Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ποιος το ειπε αυτο?
180 ειμαι 100 -105 κιλα..και με ελαφρια κοιλιτσα και απο όλα:P και αγυμναστος
πολυ προσωπικα το πηρες το θεμα

απαγορευσα τιποτα σε κανεναν?πως θα μπορουσα?εδω ημουν εκτος φορουμ μηνες ..
μηπως θα ηταν οκ,,αν εβαζα τη λεξη -πιστευω-μπροστα απο καθε αποψη?ετσι εισαι οκ?

αναλυω λογικα τα πραγματα και θιγονται πολλοι,,αλλα δεν μιλαω προσωπικα

τι σημαινει ταμπελες?απλα λεω καποιες λογικες σκεψεις μου.-που μπορει να ειναι σωστες μπορει και οχι..


που διαφωνεις ουσιαστικα με αυτα που ειπα?αυτες οι τασεις που σκφετομαι ειναι τελειως λαθος?δεν εχουν ψηγματα αληθειας?
δεν ειπα πουθενα οτι ολοι οι ψηλοι-κοντοι ειναι ετσι..ποσοστα μιλαμε και πιθανοτητες..οποτε δεν εβαλα ταμπελες..

θες να πω το ωραιο..ολοι καλοι ειναι και το υψος δεν παιζει κανενα ρολο στον ανθρωπο?
ψεμα θα πω..το υψος ειναι ενα ακομα γεννετικο χαρακτηριστικο του ανθρωπου που επηρεαζει εστω και ελαχιστα και κοινωνικα και τα παντα..οπως και και καθε αλλο στοιχειο του σωματος και μυαλου μας

Αυτο και γω δεν το καταλαβαινω. Εδω ο καθενας λεει τη γνωμη του..εννοειται δηλαδη δεν χρειαζεται να βαζει μπροστα εγω πιστευω. Δεν ειναι δυνατον να γραφει καποιος κατι και να καταλαβαινουν οι αλλοι οτι ειναι κατι απολυτο σαν κανονας:P
Τωρα οσον αφορα υψος βαρος ολα υποκειμενικα ειναι..πιστευω. Εξαρταται φυσικα αν καποιος εχει κομπλεξ με το υψος του. Εγω πχ ειμαι 1.65. Οκ θα θελα να μουν πιο ψηλη αλλα ενταξει δεν εχω κομπλεξ. Φυσικα ειναι λιγο διαφορετικο για τους αντρες. Δηλαδη αν ενας αντρας ειναι 1.50 πχ ε κτυπαει καπως γιατι δεν μπορει και να ψηλωσει:P αλλα παλι δεν σημαινει πως απαραιτητα τον κοροιδευουν ή νιωθει κατωτεροτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγω πχ ειμαι 1.65. Οκ θα θελα να μουν πιο ψηλη
μια χαρα εισαι ,κατσε εκει που εισαι..:P


Δηλαδη αν ενας αντρας ειναι 1.50 πχ ε κτυπαει καπως γιατι δεν μπορει και να ψηλωσει
αλλα μπορει να μακρυνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
μια χαρα εισαι ,κατσε εκει που εισαι..:P



αλλα μπορει να μακρυνει:P

Ναι να τον βαλουμε στο κρεβατι του Προκρουστη:P πλακα κανω. Το θεμα ειναι ο καθενας να νιωθει ανετα και με το υψος κ με το βαρος του. Ιδανικο υψος δεν υπαρχει. Μπορει σε καποιον να αρεσει μια κοπελα που ειναι κοντη και να του αρεσει και μια ψηλη. Παιζουν ρολο ολα μαζι πακετο..οχι μονο το υψος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Το ιδανικό ύψος για μια γυναίκα είναι το 1,65 με 1,75.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Το ιδανικό ύψος για μια γυναίκα είναι το 1,65 με 1,75.

Εξαρταται ποσο υψος εχει και ο αντρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inna De

Νεοφερμένος

Η Τζιτζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλούκια (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ιδανικο υψος για τον αντρα κατ εμε 1.78-1.88...βεβαια εξαρταται και απο το υψος της γυναικας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Inna De

Νεοφερμένος

Η Τζιτζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλούκια (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
..για 1.71 εκει πιστευω ειναι τ καταλληλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το ιδανικό ύψος για τον άντρα ποικίλει, ανάλογα με το ύψος της γυναίκας. Πάντως να υπακούει στην εξής, σταθερή, προδιαγραφή: να είναι ψηλότερος από τη σύντροφο, ακόμη κι όταν εκείνη φοράει δεκάποντο

Θεωρώ τόσο αντι-αισθητικό να βλέπεις άντρες κοντύτερους να συνοδεύουν ψηλότερες γυναίκες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Το ιδανικό ύψος για τον άντρα ποικίλει, ανάλογα με το ύψος της γυναίκας. Πάντως να υπακούει στην εξής, σταθερή, προδιαγραφή: να είναι ψηλότερος από τη σύντροφο, ακόμη κι όταν εκείνη φοράει δεκάποντο

Θεωρώ τόσο αντι-αισθητικό να βλέπεις άντρες κοντύτερους να συνοδεύουν ψηλότερες γυναίκες..

Κάνεις μεγάλο λάθος τότε είναι που πέφτουν ατάκες του στυλ μωρό μου είμαστε σαν τους Ντάλτον, άσε που κάνεις και τον Joe :P

Προσωπικά δεν έχω θέμα αρκεί να μην έχει θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggourigeller

Νεοφερμένος

Ο aggourigeller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Προσωπικά, πιστεύω πως η γυναίκα αν είναι πάνω απο 1,75 εεεε δεν λέει :p too much λελέκι for me.. άλλωστε τα ακριβά αρώματα μπένουν σε μικρά μπουκάλια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Το ιδανικό ύψος για τον άντρα ποικίλει, ανάλογα με το ύψος της γυναίκας. Πάντως να υπακούει στην εξής, σταθερή, προδιαγραφή: να είναι ψηλότερος από τη σύντροφο, ακόμη κι όταν εκείνη φοράει δεκάποντο

Θεωρώ τόσο αντι-αισθητικό να βλέπεις άντρες κοντύτερους να συνοδεύουν ψηλότερες γυναίκες..

το να είναι ψηλός άντρας με πολύ κοντή γυναίκα δεν είναι αντιαισθητικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Βασικά ρε παιδιά τι συζητάμε αν δύο άνθρωποι ταιριάζουν σιγά μη τα χαλάσουν στο ύψος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μετά βίας 1.65 και έχω να πω ότι μάλλον δεν μου αρέσει αισθητικά να συνοδεύω κάποιον πολύ ψηλό. Αισθητικά και μόνον, αν κατά τα άλλα τα βρίσκουμε, who cares. Πιο κοντός από μένα δύσκολα να υπάρχει, δεν έχω εμπειρία!

Ιδανικά θεωρώ ότι οι άνδρες γύρω στο 1.80 είναι πιο ταιριαστοί στο ύψος μου διότι μου αρέσει ο άνδρας να είναι ψηλότερος, αλλά μην φαίνομαι και μισή μπροστά του βρε παιδάκι μου. :redface: Νομίζω ούτε και στους ίδιους θα αρέσει ιδιαίτερα.

Και ντροπή να τα βάζετε με τα ψηλά κορίτσια. Εγώ τις βρίσκω υπέροχες όταν είναι χαριτωμένες στις κινήσεις. Και πλέον οι κοπέλες έχουν ψηλώσει αρκετά αν το παρατηρήσετε, αλλά καμία δεν είναι ψηλή και άχαρη όπως έχουμε συνηθίσει να λέμε! Αν και το πιο σημαντικό ειπώθηκε παραπάνω και είναι οι αναλογίες στο όποιο ύψος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εξαρτάται από το σωματότυπο του καθενός και την κορμοστασιά αλλά σε γυναίκα σπάνια είναι ωραίο πάνω από 1.75
1.65-1.70 πιστεύω είναι το πιο ωραίο για γυναίκα, είμαι 1.69 (χωρίς παπούτσια) και λιγότερο να μουν δε θα χα πρόβλημα
τώρα για άντρα πιο πολύ μ αρέσει 1.75-1.85...
βέβαια να συνοδεύεται και από τα ανάλογα κιλά γιατί τι να το κάνεις αν ο άλλος ειναι 1.80 και μισή μερίδα, είναι πολύ χειρότερο απ το να ταν 1.65
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunflower_

Νεοφερμένος

Η sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε ανάλογα
Ας πούμε γνωστή μου 1.50 που έχει σχέση με άντρα 1.97 είναι πολύ περίεργο όταν τους βλέπεις μαζί


Εγώ είμαι 1.72 και μου αρέσει ο άλλος να είναι 1.80-1.85
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εξαρτάται από το σωματότυπο του καθενός και την κορμοστασιά αλλά σε γυναίκα σπάνια είναι ωραίο πάνω από 1.75
1.65-1.70 πιστεύω είναι το πιο ωραίο για γυναίκα, είμαι 1.69 (χωρίς παπούτσια) και λιγότερο να μουν δε θα χα πρόβλημα
τώρα για άντρα πιο πολύ μ αρέσει 1.75-1.85...
βέβαια να συνοδεύεται και από τα ανάλογα κιλά γιατί τι να το κάνεις αν ο άλλος ειναι 1.80 και μισή μερίδα, είναι πολύ χειρότερο απ το να ταν 1.65

Καλά τα λες, σπάνια είναι ωραίο σε γυναίκα πάνω απο 1.75 :/


Κακά τα ψέματα, μια ψηλή γυναίκα τουτέστιν 1.70+ είναι πιο εντυπωσιακή. Δεν λέω πιο ωραία, σίγουρα όμως τραβά πολλά βλέμματα επάνω της. Σαφώς όμως, είναι τελείως ηλίθιο να κρίνουμε την ομορφιά κάποιου λόγω ΕΝΟΣ και μόνο χαρακτηριστικού (όπως ακριβώς κάνετε εσύ και κάποιοι άλλοι εδω μέσα). Ο πιο όμορφος άντρας που έχω δει έχει ύψος 1.68-1.70 και το πιο ωραίο πρόσωπο που υπάρχει στον πλανήτη, τι να λέμε τώρα. Όλα αυτά περι ύψους και ομορφιάς είναι κατ'εμέ βλακείες. Στην τελική αν ο άλλος είναι ωραίος αλλά ξενέρωτος και μαλάκας, δεν δένει το γλυκό ό,τι και να γίνει και αντίστοιχα σε γυναίκα αν είναι ηλίθια και χαζογκόμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Πραγματικά το ύψος δεν εχει σημασία! Αλλα εγω π.χ που ειμαι 1,90 θα φανει στους αλλους καπως αντιαισθητικο να ειμαι με μια κοπελα κατω του 1,65, Αυτο ισχυει για το τι θα πιστευουν οι αλλοι! Προσωπικα το υψος τα κιλα και η ηλικια ειναι απλα νουμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν κολλάω στο ύψος και γενικότερα στην εξωτερική εμφάνιση, παρ' όλα αυτά με το αγόρι μου -τελείως τυχαία- έχουμε μια λογική διαφορά ύψους. Αυτός είναι 1,81 και εγώ 1,73.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. Αν και θα προτιμούσα να είναι λίιιιγο ψηλότερος από μένα.


Η αδερφή μου είναι γύρω στο 1,80 και αρχίζει από τώρα να κοιτάζει μπασκετμπολίστες :P
Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά απ'οσο έχω παρατηρήσει η γενιά της έχει πάρα πολλούς κοντούς. Γενικά νομίζω πως όσο πάει τα παιδιά βγαίνουν όλο και πιο κόντα :worry: Δεν είναι κακό αυτό, αλλά μου κάνει εντύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αν και δεν με ενδιαφέρει το ύψος και γενικότερα η εξωτερική εμφάνιση στον άνδρα, το μόνο που θα ήθελα από άποψη εμφάνισης: να είναι γεροδεμένος. Ε αυτό μου αρέσει και στον φίλο μου. Το λεπτό σώμα ταιριάζει πιο πολύ στις γυναίκες, κατά την ταπεινή μου γνώμη. Μερικά άτομα όμως έχουν κώλυμα με το ύψος και το θεωρώ υπερβολικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top