Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Έχει δει κανείς το Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street με τον Johnny Depp; Αξίζει να το δω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν εισαι τερμα burtonική αξίζει σινεμα, αν οχι κατεβασε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Έχει δει κανείς το Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street με τον Johnny Depp; Αξίζει να το δω;;


Αξίζει κάργα!!
Κ επειδή είναι μιούζικαλ καλύτερα να το δεις στο σινεμά γιατί εκεί θα 'χεις κ μ@μω τους ήχους.:):)

Όπως και να χει πάντως, δες το.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Α καλά λόγια βλέπω... Ωραία, θα τη δω τότε. Ευχαριστώ πολύ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Α καλά λόγια βλέπω... Ωραία, θα τη δω τότε. Ευχαριστώ πολύ :clapup:

Να τη δείς, να τη δείς.
Και να μας γράψεις μετά να μας πείς πως σου φάνηκε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εγώ τελευταία είδα το The Atonement και το Juno. Η πρώτη καλή ήταν αν και σε πολλά σημεία έκανε κοιλιά αλλά η δεύτερη προσωπικά δε μου άρεσε καθόλου. Απορώ κιόλας γιατί έχει τόσο υψηλή βαθμολογία. Δε γέλασα σε κανένα σημείο και μάλιστα πολλές φορές με έκανε να πω "άντε, πότε θα τελειώσει;;;"

Μόλις εχθές είδα και εγώ το Juno. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ! Με άφησε με ένα χαμόγελο στα χείλη. Πολύ γλυκειά ταινία! Δεν σου άρεσαν καθόλου οι ατάκες τις πιτσιρίκας; Σκέτος χείμαρος ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είδαμε το Edmond...
Ιδιαίτερη ταινία, όποιος τη δει πρέπει να έχει υπ' όψιν ότι είναι βασισμένη σε θεατρικό έργο του Mamet.
Οι ηθοποιοί είναι καταπληκτικοί, ειδικά οι Julia Stiles και William C. Macy, αλλά η ταινία είναι λίγο αργή και θα ξυνίσει σε πολλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Μόλις εχθές είδα και εγώ το Juno. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ! Με άφησε με ένα χαμόγελο στα χείλη. Πολύ γλυκειά ταινία! Δεν σου άρεσαν καθόλου οι ατάκες τις πιτσιρίκας; Σκέτος χείμαρος ήταν!

Ενώ δε δυσκολέυομαι να γελάσω, σε αυτή την ταινία δε γέλασα καθόλου. Η υπόθεση δεν ήταν άσχημη αλλά δε μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που το παρουσίασαν. Ενώ φαινόταν ότι όλα αυτά είχαν μία λογική και θα μπορούσε να είναι αληθινή ιστορία σε πολλά σημεία υπερέβαλε σε βαθμό κακουργήματος. Και να φανταστείς ότι αυτή την ταινία την είδα με καλή διάθεση ότι θα δω κάτι καλό. Δεν ήμουν αρνητικά προκατειλημμένη δηλαδή, κάθε άλλο. Δεν ξέρω, ίσως να μην κατάλαβα το χιούμορ αν και δεν το νομίζω. Έχω δει πολλές Αμερικάνικες ταινίες και δεν είχα πρόβλημα να καταλάβω το χιούμορ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Χτες είδα το "30 μέρες νύχτα".
Πιο πολύ action movie θα το λεγα παρά θρίλερ.
Ακόμα κ όταν τα (wannabe)vampires τρώγανε τους ανθρώπους δεν μας έδειχνε τπτ.
Αλλα ντάξ πρέπει να παραδεχτώ ότι είχαν δώσει πολύ ωραία εικόνα στα τερατάκια τους.
Καλό το hollywood αλλά οχι άλλο josh hartnett. λολ. Κοινώς πατάτα το ταινιάκι.:P

Πράγματι, τι θρίλερ ήταν αυτό; άλλο περίμεμες και άλλα βγήκαν, ούτε κάν απάντησαν σε κάποια πράγματα:hmm: αρα δεν είμουν η μόνη που χαλάστηκα:clapup:

Το εισβολή είναι ψιλοκαλό, αν και πάει σε ποιό περιπέτεια, αλλα σαν ταινία είναι καλύτερη απο το 30 μέρες νύκτα, καμ'ία σχέση γιατί εδώ μηλάμε για ιό και όχι για μάνστερ(και ναι δεν κάνω σπόιλερ, και το κουτί το γράφει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το 30 Days of Night προσωπικα το βρηκλα πολυ καλο.
Ηταν πολυ πετυχημενο οσων αφορα την φωτογραφια, τις εξωτερικες σκηνες καθως και για το γεγονος οτι σε ειχε στην τσιτα μην τυχων και τους πιασουν οι "κακοι".
Ειχε δυστυχως μια πολυ αποτυχημενη σκηνη προς το τελος
οπου βασικα σε καποιον του εσκασε ο δυναμιτης μπροστα στην μουρη του κι αυτος βγηκε περπατωντας απο το κτηριο.Ξερετε, ο τυπος με τα μουσια που καρφωσε μεσα στο σπιτι με εκεινο τον εδσκαφεα
, αλλα γενικα ηταν μια πολυ καλη ταινια δρασης.
Ειδικα η αντιθεση που υπηρχε σε πολλα πλανα για το λευκο του χιονιου και το κοκκινο του αιματος που υπηρχε πανω σ'αυτο....αξιζε τρελα!


The Invasion
Mια μεγαλη μετριοτητα με τρυπες στο σεναριο, βιαστικες ερμηνεις και ενα story λιγο πολυ χιλιοειπωμενο.
Δεν θα την ξαναεβλεπα δευτερη φορα.
Ισως μονο το σημειο οπου δειχνει την N.Kidman να φοραει μια ελαφρως seethrοugh πυζαμα.(ειναι και γυναικαρα και κορμαρα, πως να το κανουμε?)

Εαν καποιος θελει να δει ενα πραγματικα ωραιο εργο επιστημονικης φαντασιας, τελειως διαφορετικης φιλοσοφιας με αυτο, αλλα που να εχουν ενα κοινο σημειο του story ** τοτε του προτεινω το :
Equilibrium:worship:
Εκπληκτικο sci-fi/action/thriller εργο με εναν πολυ καλο Christian Bale και Sean Bean.

**Το κομματι στο οποιο ταιριαζει με το invasion ειναι στο οτι ΔΕΝ πρεπει να υπαρχουν συναισθηματα.
Με διαφορετικο τροπο μεσον και λογο στις δυο ταινιες, αλλα μιλαμε για ελλειψη αυτων.
Γενικα το Equilibrium τα σπαει σαν εργο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω φίλε Μάριε για το Equilibrium, αλλά το "30 μέρες νύχτα" θα πω τα χειρότερα. Έκανα το λάθος να το δω σινεμά, μιας και εκείνη την περίοδο (πριν κάτι μήνες) δεν είχε κάτι άλλο αξιόλογο, ενώ ήθελα ποπ κορν (:P). Είχε το χαζό σενάριο
όπου όλα πρέπει να πηγαίνουν στραβά, πάντα να υπάρχει κάποιος στην παρέα που θα κάνει την βλακεία για να τους πιάσουν και κάποιος που στο τέλος θα το παίξει ήρωας και θα θυσιαστεί για τους υπόλοιπους.
Είναι όμως σίγουρα ταινία για τους λάτρεις των splatter films. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φιλε fandago το "30 μερες νυχτα" ναι μεν μου αρεσε, αλλα σιγουρα ΔΕΝ ειναι ταινια για την οποια αξιζεις να δωσεις λεφτα και χρονο για να την δεις cinema.
Ξεχασα να το γραψω πιο πανω, οτι ειναι ταινια DVD για εμενα.
Και ξερεις οταν "κρινω" μια ταινια, μπορει να λαω καλα λογια αλλα εξαρταται α ν μιλαω για DVD ή cinema.
Φυσικα για cinema ειμαι πολυ πιο αυστηρος και τρωω κολληματα και με λεπτομερειες.:/:
Το σεναριο του ειναι οπως το λες...απλως εγω δεν το λεω χαζο, αλλα κλασσικο χολυγουντιανο...(το ιδιο πραγμα θα μου πεις ειναι.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Atonement (2008 )

Πολύ ωραία ταινία, εξαιρετικές ερμηνείες, αλλά στο τέλος σε αφήνει με μία αίσθηση ψυχοπλακώματος... Δεν θα πρότεινα να τη δείτε αν είστε στα down σας :redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
SS Hell Camp [SIZE=-1]
Horrifying Experiments of the S.S. Last Days - όπως τα βιβλία Εκδόσεων Λε Μουφ, ο τίτλος στο εξώφυλλο δεν συμπίμπτει με τον τίτλο του εσωφύλλου) [/SIZE]

(Ι ΑΜ ΝΟΤ ΑΝ ΑΝΙΜΑL! I AM AN ARYAN HUMAN BEING!)



Πρόκειται για ένα κοινωνικό δράμα εποχής (...'70), με μπόλικη *δράση* και σπαραξικάρδιες ερμηνείες. Με βάθρο τις τελευταίες μέρες του Γ' Ράιχ, μια αδυσώπητη Διοικητίς των ΣΣ διεξάγει πειράματα (?) επί αθώων χωρικών. Τώρα τι πειράματα ήταν αυτά με μαστίγια και λαβίδες (αχ! καλέ...) ο Χίτλερ και η ψυχή της.

Η πλοκή εκτυλλίσεται γ(ρ)αμμικά, οι χαρακτήρες είναι πολυδιάστατοι (το ένα δεν είναι πολύ σε τέτοιες παραγωγές?) και η κινηματογραφία άγεται ύπο έναν συνεχή γεννετήσιο οίστρο. Μέσα σε ένα πύργο, ένα χαμόσπιτο και τον ίδιο πύργο μετασκευασμένο σε εκκλησία με δυο μανουάλια, παρακολουθούμε σκηνές αγωνίας, μίσους, Αντίστασης και ...Υποταγής, πάθους και αγνού Σαδομαζοχιστικού έρωτα.

Συστήνεται προς τους έχοντας αυπνίες. Από το 10' και μετά, ο θεός του ύπνου κρεμάστηκε από τις βλέφαρά μου.

10/10 για το πιτσίλισμα με ντοματόζουμο ύστερα από κάθε ευνουχισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Cashback (2006)

Comedy / Drama / Romance


Καλή ταινιούλα. Όμορφα σκηνοθετημένη, με καλή δόση χιούμορ. Έχοντας αρκετή δόση γυμνού (αλλά όχι χυδαίου) οι άντρες σίγουρα θα το απολαύσουν:P
Προτείνεται για βραδιά στο σπίτι με την/τον σύντροφο (όχι του ΚΚΕ:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
2012 Doomsday

Ohhhhhhhhhh.....Myyyyyyyyy......Gooooooooooood!!!!!!!!!!!!!:eek:

H απολυτη μπουρδα...
Κσντε μια χαρη στον εαυτο σας και ΜΗΝ ασχοληθειτε με αυτην την ταινια!

Ενα απιστευτο χασιμο χρονου...
Δειτε το αντιστοιχο ντοκυμαντερ που τα σπαει, αλλα οχι αυτη την αηδια!

Σεναριο? - Ανυπαρκτο!Καλυτερα να διαβαζα Μικυ Μαους!
Σκηνικα? - Εκτος απο μερικα ομορφα μερη στο Μεξικο...το απολυτο μηδεν!
Φωτογραφια? - Κοιταξτε καποια φωτογραφια απο καποια θεια σας στην Αμερικη.Γιατι εδω...αφηστε το!
Εφε? - Ποιο ειναι το τελευται παιχνιδι που παιξατε στο pc σας...το 1998?Ε εκει θα δειτε καλυτερα!
Υποκριτικη? - Ο καλυτερος ηθοποιος στο εργο ηταν ενα δεντρο!

Τελικη βαθμολογια μου 1/10.
Δεν υπαρχει "0" στο Imdb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Jumper(2008)
Action / Adventure / Sci-Fi / Thriller


Μετά από αρκετό καιρό πήγα σινεμά σε αυτήν την ταινία. Δεν κλαίω τα λεφτά μου (αλλά από πότε ρε παιδιά κάνει το εισιτήριο 7.5? με κάρτα στα Odeon; :worry:), αλλά ούτε ξετρελάθηκα. Έχει κάποια καλά εφέ και κάποια σημεία που σε κρατάει τεντωμένο. Δυστυχώς δεν άντεξαν να μη βάλουν αγαπούλες μέσα, αλλά τουλάχιστον οι AnnaSophia Robb (Bridge to Terabithia, Charlie and the Chocolate Factory) και Rachel Bilson είναι συμπαθέστατες :D
Αρνητικό επίσης είναι ότι ένιωσα ότι δεν έκλεισε η ιστορία και μάλλον θα υπάρχει και συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
2012 Doomsday

Σεναριο? - Ανυπαρκτο!Καλυτερα να διαβαζα Μικυ Μαους!


Μην το λες...Τώρα τελευταία τα Μίκυ Μάους έχουν φοβερά σενάρια! ;)
Έχουν πιάσει το νόημα της εποχής. Μέχρι που τα τρία ανηψάκια παίζουν και on-line παιχνίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Giant Monsters All-Out Attack




(Ουραίο Χτ'π'μα Γκ'ζίλλααα!)



Θέλοντας να απομακρυνθώ από το Μέηνστριμ και τις ταινίες γ' -και παρακάτω- διαλογής που μας διαφημίζουν για αξιόλογες, αποφάσισα -έτσι για σπάσιμο- να δω μια αυθεντική ταινία για πεπονόφλουδες.

Αλλα δυστυχώς απέτυχα. Μπορεί το "Ολ άουτ ατάκ" να έχει παιδαριώδες σενάριο και Ντοστογιεφσκικούς διαλόγους που πάντα διακόπτονται από κραυγές, αλλά είναι ένα αριστούργημα οπτικής ποίησης! Το μοντάζ είναι τόσο άτσαλο όσο χρειάζεται για να κρατήσει τον άτυχο θεατή ξύπνιο μέχρι τη στιγμή που όλα τα τέρατα πλακώνονται μαζί πάνω στο φλεγόμενο κουφάρι του Τόκιο (νομίζω, όλες οι καμμένες πόλεις ίδιες μου φαίνονται).

Ο Γκ'ζίλλα έχει απίστευτη ένταση καθ' όλη τη διάρκεια της ταινίας. Πιστεύω πως ο ηθοποιός που Τον ...ενσάρκωσε πρέπει να είχε πολλά απωθημένα με την καρριέρα του, οπότε έβγαλε όλο το άχτι πάνω στον Γκ'ντόρα, ο οποίος θα ήταν το πιο πετυχημένο τέρας στην ιστορία του κόσμου αν δεν του έλειπε ένα βασικό συστατικό: ο αντίχειρας.

Η ταινία αξίζει την προσοχή σας για ένα ρομαντικό βράδυ με τον μόνο άνθρωπο που μπορεί να σας αντέξει - τον εαυτό σας. Αναγκαία προϋπόθεση ποπκόρν, νερό, τον 17ο τόμο της Φαινομενολογίας του Πνεύματος υπό Ι. Καντ, μαξιλάρι και ξυπνητήρι για την επόμενη.
Προφανώς κάτι περισσεύει από την προηγούμενη λίστα - δεν έχω ξύπνημα κυριακάτικα. Άντε μπον νουί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
The Mist (2007) by S.King

Τρομερη ταινια...:eek:
Ειλικρινα την θεωρω παρα παρα πολυ καλη!
Ο Frank Darabont καταφερνει να σκηνοθετισει με τρομερη μαεστρια το "εργο" αυτο του S.King και καταφερε μεσα απο αυτη να μου γεννησει φοβο, αγωνια, οργη, και θλιψη...
Την προτεινω ανεπιφυλακτα.
Ειναι τρομερα ατμοσφαιρικη, με καλες ερμηνεις, χωρις περιττα "αιματα" και πολυ αγωνια.
Ακομα και το γεγονος οτι τα "κακως κειμενα" κανον κρα οτι ειναι ψηφιακα, δεν με ενοχλησε!

8 με 9/10 απο εμενα και σημαντικο "+" το τελος αυτης... :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top