Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θεωρώ ότι οποιαδήποτε πόλη βλέπει θάλασσα, υπερτερεί σε σχέση με κάποια άλλη που είναι μέσα στα βουνά. Βέβαια, μάλλον εξαρτάται από τα γούστα του καθενός, αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ζω σε ένα μέρος που να μην βλέπω την θάλασσα.

Και εγώ εξαρτημένη από το στοιχείο του νερού:P

Ζώντας πάντα κοντά σε μέρη που έχουν νερό...

Η πόλη που μένω συνδυάζει νερό και βουνό. Από το καινούριο μου σπίτι βλέπω αυτό:

Στο φροντιστήριο αυτό:

Στο χωρίο:

Παλιότερα έβλεπα στην άλλη πόλη που έμενα:

Και ακόοομα πιο μικρή:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγώ πάντως βλέπω την απέναντι πολυκατοικία.
Στο πατρικό βλέπω ένα βουνό δίχως πράσινο και ερείπια
και στη σχολή βλέπω μαύρη(το βράδυ) ερημιά

Κατά τ' άλλα, δε σε ζηλεύω καθόλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Και εγώ εξαρτημένη από το στοιχείο του νερού:P

Ζώντας πάντα κοντά σε μέρη που έχουν νερό...

Η πόλη που μένω συνδυάζει νερό και βουνό. Από το καινούριο μου σπίτι βλέπω αυτό:

Στο φροντιστήριο αυτό:

Στο χωρίο:

Παλιότερα έβλεπα στην άλλη πόλη που έμενα:

Και ακόοομα πιο μικρή:
Στον παράδεισο μένεις; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ πάντως βλέπω την απέναντι πολυκατοικία.
Στο πατρικό βλέπω ένα βουνό δίχως πράσινο και ερείπια
και στη σχολή βλέπω μαύρη(το βράδυ) ερημιά

Κατά τ' άλλα, δε σε ζηλεύω καθόλου :P
:redface::redface::redface:
Στον παράδεισο μένεις; :eek:

Στον παράδεισο που λέγεται Καστοριά:P
Και παλιότερα στο πολυαγαπημένο Μόναχο και τα όμορφα Τρίκαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Deutch lover ποτε εφυγες απο τα Τρικαλα? Βασικα ποσα χροναι εμεινες? Ρωταω γιατι εκει μενω ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεν σε λέω

Νεοφερμένος

Ο Δεν σε λέω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Αθήνα,έχω πάει πολλές φορές και έχω μείνει κι όλας.
Πολύ άθρωποι,πολύ αλλοδαποί,κλέφτες,εγκληματικοτητα,καθόλου πράσινο,ρύπανση,τεραστιες αποστάσεις και δυσκολη μεταφορα.
Ίσως να μην ειναι ολες οι περιοχές έτσι αλλα στο σύνολο....
Είναι ωραιο,τουλαχιστον για μενα,να επισκεπτομαι την αθηνα,γιατι ειναι κατι διαφορετικο,μπορω να βρω τα παντα εκει.Θα μαρεσε να κανω βολτες αλλα ειναι κι ολα αυτα που ειπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Υπάρχουν και λίγο άνθρωποι, λίγο αλλοδαποί δηλαδή;:confused:

Αχαχαχαχαχα ελα ρε μην το πειράζεις έκανε ενα ορθογραφικό ντροπή.Εννοούσε πολλοί ανθρωποι,πολλοί αλλοδαποί οσον αφορά το κέντρο της Αθήνας έχει αλλάξει αρκετά τα τελευταία 20 χρόνια πλέον σε κάποιες στοές βρωμάει ούρα απο χρήστες ναρκωτικών πριν καμιά 5 χρόνια κάποιοι τσαντάκηδες συχνάζανε εξω απο την Εθνική Τράπεζα στην Ομόνοια και κλέβανε καμιά αλυσίδα η καμιά τσάντα απο πελάτες.Να βλέπεις νεκρο άτομο παγωμένο σε τηλεφωνικο θάλαμο στο κέντρο της Αθήνα και να παίρνεις το ΕΚΑΒ να έρθει να τον παραλάβει.Δεν νομίζω να ήταν έτσι ας πούμε το 1970-1980 όπως έχει καταντήσει σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αχαχαχαχαχα ελα ρε μην το πειράζεις

Actually ήταν το μόνο κομμάτι του ποστ του που άξιζε να σχολιαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Βεροια, Κιλκις και Δυδιμοτειχο... Πολυ ζεστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral Fin

Νεοφερμένος

Ο Admiral Fin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και εγώ παρατήρησα πρόσφατα πως η Λάρισα είναι για τον ακατανόμαστο. Οι άνθρωποι βέβαια κάτι ταλαίπωρα άχρηστα κακοντυμένα σκουπίδια που μετά βιας ντύνονται και ζουν. Σαν γύφτικη λίγδα φτυσμένη στα πεζοδρόμια.

Οι Σέρρες είναι τιτάνια ανώτερες σε ομορφιά, σε άνεση, σε στυλ και ησυχία. Μόνο ο Serres Snake Hunter το χαλάει ολίγον.

Προσπάθησα να δω την Λάρισα σαν κάτι καλύτερο μα δεεεεεεν. Άσ' το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
η χειροτερη πολη ειναι η αλεξανδρουπολη και μετα η κομοτηνη.χαλια μαυρα.ασε που ακους και ολο τουρκικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πιστεύω η Δράμα είναι μία γενικά, όχι και τόσο ωραία πόλη. Δεν έχει τίποτα σπουδαίο να δεις. Η πόλη είναι γεμάτη με γυράδικα και καφετέριες, πάρα πολλά γυράδικα και πάρα πολλές καφετέριες, τίποτα άλλο. Γενικά γεροντοκρατούμενη, και οι περισσότεροι της νέας γενιάς είναι κάτω των 17. Σπάνια θα βρεις παρέες 20+, νιάτα κλπ.
Γενικά όμως είναι ήσυχη πόλη, χωρίς φασαρίες.

Μια άλλη κακή πόλη, κατ' εμέ, είναι η Αθήνα. Πιστεύω η Θεσσαλονίκη είναι κλάσης ωραιότερη από την Πρωτεύουσα :D Βέβαια μπορεί να φταίει το ότι 7 εκατ. άνθρωποι ζουν συνολικά στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη, και οι υπόλοιποι 2 εκατ. σκορπισμένοι στην επαρχία...

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί δεν αναπτύσσουν την Σπάρτη για παράδειγμα, ή κάθε ιστορική πόλη. Κατά την γνώμη μου, η Σπάρτη έπρεπε να ήταν από τις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας, να φτάνει την Θεσσαλονίκη, όπως να είναι και τουριστικός προορισμός. Ακούνε οι ξένοι "Σπάρτη" και "σπαρτιάτες" από την ιστορία και από τις ταινίες, και όταν πάνε εκεί, βλέπουν μια επαρχιακή πόλη, 20.000 κατοίκων...
Τι κάνουν οι Δήμαρχοι και ο/η Περιφερειάρχης στην Σπάρτη?! Δηλαδή έλεος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θεωρω τον βολό πανεμορφο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί δεν αναπτύσσουν την Σπάρτη για παράδειγμα, ή κάθε ιστορική πόλη. Κατά την γνώμη μου, η Σπάρτη έπρεπε να ήταν από τις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας, να φτάνει την Θεσσαλονίκη, όπως να είναι και τουριστικός προορισμός. Ακούνε οι ξένοι "Σπάρτη" και "σπαρτιάτες" από την ιστορία και από τις ταινίες, και όταν πάνε εκεί, βλέπουν μια επαρχιακή πόλη, 20.000 κατοίκων...
Τι κάνουν οι Δήμαρχοι και ο/η Περιφερειάρχης στην Σπάρτη?! Δηλαδή έλεος! :D

Ποια Σπάρτη μωρέ..
Δεν είναι ούτε καν παραθαλάσσια πόλη. Τι να την κάνεις;
Άσε που είναι και μέσα στα κατσάβραχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν είναι η θάλασσα το παν. Πάρα πολλές πόλεις ανα τον κόσμο είναι υπέροχες, και χωρίς την θάλασσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πιστεύω η Δράμα είναι μία γενικά, όχι και τόσο ωραία πόλη. Δεν έχει τίποτα σπουδαίο να δεις. Η πόλη είναι γεμάτη με γυράδικα και καφετέριες, πάρα πολλά γυράδικα και πάρα πολλές καφετέριες, τίποτα άλλο. Γενικά γεροντοκρατούμενη, και οι περισσότεροι της νέας γενιάς είναι κάτω των 17. Σπάνια θα βρεις παρέες 20+, νιάτα κλπ.
Γενικά όμως είναι ήσυχη πόλη, χωρίς φασαρίες.

Μια άλλη κακή πόλη, κατ' εμέ, είναι η Αθήνα. Πιστεύω η Θεσσαλονίκη είναι κλάσης ωραιότερη από την Πρωτεύουσα :D Βέβαια μπορεί να φταίει το ότι 7 εκατ. άνθρωποι ζουν συνολικά στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη, και οι υπόλοιποι 2 εκατ. σκορπισμένοι στην επαρχία...

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί δεν αναπτύσσουν την Σπάρτη για παράδειγμα, ή κάθε ιστορική πόλη. Κατά την γνώμη μου, η Σπάρτη έπρεπε να ήταν από τις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας, να φτάνει την Θεσσαλονίκη, όπως να είναι και τουριστικός προορισμός. Ακούνε οι ξένοι "Σπάρτη" και "σπαρτιάτες" από την ιστορία και από τις ταινίες, και όταν πάνε εκεί, βλέπουν μια επαρχιακή πόλη, 20.000 κατοίκων...
Τι κάνουν οι Δήμαρχοι και ο/η Περιφερειάρχης στην Σπάρτη?! Δηλαδή έλεος! :D

3,000,000 ο πληθυσμος της αστικης περιοχης της Αθηνας, <800,000 αυτος της Θεσσαλονικης.

Οι πολεις αναπτυσσονται για καποιο λογο, οχι τεχνητα. Τεχνητα μπορει να δημιουργηθει μονο μια πολη Δημοσιων Υπαλληλων οπως εγινε σε μερικες χωρες, πχ στη Βραζιλια. Η Αθηνα και η Θεσσαλονικη εχουν λογο που αναπτυχθηκαν. Το ιδιο και αλλες μικροτερες πολεις της Ελλαδας που περνανε τις 100,000. Η Πατρα εχει λογο που εχει μεγαλο πληθυσμο, εχει το λιμανι. Η Λαρισα εχει λογο που εχει μεγαλο πληθυσμο. Ειναι στη μεση μιας πεδιαδας και μιας πυκνοκατοικημενης περιοχης για τα Ελληνικα δεδομενα. Η Σπαρτη τι εχει; Ελιες και πορτοκαλια; Μονο και μονο επειδη ηταν στα αρχαια χρονια σημαντικη πολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Και εγώ παρατήρησα πρόσφατα πως η Λάρισα είναι για τον ακατανόμαστο. Οι άνθρωποι βέβαια κάτι ταλαίπωρα άχρηστα κακοντυμένα σκουπίδια που μετά βιας ντύνονται και ζουν. Σαν γύφτικη λίγδα φτυσμένη στα πεζοδρόμια.

Οι Σέρρες είναι τιτάνια ανώτερες σε ομορφιά, σε άνεση, σε στυλ και ησυχία. Μόνο ο Serres Snake Hunter το χαλάει ολίγον.

Προσπάθησα να δω την Λάρισα σαν κάτι καλύτερο μα δεεεεεεν. Άσ' το.

Συγγνωμη πηγες στη Λαρισα και σου εκαναν εντυπωση οι κακοντυμενοι ανθρωποι; Που δεν ζουν; Ειδικα οι Λαρισαιοι ειναι τοσο ξυστες που θα επρεπε να ειναι αδικημα πλεον.

Οσο πιο μικρη ειναι η πολη τοσο περισσοτερη ησυχια εχει. Η Λαρισα μπροστα στην Αθηνα ή το κεντρο της Θεσσαλονικης ειναι ησυχαστηριο.

Επισης τι εννοεις ανεση; Γιατι η ανεση σε μια πολη καθοριζεται απο τις παροχες που σου προσφερει. Αντικειμενικα η Λαρισα δεν εχει κατι να ζηλεψει σε παροχες απο Αθηνα/Θεσσαλονικη. Αντε να πει καποιος το αεροδρομιο, αλλα ενταξει ουτε 200,000 κατοικους δεν εχει. Σιγα το πραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλά, η Λάρισα δεν είναι και καμία σπουδαία πόλη από ομορφιά, ίσα ίσα την θεωρώ από τις χειρότερες της Θεσσαλίας ( ειδικά σε σύγκριση με τα Τρίκαλα) αλλά δεν θα την έλεγα η χειρότερη.
Η Κοζάνη ρε σεις ειναι 10 φορές πιο άσχημη. Έχω κουμπάρους εκεί και δεν είναι ούτε μισή ώρα μακριά από την δική μου πόλη. Όταν πηγαίνω εκτιμώ τόσο την Καστοριά!!
Η Κοζάνη δεν έχει τίποτα πέρα από την κεντρική πλατεία ( που σιγά και αυτή τι είναι) και ένα σωρό πολλά μικρά μπαρ και καφετέριες μαζεμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Η πιο άσχημη πόλη στην ελλαδα είναι μακράν η Λάρισα...πολύ ζέστη κ ξέραιλα λόγω του κάμπου άσχημα διχοτόμημενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top