Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ιντιάνα Τζόουνς το 4 πότε βγαίνει?
22 Μαΐου


Λοιπόν σήμερα είδα το:

21 [2008]

Drama


Με μία λέξη: Βαρετό.
Με περισσότερες: αρκετά βαρετό, αλλά συγχρόνως να θέλεις να δεις τι τελικά θα γίνει. Προβλέψιμο σε αρκετά σημεία, με μια μικρή ανατροπή, η ηθοποιία δεν λέει και πολλά. Σκηνοθεσία και μουσική επένδυση απλά υπάρχουν. Αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το είδα χθες...
Νταξ, είχε την πλάκα του. Κλασική Hollywood ταινία είναι μωρέ, ποπ κορν και ροζ τσιχλόφουσκες... Απλά βασίζεται σε αληθινή ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
amores peros....
πιστεύω ότι ήταν η πιο καλη ταινία που έχω δει μέχρι σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
amores peros....
πιστεύω ότι ήταν η πιο καλη ταινία που έχω δει μέχρι σήμερα!

Ποιός είναι ο ελληνικός τίτλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Το "Χαμένες αγάπες" με τον Γκαελ Γκαρσία Μπερνάλ πρέπει να λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Το "Χαμένες αγάπες" με τον Γκαελ Γκαρσία Μπερνάλ πρέπει να λέει.
ναι αυτο λέω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Άσχετο. Το Ποντίκι δίνει το "Δεκαήμερον" του Παζολίνι.
Επίσης η συσκευασία αναφέρει την υπόθεση λάθος... Μπας και είναι συλλεκτικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ως λάτρης των κινουμένων σχεδίων,έκατσα σήμερα και χάζεψα videaκια του γνωστού παιδικού,για 7χρονα,Veggietales..Τα καταχάρηκα και είπα να χαρείτε και εσείς το αγαπημένο μου.Μη ρωτήσει κανείς γιατί το λατεύω.

The Hairbrush Song
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
24 Hour Party People (2002)

Biography | Comedy | Drama | Music



Αν και το είδος της ταινίας δεν με τραβάει, μπορώ να πω ότι τελικά πέρασε μάλλον ευχάριστα η ώρα. Είχε ωραία μουσικά κομματάκια κάποιες καλές ατάκες. Με γνώμονα ότι πρόκειται για biography, θα την έλεγα καλή ταινία. :)

Love, love will tear us apart again :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
National Treasure: Book of Secrets (2007)

Action | Adventure | Mystery | Thriller


Παρόμοια ιδέα με το προηγούμενο στον υπερβολικό του βαθμό όμως. Και τι δεν κάνανε για να βρουν τον θησαυρό αυτή τη φορά, συν του ότι τα έβρισκαν όλα με τη μία. Λιγότερο και χειρότερο χιούμορ και πολύ περισσότερη αμερικανιά. :)


It's All Gone Pete Tong (2004)

Comedy | Drama | Music


Άλλη μια ταινία μουσικού περιεχομένου αυτή τη βδομάδα και αυτή βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα. Καλούτσικη ήταν, εκτίμησα κάπως παραπάνω την ακοή μου. Είχε καλό χιουμοράκι σε κάποια σημεία, αλλά και αρκετά στα οποία βαριόσουν.



Hard Candy (2005)

Drama | Thriller


Αυτή η ταινία αξίζει πιστεύω. Πρωταγωνίστρια είναι η Ellen Page γνωστή πρόσφατα από το Juno. Αν στο Juno έπαιξε μία φορά καλά, εδώ ήταν 10 φορές καλύτερη και σε μικρότερη ηλικία κιόλας. Το σενάριο το βρήκα πρωτότυπο αν και μου άφησε κάποια κενά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Persepolis (2007)

Animation | Biography | Drama
Το Persepolis είναι μια γαλλική ταινία κινουμένων σχεδίων η οποία αναφέρεται στην αληθινή ιστορία μιας Ιρανής η οποία έζησε όλα τα μεγάλα ιστορικά γεγονότα στην χώρα της (αλλαγή του δικτατορικού καθεστώτος, εγκαθίδρυση ισλαμικού καθεστώτος, πόλεμος με το Ιράκ κτλ). Είχε πολύ ενδιαφέρον η όλη ιστορία και ο τρόπος με τον οποίο δείχνουν τους προβληματισμούς της πρωταγωνίστριας και το πάθος της για ένα καλύτερο αύριο. Η συγκεκριμένη ταινία, παρόλο που είναι animation, ειναι μάλλον για "μεγάλους" και όχι για παιδιά, λόγω των γεγονότων που εξιστορεί. Παρόλα αυτά έχει και αρκετό χιούμορ :)

8/10

Horton Hears a Who! (2008)

Animation | Adventure | Comedy | Family
Από τις πιο αστείες ταινίες κινουμένων σχεδίων των τελευταίων ετών. Νομίζω πως μπορώ να το κατατάξω στην ίδια κατηγορία με το Ice Age :D Ο πρωταγωνιστής Χόρτον είναι όλα τα λεφτά!

8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είδα το Ιντιάνα Τζοουνς. ΜΗΝ το δείτε. Τα παρακάτω δεν αποκαλύπτουν τι γίνεται αλλά τι υπάρχει στην ταινία οπότε αν θέλετε διαβάστε τα.
Τι ήταν αυτό! Τι εξωγήινους μπέρδεψαν, τι Μάγιας, τι KGB, τι πυρηνικές εκρήξεις, τι θανατηφόρα μυρμήγκια! Έλεος δηλαδή. Άσε που σε κάθε βήμα υπήρχε προπαγανδισμός. Προπαγάνδα για την Ρωσία, προπαγάνδα για το Χριστιανισμό(τα εξωγηινάκια ήταν 13 σε κύκλο όπως ο Χριστός με τους μαθητές του), μέχρι και την Μακεδονία αναφέρουν.:confused:
Μην χάσετε αυτές τις 2 ώρες από τη ζωή σας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ω εμενα το Indiana Jones μου αρεσε ^^ Οσοι ειναι φανς των προηγουμενων πιστευω θα τους αρεσει. Δεν ειναι αριστουργημα. Ειναι ομως μια ευχαριστη ταινια, φορτωμενη με κλασσικες "ιντι" υπερβολες τυπου ξεφευγω την τελευταια στιγμη, και τα γνωστα Inner jokes με φιδια κλπ. Να πατε να πατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
p2 καλή τενεόυλα, αν σας αρέσουν οι αθώες που μπλέκουν με ψυχάκιδες είναι απίστευτα σωστή επιλογή;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από το Iron Man.
ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

Ενώ δεν είμαι της περιπέτειας, τρελάθηκα!!!
Καταπληκτικός το Robert Downie Jr, το ίδιο και η Paltrow (που συνήθως δε μου αρέσει)...
Τέλεια μουσική, ζωηρή σκηνοθεσία και... όντως χαρακτήρες με βάθος κι αυτοσαρκασμό!
Δείτε το!

επιβεβαιώνω κι εγώ :P το είδα χτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
τελευταια ειδα : ι-4 καλο
ή καλυτερο απο το προηγουμενο


το 21 μου αρεσε αρκετα

το τελευταιο που ειδα ηταν το: ορφανοτροφειο >μετριο<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
επιβεβαιώνω κι εγώ :P το είδα χτες

Για το iron man δε τρελάθηκα... βέβαια ιο το είδα σε dvd που έφτιαξα :redface: και όσο ναι ... χάνεται η μαγεία της μεγάλης οθόνης...

Ι4 λέει το είδα σε cine και "με" άρεσε οεοοοοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η πιο πρόσφατη ταινία που μου ΑΡΕΣΕ ήταν το ''Stage Beauty'' με Billy Cradup και Claire Daines. Βρισκόμαστε στο Λονδίνο την εποχή που οι γυναίκες δεν δικαιούνταν να παίζουν στο θέατρο και οι πρωταγωνιστικοί ρόλοι γυναικών ερμηνεύονταν από άντρες. Παρακολουθούμε τις περιπέτειες 1 πρωταγωνιστή γυναικείων ρόλων, την κρίση ταυτότητας και φύλου που έχει λόγω συγκυριών, ενώ παράλληλα η ταινία είναι ρομαντική, αστεία και ενδιαφέρουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top