Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας;

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Vodafone

  • Cosmote

  • Nova

  • Και τα τρία δίκτυα ίδια είναι!

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Έστω ότι δεν έχετε καμία ΣΥΝΔΕΣΗ σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας και θέλετε να κάνετε μία...

Ποια εταιρία επιλέγετε και γιατί;;;
Τι επηρεάζει την επιλογή σας; (Τιμές; Υπηρεσίες; Εμβέλεια; Επιδότηση συσκευής; Εξυπηρέτηση; Ποικιλία συσκευών; Προβολή της εταιρίας στα ΜΜΕ;)

Για να δούμε... ;)

(ανώνυμη ψηφοφορία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι θα είμαι προκατειλημένη :/:
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη απ τη σύνδεση που έχω οπότε δεν είμαι και τόσο σίγουρη ότι αν μιλήσω υποθετικά ότι δεν έχω σύνδεση ότι και πάλι αυτή θα διάλεγα.......


Τες πα.... χωρίς να ψηφίσω κάποια μάρκα, αυτά που θα κοιτούσα θα ήταν με σειρά προτεραιότητας τα εξής
1) Εμβέλεια
2) Τιμές τιμολογίων
3) Επιδότηση συσκευών
4) Ευκολία στην εξόφληση λογαριασμών / εξυπηρέτηση
5) Ποικιλία συσκευών
6) Διαφήμιση της στα ΜΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ εδώ και πεντέμισι περ'ιπου χρόνια ΤΙΜ και είμαι πολύ ευχαρηστημένος σε όλους τους τομείς

- Διορθώστε τα ονόματα των εταιριών στη ψηφοφορία, είναι γραμμένα λάθος. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ολοι τα ιδια ειναι... καπιοι ειναι λιγο πιο φτηνοι στο ενα αλλα στα περνουν απο αλλου και το αντιθετο. Εγω εχω εδω και τρια χρονια Τιμ και δεν βρησκω λογο να αλλαξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Ολοι τα ιδια ειναι... καπιοι ειναι λιγο πιο φτηνοι στο ενα αλλα στα περνουν απο αλλου και το αντιθετο. Εγω εχω εδω και τρια χρονια Τιμ και δεν βρησκω λογο να αλλαξω

3 χρόνια? Από τα...11 έχεις κινητό? :confused: Ε ρε αλλάξαν οι εποχές. Όταν προ αμνημονεύτων χρόνων ήμουν εγώ 11, το κινητό τηλέφωνο ήταν κάτι παραπάνω από είδος πολυτελείας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
12 ουσιαστικα... μην βλεπεις το 14, στης 25 του μηνα κλεινω τα 15
Αλλα κινιτο εχω απο τα 10. Αλλα συνδεση εχω απο τα 12, πριν ειχα καρτα της κοσμοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εχω περασει απο ολες με καρτα, αλλα με συνδεση ειχα μονο κοσμοτε παλια και τωρα βοδαφον.. και μπορω να πω οτι προτιμω τη δευτερη.. σαφως καλυτερες τιμες (τουλαχιστον για εμενα και τον τροπο που χρησιμοποιω το κινητο) και απο σημα δεν ειναι ασχημη.. σαν την κοσμοτε βεβαια στο σημα νομιζω οτι δεν εχει αλλα και η βοδαφον εχει αρκετα αναπτυγμενο δικτυο... νομιζω;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαλλον κοσμοτε, λογω της πολιτικης της εταιρειας σχετικα με ροαμινκ κλπ που αφορουν σεξωτερικο!
κατα ταλλα, ολες ιδιες μου φαινονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Παρ'όλο που έχω vodafone θα προτιμούσα την cosmote.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Πάντως σχετικά με τη γνώμη που έχει ο κόσμος για τις τρεις αυτές εταιρίες, η Cosmo και η Voda παλεύουν για την κορυφή. Η Tim είναι μακράν πιο πίσω. Γιατί;;; Μια χαρά εταιρία μου φαίνεται και αυτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
μαλλον κοσμοτε, λογω της πολιτικης της εταιρειας σχετικα με ροαμινκ κλπ που αφορουν σεξωτερικο!
κατα ταλλα, ολες ιδιες μου φαινονται.

Και εγώ για τον ίδιο λόγο μάλλον κόσμο θα επέλεγα... Τα τελευταία χρόνια πηγαινοέρχομαι αρκετά εξωτερικό και θα με βόλευε μια πολύ καλή υπηρεσία roaming...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λοιπον εγω εκανα μεταφορα αριθμου σε vodafone ... ηταν η μοναδικη που παρεχει push e-mail :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SoNic-K

Νεοφερμένος

Ο SoNic-K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εδώ και χρόνια έχω TIM (πρώην Telestet) και δε σκέφτομαι να αλλάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bianca

Νεοφερμένος

Η Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πιστευω οτι αυτη τη στιγμη η Vodafone εχει τα καλυτερα πακετα και ποικιλλες υπηρεσιες που μπορεις να εκμεταλλευτεις. Οποτε.......+1Vodafone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εγώ εχω ΤΙΜ εδώ και ένα χρόνο. Είμαι ικανοποιημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Έχω ΤΙΜ από την 3η λυκείου. Κοντά 5 χρόνια.
Μέχρι πριν κανα 2 χρόνια σκεφτόμουν να την αλλάξω να βάλω κάτι σε Q, αλλά τώρα είμαι ευχαριστημένος αφού βελτίωσαν το σήμα και έχουν πολύ συχνά προσφορές στην καρτοκινητή που έχω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
λοιπον....

α) αν μπορουν οι υπευθυνοι να βαλλουν και αλλες επιλογες στην ψηφοφρια μιας και υπαρχει και η frog ktl.

στο παρασυνθημα τωρα...
λοιπον ειχα παλια cosmote και πρεπει να πω πως ημουν παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενος ωστοσο το κινητακι δεν ειχε και την καλυτερη μοιρα και τελος παντων μετα απο μια σειρα γεγονοτων αναγκαστηκα να αλλαξω και εβαλα Q λοιπον την εχω 2 χρονια σε ποιοτητα υπηρεσιων παρα τις πολυ κλαες προσοφορες που βγαζει τελευταια.... δεν φτανει την Cosmote οποτε να αλλαζα θα εβαζα παλι Cosmote... :)


εντιτ και να συμπληρωσω οτισ ε καμια περιπτωση δεν θα βαζα τον μεγαλο υποκλοπεα οχι γιατι εγινανοι παρακοουθησεις ειναι ανοητο να πιστευουμε οτι δεν παρακολουθουμαστε ανεξαρτητως δικτυου απλα ειναι πανακριβη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ την cosmote. Έχει τέλειο σήμα και νομίζω ότι οι τιμές είναι ίδιες σε όλες τις εταιρείες. Τα λεπτά ομιλίας αλλάζουν ελάχιστα. Άλλωστε, πιστεύω ότι τα πιο σημαντικά στην επιλογή εταιρείας είναι η τιμή και η εμβέλεια. Ωστόσο, αν αλλάζεις συσκευή συχνά, τότε πρέπει να πάρεις υπόψιν την επιδότηση. Τέλος, δεν πολυκαταλαβαίνω τι εννοείς με τις υπηρεσίες και δεν με νοιάζουν οι διαφημίσεις. Βέβαια αν η εξυπηρέτηση είναι κακή μπορεί να άλλαξω εταιρεία (σε καμια ακραία περίπτωση) και όλες οι εταιρείες έχουν τις ίδιες συσκευές εκτός από κάποιες εξαιρέσεις.

Πριν πω την γνώμη μου, θέλω να αναλύσω τις εταιρίες (από άποψη καρτοκινητής γιατί έχω καρτοκινητό).Η wind εχει το χειροτερο σημα σε σχέση με τις υπόλοιπες εταιρίες, άρα το ίδιο έχει και η q (που ανήκει στην wind).Η cosmote έχει το καλύτερο σήμα με μικρή διαφορά από την vodafone και όλες οι εταιρίες έχουν τις ίδιες προσφορές με κάποιες μικροδιαφορές,αλλά όλες προσφέρουν τα καλύτερα ανάμεσα σε άτομα ίδιας καρτοκινητής εκτός από την frog η οποία ανήκει στην cosmote, άρα έχει και φοβερό σήμα. Προτείνω frog σε αυτούς που μιλάνε λίγο και σπάνια και θέλουν χαμηλές τιμές προς όλους. Προτείνω vodafone για αυτούς που θέλουν πολύ καλές προσφορές και πολύ καλό σήμα και χαμηλές χρεώσεις ανάμεσα σε άτομα που ανήκουν στην ίδια εταιρεία και μιλάνε σε φίλους οι οποίοι έχουν ήδη ή δεν τους είναι πρόβλημα να αλλάξουν δίκτυο :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanos523

Νεοφερμένος

Ο thanos523 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά έχω COSMOTE(What's up), γιατί έχει πάρα πολλά πακέτα μηνυμάτων και τα μηνύματα είναι ο λόγος που έχω κινητό. Επίσης έχω What's up, γιατί όλοι μου οι φίλοι στο Ρέθυμνο έχουν, επίσης έχει και παντού πολύ καλό σήμα και τέλος υπάρχει πακέτο σύνδεσης COSMOTE όπου προσφέρει το μήνα 500 λεπτά προς σταθερά γιατί COSMOTE=OTE, που ο ΟΤΕ ήταν η αρχή των σταθερών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

androuts

Νεοφερμένος

Ο Andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ, βασικά, επειδή έχω κολλητούς σε διάφορες εταιρίες, έχω 3 Sim :redface:
Μία Vodafone CU, μία Cosmote WUP και μία Vodafone A La Carte.
Το βασικό μου νούμερο, όπου όλοι επικοινωνούν μαζί μου είναι Vodafone CU (ήταν στο vodafone a la carte και το μετέτρεψα). Έχω πάρει και ένα πακέτο που δεν έχει χρέωση [ήταν μόνο Φεβρουάριο-Μάρτιο για ενεργοποιήσεις) και έχει 1000smsmms+1000callsvideocalls+30mb πρόσβαση internet.
Επιπλέον, το δίκτυο της Vodafone με καλύπτει παντού :)
Και...ένα μικρό tip για τους συχνούς αποστολείς sms. Κανονικά, η χρέωση, στο vodafone cu, για τα μηνύματα είναι 0,09Ε. Αν όμως, δεν το αγοράσετε "παρθένο cu", αλλά το μετατρέψετε από a la cart σε cu η χρέωση των μηνυμάτων γίνεται 0,05 :). Αυτό που λέω ισχύει και δεν είναι ράδιο αρβύλα. Το έχω κάνει και εγώ αλλά και μου το έχει επιβεβαιώσει "άτομο" στη vodafone ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top