Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 266)
  • Τρελαίνομαι, μ' αρέσει περισσότερο κι από το παγωτό! :redface:

    Ψήφοι: 139 52.3%
  • Ωραίο είναι, αλλά το αντάλλαζα ευχαρίστως με μια βάφλα :P

    Ψήφοι: 68 25.6%
  • Δεν μ' αρέσει βασικά, αλλά το κάνω για να τον/την ικανοποιώ :look:

    Ψήφοι: 22 8.3%
  • Προτιμώ να φάω χαλασμένη φέτα, παρά να το δοκιμάσω! :sick:

    Ψήφοι: 37 13.9%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι λιγότερο αηδία να βάζεις το όργανο του άλλου στο αιδοίο σου με όλα τα μικρόβια που κουβαλάει;
οχι,γιατι ο κολπος εχει εντονα οξινο περιβαλλον για να αντιμετωπισει τα μικροβια του πεους..ο κολπος εχει φτιαχτει για το πεος και αντιστροφως..για το στομα δεν ισχυει αυτη η αντιστροφη σχεση..μονο οι πειραματισμοι του ανθρωπου..



.ξέρω αρκετές περιπτώσεις (σε αντρες αναφερομαι) να μην τους αρεσει να τους παιρνουν πιπα
ειδατε?και αλλοι παλαβοι!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,ειμαστε τελειως ανωμαλοι.!..:slourp::slourp::jumpy::bleh::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ε, για να το λέτε εσείς από μόνοι σας...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:/: αλλιως ειναι να το βαζεις στο στομα σου με οποια γευση συνεπαγεται και αλλιως να μπαίνει απλά μέσα σου......
Τι γεύση πιστεύεις πως έχει; Πώς μπορείς να ξέρεις ότι δεν θα σου αρέσει, η γεύση ειδικά, χωρίς να έχεις δοκιμάσει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Τι γεύση πιστεύεις πως έχει; Πώς μπορείς να ξέρεις ότι δεν θα σου αρέσει, η γεύση ειδικά, χωρίς να έχεις δοκιμάσει; :hmm:

ε όργανο είναι τι γευση μπορει να εχει φράουλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι γεύση πιστεύεις πως έχει; Πώς μπορείς να ξέρεις ότι δεν θα σου αρέσει, η γεύση ειδικά, χωρίς να έχεις δοκιμάσει;

μπορω να σου πω πολλα πραγματα που δεν θελεις να δοκιμασεις για να ξερεις τη γευση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
μπορω να σου πω πολλα πραγματα που δεν θελεις να δοκιμασεις για να ξερεις τη γευση...

σωστα......

Τι γεύση πιστεύεις πως έχει; Πώς μπορείς να ξέρεις ότι δεν θα σου αρέσει, η γεύση ειδικά, χωρίς να έχεις δοκιμάσει; :hmm:
ακραιο πχ........εχεις δοκιμασει ουρα για να ξερεις τι γευση;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ήρθα και εγώ :D:P

Ερώτηση κρίσεως:
Γιατί θεωρείτε κατακριτέο αν σε κάποιον δεν αρέσει το στοματικό;
Δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις σαν την Μαρία η οποία είναι προδιατεθειμένη αλλά αναφέρομαι σε όσους το δοκίμασαν και δεν τους άρεσε…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατί θεωρείτε κατακριτέο αν σε κάποιον δεν αρέσει το στοματικό;
ελα ντε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
μπορω να σου πω πολλα πραγματα που δεν θελεις να δοκιμασεις για να ξερεις τη γευση...
Μπορείς να μου πεις πολλά, αλλά δεν θα ανήκουν στην ανατομία του συντρόφου μου. :P
Ωστόσο εγώ δεν την προτρέπω να δοκιμάσει για να γνωρίσει τη γεύση. Αναρωτιέμαι από πού έχει αυτή τη βεβαιότητα ότι η γεύση θα είναι κακή, κάτι για το οποίο δεν θα μπορούσα να σου εγγυηθώ για κανένα από αυτά που θα είχες να μου προτείνεις να δοκιμάσω...

Ερώτηση κρίσεως:
Γιατί θεωρείτε κατακριτέο αν σε κάποιον δεν αρέσει το στοματικό;
Καθόλου κατακριτέο δεν το θεωρώ. Καθένας διαθέτει το σώμα του όπως εκείνος νομίζει καλύτερα.
Να καταλάβω προσπαθώ και απαντήσεις του τύπου "είναι αηδία" δεν είναι διόλου διαφωτιστικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μπορείς να μου πεις πολλά, αλλά δεν θα ανήκουν στην ανατομία του συντρόφου μου.
ο πρωκ΄τος,το παχυ εντερο??τα κοπρανα?τα ουρα? δεν ειναι αυτα παραγωγα της ανατομιας του συντροφου σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Άγγελε, εγώ σου απάντησα πιο πάνω γιατί μου αρέσει το στοματικό. Θα ήθελες να μας πεις κι εσύ γιατί δεν σου αρέσει να σου κάνουν στοματικό;
Εσύ σαν άνδρας δεν θα χρειαστεί να δοκιμάσεις απολύτως τίποτα, άρα τι είναι αυτό που σε απωθεί στην ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Για να μπω και λίγο στην κουβέντα, νομίζω ότι αυτά τα θέματα δεν είναι θέματα γεύσης ή αφής κλπ αλλά είναι καθαρά θέματα μυαλού. Αν το μυαλό έχει «ρυθμιστεί» προς την μία ή την άλλη κατεύθυνση, αυτό δεν αλλάζει εύκολα. Εγώ π.χ. δεν μπορώ με τίποτα να φάω τα γεμιστά! Όλα τα υλικά που τα συναποτελούν, μου αρέσουν. Και η ντομάτα και η μελιτζάνα η πιπεριά το ρύζι και οι πατάτες. Αλλά με τον συνδυασμό που είναι στα γεμιστά, δεν μπορώ να τα φάω με τίποτα. Δεν είναι ότι δεν είναι γευστικά. Απλώς το μυαλό μου έχει ρυθμιστεί έτσι. Βέβαια, θα μου πείτε ότι τα γεμιστά τα έχω δοκιμάσει πολλάκις και ξέρω την γεύση. Και θα σας πω ότι κάποιες φορές τα κατάφερα και τα έφαγα αλλά πάντα με το ζόρι. Το μυαλό μου έχει ρυθμιστεί αλλιώς...

Για να φέρω ένα ακόμη πιο απτό παράδειγμα, μπορώ να μιλώ για ώρες σε κάποιον που δεν του αρέσει για το πόσο ωραίος είναι ο πατσάς. Αλλά το πιθανότερο είναι ότι δεν θα τον δοκιμάσει καν. Απλούστατα έχει ρυθμιστεί το μυαλό του να το θεωρεί κάτι το σιχαμένο. Δεν μπορώ να του αλλάξω άποψη. Ούτε να τον πείσω με το ζόρι να το δοκιμάσει. Εγώ πάντως θα το απολαμβάνω:P

Και για να έρθω στο θέμα, προφανώς και δεν υποχρεούται κανένας να του αρέσει ούτε και να το δοκιμάσει αν δεν θέλει νομίζω. Τώρα το τί αρέσει στον καθένα, περί ορέξεως ...κολοκυθόπιτα
















Εγώ πάντως δεν θα σας αποκαλύψω τις προτιμήσεις μου:pfff:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα σας αποκαλύψω τις προτιμήσεις μου:pfff:

:P



α ρε πιτ :/:

προδόθηκες από το στάτους σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Sweet Butterfly, εγώ άλλο πράγμα θα σε ρωτήσω: Έχεις ορμές; Έχεις ερεθιστεί ποτέ; Έχεις αυνανιστεί ποτέ; Έχεις φτάσει σε οργασμό;

Το σεξ δεν το θεωρώ προσωπικά καθόλου απαραίτητο για τη διαμόρφωση σεξουαλικών προτιμήσεων, αυτές διαμορφώνονται σε πολύ μικρότερη ηλικία, σε επίπεδο φαντασίωσης. Τα παραπάνω όμως τα θεωρώ σαφώς απαραίτητα για τη διαμόρφωση οποιασδήποτε σεξουαλικής προτίμησης. Χωρίς πραγματικά σεξουαλικά ερεθίσματα, ο,τι και να λέει κανείς είναι σε επίπεδο ρομαντικού ροζ συννεφακίου (όπου όντως δεν πολυκολλάει στοματικό σεξ, διότι στα παραμύθια που διαβάζαμε ως κοριτσάκια η αυλαία έπεφτε πάντα πριν φτάσει ο πρίγκηπας στο κρεβάτι με τη χιονάτη και ποτέ δεν μαθαίναμε τι όργια έκαναν εκεί :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Sweet Butterfly, εγώ άλλο πράγμα θα σε ρωτήσω: Έχεις ορμές; Έχεις ερεθιστεί ποτέ; Έχεις αυνανιστεί ποτέ; Έχεις φτάσει σε οργασμό;

Το σεξ δεν το θεωρώ προσωπικά καθόλου απαραίτητο για τη διαμόρφωση σεξουαλικών προτιμήσεων, αυτές διαμορφώνονται σε πολύ μικρότερη ηλικία, σε επίπεδο φαντασίωσης. Τα παραπάνω όμως τα θεωρώ σαφώς απαραίτητα για τη διαμόρφωση οποιασδήποτε σεξουαλικής προτίμησης. Χωρίς πραγματικά σεξουαλικά ερεθίσματα, ο,τι και να λέει κανείς είναι σε επίπεδο ρομαντικού ροζ συννεφακίου (όπου όντως δεν πολυκολλάει στοματικό σεξ, διότι στα παραμύθια που διαβάζαμε ως κοριτσάκια η αυλαία έπεφτε πάντα πριν φτάσει ο πρίγκηπας στο κρεβάτι με τη χιονάτη και ποτέ δεν μαθαίναμε τι όργια έκαναν εκεί :D)

τίποτα απ αυτά που με ρωτάς δεν έχω κάνει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
tw Τις μπάμιες πρώτα τις έφαγα και μετά τις απέριψα..
παντως τα ρεβυθια προσπαθησα να τα δοκιμασω, δεν τα δοκιμασα αλλα με αηδιαζουν απο τοτε.

ναρκωτικα δεν εχω κανει ακομα, αλλα, συμφωνα με αυτη την αποψη, πρωτα ας δοκιμασω και μετα ας εκφερω αποψη

Να καταλάβω προσπαθώ και απαντήσεις του τύπου "είναι αηδία" δεν είναι διόλου διαφωτιστικές...
διαφωτιστικοτατη ειναι. απανταει στην ερωτηση "ποια ειναι η γνωμη σας για το στοματικο".
απλα δεν την τεκμηριωνει.

εσας γιατι σας αρεσει;





γιατι ετσι... μαθατε


Γιατί θεωρείτε κατακριτέο αν σε κάποιον δεν αρέσει το στοματικό;
γιατι διαφερει απο αυτο που πιστευουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
τίποτα απ αυτά που με ρωτάς δεν έχω κάνει......
Έπεσα διάνα!

Μα τότε πώς είναι δυνατόν να ξέρεις εκ των προτέρων τι θα θέλεις να κάνεις όταν είσαι σε αυτό το mode?
Όλα όσα γίνονται στο σεξ, τα θέλει ο καθένας επειδή είναι σε αυτό το mode (ή επειδή θυμάται πώς είναι), αλλιώς αν δεν είσαι ήδη ερεθισμένος δεν σου κάνουν καμία αίσθηση. Προφανώς γι'αυτό σου φαίνεται αηδία, γιατί το βλέπεις απογυμνωμένο από κάθε ερωτισμό και χωρίς καν να το συνδέεις με συγκεκριμένο άνθρωπο.
Όταν θα γνωρίσεις όλο αυτό τον κόσμο του ερωτισμού (και ελπίζω να πέσεις σε κάποιον που να είναι σε θέση να κατανοήσει τι συνεπάγεται η τόση απειρία και να συμπεριφερθεί αναλόγως) δεν ξέρω αν θα αλλάξεις άποψη, αλλά σίγουρα θα αλλάξεις πάρα πολύ οπτική γωνία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
εσας γιατι σας αρεσει;

γιατι ετσι... μαθατε
Αν είναι να κάνουμε παράλληλους μονολόγους, να μου το πείτε να απέχω. :mad:
Έχω γράψει παραπάνω και με λεπτομέρειες γιατί μου αρέσει το στοματικό.
Περιμένω λοιπόν κι από την άλλη πλευρά να κάνει το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top