Ποιο είναι μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς σας;

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ναι ρε μια χαρά είναι άσχετα που πήγα να τρακαρίσω με έναν σκουπιδοτενεκέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω προτη φορα το πηρα με τον πατερα μου μεσα. Αυτος με ρωτησε αμα ειθελα και του απαντησα ναι βεβεα! Με πηγε σε ενα μερος που πανε ολοι οσοι θελουν να μαθουν να οδηγουν γιατι δεν εχει αμαξια και οδηγισα... Το ωραιο ητανε οταν με εβαλε να κανω οπιστεν... Παραλιγο να πατησω εναν ανθρωπο, ενα σκυλακι και στο τσαφ την γλυτοσε η πινακιδα της τροχεας..... :P Με επιασε πανικος οταν κοντεψα να πατησω τον ανθρωπο και αντι για φρενο πατουσα τρελο γκαζι.... Δοξα τον θεω τραβιξε ο πατερας μου χειροφρενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Και φαντάζομαι θα έκανε ένα σπινιάρισμα ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Εγώ ένα ψέμα έχω πει στη μάνα μου και μου το έβγαλε από τη μύτη... για ένα διάστημα είχε τσακωθεί με τους παππούδες μου (τα πεθερικά της, όχι τους γονείς της) και με το μπαμπά μου από μία ηλίθια παρεξήγηση και δε μιλιόντουσαν. Με παίρνει λοιπόν σε κάποια φάση παράμερα ο μπαμπάς μου και μου λέει να πάω να τους δω (προφανώς αυτός ήθελε να βγάλει την ουρά του απ' έξω και σου λέει κάτσε να βάλουμε την κόρη στη μέση, άμα γίνει καμιά στραβή να τ'ακούσει αυτή... ε ρε πατέρας να σου πετύχει:mad: ). Αυτό κάνω λοιπόν και γυρίζοντας λέω ψέματα στη μάνα μου ότι ήμουνα αλλού. Την επόμενη το έμαθε και... φαντάζεστε.

Ε να (αυτομούντζωμα) καλά να πάθεις κορόιδο που πας και μπλέκεσαι στους καβγάδες των άλλων... πού πας ρε Καραμήτροοοοοοο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μονο ενα; 2 ολοκληρες γυρες εκανε... Δοξα των θεο θυμιθικα να βγαλω τα ποδια μου απο παντου μετα απο λιγο και σταματισε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Γενικά δεν λέω πολλά ψέμματα και συνήθως η μητερα μου είναι αυτή που ξέρει όλη την αλήθεια για μένα. Αλλά έχει τρελλό κόλλημα με 2 πράγματα: το τσιγάρο και τους ναυτικούς!!! Για το πρώτο απλά δεν της απαντάω όταν με ρωτάει και για το δεύτερο απλά δεν της "ανέφερα" ένα "φλερτάκι" με ναυτικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
έχω πει τα άπειρα ψέματα σαν παιδάκι κ εγώ...
αυτό που μου έρχεται στο μυαλό τώρα, είναι ότι αρνήθηκα ότι έχω κάνει χρήση ναρκωτικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Γενικά δεν έχω πει πολλά ψέματα στους γονείς μου....απλά δεν έδινα πότε αναφόρα για ότι έκανα αλλά και γιάτι είναι γενικά πολύ ανοιχτόμυαλοι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
γενικά,δεν έχει τύχει να τους πω κάποιο πολύ μεγάλο ψέμα..συνήθως,τους λέω μικρά-αθώα ψεματάκια,απλά και μόνο για να μην έχω γκρίνια μετά...πάντως,το πιο συνηθισμένο ψέμα που τους λέω είναι ότι πάω στο μάθημα ισπανικών,ενώ πολλές φορές κάνω κοπάνα,είτε γιατί βαριέμαι,είτε για να δω λίγο έξτρα το μωρό μου.. :redface: :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Βασικα δεν τους εχω πει κανενα ιδιαιτερα σημαντικο ψεμα.Απλως μικροψεματακια για να αποφευγω την γκρινια.Γενικα τωρα πια ολα τους τα λεω και ας εχουν οποια αντιρρηση θελουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
γενικά,δεν έχει τύχει να τους πω κάποιο πολύ μεγάλο ψέμα..συνήθως,τους λέω μικρά-αθώα ψεματάκια,απλά και μόνο για να μην έχω γκρίνια μετά...πάντως,το πιο συνηθισμένο ψέμα που τους λέω είναι ότι πάω στο μάθημα ισπανικών,ενώ πολλές φορές κάνω κοπάνα,είτε γιατί βαριέμαι,είτε για να δω λίγο έξτρα το μωρό μου.. :redface: :angelnot:

έτσι κακό δικό σου κάνεις
Δεν φοβάσαι μην το μάθουν απο την καθηγήτρια που σου κάνει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είχα καλύψει το γεγονός ότι θα πηγαίναμε με το φίλο μου με τη μηχανή μέχρι τη Μάνη... Ευτυχώς το ήξερε η αδερφή μου και περίμενε αναφορές ότι ζω ακόμα. Οι γονείς μου έχουν -δικαίως- κόλλημα με τις μηχανές, ειδικά με τις Harley, που είχε ο τότε μου...!! Πφφφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το μεγαλυτερο ψεμα το ειπα στην ηλικια των 14.
Εφευγα το πρωι για το σχολειο αλλα δεν πηγαινα.. Ειχα να πατησω το ποδι μου σε μαθημα 2,5 μηνες περιπου. Πηγαινα β' γυμνασιου και εκεινη την χρονια οι καθηγητες εκαναν απεργια για μεγαλο χρονικο διαστημα. Καποιοι απο αυτους δεν απεργουσαν βεβαια και οι απουσιες επεφταν κανονικοτατα.
Μεχρι που με καρφωσε η γειτονισα απεναντι στον πατερα μου..
Ηρθε και με βρηκε εκει που καθομασταν με την παρεα.. Ντραπηκα παρα πολυ..

Δεν μου ειπε τιποτα και δεν με αγγιξε.. Με κοιταξε και καταλαβα οτι επρεπε να μπω μεσα στο αυτοκινητο.. Απο τις απουσιες που ειχα κανει ειχα μεινει, αλλα ευτυχως λογο απεργιας οι περισσοτερες σβηστηκαν και καποιες αλλες δικαιολογηθηκαν.. (Ασχετο, αλλα ειπα να το τελειωσω μιας που αρχισα.. :redface: :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Και καλά έκανες,το ιδανικό θα ήταν να μπορούσες να τους πεις την αλήθεια αλλά όταν αυτό δεν συμβαίνει προτιμότερο είναι να αποφεύγεις την ανάκριση και τους καβγάδες.Το ίδιο έκανα κι εγώ στην πρώτη μου σοβαρή σχέση(επειδή ήμουν μόλις 16)κι αργότερα όταν το καταλάβανε το παραδέχτηκα και το δέχτηκαν.Βέβαια είχε κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι κι έτσι γλίτωσα τους καβγάδες.Μην ανησυχείς θα έρθει η κατάλληλη στιγμή που θα το δεχτούν.

Όσον αφορά εμένα δεν νομίζω ότι είναι ψέμα αλλά μια υπεκφυγή που χρησιμοποιώ συνέχεια.Όταν καμμιά φορά με ρωτούν τι έχεις απαντώ "τίποτα είμαι κουρασμένη"ενώ θα ήθελα να φωνάξω "μαμά είμαι χάλια,τίποτα δεν είναι όπως το φανταζόμουν μικρή,είμαι μονίμως άφραγκη και είναι δύσκολος καιρός για πρίγκηπες".

Καλά διαφωνώ πλήρως. Το ψέμα είναι ψέμα και το μόνο που διαφοροποιείται είναι το αν ο σκοπός αγιάζει τα μέσα κάτι που συζητιέται!
Εγώ δεν έχω πει ποτέ ψέματα στους γονείς μου και ούτε και σε κανέναν άλλωστε και γιαυτό τσακωνόμαστε και γενικά με παρεξηγούν.
όλα έξω από τα δόντια και αν ο άλλος δεν μπορεί να χειριστεί την πραγματικότητα είναι πρόβλημα του και όχι δικό μου! Και αν δεν του αρέσει Get Over IT ή άποψή μου.
Επίσης αν πω ψέματα βγαίνει και προειδοποιητική πινακίδα στο μέτωπο μου.
Οι γονείς θέλουν εκπαίδευση και ξέκωμα από κάποια πράγματα αρκεί όμως να είσαι έτοιμος να έρθεις σε αντιπαράθεση και να δεχθείς τα μειωμένα χατήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Είχα καλύψει το γεγονός ότι θα πηγαίναμε με το φίλο μου με τη μηχανή μέχρι τη Μάνη... Ευτυχώς το ήξερε η αδερφή μου και περίμενε αναφορές ότι ζω ακόμα. Οι γονείς μου έχουν -δικαίως- κόλλημα με τις μηχανές, ειδικά με τις Harley, που είχε ο τότε μου...!! Πφφφ...
Ax αχ αχ αχ αχ αχ αχ αχ....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το πιο κλασσικό ψέμα ήταν ότι θα κοιμηθώ στα κορίτσια για να μείνω με το τότε αγόρι μου όλη νύχταααααααααααα!Μέχρι που τους είπα ότι είχα σχέση και κοιμόμουν ελεύθερα μετά απλά όταν με ρώτησε η μαμά αν της έλεγα γι'αυτό το λόγο ψέμματα το έπαιξα αγίααααααααα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Εγώ δεν συνηθίζω να λέω ψέματα γενικά, και κυρίως στην μαμά μου, που δόξα τω θεώ δεν έχει πρόβλημα με τίποτα, δεν κάνει ανακρίσεις, δεν είναι αδιάκριτη.
Λέω άλλου είδους ψέματα όμως, πχ "γιατί δεν κατέβασες τα σκουπίδια φεύγοντας;" "γιατί τα έχουμε τόσο καιρό και έχω δεθεί συναισθηματικά μαζί τους" ή "Καλά εσύ δεν έλεγες δεν θα κάθεσαι τώρα το καλοκαίρι στο pc με τις ώρες;" "Ναι αλλά κάποιοι εξωγήινοι έχουν εισβάλει στο σώμα μου και δεν μπορώ να παραβώ τις εντολές τους" Αλλά μάλλον δεν μετράνε αυτά... Κανείς δεν με πιστεύει!! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το πιο μεγάλο που έχω πει είναι πως είμαι σε πάρτυ στα Βόρεια Προάστια. Εκείνοι νόμιζαν Βόρεια Προάστια Αθήνας, εγώ εννοούσα Βόρεια Προάστια Ελλάδος. Είχα πάρει το αεροπλάνο στις 8 το βράδυ (τότε το αεροδρόμιο ήταν στο Ελληνικό δίπλα στο σπίτι μου), είχα πάει Σαλονίκη, είχα βγει το βράδυ με φίλους εκεί και γύρισα το επόμενο πρωί στις 12..

Δεν το είπα γιατί είχα πάει Σαλόνικα και το προηγούμενο σ/κ και θα με κράζανε.. οπότε αποφάσισα να το κρύψω και να πω πως θα κοιμηθώ σε μια φίλη μου που έμενε Φιλοθέη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο ψέμα στους γονείς μου, το είπα σε ηλικία 6 χρονών. Επειδή με κράταγε η γιαγιά μου την οποία (θεος σχωρέστη) δεν την ήθελα καθόλου, αποφάσισα να πω ότι δεν μου δίνει να φάω, δεν με προσέχει κ.λ.π. προκειμένου να σταματήσουν να με πηγαίνουν σπίτι της να με κρατάει όταν οι γονείς μου δούλευαν. Αυτό το ψέμα, που παραλίγο να κάνει τους γονείς μου να πάρουν διαζύγιο, το παραδέχτηκα στην μαμά μου πριν από κανά 2 χρόνια.....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χμ.. δε λεω ποτε ψεματα στη μητερα μου. γενικα της λεω τα παντα αν πω θα ειναι για ψιλοπραγματα του τυπου ναι σφουγγαρισα ενω δεν εχω σφουγγαρισει.

πριν λιγο καιρο ομως της ειπα μπολικα μαζεμενα, γιατι ειχε ερθει καποιος σπιτι μου και περασαμε το βραδυ μαζι που αν το μαθαινε θα με γυρναγε επι τοπου σπιτι. δε το μετανοιωνω, αλλα ενιωθα ασχημα που δε μπορουσα να της πω την αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top