Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ε είσαι λίγο τάπας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εγώ 18 χρονών είμαι και έχω 183 ύψος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω που ειμαι 23 ετων 1.70 θεωρουμαι κοντουλης???

Ναι θεώρησε κοντός, το μέτριο ύψος για έναν άντρα είναι 1.75-1.80, κι εγώ 1.70 είμαι και οι περισσότεροι άντρες είναι ψηλότεροι μου, ειδικά σε νεαρές ηλικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με την πιο νέα γενιά, του '99 πχ.
Όλα τα παλικάρια 1,80+ είναι, τι γίνετε... :D ,νιώθω κοντός και είμαι 1,76... :D

Και μια κοπέλα πιστεύω πρέπει να είναι 1,60+ ,σπάνια να δεις κάτω από 1,60, εγώ τουλάχιστον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με την πιο νέα γενιά, του '99 πχ.
Όλα τα παλικάρια 1,80+ είναι, τι γίνετε... :D ,νιώθω κοντός και είμαι 1,76... :D

Έτρωγαν καλά οι γονείς τη δεκαετία του 90 και είχαν γερά γονίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Είμαι 1.89 και γενικά δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με το ύψος στις κοπέλες.Ομολογώ βέβαια πως μπανιζω τις 1,75+ συνήθως,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι απορρίπτω τις λιγότερο ψηλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Οτι να ναι στα σχολια....

165-170 και λεει ειναι κοντη.... =Ναρκωτικα....

μια αλλη λεει ο αντρας 175 ειναι κοντος..... =οτι να ναι....


καταρχην το φυσιολογικο υψος για μια γυναικα ειναι 163-170 οι πιο πολλες ελληνιδες ειναι το πολυυυυ
170 ξυπολυτες

και το μεσο ορο για εναν ελληνα αντρα ειναι 175 -180

εκτος αν μιλατε για τις καινουριες γενιες 2000+ την πιτσιρικαρια που ειναι ολοι οντος ψηλοι..... που τωρα ειναι εφηβοι 13-15 χρονων και ειναι ηδη 180

για εναν ενηλικα αντρα το 175 ειναι απολυτως φυσιολογικο και μονο κοντο δεν ειναι,
εκτος αν η γυναικα ειναι ψηλη η μετραει το υψος της μονο με τακουνια lol

ειμαι 182 και φιλους μου που εχω που ειναι 175-178 τους θεωρω average και οχι κοντους....
γιατι πολυ απλα δεν χτυπανε ως κοντοι στο ματι αλλα ως μεσοι...

καποιος που ειναι οντως κοντος και κανει μπαμ στο ματι μου
ειναι καποιος που συνηθως ειναι γυρω στο 165-170...

175 για να σε πουν κοντο τοτε μαλλον η κοπελα αυτη ειναι ψηλη και οχι κανονικου υψους και γιαυτο κραζει..

η παιζει να ειναι καμια που βλεπει πολλα σηριαλ η να κοιταει αμερικανικες εκπομπες και ταινιες που στην αμερικη περνουν την ιδεα οτι οποιος εχει κανονικο υψος ειναι κοντος μονο και μονο επειδη δεν ειναι ψηλος... γιατι μονο αν εισαι ψηλος μετρας
δλδ αν εισαι νουμερο ενα μετρας στην αμερικη αν εισαι νουμερο 2 εισαι για πεταμα.......

σε λενε κοντο μονο και μονο επειδη δεν εισαι ψηλος...

εδω τον brad pitt που ειναι 180 τον λεγανε κοντο..
φαντασου ποσο shallow λαος οι αμερικανοι και το holywood...

τωρα για τις τις ελληνιδες που οι πιο πολλες δεν ξεπερνουν το 170 ας αφησουν την
"Height-ist " νοοτροπια ... και τις ηλιθιες μοδες που προερχονται απο αμερικη μερια και ας σοβαρευτουν..

στην αμερικη καταρχην οι πιο πολλες γυναικες ουτε καν σεβονται τον εαυτο τους ...

Heightism κλπ ειναι για τιποτα βορειο ευρωπαιες και γυναικες απο σκανδιναβια που ειναι 175-183 ξυπολυτες
αυτες λογικο να εχουν απαιτησεις.....

απλα πραγματα απλη λογικη Γυναικες κανονικου υψους ταιριαζουν με κανονικου υψους αντρες
Γυναικες κοντες (κατω απο 160 )ταιριαζουν με κοντους
Γυναικες ψηλες ταιριαζουν με ψηλους


Αντρας 5ft6-5ft8 165-173 =κοντος
5ft9-5ft11 175-180=κανονικος
6ft-6ft3 182-190= ψηλος
6ft3+ 190+ Nba σκηνικα


Γυναικες
4ft9-5ft2- 150-160=κοντες
5ft5-5ft7 - 163-170 =κανονικες
5ft8 -5ft11 - 173-180=ψηλες
5ft11-6ft - 180-83+ =Αλογα............



επισης προσοχη

γιατι παιζει πολυ μουσι με τος υψος...

εχω δει ενα σωρο αγορια 168- 170 που αμα τους ρωτησεις ποσο υψος εχεις ??

σου λενε "ειμαι 173" "α ειμαι 175" αν ειναι δυνατον....

και αυτοι που ειναι ΟΝΤΩΣ
175 λενε "ειμαι 180"...

και αυτοι που ειναι στα αληθεια 180 λενε "ειμαι 183..."

για αυτο σας λεω προσεχτε παιζει πολυ μουσι ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παντα μου αρεσε ο ανδρας να ειναι ψηλοτερος απο εμενα 1.80 κ ανω και μυωδης. Δεν ξερω μου βγαζει μιαν ασφαλεια. Δηλαδη δε θυμαμαι να εδινα ποτε σημασια σε κοντους ή αδυνατους αν κι ενα φεγγαρι ειχα γνωρισει εναν κοντο πολυ γοητευτικο αλλα ηταν κοντος:/
Τελοσπαντων, παντα ελεγα δε δινω σημασια αλλα τωρα που τα βλεπω πισω, ναι εδινα σημασια. Καταννοω πως ισως ειναι λαθος να κοιταμε την εμφανιση τελικα αλλα αν ο αλλος δε μαρεσει πως θα θελησω να τον γνωρισω εκ των εσω; Ετσι λειτουργουσα παντα στα νιατα μου... παραδεχομαι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το μπόι δεν κανει τη γυναικα. Υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα κριτηρια επιλογης συντροφου απο το υψος της. Αλλωστε η γυναικα αν θελει μπορει να μεταβαλει το υψος της (προς τα πανω obviously :P ) οποτε ακομα και μεγαλη να ειναι η διαφορα, σιγα τα αυγα.

Αν πιασουμε τωρα να φτιαξουμε την ιδανικη γυναικα με βαση τα γουστα του καθενος, εγω στο υψος θα εβαζα 1,70-75, να της ριχνω δηλαδη 10-15 ποντους ωστε να μπορει να φοραει τακουνια με την ανεση της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
επισης προσοχη

γιατι παιζει πολυ μουσι με τος υψος...

εχω δει ενα σωρο αγορια 168- 170 που αμα τους ρωτησεις ποσο υψος εχεις ??

σου λενε "ειμαι 173" "α ειμαι 175" αν ειναι δυνατον....

:hehe: Μου θύμησες περιστατικό από το στρατό. Μοίραζα ρούχα σε κέντρο νεοσύλλεκτων και έρχεται ένας τύπος, τον ρωτάω τι ύψος έχεις που λέει 175. Σηκώνομαι πάνω και και τον πέρναγα ένα κεφάλι, του λέω ρε φίλε εγώ είμαι 170 εσύ πως γίνεται να είσαι 175? Μου λέει τι 170 ρε εσύ είσαι τουλάχιστο 185. Τον πάω δίπλα στο δωμάτιο με τη μεζούρα, τον μετράω 158. Του λέω άμα σου δεινα ρούχα για 175 θα κολυμπούσες.

Έχω παρατηρήσει πάντως πως πολλοί άντρες κάτω του 180 προσθέτουν πόντους όταν τους ρωτάς πόσο ύψος έχουν. Short guy syndrome?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
:hehe: Μου θύμησες περιστατικό από το στρατό. Μοίραζα ρούχα σε κέντρο νεοσύλλεκτων και έρχεται ένας τύπος, τον ρωτάω τι ύψος έχεις που λέει 175. Σηκώνομαι πάνω και και τον πέρναγα ένα κεφάλι, του λέω ρε φίλε εγώ είμαι 170 εσύ πως γίνεται να είσαι 175? Μου λέει τι 170 ρε εσύ είσαι τουλάχιστο 185. Τον πάω δίπλα στο δωμάτιο με τη μεζούρα, τον μετράω 158. Του λέω άμα σου δεινα ρούχα για 175 θα κολυμπούσες.

Έχω παρατηρήσει πάντως πως πολλοί άντρες κάτω του 180 προσθέτουν πόντους όταν τους ρωτάς πόσο ύψος έχουν. Short guy syndrome?




LOL


ε αυτος και αν ηταν...

Εγω δεν εχω δει ατομα 175 180 να εχουν short guy sundrome πρωτη φορα το ακουω εκτος αν ειναι απο αυτους που λενε οτι ειναι 175 ενω στην πραγματικοτητα ειναι 168-173

γενικα ο αντρας αμα ειναι τουλαχιστον 175 ειναι μια χαρα δεν ειναι ουτε ψηλος ουτε κοντος ειναι μεσος
και το αληθινο 175 δεν δειχνει κοντο..
αφου εγω που ειμαι 182 και εχω φιλαρακια μου που ειναι 175 μια χαρα φαινονται διπλα μου, οχι midgets
αν ομως εισαι κατω απο 175........ε εκει δυστυχως βγαινει η ταμπελα του midget και τα υπονοουμενα αλα τομ κρουζ

ο τσιπρας πχ που ειναι το πολυ 172 και αυτο με τακουνια και τον εχουνε βαλει οτι ειναι 178 λεει 5ft10
και ο τυπος ειναι ταπας κοιτα ποσο κοντα ποδια εχει ετσι ειναι το 178 ρε?

Παντα μου αρεσε ο ανδρας να ειναι ψηλοτερος απο εμενα 1.80 κ ανω και μυωδης. Δεν ξερω μου βγαζει μιαν ασφαλεια. Δηλαδη δε θυμαμαι να εδινα ποτε σημασια σε κοντους ή αδυνατους αν κι ενα φεγγαρι ειχα γνωρισει εναν κοντο πολυ γοητευτικο αλλα ηταν κοντος:/
Τελοσπαντων, παντα ελεγα δε δινω σημασια αλλα τωρα που τα βλεπω πισω, ναι εδινα σημασια. Καταννοω πως ισως ειναι λαθος να κοιταμε την εμφανιση τελικα αλλα αν ο αλλος δε μαρεσει πως θα θελησω να τον γνωρισω εκ των εσω; Ετσι λειτουργουσα παντα στα νιατα μου... παραδεχομαι:redface:

το καταλαβαινω ψηλος και μυωδης οντως λεει αλλα και κανονικος και μυωδης λεει...
ασχετο να ξερεις οτι εμεις οι ψηλοι και ολοι οι ψηλοι τεινουμε να ειμαστε αδυνατοι-λεπτοι απ την φυση μας..
οι ψηλοι παντα τεινουν να ειναι skinny και ειναι δυσκολο για τους πιο πολλους να γινουν μυωδεις
ενω οι average τυποι ..........κτηνοι...
εχουν συνηθως τα καλυτερα σωματα και τουμπανιαζουν πολυ ευκολα
ενω εμεις οι ψηλοι
πρεπει να παμε στα αναβολικα για να γινουμε τουμπανα
αυτο ειναι το τυχερο που εχουν οι κανονικου υψους αντρες οτι χτιζουν μυς για πλακα...
αυτο το βλεπω και σε πολλα bodybuilding forum του εξωτερικου οτι οι κανονικου υψους αντρες γινονται για πλακα..
ο κολλητος μου ειναι 175 και ειναι κτηνος και ποτε στην ζωη του δεν αγγιξει τιποτα μονο διατροφη και καμια σκονη πρωτεινη ουτε κρεατινες ουτε τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αφου εγω που ειμαι 182 και εχω φιλαρακια μου που ειναι 175 μια χαρα φαινονται διπλα μου, οχι midgets αν ομως εισαι κατω απο 175........ε εκει δυστυχως βγαινει η ταμπελα του midget και τα υπονοουμενα αλα τομ κρουζ

Καλά όχι και midget αν είσαι κάτω του 175, midget είσαι όταν είσαι κάτω από 155-160.
https://www.mrinitialman.com/OddsEnds/Sizes/sizes.html

Δες την διαφορά ας πούμε μεταξύ μας, 5'7'' και 6' είναι αισθητή αλλά όχι και midget. Στην εμφάνιση παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο βέβαια, όπως η οστική μάζα, εγώ για παράδειγμα έχω το σκαρί ενός άντρα 180 σε θέμα σκελετού εκτός από τα πόδια που είναι πιο κοντά, νομίζω πως το πιο αντιαισθητικό στον άντρα είναι να είναι ελαφροκόκαλος να έχει δηλαδή μικρά φάρδος οστών για το ύψος του καθώς αυτό φέρνει σε γυναικείο σωματότυπο.

Το ιδανικό ύψος για εμένα στον άντρα είναι το 178-182 παραπάνω μου φαίνεται αντιαισθητικά ψηλό.

ενω οι average τυποι ..........κτηνοι...
εχουν συνηθως τα καλυτερα σωματα και τουμπανιαζουν πολυ ευκολα
ενω εμεις οι ψηλοι
πρεπει να παμε στα αναβολικα για να γινουμε τουμπανα
αυτο ειναι το τυχερο που εχουν οι κανονικου υψους αντρες οτι χτιζουν μυς για πλακα...

Δεν ισχύει αυτό που λες. Οι ψηλότεροι άντρες δεν βάζουν πιο δύσκολα μύες. Το μυικό γονίδιο συνδέεται περισσότερο με την οστική μάζα παρά με το ύψος. Αν έχεις δηλαδή ελαφρύ σκελετό για το ύψος σου, δυσκολεύεσαι να βάλεις την ίδια μάζα με έναν που έχει βαρύ σκελετό διότι δεν υπάρχει η ίδια υποστήριξη.
Απλά αν εμείς οι δύο τρώμε 2.500 θερμίδες την μέρα εγώ θα φτιάξω μύες κι εσύ όχι, επειδή είσαι ψηλότερος και έχεις defacto μεγαλύτερες θερμιδικές ανάγκες. Για να βάλουμε τους ίδιους μύες (υποθέτοντας πως έχουμε τα ίδια γονίδια) εσύ πρέπει να τρως 3.000 θερμίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Καλά όχι και midget αν είσαι κάτω του 175, midget είσαι όταν είσαι κάτω από 155-160.
https://www.mrinitialman.com/OddsEnds/Sizes/sizes.html

Δες την διαφορά ας πούμε μεταξύ μας, 5'7'' και 6' είναι αισθητή αλλά όχι και midget. Στην εμφάνιση παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο βέβαια, όπως η οστική μάζα, εγώ για παράδειγμα έχω το σκαρί ενός άντρα 180 σε θέμα σκελετού εκτός από τα πόδια που είναι πιο κοντά, νομίζω πως το πιο αντιαισθητικό στον άντρα είναι να είναι ελαφροκόκαλος να έχει δηλαδή μικρά φάρδος οστών για το ύψος του καθώς αυτό φέρνει σε γυναικείο σωματότυπο.

Το ιδανικό ύψος για εμένα στον άντρα είναι το 178-182 παραπάνω μου φαίνεται αντιαισθητικά ψηλό.



Δεν ισχύει αυτό που λες. Οι ψηλότεροι άντρες δεν βάζουν πιο δύσκολα μύες. Το μυικό γονίδιο συνδέεται περισσότερο με την οστική μάζα παρά με το ύψος. Αν έχεις δηλαδή ελαφρύ σκελετό για το ύψος σου, δυσκολεύεσαι να βάλεις την ίδια μάζα με έναν που έχει βαρύ σκελετό διότι δεν υπάρχει η ίδια υποστήριξη.
Απλά αν εμείς οι δύο τρώμε 2.500 θερμίδες την μέρα εγώ θα φτιάξω μύες κι εσύ όχι, επειδή είσαι ψηλότερος και έχεις defacto μεγαλύτερες θερμιδικές ανάγκες. Για να βάλουμε τους ίδιους μύες (υποθέτοντας πως έχουμε τα ίδια γονίδια) εσύ πρέπει να τρως 3.000 θερμίδες.









καλα ναι οντως .
midget ειναι καποιος που ειναι γυρω στπ 160-165

για μενα ετσι παει 160-168 - midgets
168-173 Manlets
175-180 average joe
182-190 Tall
190-2.00 Manmore.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν πιασουμε τωρα να φτιαξουμε την ιδανικη γυναικα με βαση τα γουστα του καθενος, εγω στο υψος θα εβαζα 1,70-75, να της ριχνω δηλαδη 10-15 ποντους ωστε να μπορει να φοραει τακουνια με την ανεση της

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί μια γυναίκα μ' αυτό το ύψος που λες να θέλει να φοράει τακούνια βέβαια :P Και εγώ 1.71 είμαι και δεν το έχω καθόλου με τα τακούνια, πόσο ύψος να φτάσω τέλος πάντων;
Και τι ύψος έχεις βρε μάναμ εσύ πχια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
επισης προσοχη

γιατι παιζει πολυ μουσι με τος υψος...

εχω δει ενα σωρο αγορια 168- 170 που αμα τους ρωτησεις ποσο υψος εχεις ??

σου λενε "ειμαι 173" "α ειμαι 175" αν ειναι δυνατον....

και αυτοι που ειναι ΟΝΤΩΣ
175 λενε "ειμαι 180"...

και αυτοι που ειναι στα αληθεια 180 λενε "ειμαι 183..."

για αυτο σας λεω προσεχτε παιζει πολυ μουσι ....

Μου θύμισες έναν πολύ ψηλό συμμαθητή μου που κάθε φορά που τον ρωτούσα για το ύψος του το ανέβαζε κατά 2 εκατοστά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
173 εδω. Ενταξει εχει και τα καλα το να εισαι λιγο κοντος. Αμα βαλω 5 κιλα μυς εγω θα φανει παρα πολυ παραπανω απο οτι σε ενας που ειναι 1,90 και παρει και αυτος 5 κιλα μυς. Εξαλλου αμα παρει καποιος ογκο-κιλα λογικο δεν ειναι να δειχνει και πιο ψηλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
173 εδω. Ενταξει εχει και τα καλα το να εισαι λιγο κοντος. Αμα βαλω 5 κιλα μυς εγω θα φανει παρα πολυ παραπανω απο οτι σε ενας που ειναι 1,90 και παρει και αυτος 5 κιλα μυς. Εξαλλου αμα παρει καποιος ογκο-κιλα λογικο δεν ειναι να δειχνει και πιο ψηλος?

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
173 εδω. Ενταξει εχει και τα καλα το να εισαι λιγο κοντος. Αμα βαλω 5 κιλα μυς εγω θα φανει παρα πολυ παραπανω απο οτι σε ενας που ειναι 1,90 και παρει και αυτος 5 κιλα μυς. Εξαλλου αμα παρει καποιος ογκο-κιλα λογικο δεν ειναι να δειχνει και πιο ψηλος?




ο ογκος θελει μετρο αν εισαι κατω απο 180 δεν θελει παρα πολυ τουμπανιασμα γιατι θα σε κανει να φαινεσαι πιο κοντος..
οσο πιο λεπτος-αδυνατος ειναι καποιος τοσο πιο ψηλος φαινεται

βεβαιως οι κανονικου υψους αντρες οταν βαλουν μυς φαινονται πιο τουμπανοι απο καποιον που ειναι 185-190 οπως λες και εσυ
για παραδειγμα δες σε τιποτα ταινιες hollywood ποσο αρσενικοι ποσο τουμπανα φαινονται οι κανονικου υψους ξηθοποιοι οταν βαλουν μυς

η δες καποιον που ειναι 190 να τρεχει δες τον απο μακρυα ..τα ποδια του οταν τρεχει... φαινεται αστειο.
δεν μπορει να τρεξει..
σαν στρουθοκαμηλος που δεν μπορει να παρει τα ποδια του μοιαζει το παλευει για να τρεξει γρηγορα...

ενω ο κανονικος οταν τρεχει μοιαζει γεροδομενος και τρεχει πιο γρηγορα

προσωπικα πιστευω ο αντρας δεν πρεπει να ειναι πανω απο 185 εχει παρα πολλες αρνητικες επιπτωσεις στην υγεια
που βγαινουν μετα τα 40..

και η γυναικα ποτε δεν πρεπει να ξεπερνα το 180 ειναι αηδια . βλεπω κοπελες που ειναι πανω απο 180 και ειναι
υπερβολη

ασε οι πολυ ψηλες γυναικες δεν ειναι θυληκες,
τεινουν να εχουν επιθετικοτητα και να μιλανε σαν αντρες και δεν ειναι
θυληκες αντρογυναικα ειναι

και αυτο λογω ορμονων .το σωμα τους παραγει πιο πολυ τεστοστερονη αντι για οιστρογονα.

ενω οι κοντουλες η οι κανονικες υψους ειναι πιο sexy και πιο feminine...
και αυτο γιατι εχουν τιγκα οιστρογονα στο σωμα τους και θηληκοτητα

στο κατω κατω γιατι ολοι αντρες συνηθως προτιμανε γυναικες 160-170?

επισης το σημαντικοτερο....

οι γυναικες σχεδον παντα καταληγουν με τους αντρες που εχουν υψηλη τεστοστερονη η αλλιως με αυτους που ορμονικα ειναι πιο γονιμοι απο τους υπολοιπους
ασχετως τι υψος η εμφανιση εχουν αυτοι οι αντρες...



οποτε λαλακιες λεμε περι τους υψους


ενας αντρας με υψηλη τεστοστερονη ελκυει γυναικες ασχετως απο το υψος του γιατι πολυ απλα η ελξη
εχει να κανει με ορμονες, φερομονες ,γονιμοτητα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Otherdude βγάζεις κομπλεξ ή είναι η ιδέα μου;

Επίσης είναι άσχημο να κατηγοριοποιείς έτσι τις γυναίκες (και τους άντρες εννοείται) και να τους βάζεις ταμπέλες μόνο και μόνο εξαιτίας του ύψους τους, που στην τελική δεν το επέλεξαν κιόλας. Ένα άτομο το κρίνεις σαν σύνολο, όχι από ένα και μόνο χαρακτηριστικό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Otherdude βγάζεις κομπλεξ ή είναι η ιδέα μου;

Επίσης είναι άσχημο να κατηγοριοποιείς έτσι τις γυναίκες (και τους άντρες εννοείται) και να τους βάζεις ταμπέλες μόνο και μόνο εξαιτίας του ύψους τους, που στην τελική δεν το επέλεξαν κιόλας. Ένα άτομο το κρίνεις σαν σύνολο, όχι από ένα και μόνο χαρακτηριστικό του.

κομπλεξ που ειμαι 182?:D

απλα λεω την αληθεια οι γυναικες πανω απο 180 ειναι ακραιεες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top