Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
Που είναι όμως δεν τους βρίσκω 😂
Μάλλον πρέπει να κόβω βόλτες έξω από το εθνικό.
Στα θέατρα πάω συχνά αλλά πάω στις καλές θέσεις και εκεί συνήθως έχει μεγαλύτερους ανθρώπους, νεολαία μόνο πίσω στην πλατεία ή χωμένοι στα θεωρεια πίσω😂
Χαχαχ, έλα να σε κάνω κονέ😌
Πέρα από την πλάκα, είναι πολύ χαριτωμένο αυτό το ύψος, απλά εμένα από γυναίκες μου αρέσουν οι νταρντάνες κυρίως😋😂
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Που είναι όμως δεν τους βρίσκω 😂
Μάλλον πρέπει να κόβω βόλτες έξω από το εθνικό.
Στα θέατρα πάω συχνά αλλά πάω στις καλές θέσεις και εκεί συνήθως έχει μεγαλύτερους ανθρώπους, νεολαία μόνο πίσω στην πλατεία ή χωμένοι στα θεωρεια πίσω😂
Μπορώ να σου εξηγησω το λόγο γιατί το βιώνεις αυτό (όχι τώρα μπροστά στον κόσμο για να μη σε φέρω σε δυσκολη θέση -- άλλη ώρα) αλλά να ξέρεις ένα πράγμα:

Θα πληγωθείς άσχημα απο αυτό που θα σου πω.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
απλά εγώ στις γυναίκες μου αρέσουν οι νταρντάνες κυρίως😋😂
Not gonna lie 1:1 1,70+ γυναίκες είναι πραγματικά πανέμορφες.
Το 1:1 βλέπω ισχύει και για τις δύο πλευρές.
Κοίτα να δεις που κατά βάθος και τα δύο φύλα τα ίδια πράγματα κοιτούν στο σώμα😂
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Εσύ με 1,74 σε καμία περίπτωση δεν είσαι κοντός, είπαμε..
απλά επειδή κι εγώ, τώρα που μετρήθηκα, είμαι κοντά στο 1,70 δεν έχει μεγάλη διαφορά
Μαζευτε όλοι από 1 εκ να μου δώσετε μπας και γίνει τίποτα 😂
Είμαι 1,50 (1,51 στα έγγραφα)😂😂
Θα πω το τελείως αυτονόητο παιδιά, είναι τελείως χαζό ένας άνθρωπος να έχει κόμπλεξ με το ύψος του. Ο λόγος είναι ο απλούστατος, πως είναι κάτι που το έχεις έμφυτο και δεν μπορείς να το αλλάξεις. Έτσι γεννήθηκες, άρα είναι ανώφελο να αισθάνεσαι άσχημα γι' αυτό. Υπάρχουν άλλα στοιχεία του σώματός μας (πχ κιλά) που στις περισσότερες των περιπτώσεων μπορούμε να τα αλλάξουμε, όπως επίσης -ακόμα σημαντικότερο- η καλλιέργεια του πνεύματος και της ψυχής μας. Είναι σίγουρα μια ισορροπία, το πνεύμα και το σώμα, όμως καλό είναι (για μένα) το ζύγι να γέρνει πάντα προς το πρώτο.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Μπορώ να σου εξηγησω το λόγο γιατί το βιώνεις αυτό (όχι τώρα μπροστά στον κόσμο για να μη σε φέρω σε δυσκολη θέση -- άλλη ώρα) αλλά να ξέρεις ένα πράγμα:

Θα πληγωθείς άσχημα απο αυτό που θα σου πω.
Μην το πεις έχω χτυπήσει 8-9 ώρες διάβασμα σήμερα το μυαλό μου έχει γίνει μπλεντερ
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Οι τέλειες αναλογίες σε άνδρα είναι ύψος 1,80 και βάρος περί τα 71,5 κιλά!
Κοινώς, εγώ.

Τώρα όσον αφορά το έτερο φύλο, μου αρέσουν μέχρι βαριά βαριά 1,70, αλλά κατά προτίμηση κάπου στο 1,60-1,65. Από βάρος δεν μου αρέσει να είναι πολύ αδύνατες. Ας είναι στο μέσο βάρος για να έχουν τις καμπύλες τους.

Αυτά τα ολίγα από εμένα :lol:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Ο λόγος είναι ο απλούστατος, πως είναι κάτι που το έχεις έμφυτο και δεν μπορείς να το αλλάξεις. Έτσι γεννήθηκες, άρα δεν είναι ανώφελο να αισθάνεσαι άσχημα γι' αυτό
Καλά τα λες εσυ αλλά πρέπει να το μεταφέρουμε και στα μαγαζιά με ρούχα αυτο:laugh:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,744 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Υπάρχει έρευνα εκεί έξω αλλά πρέπει να ψάξω να την βρω
Όπως και όλες συμφωνούμε ότι κατά την διάρκεια της ωορρηξίας, ξαφνικά αρχίζεις να θεωρείς ωραίους κάποιους που δεν τους θεωρούσες πιο πριν 😂
Έχουμε όνομα για αυτό :bleh: .
Η ορμονική κατάσταση των γυναικών είναι μια επιστήμη από μόνη της.
Biology is a pain in the ass γενικώς
Μακάρι να υπήρχε τέτοιος τρόπος😂
Υπάρχουν παροιμίες που το διαψεύδουν , αλλά καλύτερα μην τις εκφράσω στο δημόσιο . Να διατηρηθεί ένα επίπεδο :hehe: .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
χμμ, άλλωστε και η παντοτινή απόλυτη γυναικάρα Μόνικα Μπελούτσι, θεωρείται και λίγο plus size, αφού ήταν κοντά 70 κιλά στα νιάτα της..

ακριβώς αυτό το σώμα με πεθαίνει στις γυναίκες🔥
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Συμφωνώ, αρκεί να έχουν καμπύλες. Αν η άλλη είναι 1,70+ και είναι αδύνατη (σαν την αδερφή μου πχ) είναι σαν κονταρόξυλο😂
Και τι έχουν τα κονταρόξυλα; Δεν υπάρχει λόγος να μειώνουμε κάποιους στην προσπάθειά μας να δηλώσουμε τι μας αρέσει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
Και τι έχουν τα κονταρόξυλα; Δεν υπάρχει λόγος να μειώνουμε κάποιους στην προσπάθειά μας να δηλώσουμε τι μας αρέσει.
Εμένα είπα δεν μου αρέσει, δεν μειώνω κανέναν, τσιλλ
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Δεν πληγωνομαι με τίποτα εγώ μην αγχώνεσαι.
Ξέρω πολύ καλά ότι και να έρθει κάποιος άνθρωπος, επειδή είμαι ΤΟΣΟ ανασφαλής κατα πασα πιθανότητα θα απομακρυνθω, οπότε nothing gets under my skin.
Ούτε εγώ δεν ξέρω τι θέλω από την ζωή μου deep down😂
Ναι το διάβασμα στο κανε μπλέντερ... :bleh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχουμε όνομα για αυτό :bleh:
I know😂
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
το τέλειο σώμα με μια εικόνα
Α ρε Μονικάρα
6564187edcc05ab0a9d41c38a0509bc2.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το τέλειο σώμα με μια εικόνα
Α ρε Μονικάρα
6564187edcc05ab0a9d41c38a0509bc2.jpg
Και λιιιγο πιο plus size δεν με χαλάει😌
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Λοιπόν, για να είμαι και οντοπικ:

Εχω καταλήξει βάσει στατιστικής ότι το 1.65 στα 55 κιλά (απόκλιση ως 1.70 και 65) και ελαφρές καμπύλες είναι αυτό που επιλέγω.

Κι εγω είχα μια ιδέα οτι μου άρεσαν οι τσουπωτές (πχ 1.70 στα 70 κιλά και βαριές καμπύλες) και απ οταν θυμαμαι τον εαυτο μου αυτό έλεγα πάντα.


Αλλά κατέληξα πως άλλο έχουμε ιδέα πως μας τραβάει, κι άλλο μας τραβάει στην πραγματικότητα.

Το οτι σε φτιάχνει μια καμπυλωτή δεν σημαινει ότι θα σου κανει και καρδιοχτυπι όταν θα την δεις από κοντά.

Τα μεγαλύτερα καρδιοχτυπια, με φλατ τύπισσες που έλεγες "φαε και λίγο καμάρι μου".

Οι τσουπωτές είναι λατρεία αλλά στο τέλος η φάτσα θα κρίνει αν κερδίζει.

Άμα η φάτσα δεν σε τραβάει, δε σε σώζουν ούτε οι καμπύλες ούτε τίποτα.

Και σχεδόν πάντα οι τσουπωτές χάνουν στη φάτσα. Είτε από κακή συμμετρία προσώπου, είτε από μη έλξη απλά και καθαρά.

Μια φορά μόνο έτυχε να βρω κουκλάρα τσουπωτη αλλά κράτησε ελάχιστα και γεια σας.
 
Top