Ποιο είναι το καλύτερο χρώμα ματιών;

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Writes down

Πάντως εγώ είχα μαύρο χρώμα ματιών μικρή, πίσσα. Τώρα πως άλλαξε και έγινε μπλε I have absolutely no idea.
Στα μωρά...το χρώμα των ματιών αλλάζει καθώς μεγαλώνουν και συνήθως σταθεροποιείται στην ηλικία των 3-6 μηνών, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αλλαγές στο χρώμα της ίριδας δεν μπορεί να συμβούν και αργότερα μέσα στα πρώτα 3 χρόνια. Συνήθως, όμως, μέσα στους 9 πρώτους μήνες έχει σταθεροποιηθεί το χρώμα των ματιών...<3
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ έχω ετεροχρωμια 🥲
Το ένα είναι μελι και το άλλο είναι ¾ μέλι και ένα κομμάτι πράσινο μεταξυ 6 και 10 θεσης (αν ήταν αναλογικό ρολόι). Έχω και φακίδες στην ιριδα
 

alexd99

Νεοφερμένος

Ο alexd99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Φουλ αντικειμενικά(#not🤪) τα πράσινα μάτια είναι τα καλύτερα
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ λέω τι έχω παρατηρήσει να συμβαίνει σε μένα και σε πολλούς γνωστούς μου αν τώρα δεν το παθαίνει κανένας συμφορουμιτης ίσως είμαι μεταλλαγμένη :P

Η μετάλλαξη δεν είναι πάντα επιβλαβής btw :p
Εντάξει μεταλλαγμένη Πακ μου :bleh:

Είπαμε ο καθένας μας εδώ μέσα έχει και την ιδιαιτεροτητα του <3
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,659 μηνύματα.
Τα πιο όμορφα μάτια που έχω δει στην ζωή μου τα έχει μια φίλη μου. Είναι μια μίξη πράσινου, μπλε, κίτρινου και καφέ, με φακίδες.

Η αδερφή μου έχει μπλε βαθύτερο από το δικό μου και στο ένα μάτι το 1/4 της ίριδας είναι καφέ. Έχουμε και οι δυο μεγάλες κόρες (είναι υπερβολικά διεσταλμένες, λες και είμαστε high) που σχεδόν φαίνονται μαύρα τα μάτια μας σε σκιά :P
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν και τα γκρι. Τα μαύρα δεν μου αρέσουν. Εννοώ φουλ μαύρα, αυτα που έχουν πχ οι περισσότεροι κινεζοι
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
To καφέ, ζεστό και όμορφο χρώμα. :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τα πιο εντυπωσιακά μάτια τα είδα στον ηθοποιό Τζόρνταν Ελσας. Στην τηλεόραση φαίνονται έντονο μπλε αλλά από κοντά είναι ακόμα πιο εντυπωσιακά. Δεν ξέρω αν είναι φυσικά ή φακοί όμως.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,082 μηνύματα.
Εγώ πραγματικά δε τα μπορώ τα γαλανά και τα πράσινα :(
Ειδικά όσο πιο ανοιχτά σε χρώμα, τόσο με απωθούν. Σε μπλε άντε να πω ανεκτά αυτά που είναι προς το σκούρο μπλε/ βαθύ σκούρο.

Γενικά σε μάτια μια χαρά είναι τα καστανά, όσο συνηθισμένα κι αν είναι.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Τα γαλανά μάτια είναι τελείως ψυχρά...άδειο βλέμμα. Νομίζεις ότι κοιτάζεις διαπεραστικά πίσω από τον άνθρωπο χωρίς να βλέπεις κάτι. :jumpy:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Μα αυτό τα κάνει ωραία, το μυστήριο που έχουν!
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οτι θα ερχόταν η στιγμή που θα ένιωθα μειονεκτικά που έχω πράσινα (καστανοπράσινα ανά διαστήματα) μάτια η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα :laugh:
Οσο και αν δεν το περίμενες, θα συνεχίζουν να πρασινίζουν χμμμ... απο το κακό τους που δε σ'αρέσουν:give_rose: και κάποια στιγμή θα γίνουν καταπράσινα. Αυτή είναι η σειρά.:)
Πάντως στο αντίθετο φύλο και γω τα σκουρόχρωμα προτιμώ :P
Στην πρώτη μου ταυτότητα, έγραφε ¨καστανό ανοιχτό".
Αυτός που το έγραψε πρέπει να είχε αχρωματοψία, γιατι ήταν περίπου μελί - καστανοπράσινα.
Να φανταστείς, οτι τα πρωινά και ειδικά την Ανοιξη που πρασίνιζαν τα πάντα γύρω, πρασίνιζαν και τα μάτια μου. Προκαλούσαν εντυπώσεις.
Τώρα είναι καταπράσινα και μ' αρέσουν όπως είναι.

Οσα χρώματα και αν αλλάξουν, όσο και αν μ' αρέσουν, η ζωή δεν είναι μόνο ένα όμορφο πρωινό ή δειλινό με ένα απίθανο ηλιοβασίλεμα.
Βρε τι μαθαίνει εδώ μέσα κάνεις!!!:lol::lol:

Στο τέλος θα μας βγάλετε και Χασκι με την ετεροχρωμια ματιών που παρουσιάζεται, το ένα πράσινο σκούρο γιατί δεν το χτυπάει ο ήλιος και το άλλο ανοιχτό γιατί το βλέπει ο ήλιος :bleh:

Τα μάτια όντως αλλάζουν χρώμα αλλά αλλάζουν και μένουν .
Ισως δεν έχεις προσέξει αυτό που λέει η Πακ και συμφωνώ μαζί της.
Αυτό, ίσως εξηγείται απο τις διαφορές που παρουσιάζουν τα μάτια.
Κανένα μάτι δεν μοιάζει με κανένα άλλο.
Η κόρη μου ας πούμε είχε το μέλι του πατέρα της και πλέον εκεί γύρω στην δευτέρα Λυκείου έκανε μια γυρισια και έχει τα πράσινα τα δικά μου ..
Αλλά άλλαξε μια και τέλος έμεινε εκεί ;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ έχω ετεροχρωμια 🥲
Το ένα είναι μελι και το άλλο είναι ¾ μέλι και ένα κομμάτι πράσινο μεταξυ 6 και 10 θεσης (αν ήταν αναλογικό ρολόι). Έχω και φακίδες στην ιριδα
Είναι ωραίο να είναι παράξενα τα μάτια.
Ετεροχρωμία, συνατάμε σπανιότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Έχει μια θεία μου. Το ένα μάτι είναι πράσινο και το άλλο γαλάζιο.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Έχει μια θεία μου. Το ένα μάτι είναι πράσινο και το άλλο γαλάζιο.
Θα μπορούσε να έχει απίστευτη καριέρα, εκμεταλλευόμενη την στιγμιαία απόσπαση της προσοχής του συνομιλητή της.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν λέει αυτό ;)
Αν πάμε βάση της ιριδοσκόπησης, τότε θα συμφωνήσουμε.

Εντάξει, μας αρέσει(για τουλάχιστον εμένα μιλώ) σίγουρα να βλέπουμε παράξενα μάτια. Αλωστε, δεν είναι τυχαίο που έχουν γραφτεί τόσα για τα μάτια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πάμε βάση της ιριδοσκόπησης, τότε θα συμφωνήσουμε.

Εντάξει, μας αρέσει(για τουλάχιστον εμένα μιλώ) σίγουρα να βλέπουμε παράξενα μάτια. Αλωστε, δεν είναι τυχαίο που έχουν γραφτεί τόσα για τα μάτια.
Τα ματια για εμενα ειναι ο καθρεπτης της ψυχης και το πιστευω ειδικα μετα απο ολα αυτα που περασα εγω αλλα και αυτο που βλεπω στους ανθρωπους που πραγματικα αντιμετωπιζουν σοβαρα θεματακια ..

Εχω δει ανθρωπους να ειναι μονίμως με ενα χαμογελο στα χειλη (ψευτικο )αλλα τα ματια τους να κρυβουν τετοια θλιψη ...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,717 μηνύματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Μολονότι τα γαλάζια είναι πιο εντυπωσιακά και αξιοπρόσεκτα, μου φαίνονται κι εμένα ψυχρά. Τα καφετιά είναι πιο ζεστά, παρόλο που δεν είναι ιδιαίτερα. Τα πρασινομελιά(sic) για μένα συνδυάζουν ιδιαιτερότητα με ζεστασία, γι αυτό μάλλον τα προτιμώ λίγο παραπάνω.

Παρόλα αυτά πιο σημαντικό ρόλο παίζει το σχήμα, η απόσταση, πώς φαίνονται στο υπόλοιπο πρόσωπο, πόσο μεγάλη είναι η κόρη, πόσο λευκό το ασπράδι, χωρίς κόκκινες γραμμές κλπ. Το χρώμα το βρίσκω απλώς σα διακοσμητικό και δευτερεύον σε σχέση με τα παραπάνω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top