Ποιο είναι το καλύτερο χρώμα ματιών;

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.
Τι να το κάνεις το ωραίο χρώμα, αν το ένα μάτι κοιτάει Δύση και το άλλο ανατολή; σχήμα, έκφραση και πολλά άλλα συμβάλλουν στο να θεωρηθεί ένα βλέμμα ελκυστικό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,714 μηνύματα.
Προφανώς τα πράσινα που έχω και εγώ.😉😉
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,714 μηνύματα.
Συμφωνώ. Το ότι έχω κι εγώ πράσινα μάτια (οκ, με ολίγο γκρι) δεν με εμποδίζει από το να είμαι αντικειμενικός. :bleh:
Και εμένα τα μάτια μου έχουν λίγο καφέ μέσα αλλά ελάχιστο πλέον. Μικρότερος ήταν καφέ τα μάτια μου, από τα 10 και μετά άρχισαν να ανοιγουν και έγιναν σχεδόν 100% πράσινα.😂😂
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,122 μηνύματα.
δεν έχει σημασία το χρώμα, αλλά πως σε κοιτάζουν. πως σε κοιτάζουν μες τα μάτια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μην σας μπερδεύει το άβαταρ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,525 μηνύματα.
Τα μάτια μου βεβαιως βεβαίως

σε όλες τις vesions ;)



Οταν είναι λυπημένα , χαρούμενα
αγριεμένα έτοιμα να σε κατασπράξουν αλλά και
ερωτευμένα.. :whistle:

Το χρώμα δεν είναι και τόσο σημαντικό :)
 

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα πως μπορεί ένα μάτι να θεωρηθεί άσχημο. Μια μύτη πχ μπορεί να είναι στραβή, τα μάτια τι ατέλεια μπορούν να έχουν; Όλοι τα ίδια έχουμε. Προσωπικά σαν χαρακτηριστικό μου είναι αδιάφορα, είναι το τελευταίο πράγμα που θα παρατηρήσω σε κάποιον. Μου έχει τύχει πολλές φορές να χρειαστεί να περιγράψω ένα άτομο που ξέρω χρόνια και να μην θυμάμαι τι χρώμα μάτια έχει.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
μου αρέσουν πολύ τα μελί 🍯 (hazel)
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν έχεις παράξενα μάτια, κάποια στιγμή νιώθεις σαν να βλέπουν εξωγήινο και πιστέψτε με, δεν είναι πάντα ευχάριστο.
Σας αφιερώνω το τραγουδάκι που έχει νόημα να το ακούσει κάποιος.

Πακετάκι όλα ;)
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,659 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,659 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,674 μηνύματα.
ανά διαστήματα? :) πως γίνεται αυτό?
Νομίζω ότι όσοι έχουν ανοιχτόχρωμα μάτια (ή έστω καστανοπράσινα) μπορούν να ταυτιστούν. Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλά συμβαίνει :P

Μέχρι να μπω στην εφηβεία ήταν καστανά ίσως παίζει και αυτό ρόλο
Μάλλον εννοεί ανάλογα τον φωτισμό;
Ο φωτισμός επηρεάζει την απόχρωση του πράσινου. Στον ήλιο είναι λαχανί ας πούμε ενώ κανονικά πιο σκούρα.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Νομίζω ότι όσοι έχουν ανοιχτόχρωμα μάτια (ή έστω καστανοπράσινα) μπορούν να ταυτιστούν. Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλά συμβαίνει :P

Ο φωτισμός επηρεάζει την απόχρωση του πράσινου. Στον ήλιο είναι λαχανί ας πούμε ενώ κανονικά πιο σκούρα.

αα.. μάλιστα :)
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ότι όσοι έχουν ανοιχτόχρωμα μάτια (ή έστω καστανοπράσινα) μπορούν να ταυτιστούν. Δεν μπορώ να στο εξηγήσω αλλά συμβαίνει :P

Μέχρι να μπω στην εφηβεία ήταν καστανά ίσως παίζει και αυτό ρόλο

Ο φωτισμός επηρεάζει την απόχρωση του πράσινου. Στον ήλιο είναι λαχανί ας πούμε ενώ κανονικά πιο σκούρα.
Βρε τι μαθαίνει εδώ μέσα κάνεις!!!:lol::lol:

Στο τέλος θα μας βγάλετε και Χασκι με την ετεροχρωμια ματιών που παρουσιάζεται, το ένα πράσινο σκούρο γιατί δεν το χτυπάει ο ήλιος και το άλλο ανοιχτό γιατί το βλέπει ο ήλιος :bleh:

Τα μάτια όντως αλλάζουν χρώμα αλλά αλλάζουν και μενουν .
Η κόρη μου ας πούμε είχε το μέλι του πατέρα της και πλέον εκεί γύρω στην δευτέρα λυκειου έκανε μια γυρισια και έχει τα πράσινα τα δικά μου ..
Αλλά άλλαξε μια και τέλος έμεινε εκεί ;)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,674 μηνύματα.
Βρε τι μαθαίνει εδώ μέσα κάνεις!!!:lol::lol:

Στο τέλος θα μας βγάλετε και Χασκι με την ετεροχρωμια ματιών που παρουσιάζεται, το ένα πράσινο σκούρο γιατί δεν το χτυπάει ο ήλιος και το άλλο ανοιχτό γιατί το βλέπει ο ήλιος :bleh:

Τα μάτια όντως αλλάζουν χρώμα αλλά αλλάζουν και μενουν .
Η κόρη μου ας πούμε είχε το μέλι του πατέρα της και πλέον εκεί γύρω στην δευτέρα λυκειου έκανε μια γυρισια και έχει τα πράσινα τα δικά μου ..
Αλλά άλλαξε μια και τέλος έμεινε εκεί ;)

Εγώ λέω τι έχω παρατηρήσει να συμβαίνει σε μένα και σε πολλούς γνωστούς μου αν τώρα δεν το παθαίνει κανένας συμφορουμιτης ίσως είμαι μεταλλαγμένη :P

Η μετάλλαξη δεν είναι πάντα επιβλαβής btw :p
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Επιβεβαιώνω για το "όταν έχει φως καταλαβαίνεις ότι υπάρχει και πράσινο εκεί πέρα", it's a thing.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,659 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top