Πολιτική Πυξίδα-Political Compass Test

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Screenshot_20210819_225519_com.android.chrome.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,881 μηνύματα.
Γιατί για κάποιο λόγο θέλω φουλ να δω τις απαντήσεις του χάκερ στα ερωτήματα χδ.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,591 μηνύματα.
Το είχα στείλει και στο τσατ πριν κάποιες εβδομάδες:

Στιγμιότυπο 2021-07-16, 5.54.12 μμ.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,346 μηνύματα.
Όπως είπα Conservative με έβγαλε, οχι οτι δεν το ήξερα. 😁😁

Screenshot_20210819-232036_Chrome.jpg

Screenshot_20210819-234131_Chrome.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,064 μηνύματα.

Economic Left/Right: -2.88
Social Libertarian/Authoritarian: 4.72

Καλά εντάξει...σικέ το τεστ:lol:
1629407131742.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,346 μηνύματα.
Πως την παλεύετε εσείς οι αριστεροί??
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,064 μηνύματα.
Πως την παλεύετε εσείς οι αριστεροί??
ότι να ναι...κανονικά right έπρεπε να βγω..χαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εκείνο το σημείο στο γράφημα δε ξέρω ακριβώς ποια ιδεολογία αντιπροσωπεύει...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,346 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,881 μηνύματα.

Economic Left/Right: -2.88

Social Libertarian/Authoritarian: 4.72

Καλά εντάξει...σικέ το τεστ:lol:
View attachment 84651
Κοινωνικά αρκετά συντηρητικός/απολυταρχικος και οικονομικά φιλελευθερος.

Κάπως έτσι και εμένα με έβγαλε. Οριακά συντηρητικό/απολυταρχικό κοινωνικά και οριακά αριστερό οικονομικά.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,064 μηνύματα.
Κοινωνικά αρκετά συντηρητικός/απολυταρχικος και οικονομικά φιλελευθερος.

Κάπως έτσι και εμένα με έβγαλε. Οριακά συντηρητικό/απολυταρχικό κοινωνικά και οριακά αριστερό οικονομικά.
Απλά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τη λογική του τεστ...εκεί που βρίσκομαι δεν είναι απολυταρχική αριστερά ή θεωρείται δεξιά;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,346 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,881 μηνύματα.
Απλά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τη λογική του τεστ...εκεί που βρίσκομαι δεν είναι απολυταρχική αριστερά ή θεωρείται δεξιά;
Ο άξονας πάει στα κοινωνικά απολυταρχικος-φιλελευθερος και στα οικονομικά αριστερός-δεξιος.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,064 μηνύματα.
Ο άξονας πάει στα κοινωνικά απολυταρχικος-φιλελευθερος και στα οικονομικά αριστερός-δεξιος.
ααα οπότε με έβγαλε σοσιαλδημοκράτη στα οικονομικά ουσιαστικά...μπράβο χαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οριακά με φιλελεύθερο οικονομικά από ότι βλέπω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1629408070963.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,881 μηνύματα.
ααα οπότε με έβγαλε σοσιαλδημοκράτη στα οικονομικά ουσιαστικά...μπράβο χαχαχα
Ε καλά και εμένα κάπου Σοσιαλδημοκράτη με Φιλελεύθερο με έβγαλε. Χαζομάρες είναι ουσιαστικά θεωρώ. Απλά σε τραβάει προς τα αριστερά στην οικονομία επειδή είσαι υπέρ των διαφόρων Welfare policies που λέει εκεί και τέτοια. Εγώ απορώ βέβαια με το οικονομικά αριστερός γιατί και σε κάτι φιλελεύθερα εκεί με ιδιωτικοποιήσεις που έλεγε και φόρους των επιχειρήσεων οι επιλογές μου ήταν ξεκάθαρα δεξιές.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,064 μηνύματα.
Ε καλά και εμένα κάπου Σοσιαλδημοκράτη με Φιλελεύθερο με έβγαλε. Χαζομάρες είναι ουσιαστικά θεωρώ. Απλά σε τραβάει προς τα αριστερά στην οικονομία επειδή είσαι υπέρ των διαφόρων Welfare policies που λέει εκεί και τέτοια. Εγώ απορώ βέβαια με το οικονομικά αριστερός γιατί και σε κάτι φιλελεύθερα εκεί με ιδιωτικοποιήσεις που έλεγε και φόρους των επιχειρήσεων οι επιλογές μου ήταν ξεκάθαρα δεξιές.
και εγώ το ίδιο όντως...σα να είναι προσανατολισμένο το τεστ προς τα αριστερά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει και αυτή η εναλλακτική επεξήγηση
1629408262914.png
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Καλά δεν είναι και ερωτήσεις παγίδα ξέρεις που θα σε βάλει αναλόγως τι βάζεις .
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,064 μηνύματα.
Ναι απλά πιστεύω αν απαντήσεις μια ερώτηση λίγο πιο αριστερά, θα τραβήξει περισσότερο από το να απαντήσεις δεξιά
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εντάξει τις ξανάδα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top