Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Κ εγώ το WALL-E είδα σήμερα και μου άρεσε πάρα πολύ! Εκτός του ότι έθετε με πολύ όμορφο και αστείο ταυτόχρονα τρόπο τα σύγχρονα περιβαλλοντικά και κοινωνικά προβλήματα, είχε και πολύ γλυκιά ιστορία.

Πολύ ευχάριστη. Κρίμα που δεν την είδα στο σινεμά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
1.Vantage Point
Έξυπνο σενάριο, αρκετά γρήγορη πλοκή, ίσως κάποιους κουράσει ο ετεροχρονισμός των σκηνών, περίμενα μεγαλύτερο ρόλο απο την Sigourney Weaver, θα προτιμούσα ένα διαφορετικό τέλος θέλω επιτέλους σε μια αμερικάνικη ταινία
να πεθάνει ο πρόεδρος των ΗΠΑ
.
7/10

2. 21
Η δεύτερη φώτο στο ποστ της Νεράιδας.Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.Ο τρόπος που παρουσιαζαν ότι μπορείς τόσο εύκολα να κερδίσεις και μάλιστα χωρίς να γίνεις αντιληπτός όντας απλά ένα κολλεγιοπαιδο με μαθηματική σκέψη ήταν το λιγότερο υπερβολή και μάλλον για να προκαλέσει ενθουσιασμό στους ανίδεους με το παιχνίδι.
5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ είδα το WallE και το λάτρεψα!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Προσπαθώ τώρα να πείσω κάτι φίλους computes scientists να μου φτιάξουν ένα... Λες;;; ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Mamma Mia! (2008 )

Μπορώ να πω μετά βεβαιότητας ότι με απογοήτευσε :(
Λόγω του cast περίμενα κάτι πραγματικά πολύ καλύτερο
Από ερμηνείες θα περίμενα πολύ καλύτερη Μεριλ Στριπ ενώ μου κράτησε το ενδιαφέρον η Τζούλι Γουόλτερς

Σαν θέμα οκ, είναι γνωστό κι όχι ιδιαίτερα πρωτότυπο
Σαν σκηνοθεσία θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο καθώς θα μπορούσαν να έχουν εκμεταλλευθεί τα ελληνικά νησιά και να είχαν πολύ καλύτερη φωτογραφία

Μιούζικαλ φυσικά κι όποιος είναι φαν του είδους θα απογοητευτεί μάλλον
Οι μη φαν ας μην την δουν γιατί θα εκνευριστούν έτσι κι αλλιώς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Burnt after reading
Νταξ καλό ήταν, δεν ενθουσιάστηκα βέβαια, αλλά το είδα ευχάριστα.


Είδα (επιτέλους) και το Corpse Bride. Κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ό.&-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σοβαρά, Κουέ...
Τι να πω, εγώ πέρασα πολύ καλά στο Mamma mia!
Γιατί ήταν μία ταινία ανεπιτήδευτη και χαβαλετζίδικη, που δεν πήγε να προσποιηθεί ότι είναι κάτι άλλο... Απλά έκαναν την πλάκα τους, ενώ οι εικόνες της Ελλάδας με ευχαρίστησαν. Με ρωτάνε, μάλιστα, πολύ συχνά εδώ πού είναι αυτό και αχ τι υπέροχη που μοιάζει να 'ναι η χώρα μου...
Ίσως έπαιξε ρόλο και το ότι το είδα στην Κρήτη, σε θερινό, στην αρχή των διακοπών μου, αλλά και η Meryl Streep με εντυπωσίασε (είχα ανατριχιάσει στο the winner takes it all), και η όλη ατμόσφαιρα... Άλλωστε είναι ένα musical θεατρικό, που κατ' αρχήν βασίζεται στα τραγούδια των Abba και έχει σαν background ένα ελληνικό νησί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
The birds
Πολύ καλή ταινία που σε καθηλώνει... το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το τέλος της,δεν το κατάλαβα:redface:...νομίζω πως τελείωσε κάπως απότομα!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το ''Brideshead Revisited''. Μου αρέσουν πολύ οι αγγλικές ταινίες εποχής, αλλά η συγκεκριμένη κάπου ψιλοέχανε. Ενδιαφέρουσα, με ωραία ατμόσφαιρα, αλλά κάτι της έλειπε. Και στο τέλος δεν με έπεισε. Πάντως πέρασε αρκετά ευχάριστα η ώρα θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.


https://www.imdb.com/title/tt0942385/

- καλη βασικη ιδεα αλλά μετρια σε υποθεση και διαλογους
- καπως αδεια απο αστεια σε πολλα σημεια, περιμενεις παραπανω πλεον απο Στίλερ
- Ο Τζακ Μπλακ διακοσμητικο στοιχειο. Για μενα ειναι υπερεκτιμημενος. Μια ατακα καλη ειχε μονο.

+ εχει καποιες φασεις πολυ καλες
+ ο Ρομπερτ Ντάουνι Τζουνιορ δίνει ρέστα ! Ειδικα υποδυόμενος τον Αυστραλό που υποδυεται τον αφρικανό !
+ ο Τομ Κρουζ με φαλακρα και μπακα....δινει επισης ρεστα. Του παει να παιζει τον ψυχακια !
+ οι περισσοτερες ατακες που αφορουσαν τον Ρομπερτ Ντάουνι Τζουνιορ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
2. 21
Η δεύτερη φώτο στο ποστ της Νεράιδας.Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.Ο τρόπος που παρουσιαζαν ότι μπορείς τόσο εύκολα να κερδίσεις και μάλιστα χωρίς να γίνεις αντιληπτός όντας απλά ένα κολλεγιοπαιδο με μαθηματική σκέψη ήταν το λιγότερο υπερβολή και μάλλον για να προκαλέσει ενθουσιασμό στους ανίδεους με το παιχνίδι.
5/10

Με τη διαφορα οτι η ταινια βασιζεται σε αληθινη ιστορια...(εκτος εαν θυμαμαι λαθος)

Ειδα το The Happening (2008)


Καθολου καλη ταινια...Μην την δεις και στη χειροτερη απλα πεσε για υπνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Mamma Mia! (2008 )

Μπορώ να πω μετά βεβαιότητας ότι με απογοήτευσε :(
Λόγω του cast περίμενα κάτι πραγματικά πολύ καλύτερο
Από ερμηνείες θα περίμενα πολύ καλύτερη Μεριλ Στριπ ενώ μου κράτησε το ενδιαφέρον η Τζούλι Γουόλτερς

Σαν θέμα οκ, είναι γνωστό κι όχι ιδιαίτερα πρωτότυπο
Σαν σκηνοθεσία θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο καθώς θα μπορούσαν να έχουν εκμεταλλευθεί τα ελληνικά νησιά και να είχαν πολύ καλύτερη φωτογραφία

Μιούζικαλ φυσικά κι όποιος είναι φαν του είδους θα απογοητευτεί μάλλον
Οι μη φαν ας μην την δουν γιατί θα εκνευριστούν έτσι κι αλλιώς :P

Μία απαισιότητα ήταν αυτή η ταινία. Την είδα γνωρίζοντας πως πρόκειται για ελαφριά ταινιούλα αλλά ούτε καν διανοήθηκα ότι θα ήταν τόσο κακή και ότι θα με πρόσβαλε τόσο πολύ που θα έφευγα πάνω στο μισάωρο. Θέλω να σβήσω για πάντα από το μυαλό μου τη Μέριλ Στριπ να χορεύει σαν χαζοχαρούμενη παιδούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Hancock

Ενώ στην αρχή φαίνεται ότι μπορεί να διαφέρει και να είναι κάτι ενδιαφέρον τελικά είναι άλλη μία ανούσια ταινία. Έχει καλό cast και περίμενα κάτι καλό αλλά μάλλον απογοητεύτηκα. Δε μου άρεσε καθόλου!! Παρόλα αυτά μπορώ να πω ότι ο Will Smith είναι ένας καλός ηθοποιός και αρκετά πειστικός σε ό,τι ρόλο κι αν τον έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Είδα το Wall-E.
Φανταστική. 9/10.


(Που μπορώ να βρω έναν Μ-Ο?):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Irresistible( 2006 )



Καλη ηταν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο έρωτας στα χρόνια της χολέρας

Όμορφη ταινία, αλλά έχω την αίσθηση ότι δεν απέδιδε σωστά κάποια πράγματα- όπως τον πόνο των πρωταγωνιστών για τη "χαμένη" αγάπη τους... :redface: Ωστόσο έπαιζαν όλοι πολύ καλά και μου έμειναν στο μυαλό μερικές πολύ όμορφες φράσεις:

"Δεν είμαι πλούσιος, είμαι ένας φτωχός που έχει λεφτά- δεν είναι το ίδιο"

"Δεν φοβάμαι το θάνατο, τα γηρατειά φοβάμαι..."

... είπε η μητέρα στον γιό ότι δεν είχε περάσει καμία ασθένεια, εκτός από τη χολέρα και της απάντησε "Μπερδεύεις τον έρωτα με τη χολέρα"


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.


https://www.imdb.com/title/tt0811138/

Δε συμφωνω με το μεσο ορο στο imdb. Ηταν καλυτερη. Μαίκ Μάϊερς, ισως οχι στο καλυτερο του, αλλά γελασαμε καμποσες φορες. Ενδιαφερον καστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Blood Diamond

Η ταινία πραγματεύεται το λαθρεμπόριο διαμαντιών που εξορύσσονται στην Αφρική, κάτω από συνθήκες πολέμου.
Τονίζονται η αξία της οικογένειας, που μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος για το χρήμα, διαπλοκές και αξιοπρέπεια.

Ευτυχώς δε μου άρεσαν ποτέ τα solorocks (:P), ειδάλλως θα αισθανόμουν τύψεις.
Γενικά τη βρήκα συμπαθητική αν και το σενάριο για περιπέτεια ήταν πάνω κάτω συνηθισμένο. Οι καλοί αποφεύγουν τις σφαίρες ενώ όλοι γύρω σκοτώνονται, το κακό παιδί που καταλήγει ήρωας, το κινητό πιάνει στη μέση της ζούγκλας και άλλα τέτοια.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
The man who knew too much
εξαιρετική ταινία που σε καθηλώνει....δεν είναι τυχαίο άλλωστε που σκηνοθέτης είναι ο Alfred Hitchcock;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
The man who knew too much
εξαιρετική ταινία που σε καθηλώνει....δεν είναι τυχαίο άλλωστε που σκηνοθέτης είναι ο Alfred Hitchcock;)

Καλέ πόσες του Χίτσκοκ έχεις δει τις τελευταίες μέρες; :confused:

Γύρισέ το σε Αλμοδοβάρ, φαστ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top