένα 5 λόγο της καλής σκέψης της ταινίας, αντε και κάνα δύο καλοί θανάτοι, για να την δεί κάποιος πρέπει να έχει δεί τα ποιό γνωστά θρίλερ, αλλιώς δεν θα μπορεσει να καταλάβει τι γίνετε...

αυτά απο μένα, έχω δεί άπειρα θρίλερ, αυτή η βραδυά ήταν μία αποτυχία, χάσαμε χρόνο, συνήθως κάποια απο τις 2-3 που πέρνουμε κάποια είναι καλή, αυτές ήταν χάσιμο χρόνου και ύπνου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Χτες είδα το "30 μέρες νύχτα".
Πιο πολύ action movie θα το λεγα παρά θρίλερ.
Ακόμα κ όταν τα (wannabe)vampires τρώγανε τους ανθρώπους δεν μας έδειχνε τπτ.
Αλλα ντάξ πρέπει να παραδεχτώ ότι είχαν δώσει πολύ ωραία εικόνα στα τερατάκια τους.
Καλό το hollywood αλλά οχι άλλο josh hartnett. λολ. Κοινώς πατάτα το ταινιάκι.:P


Επροψέ όμως είδα το "Zero Years" μια ταινία του Νίκου Νικολαίδη (θεός χωρέστον) με κάποιες
(άγνωστες σε μένα) ηθοποιές που τελικά άξιζε.:D:D
Στην αρχή μου προκαλούσε λίγο γέλιο (:P) αλλά μετά νταξ άραξα κ την είδα (ήταν κ 2 ώρες πανάθεμα τη) και σε γενικές γραμμές με ευχαρίστησε.
Δλδ τελείωσε κ χάρηκα μαζί με τους χαρακτήρες τις ταινίας.:D
Πολύ καλές ερμηνείες πάντως (εκτός της Βίκυ Χάρρις) και πολύ νερό ρε γμτ.:P
Αυτό το ρημαδόσπιτο στην ταινία έσταζε απο παντού και εγώ έτρεχα κάθε λίγο κ λιγάκι στην τουαλέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top