Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Την Λάρισα...(σε είδα και λαχτάρησα :hehe: )

Τελείως αδιάφορη σαν πόλη,αν και ομολογώ ότι εκεί ήπια την πιο τέλεια σοκολάτα του κόσμου :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Λάρισα και Γρεβενά.Τελείως αδιάφορες πόλεις,χωρίς χρώμα και ομορφιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Λάρισα, Κόρινθος οι πιο άσχημες πόλεις της Ελλάδας, με διαφορά. Και η πόλη όπου ζω (Ηράκλειο) είναι άσχημη, αλλά κάτι τα τείχη, κάτι η παραλιακή, κάτι οι κάτοικοι, το σώζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πτολεμαϊδα και Γρεβενα....
απαπαπαπαπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ιωάννινα (βρωμάει η λίμνη τους το καλοκαίρι.στην εκδρομή δεν μπορούσα να βγω έξω χωρίς να κρατήσω την αναπνοή μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GusMark123

Νεοφερμένος

Ο GusMark123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η ασχημοτερη πολη της Ελλαδας νομιζω πως ειναι η πτολεμαιδια κ η ομορφοτερη οσο περιεργο κι αν σας φενεται η τριπολη. Περυσι τον χειμωνα λογω της δουλειας μου επισκευθηκα την τριπολη. Ειχα ακουσει γι αυτην την πολη τα πιο αρνητικα σχολεια και περημενα να συναντησω μια τελειως αδιαφορη πολη. Αντιθετα ομως εμενα δε μου φανηκε αδιαφορη αλλα μια μαγικη πολη με πολυ πρασινο, καθαρο αερα, και χιονισμενες σκεπες. Μπορει η κοντινοτερη παραλια να βρισκωταν 35 λεπτα μακρια απο το κεντρο μα ηταν ενας ιδανικος χειμωνιατικος προορισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marlo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
με ψυχοπλακωνουν οι πολεις που εχουν γυρω γυρω βουνο, εξ'ου και η επιλογη μου
αφού και η αθήνα γύρω γύρω βουνά έχει, γι'αυτό και λέμε "το λεκανοπέδιο Αττικής"...:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATD95

Νεοφερμένος

Ο Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κατα τη ταπεινη μου γνωμη,σε ΟΠΟΙΑ πολη και αμα μενεις για ολη σου τη ζωη(ή εστω για μεγαλο χρονικο διαστημα)τη βαριεσαι επειδη μαθαινεις τα μερη,αξιοθεατα,ανθρωπους...η ζωη θελει ποικιλια δε μπορεις να γεννηθεις,μεγαλωσεις και πεθανεις στο ιδιο μερος...εγω π.χ ειμαι 18 χρονων κσι ολη μου τη ζωη μεχρι τωρα τη περασα θεσσαλονικη...καποιος που μενει Αθηνα οταν ερθει θα μαγευτει και οκ ωραιο μερος παντα εχεις καπου να πας αλλα επειδη την εχω σιχαθει δε με εξιταρει πλεον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Επειδή έχω ταξιδέψει και έχω δει και άλλες πόλεις, θα πω η Δράμα γιατί είναι συνέχεια με συννεφιά και βροχές...
Αν είχα την οικονομική δυνατότητα να έμενα αλλού θα επέλεγα την Θεσσαλονίκη που την αγαπάω πάρα πολύ...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenikam

Νεοφερμένος

Η elenikam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΚΙΛΚΙΣ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Άν δεν έχεις ταξιδέψει σε όλες τις πόλεις δεν μπορείς να είσαι αντικειμενικός, προσωπικά πέρα απο την Αθήνα μου έχει προκαλέσει άσχημη εντύπωση και ο Βόλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
στον επιβλητικό λόφο του Κουλά, στους πρόποδες του οποίου απλώνονται οι Σέρρες, είναι υπέροχα.

Μετά… όλο κατηφόρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral Fin

Νεοφερμένος

Ο Admiral Fin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
H ομορφότατη; Νομίζω πόλη της Σύρου, πόλεις νησιών γενικά, Θεσσαλονίκη, Σέρρες, Ηράκλειο, Λάρισα(Με τα βιας και απο την απειροελάχιστη εμπειρία μου, η Λάρισα(Προσοχή και υπενθύμιση: Η Λάρισα ΔΕΝ είναι επαρχία. Η Λάρισα είναι ΠΟΛΗ. Οτιδήποτε ΚΟΝΤΑ ΕΞΩ απο τον Ν. Λάρισας ΕΙΝΑΙ επαρχία. Αυτό ΕΙΝΑΙ η επαρχεία. Morons.) είναι ένα δίπολο κέρμα. Η Λάρισα είναι μεγαλύτερη απο τις Σέρρες οπότε έχεις πιο ωραία πράγματα αλλά τα κακά την βυθίζουν.)
Η χειρότερη; Βόλος , Πτολεμαΐδα, Γρεβενά(οκ...έχει φύση όμως), Χανιά(ναι είναι στην πραγματικότητα απαίσια...βάλτε γυαλιά)Λάρισα

Δεν μετράω κωμοπόλεις και κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Χειρότερη πόλη: Τρίπολη
Η Αθήνα θα έλεγα είναι ταυτόχρονα η πιο όμορφη αλλά και η πιο άσχημη πόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμένα παντως η Λάρισα μου φαίνεται εντελώς χαλια. Χωρις θάλασσα, με άθλια κακόγουστα κτήρια (γενικα η Ελλάδα δεν φημίζεται για την αρχιτεκτονική των πόλεων της αλλα στη Λάρισα νομίζω οτι έχει παραγίνει το κακό),για να μην πω για τις ομορφες μυρωδιές του...υπονόμου που σε ακολουθούν κυρίως στα μικρά δρομάκια :sick: Το κέντρο ειναι μεγάλο και εχεις επιλογές για να βγεις, ναι,αλλα κατα τ'αλλα... Δεν θα μπορούσα να με φανταστώ να μένω εκεί το καλοκαίρι ας πούμε. (Όχι οτι εδω δεν σκάμε στη ζέστη αλλα υπάρχει και μια θάλασσα δίπλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Προσωπικά Αθήνα δεν θα πήγαινα με την καμία. Πρέπει να γίνει πιο "Ευρωπαϊκή" πόλη/πρωτεύουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εμένα παντως η Λάρισα μου φαίνεται εντελώς χαλια. Χωρις θάλασσα, με άθλια κακόγουστα κτήρια (γενικα η Ελλάδα δεν φημίζεται για την αρχιτεκτονική των πόλεων της αλλα στη Λάρισα νομίζω οτι έχει παραγίνει το κακό),για να μην πω για τις ομορφες μυρωδιές του...υπονόμου που σε ακολουθούν κυρίως στα μικρά δρομάκια :sick: Το κέντρο ειναι μεγάλο και εχεις επιλογές για να βγεις, ναι,αλλα κατα τ'αλλα... Δεν θα μπορούσα να με φανταστώ να μένω εκεί το καλοκαίρι ας πούμε. (Όχι οτι εδω δεν σκάμε στη ζέστη αλλα υπάρχει και μια θάλασσα δίπλα).

Βολιωτισσα, λογικο :P:P

Πλακα πλακα το καλοκαιρι στη Λαρισα δεν αντεχεται αλλα οι περισσοτεροι Λαρισαιοι εχουν εξοχικα στα παραλια του νομου...

Χειρότερη πόλη: Τρίπολη
Η Αθήνα θα έλεγα είναι ταυτόχρονα η πιο όμορφη αλλά και η πιο άσχημη πόλη

Τα εχουμε πει, η Αθηνα δεν συγκρινεται με τις υπολοιπες πολεις της Ελλαδας λογω εκτασης και πληθυσμου.

H ομορφότατη; Νομίζω πόλη της Σύρου, πόλεις νησιών γενικά, Θεσσαλονίκη, Σέρρες, Ηράκλειο, Λάρισα(Με τα βιας και απο την απειροελάχιστη εμπειρία μου, η Λάρισα(Προσοχή και υπενθύμιση: Η Λάρισα ΔΕΝ είναι επαρχία. Η Λάρισα είναι ΠΟΛΗ. Οτιδήποτε ΚΟΝΤΑ ΕΞΩ απο τον Ν. Λάρισας ΕΙΝΑΙ επαρχία. Αυτό ΕΙΝΑΙ η επαρχεία. Morons.) είναι ένα δίπολο κέρμα. Η Λάρισα είναι μεγαλύτερη απο τις Σέρρες οπότε έχεις πιο ωραία πράγματα αλλά τα κακά την βυθίζουν.)
Η χειρότερη; Βόλος , Πτολεμαΐδα, Γρεβενά(οκ...έχει φύση όμως), Χανιά(ναι είναι στην πραγματικότητα απαίσια...βάλτε γυαλιά)Λάρισα

Δεν μετράω κωμοπόλεις και κτλ.

Αστειο να θεωρουμε την Ερμουπολη πολη και να τη βαζουμε σε συγκριση με τη Λαρισα, το Βολο κι ακομα περισσοτερο τη Θεσσαλονικη οταν εχει 13,000 κατοικους.

Η Λαρισα ειναι επαρχιακη πολη. Μεγαλη για τα δεδομενα της Ελλαδας βεβαια. Το ιδιο και ο Βολος, το Ηρακλειο ή η Πατρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Θεωρώ ότι οποιαδήποτε πόλη βλέπει θάλασσα, υπερτερεί σε σχέση με κάποια άλλη που είναι μέσα στα βουνά. Βέβαια, μάλλον εξαρτάται από τα γούστα του καθενός, αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ζω σε ένα μέρος που να μην βλέπω την θάλασσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top