Ποινική δίωξη στον Λιγνάδη για βιασμούς κατά συρροή

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα θύματα πώς θα αποκατασταθούν; Αν δεν ήμουν μοντ θα άκουγες τόσες βρισιές που θα κοκκίνιζαν και τα νύχια των ποδιών σου. Ντροπή σου, μόνο αυτό.
Με όλο το σεβασμό Χίμελα, αυτή είναι και η γενικότερη στάση σου σε όλα όσα μπορούμε να δούμε.

Παρανοήσεις, προσπάθειες ντροπιασμού και λοιποί συναισθηματισμοί, τους οποίους εσύ όμως εκλαμβάνεις ως απόλυτα ορθολογικές ενέργειες.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Το ωραίο με την απόφαση του δικαστηρίου είναι ότι πλέον μπορεί ο οποιοσδήποτε δημόσια να τον λέει βιαστή κανονικά και με τον νόμο όσο και να σκούζει ο Κούγιας.

Το δικαστήριο αποφάσισε ότι είναι ένοχος για δυο βιασμούς και αθώος για άλλους 2

Όσο για το ποιοί ψήφισαν τι, δεν έχει σημασία. Υπάρχει λόγος που ψηφίζουν και οι δικαστές και οι ένορκοι.

Το αν έπρεπε να βγει ως την έφεση δεν είναι απλή συζήτηση. Η προϊσταμένη της εισαγγελίας ζήτησε τον φάκελο για να δει αν θα κάνει έφεση κατά της απόφασης να τον αφήσουν με όρους, δεν έχουμε τις γνώσεις για να το κρίνουμε.

Άλλο το νόμιμο και άλλο το ηθικό δυστυχώς.

Η αλήθεια όμως είναι ότι ακόμα και αν στην έφεση καταφέρει να ρίξει την ποινή από τα 12 χρόνια στα 4-5 οπότε μαζί με τον 1,5 που έκατσε ήδη μέσα να μην ξαναμπεί φυλακή η καριέρα του και η ζωή του έχει καταστραφεί.
Δεν πρόκειται να ξαναδουλέψει πουθενά ούτε να ξαναεμφανιστεί δημόσια και όλοι οι vip φίλοι του δεν θα θέλουν να βρεθούν ούτε στο ίδιο πεζοδρόμιο μαζί του για να μην στιγματιστούν.
Αυτό δεν μπορεί να το αλλάξει κανένας Κούγιας.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί μερικοί φαν της ΝΔ χαίρονται.

Εγώ νόμιζα ότι δεν έχει σχέση με το κόμμα, ότι μπήκε διευθυντής στο εθνικό με την αξία του, οτι κανείς δεν ήξερε για την προσωπική του ζωή και μόλις μαθεύτηκε αποπέμφθηκε. Άρα γιατί κόπτεστε; :)

Αλλά και πέρα από αυτό, δεν απαλλάχθηκε. Κατηγορήθηκε για 4 βιασμούς, καταδικάστηκε για 2. Πλεον δεν υπάρχει τεκμήριο αθωότητας, η δικαιοσύνη αποφάσισε ότι είναι ένοχος. Είναι ένοχος μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο.

Αν αθωωθεί όμως εκεί (κανείς δεν το ξέρει), πως θα αποκατασταθεί για αυτά που έχει έως τώρα υποστεί;
Αν κριθεί και πάλι ένοχος πως θα αποκατασταθούν τα θύματα;

Αν αθωωθεί θα αποκατασταθεί όπως αποκαθίσταται όποιος προφυλακίζεται άδικα. Θεωρητικά αν θέλει θα μπορεί να ζητήσει αποζημίωση από το κράτος και από όσους πχ κανάλια τον δυσφήμισαν.
Στην πράξη απολύτως τίποτα.

Έτσι λειτουργεί το σύστημα καλώς ή κακώς.
Πως αποζημιώθηκε ο άνθρωπος που έμεινε 7 μήνες φυλακή για την επίθεση στον αστυνομικό στη Νέα Σμύρνη και τελικά αποδείχθηκε ότι την ώρα της επίθεσης βρισκόταν στην Ελευσίνα;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Αν κριθεί και πάλι ένοχος πως θα αποκατασταθούν τα θύματα;
Εννοείται πως και αυτό ισχύει.
Αν αθωωθεί θα αποκατασταθεί αποκαθίσταται όποιος προφυλακίζεται άδικα.
Δεν είναι μόνο υλική η ικανοποίηση. Το ίδιο ισχύει και για τα θύματα.

Βέβαια αν χαρακτηρίσεις κάποιον ελέφαντα (ενώ δεν είναι), δύσκολα θα του αφαιρεθεί η ρετσινιά και το στίγμα. Δεν νομίζω πως θα μπορούσε να ζήσει εύκολα στην Ελλάδα.

...
Πάντως εδώ μέσα μερικοί είναι γεννημένοι δικτάτορες, ειλικρινά. Ούτε ίχνος περίσκεψης, δημοκρατικότητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Με όλο το σεβασμό Χίμελα, αυτή είναι και η γενικότερη στάση σου σε όλα όσα μπορούμε να δούμε.

Παρανοήσεις, προσπάθειες ντροπιασμού και λοιποί συναισθηματισμοί, τους οποίους εσύ όμως εκλαμβάνεις ως απόλυτα ορθολογικές ενέργειες.
Προτιμώ να είμαι υπέρ του δέοντος συναισθηματική παρά αναίσθητη. Παρανοήσεις πάλι όλοι κάνουμε και έχω ζητήσει συγγνώμη σε τέτοιες περιστάσεις.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το ζήτημα είναι ότι στην Political correctness εποχή αν δεν συμφωνείς απόλυτα με το λαική βούληση (που διαμορφώνεται εύκολα) είσαι υπέρ της αντίθετης άποψης.

Με άλλα λόγια το να λες ότι δεν γνωρίζεις αν ο Λιγνάδη είναι ένοχος ή αθώος δεν σημαίνει ότι για σένα είναι αθώος. Λες και οι υπόλοιποι τον ξέρατε προσωπικά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτιμώ να είμαι υπέρ του δέοντος συναισθηματική παρά αναίσθητη. Παρανοήσεις πάλι όλοι κάνουμε και έχω ζητήσει συγγνώμη σε τέτοιες περιστάσεις.
Το αντίθετο του συναισθηματισμoύ είναι ο ορθολογισμός, όχι η αναισθησία. Αυτό ταιριάζει απόλυτα στην περίσταση, καθώς οι δικαστές είναι άνθρωποι που προσπαθούν να σκέφτονται λογικά, πραγματιστικά και συστημικά(βάσει νόμου), όχι ψυχοπαθείς.

Δεν μπορεί ένας άνθρωπος να είναι "υπέρ του δέοντος" συναισθηματικός, για τον ίδιο λόγο που δεν μπορεί να είναι "λίγο υπέρ του δέοντος" τοξικομανής. Είτε κάνει ό,τι μπορεί να το κόψει μαχαίρι, είτε μένει έτσι για πάντα. No middle ground.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με άλλα λόγια το να λες ότι δεν γνωρίζεις αν ο Λιγνάδη είναι ένοχος ή αθώος δεν σημαίνει ότι για σένα είναι αθώος. Λες και οι υπόλοιποι τον ξέρατε προσωπικά.
'Ακικο ήδη μιλάς 2-3 επίπεδα παραπάνω απ' το επίπεδο κατανόησης του δικαστηρίου του όχλου. :tongue:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Τεσπά, εδώ θα είμαστε και πάλι μετά την απόφαση του Εφετείου. Ας συνεχίσει να εκφράζεται ο όχλος. Εγώ έχω περισσότερο εμπιστοσύνη στην δικαιοσύνη παρά στον όχλο. Είναι δεδομένο αυτό.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σχεδόν για όλα έχει ήδη αθωωθεί. Οι δύο περιπτώσεις μόνο που κρίθηκε ένοχος πάνε στο εφετείο. Αν αθωωθεί όμως εκεί (κανείς δεν το ξέρει), πως θα αποκατασταθεί για αυτά που έχει έως τώρα υποστεί;
Λογικά θα του μειωθεί η ποινή δε θα αθωωθεί
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.
δεν ξέρω από τακτική δικαιοσύνη από πολιτική ορθότητα και τέτοια. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτό το κάθαρμα κυκλοφορεί έξω στους δρόμους δίπλα σε παιδάκια ελεύθερος.

Αν ο "κύριος" Λιγνάδης ήταν ένας απλός άνθρωπος σαν εμάς τότε τώρα θα ευρίσκονταν πίσω στα σίδερα και μαζί με τους άλλους κρατούμενους όχι σε vip κελιά. Εκεί όπου στην κοινωνία των φυλακών στους άγραφους νόμους οι βιαστές και οι παιδεραστές είναι μη αποδεκτοί και προφανώς ο Λιγνάδης τώρα θα είχε ευρεθεί ήδη βιασμένος και ίσως και κρεμασμένος στο κελί του από άλλους αλλά θα δηλώνονταν ως αυτοκτονία. Ο πραγματικός Λιγνάδης όμως είναι έξω αυτή τη στιγμή ενώ όσο ήταν μέσα είχε vip κελί με ανέσεις. Αυτή είναι η διαφορά κύριες/οι. Βάλτε το καλά στο μυαλό σας, δικαιοσύνη δεν υπάρχει, να χαρείτε μερικοί εδώ που το παίζετε δίκαιοι, δίπλα στα παιδιά σας στο δρόμο αυτό το σκουπιδαριό.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
1657827291503.png
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Φοβάμαι τόσο πολυ τον κόσμο που έφερα τα παιδάκια μου... Τώρα είναι μικρά, ακόμα στην αγκαλιά μου.. Μετά όταν θα βγαίνουν μόνα, ΠΩΣ θα τα προστατευσω;;;;; Δεν έχω εμπιστοσύνη πουθενα!!!!!!!!!


Τις προαλλες με ρωτησε η κόρη μου αν οι αστυνομικοί πιανουν τους κακους.... Μαγκωσε η γλώσσα μου... Πως θα τα προστατευσω τι πρέπει να τους λέω;;;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
δεν ξέρω από τακτική δικαιοσύνη από πολιτική ορθότητα και τέτοια. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτό το κάθαρμα κυκλοφορεί έξω στους δρόμους δίπλα σε παιδάκια ελεύθερος.
Ο άλλος που υποστηρίζεις πρωτόδικα βγήκε ένοχος για σύσταση εγκληματικής οργάνωσης αλλά μια χαρά τον αφήνουν να συμμετέχει στις εκλογές ακομα και προφυλακισμένος.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
δεν ξέρω από τακτική δικαιοσύνη από πολιτική ορθότητα και τέτοια. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτό το κάθαρμα κυκλοφορεί έξω στους δρόμους δίπλα σε παιδάκια ελεύθερος.

Αν ο "κύριος" Λιγνάδης ήταν ένας απλός άνθρωπος σαν εμάς τότε τώρα θα ευρίσκονταν πίσω στα σίδερα και μαζί με τους άλλους κρατούμενους όχι σε vip κελιά. Εκεί όπου στην κοινωνία των φυλακών στους άγραφους νόμους οι βιαστές και οι παιδεραστές είναι μη αποδεκτοί και προφανώς ο Λιγνάδης τώρα θα είχε ευρεθεί ήδη βιασμένος και ίσως και κρεμασμένος στο κελί του από άλλους αλλά θα δηλώνονταν ως αυτοκτονία.
Και το παραπάνω μήνυμα, μάς δείχνει πόσο κακό κάνουν οι διάφορες εκπομπές και τα τηλεπαράθυρα στη δικαιοσύνη.. καθώς οι περισσότεροι μπορεί να μην έχουν ιδέα σχετικά με τη δικογραφία Λιγνάδη, ποιους, πώς, πότε υποτίθεται ότι βίασε και υπό ποιες συνθήκες, αλλά πλέον έχει περάσει στη συνείδηση ως βιαστής παιδιών, ακόμα και αν τελικά αθωωθεί τελείως (κάτι που έτσι κι αλλιώς δεν ισχύει, παιδεραστής είναι αυτός που αποπλανά ή έλκεται σεξουαλικά από παιδιά, εδώ μιλάμε είτε για έφηβους ή για νεαρούς ενήλικες).
Λάθος Νο 2: ότι πήρε αναστολή επειδή ήταν γνωστός/ πλούσιος κλπ. Αυτό δεν ισχύει, ήδη υπάρχουν πολλά άρθρα σε ενημερωτικά site όπου σε παρόμοιες περιπτώσεις με το Λιγνάδη, άγνωστων (=μη επώνυμων) ατόμων δόθηκαν αναστολές. Η δικαιοσύνη δε μπορεί να είναι a la carte, ο νόμος είναι νόμος και πρέπει να προστατεύει τα δικαιώματα και των καταγγέλοντων και των καταγγελόμενων.
Λάθος Νο 3: Ότι θα πρέπει να στήσουμε λαϊκά δικαστήρια όπου δια λιθοβολισμού θα εκτελούμε αποφάσεις βασιζόμενοι στο "λαϊκό αίσθημα", όταν αυτό δεν είναι εφικτό να αναλαμβάνουν οι κρατούμενοι να "εκτελέσουν αποφάσεις". Νομίζω ότι δε χρειάζεται καν να καταδείξω πόσο παράλογο είναι αυτό. Ευτυχώς που στην πραγματικότητα δεν ισχύει, ακριβώς για να μη μπει σε κανέναν άλλο κρατούμενο η ιδέα να πάρει το νόμο στα χέρια του υπάρχουν καταστήματα κράτησης ακριβώς για τέτοιες περιπτώσεις (σεξουαλικά εγκλήματα) (πχ φυλακές Τριπόλεως όπου ήταν κρατούμενοι και ο Λιγνάδης και ο Φιλιππίδης και όχι φυσικά σε κανένα VIP κελί).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ρε παιδιά , το θέμα εχει ως εξης

Ο τύπος εξαρχής κατηγορηθηκε και καταλαβε οτι την έχει άσχημα. Οι καταγγελοντες και οι μαρτυρες πολλοί.

Πηρε λοιπον το Κουγια που ξέρει τα ΠΑΝΤΑ ειναι ο κορυφαιος ποινικολογος στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη, τον πλήρωσε αδρά. Και ο Κουγιας βρηκε παραθυράκια στο νομο... τα κατεθεσε στο δικαστηριο κ βεβαια το δικαστηριο δεν μπορουσε να μην τα δεχθει (και εσεις αμα εισασταν δικαστηριο ασχετα τι γραφετε εδω μεσα αυτο θα κάνατε)

ο Κουγιας ξεφτυλισε τους πάντες νομικά... τον εκπροσωπο του ΣΥΡΙΖΑ που έλεγε μαλακιες.. εναν αλλον επισης ΣΥΡΙΖΑΙΟ και τον Λύτρα τον ποινικολόγο που το παιζει ειδήμων. Οτι κ αν γράψουμε εδω μεσα οτι ειναι ΚΟΝΤΟΣ οτι ειναι μαλακας οτι την έχει μικρη οτι δεν πηδάει οτι ειναι ανηθικος κτλπ κτλπ ο τύπος αυτη τη στιγμη ειναι ο κορυφαιος Ποινικολόγος και δεν θα του ξέφευγε η λεπτομέρεια στον Νόμο.

Αν πάλι τα Εφετεία ΔΕΝ ηταν μεικτά οπως εγραψε η @Πουπουλίνα ο Λιγναδης τωρα θα ηταν εντελώς αθώος καθως το τακτικό δικαστηριο (και αρα συμφωνα πάντα με τον Κουγια οσοι έχουν σοβαρες και αποδεδειγμενες νομικες γνωσεις) τον αθωωσε παμψηφεί.

Εγω βεβαια δεν ειμαι κατα των Μεικτών Εφετειων καθως και οι ένορκοι μπορουν να έχουν κρίση , γνώμη κ αντίληψη. Προς θεού.

Ωστοσο ειναι αλήθεια πως το τακτικό τον αθωωσε λογω αμφιβολιών. Και άρα ο Κουγιας μαζι με το επιχειρημα (οσο κ αν δεν σας αρέσει ειναι ισχυρο) οτι οι δικαστ΄'ες εχουν μεγαλυτερη εμπειρια και γνωση απο εναν που ξαφνικά καλείται σαν ένορκος ενω μπορει πχ να ειναι δάσκαλος έχουν πιο αξιοπιστη να πω... αντιληψη ; καπως ετσι το παρουσιάζει.

Τωρα δεν καταλαβαινω το "ντροπη" που γράφει ο καθε ανευθυνο υπευθυνος απο το Ιντερνετ κριτης λοιμοξιολογος - ποινικολογος - οικονομολογος του καναπέ που ακριβως βασιζεται και σε ποιον απευθυνεται ; στους δικαστες ; :P

ξεκαθαριστε τα λιγο στο μυαλό σας τα πράγματα.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ρε παιδιά , το θέμα εχει ως εξης

Ο τύπος εξαρχής κατηγορηθηκε και καταλαβε οτι την έχει άσχημα. Οι καταγγελοντες και οι μαρτυρες πολλοί.

Πηρε λοιπον το Κουγια που ξέρει τα ΠΑΝΤΑ ειναι ο κορυφαιος ποινικολογος στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη, τον πλήρωσε αδρά. Και ο Κουγιας βρηκε παραθυράκια στο νομο... τα κατεθεσε στο δικαστηριο κ βεβαια το δικαστηριο δεν μπορουσε να μην τα δεχθει (και εσεις αμα εισασταν δικαστηριο ασχετα τι γραφετε εδω μεσα αυτο θα κάνατε)
Από την άλλη αν ο Κούγιας ήταν αυτός που είναι από άποψη γνώσεων αλλά πιο καλός σαν χαρακτήρας (ό,τι και αν σημαίνει αυτό) ίσως να τον είχε αθωώσει τελείως.
Η αλήθεια είναι ότι όποιος είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρει. Το είπα και ξανά, για μένα είναι μεγάλο πράγμα να ξέρεις νομικά, είσαι πιο υποψιασμένος. Για μένα αυτή η υπόθεση μου φάνηκε ύποπτη εξ αρχής, όχι μόνο λόγω του χρονικού διαστήματος που πέρασε από τότε που έγιναν οι πράξεις (από τη δεκαετία του 90 μέχρι το 2015) αλλά και λόγω του ότι εντελώς ξαφνικά αποφάσισαν ένας από τη Γερμανία και άλλος από τη Σουηδία, χωρίς πρότερη συνενόηση να έρθουν ξαφνικά να τον καταγγείλουν. Περίεργο δεν είναι; Η μόνη καταγγελία που θα μπορούσαν να κάνουν είναι του βιασμού, η αποπλάνηση ανηλίκου δεν ισχύει είτε επειδή είχε παραγραφεί είτε επειδή είχαν τη νόμιμη ηλικία συναίνεσης, και βέβαια ο βιασμός δε μπορεί να αποδειχθεί παρά μόνο έχοντας το λόγο τους.
Και κοιτάξτε τι ώραια που κολλάνε όλα, αν ο Λιγνάδης τελικά κριθεί ένοχος και στο δεύτερο δικαστήριο (για τους 2, οι άλλοι 2 δεν έπεισαν έτσι κι αλλιώς) θα στραφούν εναντίον του αστικά και θα διεκδικήσουν τεράστια ποσά.
Και να δεις πώς αποζημιώνονται και τα θύματα..
Αυτά ουσιαστικά υπονόησε ο Κούγιας στη δίκη...
Όσο για την αναστολή ποινής είναι στάνταρντ σχεδόν διαδικασία σε πολλές περιπτώσεις και όχι μόνο στου Λιγνάδη.
Όσο και αν φαίνεται περίεργο σε μερικούς στην Ελλάδα έχουμε ένα αρκετά αυστηρό πλαίσιο ποινών για διάφορα αδικήματα και πολλές φορές γίνεται κατάχρηση του μέτρου της προσωρινής κράτησης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Βασικα αυτοι που δεν ηρθαν καν να καταθέσουν στο δικαστηριο δεν τους έλαβαν κάν υποψη ηταν ευκολες αποφάσεις αθωωση απευθείας. Νομίζω.

Εσυ λες δηλαδη οτι νευριασε τους ενορκους για αυτο ψηφισαν κατά... δεν κρινω αν ο Λιγνάδης σωστα κριθηκε αθώος απο τους δικαστες αλλα ένοχος απο τους ενόρκους. Ειχα πει οτι θα καταδικαστει βεβαια.

Ηταν γενικά λάθος του να μπλέξει με ανήλικους. Δε φταιει ο εκρηκτικος χαρακτηρας του Κουγια. Γιατι ενας ανήλικος ταιριάζει καλυτερα με κάποιον της ηλικίας του να κάνουν έρωτα παρα με κάποιον μεγαλύτερο. Κατα πολυ μεγαλύτερο. Αν δεν ηταν ο Κουγιας που ειναι ο κορυφαιος ουτε τους δικαστες θα έπειθε. Ιδιαιτερα δυσκολη περιπτωση.

Αυτα παθαινεις οταν εισαι μαλάκας. Γενικά. Αφηνεις τις κ@@@λες να σου καταστρέψουν τη ζωή. Το επαγγελμα και γενικότερα το γάμο σου κτλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Βασικα αυτοι που δεν ηρθαν καν να καταθέσουν στο δικαστηριο δεν τους έλαβαν κάν υποψη ηταν ευκολες αποφάσεις αθωωση απευθείας. Νομίζω.

Ηταν γενικά λάθος του να μπλέξει με ανήλικους. Γιατι ενας ανήλικος ταιριάζει καλυτερα με κάποιον της ηλικίας του να κάνουν έρωτα παρα με κάποιον μεγαλύτερο. Κατα πολυ μεγαλύτερο. Αν δεν ηταν ο Κουγιας που ειναι ο κορυφαιος ουτε τους δικαστες θα έπειθε. Ιδιαιτερα δυσκολη περιπτωση.

Αυτα παθαινεις οταν εισαι μαλάκας. Γενικά. Αφηνεις τις κ@@@λες να σου καταστρέψουν τη ζωή. Το επαγγελμα και γενικότερα το γάμο σου κτλπ.
Νομίζω ότι ο τρίτος ήρθε να καταθέσει στο δικαστήριο, ο τέταρτος δεν ήρθε.
Καλά λάθος να μπλέξεις με ανήλικους είναι για πολλούς και διάφορους λόγους αλλά εδώ εξετάζουμε το νομικό και όχι το ηθικό κομμάτι της υπόθεσης. Νομικά αν ο/η ανήλικος/η έχει κλείσει τα 15, ας είσαι και 60, δεν υπάρχει πρόβλημα (εκτός αν μιλάμε για βιασμό ή πορνεία).
Ε καλά ο Λιγνάδης παντρεμένος δεν ήταν αλλά έτσι κι αλλιώς καταστράφηκε ηθικά και επαγγελματικά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Εγω πιστευω σε αυτη την ηλικία δεν ειναι σε θέση να ξέρει ενας ανήλικος εάν του αρέσει πχ ο 60αρης ή η 60αρα. Δεν ειναι σε θέση να ξεχωρισει εαν αυτο που νιώθει ειναι ερωτικό κ θέλει οντως να κάνει σέξ απο τον θαυμασμο.

Απο εκει ξεκινάνε κ όλα... κ αν κάποιος ειναι ξύπνιος δεν μπλέκει. Εκει βρισκεται όλη η ουσία. Απο εκει ξεκινάνε όλα. + οτι τα παιδιά αυτα ηταν ευάλωτα και συναισθηματικά ασταθή. Λογω ηλικίας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top