Ποιος φταίει για την 22χρονη που σκότωσε το μωρό της;

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Πουπουλίνα έχει δίκιο στο γεγονός ότι το μωρό αφού γεννήθηκε πλέον είναι κανονικός άνθρωπος. Με λίγα λόγια δε θα έπρεπε να έχει διαφορά αν πέταξε από το μπαλκόνι της την μάνα της ή το μωρό της.

Τώρα, έστω ότι όντως δεν τρέχει καλά στα μυαλά της ή έστω όντως είχε εκείνη την πάθηση που σε πιάνει μια τρέλα για κανα 2 μέρες όταν γεννάς. Τα ελαφρυντικά δεν πρέπει να είναι διαφορετικά από ότι θα ήταν αν πετούσε έναν άλλον άνθρωπο από το μπαλκόνι. Οπότε Πουπουλίνα θα τιμωρηθεί ανάλογα με τον νόμο και πίστεψε με ακόμα και εξ αμέλειας να θεωρηθεί ο θάνατος, που δεν το νομίζω, ο νόμος είναι βαρύς σε αυτήν την περίπτωση και η τιμωρία εξίσου μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Η Πουπουλίνα έχει δίκιο στο γεγονός ότι το μωρό αφού γεννήθηκε πλέον είναι κανονικός άνθρωπος. Με λίγα λόγια δε θα έπρεπε να έχει διαφορά αν πέταξε από το μπαλκόνι της την μάνα της ή το μωρό της.

Τώρα, έστω ότι όντως δεν τρέχει καλά στα μυαλά της ή έστω όντως είχε εκείνη την πάθηση που σε πιάνει μια τρέλα για κανα 2 μέρες όταν γεννάς. Τα ελαφρυντικά δεν πρέπει να είναι διαφορετικά από ότι θα ήταν αν πετούσε έναν άλλον άνθρωπο από το μπαλκόνι. Οπότε Πουπουλίνα θα τιμωρηθεί ανάλογα με τον νόμο και πίστεψε με ακόμα και εξ αμέλειας να θεωρηθεί ο θάνατος, που δεν το νομίζω, ο νόμος είναι βαρύς σε αυτήν την περίπτωση και η τιμωρία εξίσου μεγάλη.
H μέγιστη ποινή που μπορεί να της επιβληθεί είναι τα 10 χρόνια με αυτή την κατηγορία που αντιμετωπίζει δεν υφίσταται ισόβια είναι άλλο άρθρο των εγκλήματων κατά ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,492 μηνύματα.
Εγω δεν καταστρεφω τιποτα φιλε μου.Την αποψη μου απλα λεω.
Το δικαστικο συστημα ομως,μπορει και να καταστρεφει..οταν η αξια της ζωης πλεον δεν εχει κανενα νοημα.Τοσο απλα.Εκει ειναι το ζητουμενο.
Οταν λοιπον ζηταμε να καταργηθει ο νομος παρασκευοπουλου,που συμφωνω απολυτα...οταν λεμε οτι συλλαμβανουν οι αστυνομικοι τους αναρχικους και τον ρουβικωνα που τα σπανε και μετα η δικαιοσυνη τους αφηνει ελευθερους,για ποια δικαιοσυνη μιλαμε;ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;Δυστυχως καποια ανεγκεφαλα οντα,δεν θα κανουν κακο επειδη ξερουν οτι δεν θα τιμωρηθουν ή θα πεσουν στα μαλακα.
Ωραια...ας αρχισουμε λοιπον να πεταμε ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και ΟΧΙ ΕΜΒΡΥΑ ΦΙΛΤΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ...διοτι θα ξερουμε πλεον οτι δεν θα φυλακιστουμε.ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΑΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΘΑ ΦΟΝΕΥΟΥΝ..ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝΤΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ.
Το ποσο τιμωρηται κατι.,...ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ...αλλα αυτο το εχουμε χασει,αυτο εξηγω τοση ωρα.
Δυστυχως δεν ειναι θεμα εκδικησης,ειναι καταρχην θεμα δκαιοσυνης και αποδοσης της...ΚΑΙ ΑΠΟΤΡΟΠΗ στο να ξαναγινει.Οταν ο αλλος σκοτωνει την γυναικα του,την κομματιαζει και μετα απο 20 χρονια βγαινει ελευθερος....οταν η ανωτερη τελικα ποινη ειναι τα 20 χρονια,για ποια δικαοοσυνη μου συζητας;Η δικαιοσυνη εχει χασει το νοημα της.ΠΕΤΑΧΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ....ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΛΑΚΙΣΤΗΤΕ..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΠΟΙΝΤ.

H μέγιστη ποινή που μπορεί να της επιβληθεί είναι τα 10 χρόνια με αυτή την κατηγορία που αντιμετωπίζει δεν υφίσταται ισόβια είναι άλλο άρθρο των εγκλήματων κατά ζωής.
Μα συμφωνουμε,.αυτο σου λεω.Ξερω οτι θα παει μαλακα.Αλλα με επιβεβαιωνεις.Λες 10 χρονια φυλακης επειδη ΣΚΟΤΩΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ.ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ!Με ποιο δικαιωμα;Ειναι το χειροτερο εγκλημα ναι η οχι;
Ή μηπως επειδη ηταν δικο της παιδι,ΕΙΝΑΙ ΚΤΗΜΑ ΤΗς ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ;
Η ωραια αντιμετωπιση των ελληνων γονιων επανω στα παιδια τους ναι;ΕΙΝΑΙ ΚΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑΙ;
ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ..ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝΕ.
Αυτο ακριβως λεω.Οτι πλεον η αφαιρεση ζωης εχει γινει καραμελα....,δινουμε ελαχιστη αξια σε αυτο και ολα καλα.
Και θεωρουμε οτι ελα μωρε,θα ξανακανει παιδι.....ολα καλα;
Ποση αξια δινουμε στην αθρωπινη ζωη;
Ειχε δικαιωμα να αφαιρεση αυτην την ζωη;Και θα φαει 10 χρονια και αυτο ειναι δικαιο;
Απαντησε μου εδω αν θες βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εγω δεν καταστρεφω τιποτα φιλε μου.Την αποψη μου απλα λεω.
Το δικαστικο συστημα ομως,μπορει και να καταστρεφει..οταν η αξια της ζωης πλεον δεν εχει κανενα νοημα.Τοσο απλα.Εκει ειναι το ζητουμενο.
Οταν λοιπον ζηταμε να καταργηθει ο νομος παρασκευοπουλου,που συμφωνω απολυτα...οταν λεμε οτι συλλαμβανουν οι αστυνομικοι τους αναρχικους και τον ρουβικωνα που τα σπανε και μετα η δικαιοσυνη τους αφηνει ελευθερους,για ποια δικαιοσυνη μιλαμε;ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΠΟΤΡΕΠΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;Δυστυχως καποια ανεγκεφαλα οντα,δεν θα κανουν κακο επειδη ξερουν οτι δεν θα τιμωρηθουν ή θα πεσουν στα μαλακα.
Ωραια...ας αρχισουμε λοιπον να πεταμε ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και ΟΧΙ ΕΜΒΡΥΑ ΦΙΛΤΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ...διοτι θα ξερουμε πλεον οτι δεν θα φυλακιστουμε.ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΑΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΘΑ ΦΟΝΕΥΟΥΝ..ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝΤΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ.
Το ποσο τιμωρηται κατι.,...ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ...αλλα αυτο το εχουμε χασει,αυτο εξηγω τοση ωρα.
Δυστυχως δεν ειναι θεμα εκδικησης,ειναι καταρχην θεμα δκαιοσυνης και αποδοσης της...ΚΑΙ ΑΠΟΤΡΟΠΗ στο να ξαναγινει.Οταν ο αλλος σκοτωνει την γυναικα του,την κομματιαζει και μετα απο 20 χρονια βγαινει ελευθερος....οταν η ανωτερη τελικα ποινη ειναι τα 20 χρονια,για ποια δικαοοσυνη μου συζητας;Η δικαιοσυνη εχει χασει το νοημα της.ΠΕΤΑΧΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ....ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΛΑΚΙΣΤΗΤΕ..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΠΟΙΝΤ.


Μα συμφωνουμε,.αυτο σου λεω.Ξερω οτι θα παει μαλακα.Αλλα με επιβεβαιωνεις.Λες 10 χρονια φυλακης επειδη ΣΚΟΤΩΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ.ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ!Με ποιο δικαιωμα;Ειναι το χειροτερο εγκλημα ναι η οχι;
Ή μηπως επειδη ηταν δικο της παιδι,ΕΙΝΑΙ ΚΤΗΜΑ ΤΗς ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ;
Η ωραια αντιμετωπιση των ελληνων γονιων επανω στα παιδια τους ναι;ΕΙΝΑΙ ΚΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑΙ;
ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ..ΟΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝΕ.
Αυτο ακριβως λεω.Οτι πλεον η αφαιρεση ζωης εχει γινει καραμελα....,δινουμε ελαχιστη αξια σε αυτο και ολα καλα.
Και θεωρουμε οτι ελα μωρε,θα ξανακανει παιδι.....ολα καλα;
Ποση αξια δινουμε στην αθρωπινη ζωη;
Ειχε δικαιωμα να αφαιρεση αυτην την ζωη;Και θα φαει 10 χρονια και αυτο ειναι δικαιο;
Απαντησε μου εδω αν θες βεβαια.
Στον αέρα μιλάμε τόση ώρα το ξαναλέμε οι περιοριστικοί όροι δεν κρίνουν την εξέλιξη της δίκης αφέθηκε ελεύθερη μέχρι να γίνει το δικαστήριο.Το θέμα της ατιμωρησίας στην χώρα μας δεν είναι κάτι καινούργια χρονίζει και σε αυτό ευθύνεται και η πολιτική εξουσία που άφησε το σωφρονιστικό κατάστημα στην μαύρη μοίρα του.Το δικαίωμα στην ζωή είναι δικαίωμα κατοχυρωμένο νομοθετικά και συνταγματικά αλλά ακόμα και αυτό δεν αλλάζει τα ελαφρυντικά που μπορεί να έχει κάποιος στην δίκη.Τα ελαφρυντικά υπάρχουν για να διαφοροποιούν αυτόν που ήταν η κακιά στιγμή με αυτόν που έχει την ανθρωποκτονία ψωμοτύρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,492 μηνύματα.
η κακιά στιγμή με αυτόν που έχει την ανθρωποκτονία ψωμοτύρι.
Η κακια στιγμη χρισταρα μου..δεν ειναι εν βρασμο ψυχης....επανω στον καβγα δηλαδη....κατι συντομο τελοσπαντων.
Δεν ειναι 9 μηνες.Πληζ...καταλαβε τι λεω.
9 μηνες και πεταγμα απο το μπαλκονι,ενω ειχε την επιλογη να το πει...να κανει εκτρωση.,να το γεννησει και να το δωσει υιοθεσια...αυτη προτιμησε να το πεταξει απο το μπαλκονι,απλα για να βγει λαδι ...να γλυτωσει απο το φωναγμα της μανας μεχρι και να το μεγαλωσει.
Μην τα συγκρινεις με αλλες ανθρωποκτνις πληζ...καισ το λεω με ολη την καλη διαθεση πραγματικα.
Εδω δεν μιλαμε για φονο εν βρασμο ψυχης.Εδω μιλαμε για φονο που ειχε επιλογες να μην τον κανει.Δεν ζουμε στο μεσαιωνα.
Προτιμησε να μην ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΕΙ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΘΩΟ.
ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΓΜΤ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΑΘΩΟ!!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.Ο ΠΑΡΤΑΚΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ.
Δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινις την βαρυτητα..και μου το πας στα δικονομικα.Δεν με νοιαζουν τα δικονομικα/
Η δικαιοσυννη γενικα...ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΕΙ/.
ΕΔΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΖΩΗΣ ΛΕΜΕ.
Α...ΟΠΟΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙς ΠΟΛΛΕς ΑΝΘΡΩΠΙΝΕς ΖΩΕς ΝΑΙ;Η ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΠΤΩΜΑ ΜΩΡΕ..ΝΑΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Η κακια στιγμη χρισταρα μου..δεν ειναι εν βρασμο ψυχης....επανω στον καβγα δηλαδη....κατι συντομο τελοσπαντων.
Δεν ειναι 9 μηνες.Πληζ...καταλαβε τι λεω.
9 μηνες και πεταγμα απο το μπαλκονι,ενω ειχε την επιλογη να το πει...να κανει εκτρωση.,να το γεννησει και να το δωσει υιοθεσια...αυτη προτιμησε να το πεταξει απο το μπαλκονι,απλα για να βγει λαδι ...να γλυτωσει απο το φωναγμα της μανας μεχρι και να το μεγαλωσει.
Μην τα συγκρινεις με αλλες ανθρωποκτνις πληζ...καισ το λεω με ολη την καλη διαθεση πραγματικα.
Εδω δεν μιλαμε για φονο εν βρασμο ψυχης.Εδω μιλαμε για φονο που ειχε επιλογες να μην τον κανει.Δεν ζουμε στο μεσαιωνα.
Προτιμησε να μην ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΕΙ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΘΩΟ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.Ο ΠΑΡΤΑΚΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ.
Δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινις την βαρυτητα..και μου το πας στα δικονομικα.Δεν με νοιαζουν τα δικονομικα/
Η δικαιοσυννη γενικα...ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΕΙ/.
ΕΔΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΖΩΗΣ ΛΕΜΕ.
Η κακιά στιγμή είναι και ο ψυχολογικός φόρτος της στιγμής είναι και αυτό ελαφρυντικό
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα δικονομικά γιατί να με ενδιαφέρουν τα συναισθηματικά σου? :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,492 μηνύματα.
Η κακιά στιγμή είναι και ο ψυχολογικός φόρτος της στιγμής είναι και αυτό ελαφρυντικό
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα δικονομικά γιατί να με ενδιαφέρουν τα συναισθηματικά σου? :bye:
Μα σαφως χεστηκα αν νοιαζεσαι για τα συναισθηματα μου.Ομως το θεμα εχει τιτλο,αν προσεξες...ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ.Δεν λεει...τι ποινη θα λαβει;Ναι;
Οποτε...παμε παρακατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,297 μηνύματα.
Η κακια στιγμη χρισταρα μου..δεν ειναι εν βρασμο ψυχης....επανω στον καβγα δηλαδη....κατι συντομο τελοσπαντων.
Δεν ειναι 9 μηνες.Πληζ...καταλαβε τι λεω.
9 μηνες και πεταγμα απο το μπαλκονι,ενω ειχε την επιλογη να το πει...να κανει εκτρωση.,να το γεννησει και να το δωσει υιοθεσια...αυτη προτιμησε να το πεταξει απο το μπαλκονι,απλα για να βγει λαδι ...να γλυτωσει απο το φωναγμα της μανας μεχρι και να το μεγαλωσει.
Μην τα συγκρινεις με αλλες ανθρωποκτνις πληζ...καισ το λεω με ολη την καλη διαθεση πραγματικα.
Εδω δεν μιλαμε για φονο εν βρασμο ψυχης.Εδω μιλαμε για φονο που ειχε επιλογες να μην τον κανει.Δεν ζουμε στο μεσαιωνα.
Προτιμησε να μην ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΕΙ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΘΩΟ.
ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΓΜΤ..ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΑΘΩΟ!!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.Ο ΠΑΡΤΑΚΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ.
Δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινις την βαρυτητα..και μου το πας στα δικονομικα.Δεν με νοιαζουν τα δικονομικα/
Η δικαιοσυννη γενικα...ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΕΙ/.
ΕΔΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΖΩΗΣ ΛΕΜΕ.
Α...ΟΠΟΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙς ΠΟΛΛΕς ΑΝΘΡΩΠΙΝΕς ΖΩΕς ΝΑΙ;Η ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΠΤΩΜΑ ΜΩΡΕ..ΝΑΙ;

Η κακιά στιγμή είναι και ο ψυχολογικός φόρτος της στιγμής είναι και αυτό ελαφρυντικό
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα δικονομικά γιατί να με ενδιαφέρουν τα συναισθηματικά σου? :bye:

Προφανως το να το κοιταει ο ενας απο την ψυχρη νομοθετικη σκοπια και ο αλλος απο τον πληρη συναισθηματικο εκνευρισμο λογω της αποτροπαιας πραξης δεν εχει νοημα.Χρειαζεται μεση λυση και κατανοηση διοτι ετσι θα κριθει και αυτη,ψυχροτητα δικαστη,ειδικα εαν ειναι γυναικα φανταζομαι + συναισθηματισμο ενορκων.
Επειδη ειμαστε πολιτισμενοι παντως,ακομα και με τα ζωα σαν αυτη θα τηρησουμε το πρωτοκολλο,και θα της αναγνωριστουν οσα ελαφρυντικα φαινεται οτι εχει,ασχετα που κανενα απο αυτα ξερουμε οτι δεν στεκει,τι κανει νια νιαου στα κεραμιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Μα σαφως χεστηκα αν νοιαζεσαι για τα συναισθηματα μου.Ομως το θεμα εχει τιτλο,αν προσεξες...ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ.Δεν λεει...τι ποινη θα λαβει;Ναι;
Οποτε...παμε παρακατω.
Οχι ρε γαμώτο τώρα δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ. :russian_roulette::russian_roulette::russian_roulette:
Άσε τα δικαστήρια να κάνουν την δουλειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,492 μηνύματα.
Οχι ρε γαμώτο τώρα δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ. :russian_roulette::russian_roulette::russian_roulette:
Άσε τα δικαστήρια να κάνουν την δουλειά τους.
Τα επιχειρηματα σου..ειναι απλα συγκλονιστικα!:loltooth:Οπως παντα βεβαια!
Τα δικαστηρια θα κανουν την δουλεια τους..οπως παντα βεβαια./. σωστα....και εγω θα λεω εδω την αποψη μου εντος θεματος..ειτε σου αρεσει,ειτε δεν σου αρεσει φιλτατε.Το μπουλινγκ σε εμενα δεν περνα!:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά η κοπέλα θα τιμωρηθεί με ή χωρίς ελαφρυντικά. Όπως και να έχει θα μπει φυλακή, δεν καταλαβαίνω γιατί μαλώνετε. Για το αν πρέπει να της δοθούν ελαφρυντικά ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,297 μηνύματα.
Παιδιά η κοπέλα θα τιμωρηθεί με ή χωρίς ελαφρυντικά. Όπως και να έχει θα μπει φυλακή, δεν καταλαβαίνω γιατί μαλώνετε. Για το αν πρέπει να της δοθούν ελαφρυντικά ή όχι;

Τα ελαφρυντικα παντα βρισκονται η στην χειροτερη φτιαχνονται :P
Αλλα πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα τιμωρηθει;Οπως ειχε αναφερει και ο Devil υπαρχουν παραθυρακια σχετικα με την υγιεια της λογω του τοκετου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,853 μηνύματα.
Κάθε ζωή δεν έχει την ίδια αξία. Είναι πιο σκληρό να χάσεις έναν άνθρωπο με διαμορφωμένη προσωπικότητα από το ένα νεογέννητο που ακόμα λειτουργεί με ένστικτα.

Επίσης όλοι οι δολοφόνοι δεν είναι ίδιοι. Δεν θα έβαζα στην ίδια μοίρα μοίρα τον Κουφοντίνα με την 22χρονη.

Επίσης θα ήθελα να πω να ηρεμήσετε κανένας δεν είπε ότι θέλει η 22χρονη να αθωωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,297 μηνύματα.
Κάθε ζωή δεν έχει την ίδια αξία. Είναι πιο σκληρό να χάσεις έναν άνθρωπο με διαμορφωμένη προσωπικότητα από το ένα νεογέννητο που ακόμα λειτουργεί με ένστικτα.

Επίσης όλοι οι δολοφόνοι δεν είναι ίδιοι. Δεν θα έβαζα στην ίδια μοίρα μοίρα τον Κουφοντίνα με την 22χρονη.

Επίσης θα ήθελα να πω να ηρεμήσετε κανένας δεν είπε ότι θέλει η 22χρονη να αθωωθεί.

Η οικονομια ισως να μην εχει τετοιες ηθικες αναστολες και να βλεπει τους ανθρωπους ως εργατικα χερια.
Εσυ ως ανθρωπος της επιστημης να εχεις τετοιες αποψεις ομως...τι να πω,κριμα.Υποτιθεται οτι οι διανοουμενοι και οι μορφωμενοι δειχνουν τον δρομο προς προοδευτικες ιδεες και αποψεις,δεν στηριζουν εποχες σκοταδισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Rosemary's Baby μου φέρνει το όλο σκηνικό, Πιο πιθανό είναι να ήθελε να σκοτώσει το μωρό από να "αναγκάστηκε" να το κάνει.
Μπορούσε με πολλούς τρόπους να απαλλαγεί από αυτό χωρίς να του κάνει κακό και να μη μάθαινε κανείς τίποτα.
Μάλλον το έβλεπε σαν βδέλυγμα, και του φέρθηκε ανάλογα. Πραγματικά, πολύ βαριά περίπτωση
Συμφωνώ.
Νομίζω πως είναι γενικά γνωστό ότι οι πραγματικοί ψυχασθενείς δεν έχουν καθόλου ανεπτυγμένη ενσυναίσθηση,
ευαισθησίες κλπ, είναι κατά κύριον λόγο ναρκισσιστικές προσωπικότητες.

Εξάλλου φαίνεται και από τον τρόπο που γράφει, αναλυτικότατη, κρύα, μηδέν συναισθηματισμός.
Προφανώς και θα είναι υπό την επίρρεια χαπιών αλλά και πάλι ρε φίλε,
δεν γράφεις έκθεση ιδεών όταν έχεις σκοτώσει το παιδί σου.

Ας έλεγε ένα "το έχω μετανιώσει", δεν ξέρω ποια είναι η γραμμή υπεράσπισης που πρέπει να ακολουθείται γενικά.

Όμως αντικειμενικά θεωρώ πως ναι το μισούσε το παιδί της και πως περίμενε να το γεννήσει για να το πετάξει.
Μην πω ότι αυτή η πράξη θα μπορούσε να ήταν και πράξη αντίδρασης στον... πατέρα του παιδιού [πέρα από την μάνα της,
η οποία ήξερε τι γινόταν] , για το πως της φέρθηκε.
Θεωρώ πως ο νεαρός πιο πολύ θα πόνεσε για την πράξη της, παρά η ίδια.
Ψυχασθένεια σίγουρα με μηδενική ενσυναίσθηση.

Θα προτιμούσα η κοπέλα να νοσηλευτεί σε κάποια ψυχιατρική κλινική παρά να μείνει στα κάγκελα. Εάν τα μυαλά της στρώσουν, καλά να είναι παιδί θα ξανα κάνει, οπότε δεν πρέπει να τελειώσει η ζωή της λόγο ψυχιατρικού θέματος. Εάν χρειάζεται βοήθεια, να της την δώσουν!
Εάν τα είχε/έχει 400, ναι τότε μιλάμε για ανθρωποκτονία και πρέπει να μπει μέσα.
Σιγά και ξανακάνει ΠΑΙΔΙ, θα είναι υπό στενή παρακολούθηση εφ'όρου ζωής και όχι πραγματικά ας προσευχηθούμε στους Θεούς, να μην την πλησιάσει άντρας για τεκνοποίηση, μέχρι να της σταματήσει η έμμηνος ρύση.

Επίσης θεωρώ πως η κυρία πρέπει πέρα από όλα τα άλλα [κλινικές, φυλακίσεις κλπ], να κάνει και κοινωνικό έργο ενώ θα είναι στη φυλακή, υπό στενή παρακολούθηση εννοείται, μην πετάξει κανέναν από κανένα μπαλκόνι πάλι.

Φίλε αντικειμενικά αν ένιωθε τόσο ΕΝΟΧΗ για όλα αυτά θα πήδαγε αυτή από το μπαλκόνι και θα άφηνε το μωρό της στην άκρη,
δηλαδή μιλάμε για μια άκρως σατανική γυναίκα, πέραν από την περίπτωση ψυχασθένειας που είναι προφανές πως υπάρχει.
Ψυχρή εκτελέστρια πάντως, αυτό το έχει.

Κάθε ζωή δεν έχει την ίδια αξία. Είναι πιο σκληρό να χάσεις έναν άνθρωπο με διαμορφωμένη προσωπικότητα από το ένα νεογέννητο που ακόμα λειτουργεί με ένστικτα.
Φίλε μου Άκικο, λυπάμαι αλλά βλέπεις τελείως λάθος τα πράγματα, κατά την άποψή μου.

Το σωστό είναι:

Κάθε ζωή δεν έχει την ίδια αξία.
Είναι το ίδιο, και εξίσου σκληρό να χάσεις έναν άνθρωπο με διαμορφωμένη προσωπικότητα από το ένα νεογέννητο που ακόμα λειτουργεί με ένστικτα και δεν μπορεί καν να υπερασπιστεί τον εαυτό του!

You are welcome! :hug:

Αυτή μπορεί να νόμιζε πως πετούσε το μωρό στον κάτω κόσμο :hmm:
Στον Καιάδα! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Όλοι εσείς που σας σόκαρε τόσο πολύ και θέλετε να καταδικαστεί σε ισόβια φαντάζομαι είστε επίσης και κατά των εκτρώσεων, και υπέρ της ποινικοποίησης αυτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Uhm.. Το οτι μπορει να υπαρχει μια βιολογικη εξηγηση για το ολο θεμα τον ενοχλησε κανενα να ασχοληθει; Μπορει να φταει η κοινωνια, ο πατερας, η ιδια, ο οποιοσδηποτε. Αντι να κρινουμε λοιπον αυτη την αδιανοτη συμπεριφορα γιατι δεν κανουμε λιγο διαβασματακι;
Mothers who kill their offspring: testing evolutionary hypothesis in a 110-case Italian sample.

Suicide and filicide in postpartum depression

Νομιζω οτι οι περισσοτεροι απο εσας αν και δεν προκειται να γεννησετε ποτε (λογω βιολογικου φυλου) ή δε θα γεννησετε συντομα, δεν μπορειτε να αντιληφθειτε το μεγεθος των νευροχημικων αλλαγων στις εγκυμονουσες και πώς η γενηση ενος μωρου τις επηρεαζει. Σας αφησα πανω δυο πηγες αμα θελετε να κατανοησετε περισσοτερο το πώς και το γιατί μια μάνα σκοτώνει το παιδί της ακομα και την πρωτη μερα μετα τη γεννηση. Το να κρινουμε και να λεμε εμεις τι πρέπει και πώς πρέπει να καταδικαστεί είναι απλώς αστείο..
Νομιζω ειναι μια πολυ ωραια ευκαιρια για οποιον δε γνωριζει να διαβασει σχετικα με postpartum depression.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τάσο είναι διαφορετικό πράγμα το να ερμηνεύσεις μια πράξη και διαφορετικό το να τη δικαιολογήσεις. Αν σκότωνε τη μάνα της που λέει και η Πουπι, θα είχαμε την ίδια συζήτηση τώρα; Αν ένας δολοφόνος έχει λόγο να σκοτώσει το θύμα του, δικαιολογεί την πράξη του; Αν κάποιος δεν στέκει καλά στα μυαλά του, δικαιολογεί την πράξη του; Η απάντηση είναι ΟΧΙ. Απλά αν διατρέχει όντως κάποια ψυχική διαταραχή θα της δοθούν τα ανάλογα ελαφρυντικά, όμως η ζημιά έγινε, ένας άνθρωπος πέθανε. Το να λες ότι είναι αστείο να λέμε ότι πρέπει να καταδικαστεί είναι ηλίθιο. Προφανώς και πρέπει να καταδικαστεί, όμως πρέπει να ερμηνευτεί η κατάσταση ώστε να καταδικαστεί δίκαια. Επίσης Τάσο, η κοπέλα έδειξε τεράστια αμέλεια επί μήνες. Δεν είπε στους γονείς της ότι είναι έγκυος, δεν έκανε έκτρωση όμως παράλληλα δεν πήγε σε κάποιο νοσοκομείο, γενικά δεν είναι μόνο η πράξη της μετά τη γέννα που δείχνει ότι η κοπέλα ήταν αμελής και ανεύθυνη αλλά πολλά πράγματα ακόμη και πριν από τη γέννα. Αλλά να σε ρωτήσω και να είχε δηλαδή postpartum depression εσύ τι θεωρείς ότι πρέπει να γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τάσο είναι διαφορετικό πράγμα το να ερμηνεύσεις μια πράξη και διαφορετικό το να τη δικαιολογήσεις. Αν σκότωνε τη μάνα της που λέει και η Πουπι, θα είχαμε την ίδια συζήτηση τώρα; Αν ένας δολοφόνος έχει λόγο να σκοτώσει το θύμα του, δικαιολογεί την πράξη του; Αν κάποιος δεν στέκει καλά στα μυαλά του, δικαιολογεί την πράξη του; Η απάντηση είναι ΟΧΙ. Απλά αν διατρέχει όντως κάποια ψυχική διαταραχή θα της δοθούν τα ανάλογα ελαφρυντικά, όμως η ζημιά έγινε, ένας άνθρωπος πέθανε. Το να λες ότι είναι αστείο να λέμε ότι πρέπει να καταδικαστεί είναι ηλίθιο. Προφανώς και πρέπει να καταδικαστεί, όμως πρέπει να ερμηνευτεί η κατάσταση ώστε να καταδικαστεί δίκαια. Επίσης Τάσο, η κοπέλα έδειξε τεράστια αμέλεια επί μήνες. Δεν είπε στους γονείς της ότι είναι έγκυος, δεν έκανε έκτρωση όμως παράλληλα δεν πήγε σε κάποιο νοσοκομείο, γενικά δεν είναι μόνο η πράξη της μετά τη γέννα που δείχνει ότι η κοπέλα ήταν αμελής και ανεύθυνη αλλά πολλά πράγματα ακόμη και πριν από τη γέννα. Αλλά να σε ρωτήσω και να είχε δηλαδή postpartum depression εσύ τι θεωρείς ότι πρέπει να γίνει;
Σαφως και δεν αδιαφορω για αυτα που λες. Το αν θα ειχαμε την ιδια συζητηση δεν μπορουμε να το γνωρίζουμε καθώς δεν ξέρουμε υπό τι είδους συνθήκες θα έκανε μια τέτοια πράξη. Θα διαφωνήσω απόλυτα με το οτι δε δικαιολογεί την πράξη του. Πιστεύω πως αυτό που θες να πεις είναι πως δεν είχε κάποια ηθική εξήγηση. Η πράξη δικαιολογείται/εξηγείται εάν το δούμε από βιολογική άποψη. Το έαν λόγω βιολογικής βάσης κάποιος λαμβάνει ελαφρυντικό αυτό εξαρτάται από το τι έχει διαπράξει. Τώρα σχετικά με αυτό που λες πως έδειξε αμέλεια και πως και άλλα πράγματα πριν τη γέννα έχουν κάτι να μας δείξουν δεν έχω άποψη διότι ούτε τη γνώριζα ως άνθρωπο και δεν ξέρω ποια ακριβώς η σχέση με τους γονείς της και το κοινωνικό της περιβάλλον. Εάν ζητάς λοιπόν την άποψή μου, δεν είμαι ειδικός στο να ξέρω αν θα μπει ισόβια ή για το πώς θα καταδικαστεί. Ξέρω όμως να σου πω πως θεωρώ πως πρέπει να ακούσουμε τι έχει να πει η κοπέλα σχετικά με τις σχέσεις με τους γονείς της, με το κοινωνικό της περιβάλλον, με τον τύπο που την παράτησε, εάν έκανε λήψη φαρμακευτικών ή αλλων ουσιών κατά την εγκυμοσύνη ή πριν, γιατί δεν έκανε έκτρωση κι όχι γιατί πήγε και σκότωσε το παιδί της. Αυτή είναι μια πράξη που μπορεί να έγινε ενστικτωδώς και δεν υπάρχει απάντηση και πέραν του πως ένιωσε εκείνη τη στιγμή δε με ενδιαφέρει εμένα προσωπικά ως Τάσο κάτι άλλο. Πιστεύω πως πρέπει να ακούσουμε όλα αυτά που έχει να πει για να αντιληφθούμε καλύτερα κάποια πράγματα, ανθρώπινες σχέσεις και επιτέλους είναι η στιγμή να μιλήσουμε ανοιχτά ως κοινωνία για postpartum depression (είτε το είχε αυτή είτε όχι) και πώς επηρεάζονται οι έγκυες γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι ρόλο παίζει η σχέση της με την οικογένειά της. Το postpartum depression το καταλαβαίνω, το αν μιλούσε ή όχι με τους γονείς της ή το αν είχε κακές σχέσεις μαζί τους δεν δικαιολογεί την πράξη αυτή ούτε από βιολογικής άποψης. 22 χρόνων είναι, δεν είναι παιδάκι για το οποίο λαμβάνει ευθύνη η μαμά του. Μπορούσε να πάει νοσοκομείο και μόνη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top