Ποιο είναι το ευνοημένο φύλο στις μέρες μας;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Τώρα δεν θέλω να σου πω το κλισέ «πίστεψε στον εαυτό σου.» Όχι γιατί δεν ισχύει, αλλά γιατί δεν είναι πάντα εφικτό. Η αυτοπεποίθηση είναι ένα από τα πιο γοητευτικά χαρακτηριστικά ενός άντρα -και γενικότερα ενός ανθρώπου-, αλλά δεν μπορεί να υπάρχει χωρίς κάποιο εσωτερικό υπόβαθρο να τη στηρίξει, γιατί τότε θα είναι αλαζονεία.
Για να πιστέψεις στον εαυτό σου, λοιπόν, θα πρέπει -πρώτα απ' όλα- να τον μάθεις*. Το λεγόμενο «ταξίδι της αυτογνωσίας» που οφείλει κάθε άνθρωπος να κάνει, πρώτα στον ίδιο του τον εαυτό και έπειτα στους άλλους. Να δεις τι ακριβώς θες, γιατί το θες και τι σχέση έχει αυτό με τον εαυτό σου; Tι ακριβώς θες να καταφέρεις; Είναι πραγματικά δική σου επιθυμία ή είναι οι προβολές άλλων που κάθεσαι και παρακολουθείς;

(τα ερωτήματα αυτά μην τα απαντήσεις σε εμένα, κράτα τα για εσένα και απάντησέ τα στον εαυτό σου. Ειλικρινά.)

*και μην πιστέψεις ποτέ ότι θα τον μάθεις εξ ολοκλήρου. Γιατί ο εαυτός δεν είναι στατική έννοια και ειδικά στην ηλικία σου έχεις να βιώσεις σημαντικές αλλαγές. Άλλωστε, η ίδια η διαδικασία της εξερεύνησης του εαυτού μας, μας αλλάζει ;)
Είμαι τόσο χαμένος στη ζωή μου τελικά που όλα αυτά που λες μου φαίνονται εξωγήινα. Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο, όταν ξυπνάω όμως και σκέφτομαι όλα αυτά τα καταθλιπτικά βιντεάκια του τικ τοκ με τα 600κ likes μου φαίνονται όλα μάταια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαι 1.85 και ένας που είχα ερωτευτεί στο λύκειο (για μεγάλη ζημιά μιλάμε) θα ήταν δε θα ήταν 1.57 - 1.60 κάτι, υπολογίζω. :P

Αν με ρωτήσεις, θεωρώ σέξυ το μεγάλο ύψος, αλλά όταν βλέπεις τον άλλον και σου αρέσει, όλα αυτά είναι μπαρμπούτσαλα.
Είσαι ομοφυλόφιλος?
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Ο tempora, o mores.

Φορείς της σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης , το πορνχαμπ και τα συναφή "ιδρύματα".
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι μωρέ. Καλοπέραση και βίτσια. 😂 Άμα τα βρίσκουν αυτοί έτσι εμάς τι λόγος μας πέφτει;

go get it tiger. Α, και στέλνε της και κάνα τικ τοκ με τον αντριου τειτ που και που, αυξάνει το σεχ αππεαλ
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Αν βλέπεις ότι κάτι σε θλίβει, καλό είναι να το βγάζεις από τη ζωή σου. Εσύ επιμένεις μαζοχιστικά. Μπορεί να είναι παρηγορητικό δεν ξέρω, να σκέφτεσαι αφού είναι έτσι οι γυναίκες δε χάνω πάρα πολλά.
Με τις πολεμικές τέχνες που σου αρέσουν ασχολείσαι ενεργά;
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Νομίζω πως διαχρονικά, κάπως έτσι είναι τα πράγματα.

View attachment 118262
Εμένα τα πρότυπα μου είναι ηθοποιοί που βλέπω στις ταινίες του Χόλυγουντ, μαυτους συγκρινομαι και προσπαθώ να μοιάσω, εμφανισημοι δυνατοί πετυχημένοι yuppies που κάνουν σχέσεις με εμφανισημες γυναίκες και είναι dominant στις σχέσεις τους
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Εμένα τα πρότυπα μου είναι ηθοποιοί που βλέπω στις ταινίες του Χόλυγουντ, μαυτους συγκρινομαι και προσπαθώ να μοιάσω, εμφανισημοι δυνατοί πετυχημένοι yuppies που κάνουν σχέσεις με εμφανισημες γυναίκες και είναι dominant στις σχέσεις τους
Καλή επιτυχία σου εύχομαι.
 

zizi xatzi

Νεοφερμένος

Η zizi xatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εμένα τα πρότυπα μου είναι ηθοποιοί που βλέπω στις ταινίες του Χόλυγουντ, μαυτους συγκρινομαι και προσπαθώ να μοιάσω, εμφανισημοι δυνατοί πετυχημένοι yuppies που κάνουν σχέσεις με εμφανισημες γυναίκες και είναι dominant στις σχέσεις τους
Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα, χωρίς να θέλω να τρολάρω, γύρνα από το άλλο πλευρό.....
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Αν βλέπεις ότι κάτι σε θλίβει, καλό είναι να το βγάζεις από τη ζωή σου. Εσύ επιμένεις μαζοχιστικά. Μπορεί να είναι παρηγορητικό δεν ξέρω, να σκέφτεσαι αφού είναι έτσι οι γυναίκες δε χάνω πάρα πολλά.
Με τις πολεμικές τέχνες που σου αρέσουν ασχολείσαι ενεργά;
Όχι δεν ασχολούμαι με τίποτα πλέον, όλη μέρα ίντερνετ και play station
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

A επίσης μπαίνω και Reddit σχεδόν κάθε μέρα, και εκεί μια από τα ίδια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι.
Νασαι καλά , αλλά μάλλον με το όνειρο θα μείνω
 

zizi xatzi

Νεοφερμένος

Η zizi xatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τα όνειρα δεν κοστίζουν μικρέ, οπότε ντουγρού.....😀
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Όχι δεν ασχολούμαι με τίποτα πλέον, όλη μέρα ίντερνετ και play station
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

A επίσης μπαίνω και Reddit σχεδόν κάθε μέρα, και εκεί μια από τα ίδια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Νασαι καλά , αλλά μάλλον με το όνειρο θα μείνω
Δεν είναι κακό να απομείνεις με το όνειρο. Κακό είναι να μείνεις μόνος και χωρίς όνειρα, αν δεν είναι η επιλογή σου.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.
Νομίζω οτι κάπου εδώ το θέμα μπορεί να κλειδωθεί. :lock:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.
Top