Προσέγγιση του άλλου φύλου

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε καλά το πόστ μου στα σημεία με τις ισότητες
Ναι, οκ δεν το είχα διαβάσει καλα. (Michelle λέει μαλλον οτι η παθητική συμπεριφορά είναι δικαίωμα της γυναίκας αμα τη διαλέξει.)
Και πάλι πιστέυω όμως οτι οι κοινωνικές πιέσεις σε αυτόν τον τομέα επιρρεάζουν σε πολύ μεγάλα ποσοστά τέτοιες επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Ναι, οκ δεν το είχα διαβάσει καλα. (Michelle λέει μαλλον οτι η παθητική συμπεριφορά είναι δικαίωμα της γυναίκας αμα τη διαλέξει.)
Και πάλι πιστέυω όμως οτι οι κοινωνικές πιέσεις σε αυτόν τον τομέα επιρρεάζουν σε πολύ μεγάλα ποσοστά τέτοιες επιλογές.

Δηλαδή η γυναίκα έχει δικαίωμα στην παθητική συμπεριφορά ενώ ο άντρας όχι? Πάλι άδικο μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
να πας σαν αντρασ και να τα πεισ σταρατα.
οταν μια σχεση ξεκινησει απο φιλια την εχεισ χαμενη απο χερη... σε ξερει και σε βαριετε γρηγορα.

Χαλαρα... το πιανεισ το μωρο και τα λες αμα δεισ αντιδραση καλη εισαι οκ αλλιωσ τησ λεσ τσιου κοριτσι παω και αλλου...

σημερα δεν ειναι και να πολυ χαλιεσε εκατσε η φαση οκ.. αλλιωσ υπαρχουν και αλλου που ισιωνουν το τσουρεκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
... που ισιώνουν το τσουρέκι ??? χμ... ενδιαφέρον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
αμε το ισιωνουν και βαζουν και το αυγο στην μεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δηλαδή η γυναίκα έχει δικαίωμα στην παθητική συμπεριφορά ενώ ο άντρας όχι? Πάλι άδικο μου φαίνεται...
Εχει και ο αντρας, απλα επειδή το εφαρμόζουν πολλές γιναίκες καταδικάζεται στη μπακουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον επειδη αρχιζουν τα σχολεια και εχω καπιες αποριες νεκραναστενο αυτο το τοπικ για να ρωτησω!

Σε λιγο (οπως ειπαμε) ανοιγουν τα σχολεια... Δεν μπορει... Ολο και καπια καινουργια μαθητρια θα ερθει...Και να μην ερθει θα ερθουν εναν σωρο στην πρωτη! Το θεμα ειναι οτι εγω δεν θα της ξερω και μπορει καμια να μου "γυαλιζει" το ματι... Σε τετια περιπτοση τι κανουμε; Πως πλησιαζουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι που είχα πάει στην δευτέρα λυκείου σε μία που ήταν τρίτη γυμνασίου στα ίσα στο διάλειμμα και δεν έπιασε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ρε παιδιά πχ μου αρέσει μια κοπέλα από το σχολείο (μ*******ο), πώς την πλησιάζω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Ρε παιδιά πχ μου αρέσει μια κοπέλα από το σχολείο (μ*******ο), πώς την πλησιάζω;

2 τρόποι
ο γρήγορος και
ο αργός

Ο γρήγορος είναι αρκετά απλός, πήγενε και πες της να βγείτε για καφέ!
ο αργός έιναι να μάθεις κάποια πράγματα για εκείνη (ενδιαφέροντα κτλ) να κάνεται κοινές παρέες και σιγά σιγά να ψηθεί η κατάσταση.
Η επιλογή δική σου. Δεν υπάρχει πάντος μια περπατημένη για όλες τις καταστάσεις διαφοροποιήτε απο άτομο σε άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω ... Αλλά άμα μου ρίξει χιλόπιτα τι κάνω ; Βγάζω ένα μικρό αφρικάνικο ατσάλινο μαχαίρι; :P

ΥΓ : Γιατί να είμαι τόσο δειλός με τις γυναίκες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Θα προσπαθήσω ... Αλλά άμα μου ρίξει χιλόπιτα τι κάνω ; Βγάζω ένα μικρό αφρικάνικο ατσάλινο μαχαίρι; :P

ΥΓ : Γιατί να είμαι τόσο δειλός με τις γυναίκες ;

Αν φας χυλόπιτα προχωράς στην επόμενη, απλό. Δειλός δεν είσαι απλά το γεγονός της πιθανής απορηψης μας κάνει όλους να κολάμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Θα προσπαθήσω ... Αλλά άμα μου ρίξει χιλόπιτα τι κάνω ; Βγάζω ένα μικρό αφρικάνικο ατσάλινο μαχαίρι; :P

ΥΓ : Γιατί να είμαι τόσο δειλός με τις γυναίκες ;

Μου φενετε η εχουμε της ιδιες αποριες; Μαλλον μην βγαλεις ενα μικρο αφρικανικο ατσαλινο μαχαιρι, σρχισε να τραγουσας το "Ευτιχος" θα ντραπει τοσο που θα τα φτιαξει μαζι σου για να σταματισεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Σε εσένα πιθανή ... Σε εμένα σίγουρη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Λοιπον επειδη αρχιζουν τα σχολεια και εχω καπιες αποριες νεκραναστενο αυτο το τοπικ για να ρωτησω!

Σε λιγο (οπως ειπαμε) ανοιγουν τα σχολεια... Δεν μπορει... Ολο και καπια καινουργια μαθητρια θα ερθει...Και να μην ερθει θα ερθουν εναν σωρο στην πρωτη! Το θεμα ειναι οτι εγω δεν θα της ξερω και μπορει καμια να μου "γυαλιζει" το ματι... Σε τετια περιπτοση τι κανουμε; Πως πλησιαζουμε;
Με αυτή την λογική μπορείς να δεις καμία που θα σου γυαλίσει όταν βγείς να παρεις π.χ. κάποιο περιοδικό, τι κάθε φορά που βγαίνεις εξώ θα προτιμάζεσε;
Αν γίνει κάτι θα γίνει δεν θέλει προτιμασίες αυτό το θέμα. Αν προτιμάσεις τις καταστάσεις για γίνει μια σχέση για εμένα είναι στημένη και πιθανόν να είχει μικρή διάρκεια ζωής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
To βασικό είναι να μην κολάτε. Η χυλόπιτα δεν είναι θανατηφόρα και είναι προτειμότερη απο το να κάθεσαι να αναρωτιέσαι τι θα είχε γίνει αν τα είχαμε κτλ. Η σιγουριά και η αυτοπεποίθηση είναι κάτι πολύ βασικό σε μια σχέση. Οι κοπέλες προτειμούν κάποιον δυναμικο χαρακτήρα. Δεν λέμε χωρίς να έχεις πει κουβέντα να πας να της πεις, πάμε για καφέ, αλλα προσπάθησε να κάνεις κοινές παρέες και μετά αν δείς ότι υπάρχει έστω το στοιχιόδες ενδιαφέρον μην το κουράσεις πολύ και πες της να βγείτε. Αν σου πει όχι, δεν έγινε και τίποτα, πάς αλλού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
To βασικό είναι να μην κολάτε. Η χυλόπιτα δεν είναι θανατηφόρα και είναι προτειμότερη απο το να κάθεσαι να αναρωτιέσαι τι θα είχε γίνει αν τα είχαμε κτλ. Η σιγουριά και η αυτοπεποίθηση είναι κάτι πολύ βασικό σε μια σχέση. Οι κοπέλες προτειμούν κάποιον δυναμικο χαρακτήρα. Δεν λέμε χωρίς να έχεις πει κουβέντα να πας να της πεις, πάμε για καφέ, αλλα προσπάθησε να κάνεις κοινές παρέες και μετά αν δείς ότι υπάρχει έστω το στοιχιόδες ενδιαφέρον μην το κουράσεις πολύ και πες της να βγείτε. Αν σου πει όχι, δεν έγινε και τίποτα, πάς αλλού!
Μα έτσι προτιμάζει πολύ την κατάσταση και βγαίνει αρκετά στημένο όλη η υποθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Οι κοπέλες προτειμούν κάποιον δυναμικο χαρακτήρα. Δεν λέμε χωρίς να έχεις πει κουβέντα να πας να της πεις, πάμε για καφέ, αλλα προσπάθησε να κάνεις κοινές παρέες και μετά αν δείς ότι υπάρχει έστω το στοιχιόδες ενδιαφέρον μην το κουράσεις πολύ και πες της να βγείτε. Αν σου πει όχι, δεν έγινε και τίποτα, πάς αλλού!


Ευκολο το εχεις; Μην κοιτας τα ατομα της ηλικιας σου... Εγω εχω να κανω με μικρα χαζα που τα φτιχνουν για να την πουνε στην "κολιτη"! Εγω δεν κανω γιατι ειμαι μακρυμαλλης, εχω μουσακι, δεν φοραω κολλιτα κτλ.... Δεν ειμαι trendακιας... δεν ειμαι γκομενος.... (μα καλα πως σκευτονται; :hmm: ) Που να βρω εγω καπια που να με θελει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ευκολο το εχεις; Μην κοιτας τα ατομα της ηλικιας σου... Εγω εχω να κανω με μικρα χαζα που τα φτιχνουν για να την πουνε στην "κολιτη"! Εγω δεν κανω γιατι ειμαι μακρυμαλλης, εχω μουσακι, δεν φοραω κολλιτα κτλ.... Δεν ειμαι trendακιας... δεν ειμαι γκομενος.... (μα καλα πως σκευτονται; :hmm: ) Που να βρω εγω καπια που να με θελει;

Πέστα, εσύ όμως βρίσκεις πιο εύκολα μια να σε θέλει, εγώ είμαι τρελός, ροκάς, φόραω μαύρα, έχω να ξυριστώ από πέρυσι, για να βγω έξω δεν κάθομαι να φτιάξω τα μαλιά, δεν γουστάρω τα ρούχα με τις αποχρώσεις του ουράνιου τόξου, ρέβομαι, κλάνω και ρίχνω μπινελίκια στους καθηγητές. Πιο εύκολο είναι να θέλουν έναν γκουσγκούνη παρά εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top