Ποιος σας μίλησε πρώτη φορά για το σεξ;

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τελικά ines σου είπε τίποτα???:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
οχι, νομιζω πως ξερει οτι σε αυτην την ηλικια ξερω πως γινονται τα μωρακια. ε τι στο καλο. υπαρχουν και αλλες πηγες πληροφορησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Οι γονείς μου ήταν άψογα προετοιμασμένοι για αυτή την στιγμή ... και επειδή πάντα ήταν υπέρ της σεξουαλίκης διαπαιδαγώγισης στα σχολεία ... είχαν αγοράσει εγκυκλοπαίδειες με θέμα την σεξουαλική διαπαιδαγώγιση ... κάθε τόμος αντιστοιχούσε και σε μια ηλικία ... αν θυμάμαι καλά ... πρέπει να ξεκινούσε από τα οχτώ ... με πολλές εικόνες και από τον σαφή διαχωρισμό των 2 φύλων... και κάθε χρονιά διάβαζα και από έναν τόμο!!! Και φυσικά κάθε φορά που διάβαζα κάτι νέο το συζητούσα με την μητέρα μου!!! Αν θυμάμαι οι τόμοι πρέπει να ήταν 6 ... Η εγκυκλοπαίδεια αυτή πέρασε στον αδερφό μου και απο εκεί στα ξαδερφάκια μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πρεπει να μαι η μονη (στον κοσμο? :p) που τα εμαθε απ'το σχολειο.. Μας εκαναν συχνα πυκνα 'σεμιναρια' για ιατρικα θεματα (σεξ, καπνισμα, καρκινος, και παει λεγοντας), οποτε καπως ετσι αρχισα να καταλαβαινω ακριβως τις λειτουργειες (τις ειχα μαντεψει προηγουμενως απο ταινιες και κουβεντες που πιανε το αυτι μου, η της κολλητης μου :P). Με αφορμη ενα τετοιο σεμιναριο μου εξηγησε η μαμα μου και οοοολα τα υπολοιπα που δεν ειχαν προλαβει να μας πουν, αν και μου πετουσε διαφορα συχνα πυκνα. Το πιο γελοιο ηταν οτι μεχρι καποια ηλικια(δημοτικο θα ταν) πιστευα απ'τα παραμυθια της γιαγιας οτι για να γινει ενα παιδι αρκει να κοιμηθουν στο ιδιο κρεβατι ανδρας/γυναικα. Ταραταραρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εμένα οι γονείς μου είχαν και έχουν πάρα πολλά βιβλία και πολλές εγκυκλοπαίδιες σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης οπότε απο μικρή τα διάβασα γιατί πάντα μου άρεσε να διαβάζω αλλά παρόλο που πολλές φορές η μανούλα μου προσπάθησε να μου συζητήσει το θέμα της έλεγα "μαμά έχεις πολλά βιβλία στην βιβλιοθήκη δεν χρειάζομαι περαιτέρω ενημέρωση,ευχαριστώ" την καημένη έμενε με την πίκρα αλλά επειδή έχω μεγάλα αδέλφια το θέμα ήταν πάντα ανοιχτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Kι εγώ από βιβλία ενημερώθηκα. Αλλά το πρώτο θυμάμαι το είχα διαβάσει με την μαμά μου μαζί. Ήταν αρκετά σαφές και για πολύ καιρό δεν είχα απορίες. Όταν μου δημιουργήθηκαν απορίες, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της μαμάς μου, εγώ μίλησα στην μεγαλύτερη αδερφή μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos -S-

Νεοφερμένος

Ο Nikos -S- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
TV..:whistle:
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ουσιαστικά πρώτη φορά ενημερώθηκα από βιβλία που "έτυχε" να υπάρχουν στο σπίτι. Αλλά θυμάμαι ότι η πρώτη φορά που κάποιος μου μίλησε ήταν η μητέρα μου. Το γιατί και πως το αποφάσισε είναι μεγάλη (και αρκετά προσωπική) ιστορία. Πάντως σίγουρα θα μου μείνει αξέχαστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Πωπω..τι μου θυμίσατε! Εγώ πρώτη φορά το έμαθα γύρω στην 1η Γυμνασίου από έναν ξάδελφό μου...Το σοκ και η αηδία που ένιωσα δεν περιγράφεται! Θυμάμαι ότι του έλεγα "Όχι, δεν μπορεί!... Θα κάνεις λάθος!... ΌΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!" κι αυτός είχε λυθεί στα γέλια...:mad: Πώς αλλιώς να αντιδρούσα, αφού μέχρι τότε φανταζόμουν τον έρωτα ανάμεσα στον άντρα και στη γυναίκα ως το τελειότερο και αγνότερο πράγμα που μπορούσε να συμβεί σε κάποιον και το περίμενα πως και πως...: Να με κρατήσει στην αγκαλιά του, να με φιλήσει εεε, και τα παιδιά θα ερχόντουσαν με το γάμο και με τα πολλά φιλιά και τις αγκαλίτσες...:redface: Έλεος...Φαίνεται πως γεννήθηκα σε λάθος χρόνο, τόπο και γενικότερα σε άλλο σύμπαν!:D
Καλά, τελικά συμβιβάστηκα με την ιδέα και...χμμ:hmm:δεν είναι κι άσχημο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τηλεόραση δυστυχώς. Γονείς ούτε να το συζητάτε. Ελληνική/Αρμένικη Θρησκεία και ΣΕΞ δεν συνυπάρχουν στον κόσμο!
Κάνουν λάθος αυτοί που λένε ότι οι πονηρές ταινείες δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν. Είναι η μόνη λύση όταν οι γονείς μην πω τώρα. Δυστυχώς δεν είναι η καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εμένα η μαμα μου όταν ήμουν μικρή σο δημοτικό μου είχε πάρει κάτι βιβλία παιδικά που έλεγαν για τον έρωτα, συγκεκριμενα πως γεννιούνται τα παιδιά.

ΚΑι είχα τα πάντα τί γίνεται στην σεξουαλική επαφή πως μεγαλώνει το μωρό στην κοιλιά και πως γεννιέται. Ήταν ειδικο για παιδάκια, μετά με συζητήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
που να θυμάμαι βρε παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμ....να πώ την αλήθεια δεν θυμάμαι καλάααααα!Βασικά κάτι ψιλά μου είχε πει η μαμά...πολύ όμως ψιλά και τ' άλλα από βιβλία, παρέες και τηλεόραση! Πάντως για την περίοδο με είχε κατατοπίσει πάρα πολύ, το ίδιο και ο μπαμπάς μου....
Θυμάμαι όμως ιστορικές στίγμές....Στην ηλικία των 15 να μου λέει ότι θα μιλήσουμε για το σεξ όταν φτάσω 16 γιατί είμαι μικρή, βέβαια δεν μιλήσαμε ποτέ γι'αυτό αλλά στα 17 της είπα ότι το έκανα :P Έπαθε ένα σοκ....μετά όμως ήταν χαλαρή και στα κουτσομπολιά μας ήταν οι επιδόσεις του πρώην και του νυν...Ναι τα λέγαμε αυτά :whistle:

Ένα άλλο περιστατικό ήταν όταν είχε βάλει μια κασσέτα στον αδερφό μου με παιδικά να δείξει πως γίνονται τα παιδιά κλπ και νευριασμένη γυρνάω και τις λέω εμένα γιατί δεν μου είχες δείξει τέτοια κασσέτα και τα έμαθα μόνη μου ε; :mad: Η απάντηση της τότε "δεν υπήρχαν"...Η ψεύτρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Κανένας:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Η θειά μου η μαριγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά η μητέρα μου κάποια στιγμή στο δημοτικό όταν ρώτησα πώς γίνονται τα παιδιά…:D
Θυμάμαι επίσης ότι μου φάνηκε αηδιαστικό :redface: –κοριτσάκι ήμουν πώς να μου φαινόταν – αλλά ευτυχώς το ξεπέρασα με τα χρόνια :clapup: ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
αν και οι γονείς μου ήταν πολύ cool για όλα τα θέματα, δε θυμάμαι να μου είχαν πει τίποτα για το sex.

Μάλλον απο παρέες έμαθα. Και ντοκυμαντέρ.

Πρόσφατα, ρώτησα το πατέρα μου γιατί δε μου είχε πει τίποτα και μου απάντησε "Γιατί, θα μάθαινες τίποτα καινούργιο?" :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Κάποια στιγμή όταν πήγαινα δημοτικό ρώτησα την μαμα πως γίνονται τα παιδιά? Εκείνη μου είπε κάτι για τα λάχανα που βγαίνουν την άνοιξη και οτι απο εκεί βγαίνουν τα παιδάκια!!!(τι γελίο!)
Οταν κάποια στιγμή το συζήτησα με τον μπαμπά μην φανταστείτε μετά απο μερικές μέρες!Σκέψου μικρό παιδί και όλο αυτό μου φάνηκε το πιο χαζό παραμύθι που είχα ακούσει! Λοιπόν όταν το είπα στον μπαμπά εκείνος το πήρε πολύ σοβαρα και έκατσε και μου ανέλυσε τα πάντα!!! :redface: Μάλιστα μπαίνοντας εγώ στην εφηβία με ψάρευε συνέχεια να μάθει πόσο προχωρούσα με το κάθε αγόρι που τα φτιαχνα! Και του λέγαμε μέχρι και λεπτομέριες!Ηταν ο πρωτος που έμαθε οτι έκανα σεξ!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
εμένα η μαμα μου όταν ήμουν μικρή σο δημοτικό μου είχε πάρει κάτι βιβλία παιδικά που έλεγαν για τον έρωτα, συγκεκριμενα πως γεννιούνται τα παιδιά.

ΚΑι είχα τα πάντα τί γίνεται στην σεξουαλική επαφή πως μεγαλώνει το μωρό στην κοιλιά και πως γεννιέται. Ήταν ειδικο για παιδάκια, μετά με συζητήσεις

Ναι κι εγώ με αυτά τα βιβλία ξεκίνησα, μου είχε μιλήσει και η μητέρα μου μέσες άκρες βέβαια γιατί ήμουν μικρή (στην πέμπτη δημοτικού).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrvs_cocker

Νεοφερμένος

Ο jrvs_cocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Την αλήθεια για το sex, την πράξη δηλαδή, κατά την οποία η γυναίκα ανοίγει το στόμα της, ενώ ο άντρας φτύνει μέσα σε αυτό, μου την έμαθε ο αδερφός μου όταν ήμουν στα μέσα περίπου του δημοτικού. θυμάμαι μάλιστα ότι είχε χρησιμοποιήσει 2 ανθρωπάκια playmobil για να είναι πιο παραστατικός :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top