Ποιος σας μίλησε πρώτη φορά για το σεξ;

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
...τώρα το πιασα....παναγία μου και χριστέ μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ακουμπήσω ξανά το καλοριφέρ στο δωμάτιο του αδερφού μου! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ακουμπήσω ξανά το καλοριφέρ στο δωμάτιο του αδερφού μου! :worry:

δεν εχουμε ολοι βιτσια αλλοι τον παιζανε με το μαξιλαρι τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karamelitsa17

Νεοφερμένος

Η karamelitsa17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
e βασικά και οι δυο αλλα πιο πολύ ο μπαμπάς ήταν πιο έξω από τα δόντια:smoke: ενώ η μαμά ντρέπονταν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
e βασικά και οι δυο αλλα πιο πολύ ο μπαμπάς ήταν πιο έξω από τα δόντια
και σε μενα ο μπαμπας τα συζητουσε πιο ανετα...

το καλοριφερ εμεινε εγκυο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
πρωτη φορα ακουσα για το σεξ οταν πηγαινα πεμπτη δημοτικου απο το δασκαλο μας ο οποιος ο καημενος προσπαθουσε να εξηγησει τα ανεξηγητα και πραγματικα η εικονα που σχηματησα περι του θεματος δεν ηταν και η καλυτερη.
στα 12-13 οταν αρχισαν οι γονεις μου να με αφηνουν να βλεπω μονη μου τηλεοραση ενα βραδυ ειδα μια σκηνη σε μια ταινια που δεν ειχα ξαναδει ποτε.. δεν καταλαβαινα τι ακριβως εκαναν εκεινοι οι 2 ανθρωποι και τοτε θυμηθηκα τι προσπαθουσε να μας εξηγησει ο ερμος ο δασκαλος και τοτε καταλαβα μεσες-ακρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Εγω να σας πω... Δεν θυμαμαι να μου μιλησε κανεις απο τους 2 γονεις για το σεξ..:hmm:Κυριως απο φιλες στο σχολειο εμαθα καποια πραγματα. Ειχαν και αυτες αποριες και το αναλυσαμε το θεμα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ απλώς συμπλήρωνα κομμάτια..Λίγο από εδώ,λίγο από εκεί.Πότε κανείς δεν μου μίλησε ξεκάθαρα για το σεξ..ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Aν είναι δυνατόν! :eek:
Ε,δεν πιστεύω να ήταν αναμένο...:P:D

Εγώ αν και έχω τρεις μεγαλύτερες αδερφές δεν μου μίλησε καμία για το sex...Όταν δε τις ρωτάω γελάνε και μου λένε να πάω να ρωτήσω την μαμά μου,αλλά όταν το κάνω μου λέει ότι ντρέπετε να μου πει...Έτσι ότι μπορώ να μάθω είναι από 'δω κι από 'κει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ο αδερφός μου στα 12 μου είπε και για την περίοδο και για το σεξ!
γενικά για το τι θέλουν τα αγοράκια από τα κοριτσάκια και αργότερα να έχω πάντα μαζί μου προφυλακτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγώ απέκτησα βαθιά γνώση του σεξ μετά από πολύ μελέτη βιβλίων, δοκιμίων και φυσικά αρκετή εξάσκηση. 8)

Θεωρώ λάθος να μην το συζητούν οι γονείς με τα παιδιά τους. Πρώτα απ όλα δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ντρέπεται κανείς, αλλά σημαντικό κομμάτι της ζωής μας. Και πριν απ όλα χρειάζεται να μιλήσουν έγκαιρα για άλλους λόγους, όπως η παραμορφωμένη εικόνα που δίνουν τα διάφορα site στο ιντερνετ, η τηλεόραση, οι φίλοι κτλ γι αυτό. Επιπλέον, με αυτον τον τρόπο τα παιδιά δε θα θεωρούν το σεξ ταμπού, αλλά και θα δείξουν μεγαλύτερη προσοχή και τα ίδια(το έχουν δείξει έρευνες). Είναι μάλλον κοροιδία πλέον, ενώ το παιδί ακούει στην τηλεόραση καθημερινά τη λέξη ''σεξ'', κι έχει φτάσει σε μια ηλικία που θα αναρωτηθεί τι είναι, οι γονείς του να αποφεύγουν τέτοιες συζητήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Θα συμφωνισω απολυτα με τον Αντωνη για το θεμα αυτο.Ισως δεν ειναι οτι πιο ευκολο για τον γονεα , ωστοσο οφειλει να ενημερωσει το παιδι του γι αυτο το θεμα.Και μαλιστα εγκαιρα , μεχρι την Α γυμνασιου για εμενα οπωσδηποτε.Θυμαμαι οταν μιλουσα με τη γιαγια μου γι'αυτο το θεμα μου ειπε οτι καποια κοριτσια οταν τους ερχοτανε για πρωτη φορα περιοδος εκλαιγαν και φωναζαν επειδη ακριβως δεν ηξεραν καν τι ειναι!Επισης συμφωνω με την αγορα ενος βιβλιου αφου ομως πρωτα ο γονεας εχει μιλησει στο παιδι του.
Και για να μην ειμαι εκτος θεματος το πρωτο ατομο που μου μιλησε για την περιοδο(τεταρτη δημοτικου) και για το σεξ (πεμπτη , ισως εκτη δημοτικου) ηταν η μαμα μου.Βεβαια μου τα ειπε ολα μεσα στις ακρες , αλλα τουλαχιστον με ενημερωσε και την ευχαριστω γι'αυτο.Ακομα και τωρα συζιταω με τη μαμα γι αυτα τα θεματα και πραγματικα δεν αισθανωμαι καθολου αβολα.Ουτε η μαμα νομιζω αισθανεται μιας και απο μικρες ειμαστε δεμενες.Ειναι μια μαμα-φιλη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
φιλοι, λιγο η οικογενεια, ενα βιβλιο που μου πηραν οι δικοι μου οταν ημουν δημοτικο, περιοδικα ( :redface: ). κασετες και DVD ( :redface::redface: ) και πραξη :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κανείς!! Είμαι αυτοδίδακτη :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ποιος σας μίλησε πρώτη φορά για το σεξ;
Ο nPb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Το playboy που ειχε κλεψει ενας φιλος μου στο δημοτικο απο τον μπαμπα του σε πρωτη φαση,και η δευτερη τα dvd των γονιων μου.Απο τοτε δεν ξαναψαχνω συρταρια. :P Οι γονεις μου βεβαια μεχρι τωρα δεν μου εχουν μιλησει ποτε για το σεξ,ε και μαλλον ουτε προκειται,οποτε φανταζομαι θα χρειαστει να μιλησω στα μικροτερα αδερφια μου για αυτο το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Για να είμαι απολύτως ειλικρινής δεν θυμάμαι αν όντως κάποιος μου μίλησε κάποια στιγμή για το σεξ.Το μόνο που μου έχει μείνει σαν ανάμνηση είναι να προσπαθώ να πείσω τη μαμά μου να μου μιλήσει και αυτή να ντρέπεται.Αλλά αυτό όπως και το θέμα της περιόδου παρότι δεν είχα κάνει κάποια ιδιαίτερη συζήτηση αλλά από τις "γνώσεις" μου από εδώ και από εκεί μου ήρθε πολύ φυσικά και ούτε το θεώρησα ποτέ σαν θέμα ταμπού ή κάτι περίεργο.Όπως επίσης και μετά όταν ξεκίνησα τη σεξουαλική δραστηριότητα δεν αισθάνθηκα ποτέ ότι κάτι δεν ξέρω π.χ. για την αντισύλληψη.
Πιστεύω στις μέρες μας λίγο πολύ όλοι ξέρουμε κάποια πράγματα το μόνο ίσως πρόβλημα είναι το κατά πόσο αυτά τα πράγματα αποτελούν μια διαστρεβλωμένη εικόνα της πραγματικότητας άρα μάλλον καλό θα είναι να γίνονται τέτοιες συζητήσεις από μια έγκυρη πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Καλά εγώ όταν αδιαθέτησα πρώτη φορά, έκλαιγα! Δεν ήθελα! :P

Η μαμά μου γέλαγε και προσπαθούσε να μου εξηγήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top