Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Στις γυναίκες βρίσκω πάντα ωραία τη μέση δαχτυλίδι και ένας ωραίος ποπός να ακολουθεί από κάτω.

Στους άντρες βρίσκω ωραίο ο ώμος - μπράτσο (η σύνδεση) να έχει όγκο, ανεξάρτητα γυμναστικής και ανεξάρτητα ύψους (ακόμα κι ένας πολύ κοντός είναι πολύ ωραίο να το έχει αυτό). Επίσης οι άντρες με πλάτη πάντα αρέσουν, επίσης ανεξάρτητα γυμναστικής.

Πρέπει να είναι "ευνοημένος από τη φύση σου" για να έχεις τα παραπάνω.

Σε πιο προσγειωμένα, η γυναίκα με πιασίματα και ο άντρας δεμένος. Νομίζω ότι μετά το 1.95 οι άντρες έχουν την τάση να έχουν πιο "άχαρο" σώμα και χέρια.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,795 μηνύματα.
Σε αυτό θεωρώ τις γυναίκες τυχερές. Μία αδύνατη γυναίκα (χωρίς καν να έχει πατήσει στο γυμναστήριο) θεωρείται top of the top. Αντίστοιχα ο αδύνατος άντρας θεωρείται «ακρίδας» και διάφορα περίεργα που έχουμε διαβάσει εδώ μέσα και έχουμε ακούσει γενικά.

Νομίζω οι 1.90 γυμνασμένοι άνδρες κυριαρχούν (αν και νομίζω πως όσο πιο ψηλός κάποιος τόσο πιο δύσκολα γυμνάζεται και τόσο πιο δύσκολα πετυχαίνει καλή αναλογία στο σώμα).

Για γυναίκες (θα μιλήσω υποκειμενικά) 1.50-1.60 αδύνατες top.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Σε άντρες μου αρέσουν οι μετρίου αναστήματος 1,75-1,80 και σχετικά γεροδεμένοι (όχι ντούκια)

Στις γυναίκες ξεκάθαρα οι λίγο plus size, οι καμπυλωτές και ψηλές😌
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.
Στους άντρες μου αρέσει η μεγάλη πλάτη και οι γυμνασμένες γάμπες :prettyplz:
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Σε αυτό θεωρώ τις γυναίκες τυχερές. Μία αδύνατη γυναίκα (χωρίς καν να έχει πατήσει στο γυμναστήριο) θεωρείται top of the top.
Μπα, ούτε καν. Όπως πολλοί άντρες έχουν μια ιδέα για το τι αρέσει στις γυναίκες έτσι ισχύει και το αντίστροφο. Πχ εμένα μου αρέσουν οι καμπύλες και σε πολλούς άλλους άντρες ομοίως, ενώ πολλές γυναίκες που μου έχουν πει για άλλες γυναίκες πόσο ωραίες είναι, δεν μου κάνουν τίποτα.

Στις γυναίκες, λοιπόν, μου αρέσουν οι καμπύλες και όχι το αδύνατο. Καλύτερα δηλαδή κάποια κιλάκια παραπάνω παρά κάποια παρακάτω,
Στον άντρα μου αρέσει το μυώδες και γραμμωμένο σώμα, όχι όμως υπερβολές.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,795 μηνύματα.
Στις γυναίκες, λοιπόν, μου αρέσουν οι καμπύλες και όχι το αδύνατο. Καλύτερα δηλαδή κάποια κιλάκια παραπάνω παρά κάποια παρακάτω,
Το αντίθετο για εμένα αλλά προτιμήσεις είναι αυτές.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Σε άντρες μου αρέσουν οι μετρίου αναστήματος 1,75-1,80 και σχετικά γεροδεμένοι (όχι ντούκια)

Στις γυναίκες ξεκάθαρα οι λίγο plus size, οι καμπυλωτές και ψηλές😌
Μέτριο το 175 με 180 ? Δηλαδή το average ποιο είναι ? Και το ψηλό ? 190-τρία μετρα ?
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Από την στιγμή που εγώ είμαι κοντά 1,70, ναι, μέτριο είναι..
Στατιστικά μιλώντας, 175 είναι ο μέσος όρος στις περισσότερες χώρες. Επομένως, μάλλον θες κάποιον που αλλάζει λάμπες χωρίς σκάλα, δηλαδή έναν ''σχετικά'' ψηλό σύμφωνα με τα στανταρ που έβαλες :P
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,915 μηνύματα.
Στους άνδρες θεωρώ πολύ ελκυστικό τις γυμνασμενες πλάτες και τα γυμνασμενα μπούτια και γαμπες και μια... πλούσια πίσω όψη😂
Να μην έχουμε κάτι να πιάνουμε και εμείς οι γυναίκες;;

Ως γυναικείο πρότυπο ομορφιάς έχω το κλασσικό ελληνικό. Φαίνεται πολύ όμορφο στα ρούχα και στα φορέματα. Κρίμα που δεν έχω το average ύψος θα ήταν πολύ ωραίο στο σωματότυπό μου.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Πικραμένο συνάδελφο σε κόβω κι εσένα :P
Εγώ 1,74, άρα για έναν πόντο δεν πιάνω τον Μ.Ο. :(
Όχι, δεν πάω με γυναίκες οπότε δε με απασχολεί αυτό το θέμα. Απλώς μου κάνει εντύπωση πόσο ριζωμένη είναι μέσα σε πολλές γυναίκες η ιδέα ότι ο άλλος πρέπει να οχτώ μέτρα αλλιώς δε μας κάνει. Επιπλέον, μου κάνει ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση όταν υποτίθεται ότι αυτές είναι νορμες οι οποίες καλλιεργήθηκαν εδώ και χιλιετίες, δηλαδή ότι ο άντρας πρέπει να είναι δυνατός, να προστατεύει κλπ.

Πατριαρχία δεν είναι μόνο οι άντρες να θέλουν άτριχες, λεπτές με μεγάλα βυζιά αλλά και οι γυναίκες να θέλουν τον μπατμαν (ψηλος, αρρενωπός κλπ )για γκομενο.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Όχι, δεν πάω με γυναίκες οπότε δε με απασχολεί αυτό το θέμα. Απλώς μου κάνει εντύπωση πόσο ριζωμένη είναι μέσα σε πολλές γυναίκες η ιδέα ότι ο άλλος πρέπει να οχτώ μέτρα αλλιώς δε μας κάνει.
Καλά, δεν είναι θέμα μόνο σεξουαλικής επιλογής το κόμπλεξ που έχουν αρκετοί άντρες με το ύψος τους. Ευτυχώς προσωπικά το ξεπέρασα αρκετά νωρίς αυτό.
Επιπλέον, μου κάνει ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση όταν υποτίθεται ότι αυτές είναι νορμες οι οποίες καλλιεργήθηκαν εδώ και χιλιετίες, δηλαδή ότι ο άντρας πρέπει να είναι δυνατός, να προστατεύει κλπ.
Το συγκεκριμένο θεωρώ ότι δεν είναι μόνο νόρμα. Πιστεύω πως είναι και ορμέμφυτο μια γυναίκα να έλκεται από ψηλούς άντρες, χωρίς να χρειάζεται κάποια εξήγηση. Απλά ισχύει.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,915 μηνύματα.
Όχι, δεν πάω με γυναίκες οπότε δε με απασχολεί αυτό το θέμα. Απλώς μου κάνει εντύπωση πόσο ριζωμένη είναι μέσα σε πολλές γυναίκες η ιδέα ότι ο άλλος πρέπει να οχτώ μέτρα αλλιώς δε μας κάνει. Επιπλέον, μου κάνει ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση όταν υποτίθεται ότι αυτές είναι νορμες οι οποίες καλλιεργήθηκαν εδώ και χιλιετίες, δηλαδή ότι ο άντρας πρέπει να είναι δυνατός, να προστατεύει κλπ.
Βρε συ η άλλη 1.70 τι να τον κάνει έναν κάτω από 1,75??? Θα βάλει τακούνι η κοπέλα και μετά θα τον αποκαλεί γιοκα μου και όλας😂
Η Εριφύλη προφανως και θα έχει τέτοιο στάνταρ αφού είναι αρκετά ψηλή για γυναίκα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

χωρίς να χρειάζεται κάποια εξήγηση. Απλά ισχύει
Υπάρχει σύμφωνα με έρευνες το πιο "μεγάλο" σώμα ισοδυναμεί στον εγκέφαλο ως πιο δυνατό άρα και πιο "κατάλληλο" ταίρι για επιβίωση.
Όπως και όταν οι γυναίκες βλέπουν άνδρες να είναι καλοί με βρέφη αρχίζουν να τον βλέπουν πιο ελκυστικό γιατί ο εγκέφαλος (ένστικτο) τους λέει ότι ο τύπος θα έκανε έναν καλό mate.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.
Ευτυχώς προσωπικά το ξεπέρασα αρκετά νωρίς αυτό.
Εσύ με 1,74 σε καμία περίπτωση δεν είσαι κοντός, είπαμε..
απλά επειδή κι εγώ, τώρα που μετρήθηκα, είμαι κοντά στο 1,70 δεν έχει μεγάλη διαφορά
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,915 μηνύματα.
Εσύ με 1,74 σε καμία περίπτωση δεν είσαι κοντός, είπαμε..
απλά επειδή κι εγώ, τώρα που μετρήθηκα, είμαι κοντά στο 1,70 δεν έχει μεγάλη διαφορά
Μαζευτε όλοι από 1 εκ να μου δώσετε μπας και γίνει τίποτα 😂
Είμαι 1,50 (1,51 στα έγγραφα)😂😂
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Καλά, δεν είναι θέμα μόνο σεξουαλικής επιλογής το κόμπλεξ που έχουν αρκετοί άντρες με το ύψος τους. Ευτυχώς προσωπικά το ξεπέρασα αρκετά νωρίς αυτό.
Οι στρ8 άντρες κυρίως. Εγώ προσωπικά δεν είχα θέμα ποτέ παρόλο που δεν είμαι δέντρο.

Το συγκεκριμένο θεωρώ ότι δεν είναι μόνο νόρμα. Πιστεύω πως είναι και ορμέμφυτο μια γυναίκα να έλκεται από ψηλούς άντρες, χωρίς να χρειάζεται κάποια εξήγηση. Απλά ισχύει.
Γράφω ξανά το ίδιο που εγραψα πιο πάνω :
Πατριαρχία δεν είναι μόνο οι άντρες να θέλουν άτριχες, λεπτές με μεγάλα βυζιά αλλά και οι γυναίκες να θέλουν τον μπατμαν (ψηλος, αρρενωπός κλπ )για γκομενο.

Τώρα το αν ειναι έμφυτο, δεν το θα το έλεγα ιδιαίτερα. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι οι άνθρωποι (άντρες και γυναίκες) στα πρώτα στάδια της ύπαρξης μας ήμασταν πολύ μινι (οι άντρες έφταναν το πολύ 170). Τις τελευταίες δεκαετίες υπάρχει αύξηση εξαιτίας της ιατρικής, τεχνολογίας κλπ.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,886 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Βρε συ η άλλη 1.70 τι να τον κάνει έναν κάτω από 1,75??? Θα βάλει τακούνι η κοπέλα και σε μετά θα τον αποκαλεί γιοκα μου και όλας😂
Θα τον φαρδύνει στο κρεβάτι :oops:
Όπως και όταν οι γυναίκες βλέπουν άνδρες να είναι καλοί με βρέφη αρχίζουν να τον βλέπουν πιο ελκυστικό γιατί ο εγκέφαλος (ένστικτο) τους λέει ότι ο τύπος θα έκανε έναν καλό mate.
ΠΑΝΑΓΙΑ μου...θα σκοτωθούμε...
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,915 μηνύματα.
είσαι το γούστο κάθε άντρα😉
το συζητούσαμε με κάτι παιδιά και όλοι προτιμούν τις 1,50-1,60 (βαριά 1,60)
Που είναι όμως δεν τους βρίσκω 😂
Μάλλον πρέπει να κόβω βόλτες έξω από το εθνικό.
Στα θέατρα πάω συχνά αλλά πάω στις καλές θέσεις και εκεί συνήθως έχει μεγαλύτερους ανθρώπους, νεολαία μόνο πίσω στην πλατεία ή χωμένοι στα θεωρεια πίσω😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΠΑΝΑΓΙΑ μου...θα σκοτωθούμε...
Υπάρχει έρευνα εκεί έξω αλλά πρέπει να ψάξω να την βρω
Όπως και όλες συμφωνούμε ότι κατά την διάρκεια της ωορρηξίας, ξαφνικά αρχίζεις να θεωρείς ωραίους κάποιους που δεν τους θεωρούσες πιο πριν 😂
Η ορμονική κατάσταση των γυναικών είναι μια επιστήμη από μόνη της.
 
Top