Ποια κινηματογραφικά είδη περιγράφουν τη ζωή σας;

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Οι ζωές των ανθρώπων αποτελούν αφηγήματα, τα οποία εντάσσονται στη λογική του κινηματογράφου ως τέτοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η ζωή μου είναι ξεκάθαρα Tarantino.
To κινηγματογραφικό είδος που παρουσιάζει στις ταινίες του δηλαδή.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπον εχω πολλους σκηνοθετες που θα μπορουσαν με τα κινηματογραφικα τους ειδη να περιγραψουν τη ζωη μου.Επιλεγω 2.
Ο ενας ο Τζιμ Τζαρμους(Jim Jarmusch) με το κλασικο πλεον Coffee and Cigarettes (2003) /Καφές και Τσιγάρα
67b297ea343d684add91624026a20f5a.png


Και ο αλλος ο Spike Lee (Σπάικ Λι ) με τις ταινιες Jungle Fever, Malcolm X,και το σπεσιαλ 25th Hour.
FR2MDzmvQAq9ty9i9FIqMttRgjjaz-NQMnXO-LCh4lk.png
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω κάνει και κάτι σπουδαίο ώστε να γυριστεί ταινία για τη ζωή μου :P . Αν ποτέ γινόταν αυτό θα ήθελα μια κωμωδία που θα συμβολίζει την καθημερινή πάλη με τα αρνητικά συναισθήματα, τις ανασφάλειες και τις πίκρες της ζωής -την αναζήτηση της υπομονής και του χαμόγελου για να συνεχιστεί η ζωή και να πετύχω πράγματα. Μάλλον, όμως, τη ζωή μου την περιγράφει περισσότερο το τυπικό δράμα.
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ως κύρια βιωματικά είδη προτείνω την κωμωδία και το δράμα, τη δράση και την περιπέτεια και τέλος τη φαντασία και τον τρόμο.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ένα μείγμα από αισθηματικό δράμα, κωμωδία και σαρκασμό.
Τείνει να μοιάζει με "Γουντι-Αλενικό" σενάριο. :P

114334ed4017.gif
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top